Rejestracja i logowanie

Już dziś protesty pod siedzibą PGE GiEK. Związkowcy żądają pilnego spotkania z premierem

Wydarzenia 02-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
172
Już dziś protesty pod siedzibą PGE GiEK. Związkowcy żądają pilnego spotkania z premierem

Coraz bardziej napięta atmosfera w bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Organizacje związkowe, które już 3 lipca zorganizują pikietę pod siedzibą koncernu PGE GiEK, żądają odejścia od pomysłu wydzielenia ich zakładów z Polskiej Grupy Energetycznej. Związkowcy domagają się również pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Kolejna manifestacja, organizowana przez pięć związków zawodowych z KWB Bełchatów, zaplanowana jest na 10 lipca.

Atmosfera wśród górników i energetyków robi się coraz bardziej nerwowa. Wszystko za sprawą coraz częściej pojawiających się doniesień o planach wydzielenia z PGE tzw. aktywów węglowych i fiasku budowy odkrywki Złoczew. Już w najbliższy piątek, 3 lipca, odbędzie się pierwsza pikieta pod siedzibą koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Protest organizują dwie organizacje zrzeszające związkowców z kopalni i elektrowni: Porozumienie Związków Zawodowych „Miedza” oraz Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Czego domagają się organizacje związkowe? MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów zdradził, że główne postulaty to przede wszystkim odejście od pomysłu wydzielenia aktywów węglowo-energetycznych z PGE oraz określenie „jasnej polityki energetycznej” prowadzonej przez rząd, opartej na dialogu społecznym, a nie doniesieniach prasowych". Związkowcy przyznają, że mają już dość „pozorowanej gry” ze strony zarządów PGE i Ministra Aktywów Państwowych. Żądają też podjęcia decyzji o przyznaniu koncesji na wydobycie węgla ze Złoczewa oraz zaprzestania zwolnień i przywrócenia zwolnionych pracowników PGE i PGE GiEK. Wśród postulatów pojawiło się również żądanie „zaprzestania działań zmierzających do likwidacji ośrodków wypoczynkowych, służących do celów rekreacji i wypoczynku Pracownikom GK PGE S.A., oraz mieszkańcom miasta”.

Przedstawiciele organizacji związkowych z kopalni i elektrowni domagają się również pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim przy udziale Ministra Aktywów Państwowych – Jacka Sasina. Na ile zdeterminowani będą związkowcy, aby doszło do spotkania z szefem rządu i ministrem odpowiedzialnym za energetykę? Czy sięgną po mocniejsze argumenty jak np. strajk w bełchatowskich zakładach? Przekonamy się o tym już wkrótce. 

Pewne natomiast jest to, że już tydzień później czyli 10 lipca kolejną pikietę pod siedzibą PGE GiEK na Węglowej zorganizuje pięć związków zawodowych z kopalni. Związkowcy zapowiadają, że to dopiero początek protestów...

komentarze (172)
Dodaj komentarz

Jak tam Adaś od Pieluchy dymi z pokrywką?

Ja na miejscu pracowników kopalni i elektrowni zbudował bym w Bełchatowie Dudzie pomnik przecież mu się należy

O czym ty "zboczeńcu" piszesz ? Chyba coś masz z głową.

Do roboty nie roby kase biorą za co za odwalenie nie robstwa darmozjady do uczciwej pracy .Pracyyyyyyyyyyyyy po 12 godz od pn do pt cwaniaki do lopaty

Ale kto takie osoby do pracy przyjemnie? Żaden prywaciarz nie zgodzi się na zatrudnienie takich osób Buhhhaaa

Działacz PiS złamał ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i rozbił osobową skodę superb. Auto jest w posiadaniu ostrołęckiej elektrowni, w której od czterech lat funkcję członka zarządu pełni jego żona. W głowie się nie mieści i Bełchatów na takich głosuje. Szok!!!

A Pielucha zostawiła kota i jest na proteście?

Pedofil ułaskawiony przez Dudę wciąż jest w rejestrze 'największych zwyrodnialców': „Możemy się dowiedzieć, że mężczyzna swoich czynów (zgwałcenie i znęcanie się nad rodziną) dokonywał przez prawie siedem lat (2004-06- 2011-11)

W Bełchatowie podoba się i pedofil i prezydent. Prawda boli, ale głosik na tego co ułaskawił gwałciciela 7 latki to tak.

Tu nie ma co dyskutować, tylko strajk generalny

JACY GÓRNICY TAKI PROTEST.NA WARSZAWE A NIE POD ,,PRZEDSZKOLE''.

W końcu się obudzili

PIS dopelnilo zniszczenia tego co zostało zrujnowane w naszym regionie jeszcze za rządów PO. Jak tu wierzyć tym zakłamanym mordom, myślącym jak najwiecej rozkraść.

I to nie koniec, PiS doprowadzi do upadłości PGE i dramatu Bełchatowa i regionu. Wybieramy i mamy. Emerytów nie interesuje przyszłość ich dzieci i wnuków.

Będzie #kłamczucha ?

Nie,janowska nie bedzie ,ma wazniejsze sprawy,chodzi po rynkach i ludziom kaze na dude głosowac

Tylko Trzaskowski na prezydenta!!

Jak to jest ze przed wyborami przejeżdża do EBE zielony prezesik i oznajmia wszystkim że region jest do zaorania. A na pocieszenie rzucił mieszkańcom ochłap na GKS. Mówił ze pracownicy co największy kapitał spółki a za nim stoi dziunia która tych pracowników wywala jak na zbity p y s k, żeby tylko zrobić miejsce dla swoich przy****sów.

Jak są tacy pro pracowniczy to mogli dzisiaj te rewelacje ogłaszać. Zielony prezesik zaszył się dziś na mysiej a pani „prezes” zwiał do puszczy.

Pracownicy są ważni, ale ICH pracownicy.

A co u chytrej baby z Radomska?

Ale miśki z radomska minusują. A to tylko niewinne pytanko. Dalej wsadza swoich na stołki?

Buhhhaaa buhhhaaa buhhhaaa

Jak to mówi Morawiecki "wszyscy tu będziecie zapierdalać za miskę ryżu" taką przyszłość szykują dla naszego regionu i dla całej Polski.

Tyr tyr tyr tyr tyr .....

Niezłą kampanie zrobił Dąbrowski z Violettą z puszczy panu prezydentowi. Brawo opozycja dziękuje.

pozal sie boze górnikom **** sie pali, ci co przeszli czy przejda w najblizszych latach na emerytury to jeszcze**** ale mowo przyjety gdzie pozniej znajdzie prace jak on nauczony ze w robocie sie siedzi albo spi ? wiekszosc pracownikow pge nie ma pojecja o prawdziwej pracy. nareszcie eldorado buraczane dobiega konca

Podobno Krystyna zaszyła się w puszczy.

Ta co na drugie ma niekompetencja zwiaŁa podobno na urlop. A niedawno miniaturowy prezesik zapewniał, że pracownicy są najważniejsi dla nich. Pracownicy przychodzą w odwiedziny i co ? Ktoś miał pełne gacie u zwiał przed własnymi pracownikami.

i co tej co mocna w gębie brak, na urlop uciekła a niby taka pro pracownicza. A taka fajna białostocka była....

Kochani Belchatowianie Duda was olewa a wy tak bardzo go Kochacie Żenada

Popatrzcie ile natychmiast czerwonych łapek, od pieluchowcow, wnioski: 1. Mają dużo wolnego czasu. 2. Bronią dziadostwa i patologii. 3. Stawanie murem za dziadostwem nic nie da, sami mogą oberwać, a ci których niby bronią i tak na nich donoszą, mają to we krwi. 4. Pracodawca powinien zweryfikować potrzebę ich zatrudnienia.

Przeraża mnie głupota mieszkańców Bełchatów. PiS swoimi decyzjami doprowadzi do upadku tego miasta a ludzie idą i na nich głosują. Szczyt hipokryzji! Zastanawiam się co dla kogo znaczy mniejsze zło?

Miniaturow zielony prezesik, przyjechał chyba uspokoić sytuacje. Wyciągnął z rękawa drobne i łaskawie rzucił plebsowi. Opowiedział eko bajeczkę i zapewnił ze kocha wszystkich pracowników z tej wsi. Jednak jego zapewnienia są kurewsk0 niewiarygodne, gdyż za jego plecami stała kryśka z krainy żubrów. Ta sama Która otwarcie drwi z strony społecznej i gardzi pracownikami. Osoba która uwłaszczyła się na państwowym majątku ( Supon usługi ). Miniaturowy prezesik przy okazji okazał się gościem który po pijaku jeździł na rowerze i oszukiwał urzędników państwowych wyłudzając duplikat straconego za punkty prawo jazdy. Wsadź sobie te ochłapy w kieszeń, kupić to sobie możesz buciki na koturnie a nie mieszkańcow Bełchatowa........

A dlaczego Duda teraz nie przyjedzie do Bełchatowa Belchatowianie przecież tak bardzo go Kochają Gamonia jednego

Dzisiaj Trzaskowski jest w łódzkim, ma podobno pojawić się na proteście.

lepiej nie bo mu wpie....lą a pis im ręke odetnie a drugom będą machać dudzie.taki chory naród.

Ta pikieta to w sumie czego obrony? Wyrzuconych pieluchowców, którzy w dziwny sposob i za ogromne pieniadze znaleźli zatrudnienie w kwb i El i gieksie??? Jeszcze oaru pieluchowców zostało... Zwlaszcza kadrowy w elektrowni..

mylisz się bo zaczęły się ruchy wywalania rdzennych bełchatowian pracujących od ponad 30 lat w ELB, poświęcających całe swoje doświadczenie zawodowe i życie prywatne dla naszej elektrowni

Kadrowy z elektrowni już pogoniony jeszcze ta od pośredniaka czeka. Sprawa w toku. Co poseł Lorek na to?

Poseł schował się jak zwykle. On zawsze okrakiem. Podobno on z Krystyną z gazowni mają sztame

Ta od pośredniaka to wyjątkowy zlosliwiec. Ale na lodach się zna.

O której godzinie ma się zacząć?

Postronne osoby nie mogą brać udziału w tym proteście. Chyba że na własną odpowiedzialność, bo jednorazowo może być tylko 150 osób. Chętnych jest kilka tysięcy, ale może pandemia się skończy i wtedy wszyscy jedziemy do Warszawy.

I nagle powtórka z kopalń na Śląsku tak na wyciszenie sytuacji

wielkie zdziwienie, że z miasteczka zrobiła się wieś bez znaczenia jak już wypompowano z niej wszystko w zamian nie inwestując w to miasto... SZUKACIE WINNYCH; PIERWSI TO Ci którzy żyli jak pączki w maśle i widzieli jak żyje się tym, którzy nie mają "znajomości ", młodzi pouciekali bo musieli się prosić o pracę za 2 tysia , a obowiązków za 3 osoby. I MYŚLELI ŻE ICH TA SYTUACJA NIE DOTKNIE, BO ZDĄŻĄ SIĘ NACHAPAĆ. Pewna królowa we Francji też tak myślała i straciła główkę ...Teraz strach przy d...e bo Eldorado się skończyło i dla nich. Gdzie byli jak zlikwidowali jedyny odkryty basen, w zamian dając wybetonowane galerie, gdzie byli jak z ośrodków do wypoczynku dla mieszkańców Słok, Warzka zrobiono wysypiska śmieci, rozpierd. drużynę GKSitd. Całowali Dudę i Antoniego, bo im naobiecywali, pili piwko...może najpierw trzeba było wyegzekwować , a później sie bawić..

Kolego basen to zlikwidowano za czasów prezesa Jacka i POrzadnych fachowców tak samo jak kąpielisko i resztę betony i dwie galerie zafundował chrzan i plusiaki czyli tez PO trochę Ci się pamięć przykurzyła

Moze choć teraz przy urnach sie otrząsną???

Naród z partią, partia z Narodem PiS ,PiS tylko PiS -ale to już było i jak się skończyło ? Wtedy przeszkadzali imperialiści z zachodu teraz Unia też z zachodu

Nie rozumiem dlaczego w tej sytuacji ktokolwiek w Bełchatowie głosuję na Dudę.

Tez nie rozumiem... Kwb i elektrownie chcą nam rozpier... A oni głos na Dudę chcą oddać... A on nawet nie przyjechał do pisowskie go belchatowa... Mają nas gdzieś... Interesują ich tylko nasze pieniądze

Na zwykłego krawężnika trzeba mieć nieposzlakowaną opinię i nie być karanym a prezes państwowej spółki ma wyrok na koncie za oszustwo. Poprostu ja pierd. ole. Niebywałe jak w tym naszym kraju zakorzenione jest dziadostwo.

Posłanki Stąd umocniły dziadostwo, a szczególnie Pielucha.

Będą zwolnienia .pierwszy ramb .później betrans?

Zacząć od prezesów od Pieluchy.

Nie najpierw tyr tyr tyr tyr tyr .........

Oglądałem wczoraj konwecje wyborczą Dudy Większego Hama od niego nie znam co za podły człowiek z niego

Piątek emoji wiec można protestować emoji warszawka już u siebie , tylko mieszkańcy z balkonów mogą wiwatować emoji

Lepiej pod domem, w Warszawie by się z takiego protestu po takim głosowaniu w wyborach chyba śmiali.

Ten o pracownikach opowiada jacy to ważni a Przysyła tu kogoś kto pracownikami gardzi.

Hahaha zebraki. Zalozcie swoje firmy albo do lopaty nieroby. Barany walcza o truciciela. Co za plebs

A podobno JANOWSKA na kwarantannie siedzi, bo od KONI z Wawrzkowizny zaraziła się COVID-19. Wczoraj nasz liliputem - pijaczek powiedział, ze przez pandemie wywozili konie

Taczka jedzie, taka ładna w kolorze ekogreen.

Gonić i rozliczać nieudaczników, szczególnie pieluchowcow. To krętacze i złośliwcy.

No czekamy na donosy na nich od kierowcy od donosów. W końcu papier przyjmie wszystko

Najlepsi w donosach są ci od Pieluchy. To pierwszorzedni sygnaliści, ale na nich też donoszą. Teraz wyjaśnia się sprawa zatrudniania, kto, kogo, za ile, jak to było z tym pośredniakiem. Ktoś będzie miał duży kłopot.

tylko tych od pieluchowców, a nie rdzennych wychowanych na tej ziemi, znających się na pracy z odpowiednim wykształceniem dbających o dobro i mienie elektrowni

Pani Prezes, wezwać policję i gonić nieudaczników. Komu się chce pracować to robi. Związki są tylko potrzebne darmozjadom i zarządom co kolaboruja z dyrekcją.

Kuzyneczka Sekretareczka, albo kierowco z działu donosów przestańcie pieprzyć glupoty. Nie jesteście stąd wiec morda w kubeł

Może to pisze nowy dyrektor komunikacji. W końcu po to przyjechał do nas.

żal mi cię Hanka

A czy Pielucha ze swoimi nieudacznikami będzie na proteście?

Za tydzień jest kolejny protest wszystkich związków zawodowych z kopalni i elektrowni Bełchatów. Na pewno będzie ich więcej bo obostrzenia na jednym są do 150 osób.

Można zrobić dwa w niewielkiej odległości od siebie. Czyli jeden z przodu bydynku, drugi z tyłu. I 300 osób jak nic

Na dwa nie dostaniesz zgody z Urzędu Miasta, a wtedy protest jest nielegalny. Wszystko musi być zgodnie z prawem aby nie narażać uczestników pikiety na dpowiedzialność karną.

Informacje, które przedstawia „Fakt” są wstrząsające. Wielokrotny zboczeniec, który przez wiele lat wiele razy gwałci dziecko jest ułaskawiony. I Prezydent kłamie, że nie doszło do gwałtu. Hańba panie Prezydencie!

A ja już dzisiaj pojechałem do domu imam w nosie protesty

Zes.rał się goły na rogu stodoły. Czas elb i kwb niestety minął. Wydoili Was ile się dało.

Nie wydoili, tylko rozdawali pieniądze za nieróbstwo. A teraz mają tego skutki. Zamiast dostosować się do nowych warunków jak inne branżę, to protestują.

No tak, jak w 2019 Giek musiało kupić Elektrociepłownie Rybnik z zajebistą kadrą menedżerską z tak dużymi stratami to było wszystko dobrze. Jak w 2016 musiał dać 500 mln zł do PGG- to był wypracowany przez nas zysk to tez było dobrze. Jak PGE dzieki nam miało zyski przez lat to tez dobrze. DOPROWADZILIŚCIE GIEK do takiej sytuacji - takie Rybniki, takie Warszawki, wiec WARA od nas

Teraz ci nieudacznicy którzy posłali na dno cieplownictwo próbują tutaj wdrażać. Swoją myśl menadżerską.

Dziwne, zyski generowaliśmy, a w z Rybnika ? 

Jak to jest, ze wszystkie komentarze o naszej Krystynie w magiczny sposób znikają ?

Bo Kryśka boi się prawdy. Ciekawy jestem czy jutro wyjdzie do nas. Bo mnie się wydaje, ze ucieknie. Mocna w gębie- słaba w dzialaniu

Bełchatów musi zawalczyć o swój godny. Bo inaczej będzie tylko mało znaczącym Bełchatówkiem. Nie używając innych obiegowych określeń nawiązujących do pewnego miasta w Niemczech

Co byście powiedzieli na zbudowanie nowego związku nie uwikłanego w żadne układy z pracodawcą?

Adaś jest administratorem tego forum?, bo każdy post, o Janowskiej, Pieluchowej, czy przeciw przywracaniu kumoterstwa jest zaraz minusowany po 30.

Poczytaj sobie o botach. To narzędzia internetowe do minusowania nieprzychylnych komentarzy, reagują na określone słowa. Zapewne opłacane z pieniędzy publicznych bo jak inaczej xD

No normalnie sekretareczka-kuzyneczka razem z nową specjalistką od logistyki , ups dyrektorką it odkryły BOTY. Oooooooooooo jestem pod wrazeniem

Kryśce z gazowni doradców - nie będzie musiała wydzwaniać do admin ddbelchatow celem usuwania komentarzy

A ty pomyślałeś może o tym, ze po prostu tak po ludzku 30 osób może się nie zgadzać z twoim komentarzem ? Czy to tak trudno ogarnąć ? 

Nie bardzo w to wierzę, czas się nie zgadza. Przykładowo 7 plusów przez pół godziny a potem w kilka sekund minus 30. To są tzw. ruskie trolle czyli internetowe maszynki do głosowania zapożyczone od wujka Wołodii

Teoria spiskowa

To nie wierz, ze bardzo dużo ludzi z Bełchatowa korzysta z internetu. Tak tak w Bełchatowie ludzie mają internet i korzystają z niego

I bronią napływowych specjalistów z pisu? Bo komentarze krytyczne o nich są w jednej chwili minusowane

Tak masz rację ciężko prawda się przebija.

„..... Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata został skazany Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki za to, że przy ubieganiu się o wtórnik prawa jazdy okłamał miejskich urzędników. Okazało się, że chciał otrzymać nowy dokument mimo, iż powinien zdawać ponownie egzamin, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Były wojewoda mazowiecki przekroczył dozwolone 21 punktów karnych, gdy został złapany na jeździe po pijanemu rowerem. Mimo to przy ubieganiu się o wydanie wtórnika prawa jazdy Dąbrowski zaznaczył rubrykę, zgodnie z którą oświadczał, że dokument nigdy nie został mu zatrzymany......„

Jak to jest, ze wszystkie komentarze o naszej Krystynie w magiczny sposób znikają ?

A Twój nie zniknął, cud czy jak?

A kto będzie do was dopłacać dzbany i waszej leniwej pracy?Tak samo w Turówie....oderwani od rzeczywistości....nie rentowne to zamknąć w piz.u...myslą że pokoleniami będą pracować,a podatnicy będą się składać na to....w czasie pandemi w Niemczech prąd był ze 100% źródeł odnawialnych,gdzie mieli ogromne nadwyżki z węglowych i atomowych...taniej będzie od nich niż utrzymywać zakłamane związki i szlachtę kopidołow....na szparagi i truskawki będziecie jeździć...jak to robią inni...w dup.ch się poprzewracało.....

A gdzie Związek Solidarność, ich to nie dotyczy, ich członków też nie dotyczy ? Członkowie Solidarności są w błogim letargu. Warto się obudzić i obodzić waszych przewodniczących bo popłyniecie.

Zwiazek ,,S" dogaduje się pod stołem i liczy na synekury tylko dla kilku ze swojego grona.

Jak to jest, ze wszystkie komentarze o naszej Krystynie w magiczny sposób znikają ?

Chcecie znowu naczelnego grabarza kadrowego od Pieluchy, tego złośliwca powiatowego z Pajęczna?

Skandal!!! "przywrócenia zwolnionych pracowników". Tych od posłanek?

Adaś jest administratorem tego forum?, bo każdy post, o Janowskiej, Pieluchowej, czy przeciw przywracaniu kumoterstwa jest zaraz minusowany po 30.

My rozmawiamy tutaj o obecnym problemie Bełchatowa, likwidacji naszego zakładu, a Ty tylko o tych posłankach. Mam je gdzieś i zmień płytę bo nudny jesteś.

To jest gość, który wszędzie o tych poslankach pisze a krysi przyklaskuje kto by go brał na powaznie

Przecież to sekretareczka - kuzyneczki wypisuje. Robi zadymę w necie że przykryć partactwo które tu przepełzło.

Zamiast się za podwyżki dla spółek zabrać to ci jak mantrę przywrócić zwolnionych dyrektorów i kierownika kadr przekręta z elektrowni!! Ludzie ile wam to jeszcze czasu zajmie? Ludzie ze spółek w Covid 19 normalnie pracowali gdzie podwyżki mamy lipiec?

Módl się zeby cie nie zwolnili a nie o podwyzkach marzysz

A wiecie od kogo jest ten przekręt jak go nazywacie, macie rację, od kogo może być jak nie od Pieluchy.

Co byście powiedzieli na zbudowanie nowego związku nie uwikłanego w żadne układy z pracodawcą?

jak JANOWSKA to zaraz 30 łapek w dół. Jak to jest?

opłaca troli do tego, kłamie i troluje. szkoda na ta personę czasu.

Moja naiwna mama jest przekonana, że rząd ma całe ciężarówki pieniędzy odzyskanych od złodziei, którymi obdarowuje dużą część społeczeństwa. Uwierzyła, że tak będzie zawsze. Okaże się jednak, że przedsiębiorstwa będą nierentowne i na prezenty kasy zabraknie. Nasz region będzie tego przykładem.

Mamusia musi program w tv zmienić ???????? Bełchatów gaśnie dzięki PiSowi na każdej płaszczyźnie a te mundre na Dudę głosują ????to trzeba mieć we łbie...za PO PGE miało ogromny zysk powstały Chabielice i akcję były po24 zł !!

Jeszcze z rok ich rządów i byś się uczył niemieckiego na kopalni bo wszystko by sprzedali.

Zmień telewizję jaką oglądasz bo nie sądzę żebyś był aż tak głupi bo jedyne co widzę to kupowanie przez PIS rosyjskich seriale za pieniądze zabrane z budżetu

Wróżka bełchatowianka przyjmuje w godzinach emojiWyszłam na taras i wracam zaraz).

Za PO wszystko co polskie było nierentowne. Za to wszystko co z zachodu było cacy-a to właśnie ten zachód z UE na czele zażyna polski przemysł wyimaginowanymi opłatami! Udają ze dają w dopłatach miliardy euro zabierając nam w innych sektorach wiele razy więcej! Nie będę głosować na ludzi, których jedynym argumentem jest to, że te pieniądze to rozdawnictwo - mi się żyje lepiej niż za ich rządów, za ich czasów pieniędzy ni ma i nie będzie. Poza tym co to za „Polacy”, obrażający drugich mówiąc ze Dudę wybiera przekupiony margines bez szkoły! Trzeba byłoby się zastanowić czy wg Pana Trzaskowskiego Ci ludzie mieli możliwość się kształcić właśnie z powodu niemożności?! Przyjezdne warszawskie słoiki chcą być bardziej warszawscy i miastowi niż rodowici Warszawiacy! Wstyd! Niezależnie od wykształcenia czy statusu społecznego zawsze trzeba być człowiekiem! A kandydat PO tylko wyciąga działa strzelając bzdurami zamiast zaproponować i w końcu coś zrobić dla Polski dla rodaków!

Tak, akcje nierentownego PGE za PO kosztowały 20 zł A akcje rentownego PGE za PIS-u kosztują 7 zł Pytanie czy jesteś tak głupi czy po prostu któryś PIS-owski koryciarz który boi się utraty stołka?

5lat PIS żądzi podaj jedną rzecz którą stworzył w Bełchatowie coś namacalnego coś co zostanie na przyszłość. Niemów tylko o 500 +prosze!!!

Krystyna chrabąszcz - cośtam taczka jedzie .... tyr tyr tyr tyr .....

Dobrze że jest protest ale tylko w sprawie Złoczewa, bo to przyszłość nie tylko pracowników tych firm ale całego regionu. Inny postulat o przywracaniu do pracy niesłusznie zwolnionych jest nie trafiony. Od tego czy słusznie czy nie słusznie jest Sąd Pracy.

Odkrywka z Olejnikiem od 4lat z fachowcami z PIS flirtowała, kumała się [wszyscy to wiedzą], teraz ludzi chce na ulicę wyciągać??? A w wyborach Dudę pisiora popiera który już Złoczew obiecywał w płomiennych słowach. Narodzie przejżyj na oczy, skończ tą dojną zmiane!!!!!

Masz rację, ludzie szli do niego bo trzymał z Pisem, popierał posłanki w wyborach są razem na fotografiach, a teraz już jest przeciwko chociaż rządzący się nie zmienili.

Normalnie fotografia wyrocznią. Ha ha ha

Rychu... Jesteś krótkowzroczny ,od dawna kręcili lody przez 8 lat za PO i wpadali coraz głębiej .Z głębokiego dna trudno wyjść,a złoże się kończy i PIS nie daje rady ,bo z próżnego i Salomon nie naleje.

A z czym PIS daje rady, chyba z rozdawaniem nie swoich pieniędzy. Niech tym co płacą wysokie podatki też coś zaoferują, bo oni oprócz ciężkiej pracy ani pięćset plus ani dodatkowych emerytur nie biorą. To nie jest rządzenie na dłużej.

Wróżek u nas dostatek.

Na miejscu premiera bym spotkanie odłożył. Nie ma sensu szantażować kogoś, że ja chcę się z nim spotkać. Źle to się zwolnij inny przyjdzie i nie będzie narzekał.

To biuro zatrudnienia w Sulmierzycach to już padło czy jeszcze działa?

Chyba padło bo dyrektorka ekonomiczna chodzi posrana ze strachu. Wychodzą śmierdzące sprawy. Grzechów dużo. Pokuta czeka.

Przecież głosował Bełchatów na Dudę niech im da ,rozpieprzyli ,okradli Bełchatów a ciemnota idzie , biegnie na nich głosować ,brawooo

Racja ! Ja gorszej ciemnoty jak w Bełchatowie to w życiu nie widziałem ???? wkrótce zmienimy nazwę na Wałbrzych 2 ale oni i tak na Dudę długopisa i PiS pójdą!! Jeszcze 5 lat i gwarantuje druga Grecja

Akurat Wałbrzych znam i rozkwitł w ostatnich latach dzięki samorządowcom i UE. My niestety tyle szczęścia nie mamy ze spiacą królewną z Kościuszki.

wystarczyła zapowiedz strajku i juz PGE przekazuje grzecznie kasę na GKS ! Panowie, do boju, nie możemy pozostawiać tego regionu, ludzie na nas liczą, a Pani Prezes i Pan Prezes za moment będą sie pakować jak im elektrowni stanie czy kopalnia ... myśleli ze są Pana mi i władcami, przeliczyli sie. Strajk generalny tuz tuz, nie pozwolimy na niszczenie tego regionu.

Jutro grzybowa sie wyleje

Ta jasne, bo wasza pikieta wystraszyła prezesa i przekazał 2 bańki hehe

Jeszcze NIK niczego nie przekazał, a tylko zapowiedział powstanie stowarzyszenia a to wielka różnica

daj sobie Violu sianka .. będziesz najkrócej urzędującym Prezesem w tej firmie.

Trzeba było pomyśleć i chociaż w I turze celowo zagłosować za Trzaskowskim, żeby coś ugrać. Jak zobaczą niesłabnące poparcie Dudy w kaczymgrodzie, to już to widzę jak was do premiera zapraszają hah

Skończycie jak Gks je .... c Pge

Sekretareczko napisz coś fajnego. Najlepiej ze służbowego kompa albo telefonu emoji

wy możecie spotkać się jedynie z Antkiem o ile mgły nie będzie a premier i rząd to was potrzebuje tylko żeby suweren oddał głos na pad-a nie jest godzien żeby z dużej litery

Teraz pikiety bo trzeba pracować jak inni? Gdzie byliście jak PO sprzedawało na spółki?

A ja byłem wczoraj w pracy w kopalni na 3 zmianie i jakoś żadnej napiętej atmosfery nie widziałem. Wszystko się kręciło ludzie spokojne pracowali. Związki za bramę. 5 lat za późno się obudzili.

Jedzie taczka z daleka, na Krystynę zaczeka .....

Ja wam ku. rła dam pikietę. ! 

WSZYSCY MIESZKAŃCY NA WĘGLOWĄ!! Trzeba pomóc związkom zawodowym! Od tego zależy wasza i miasta przyszłość!

A co ma przeciętny mieszkaniec niepracujący w tych zakładach z tego, że one są? Niebotyczne cenny mieszkań i działek w mieście, skazone powietrze, suszę. Na kopalni czy elektrowni bez rodzinnych powiązań lub partyjnych znajomości pracy nie dostaniesz, dzieci widzę dwa razy w roku bo praca w regionie tylko za najniższą krajową i siedzą zagranicą. Dlatego głosuję na Trzaskowskiego i mam nadzieję, że ukruci to jeszcze szybciej

To że wszystko jest ze sobą powiązane. Pracujesz w spożywczaku. Kupują u ciebie ludzie pracujący między innymi w PGE, jesteś prawnikiem - ta sama sytuacja

Powinno wystarczyć, że Złoczew obiecała Janowska.

Janowska to ta, co obieca to zrobi ? 

10 lipca jest pikieta organizowana przez wszystkie związki z kopalni i elektrowni Bełchatów, z pozwoleniem odpowiednich organów.

A po co premier, Pielucha nie wystarczy, ona wiele może. Zatrudnia kogo chce, nawet największych obiboków, odznaczenie górnicze ma to się na tej robocie zna.

Lepiej niech pikietują w sprawie podwyżek dla spółek, miały być rozmowy w marcu, ale wirus i sprawa ucichła a przecież spółki normalnie pracują bez zakłuceń i zyski cały czas przynoszą

Z czego te zyski, z tego że ciągle jest lub było po kilkaset osób na chorobowym? Najpierw popytaj dopiero pisz.

Żłoby nikomu nie dadzą sami se wezmą i jeszcze zatrudnią jakiegoś "partyjniaka" na doczepke za minimum 6,000pln na rękę

Dalej miasto niech głosuje na jedynie słuszną partię to nie peowczyki rozwalą miasto jak to było sugerowane tylko pisiory prorodzinne dbajace o rodziny .miejsca pracy brawo pis i jego wyborcy a pewno prawie to jest to ze będzie jak na slasku badania przesiewowe i ???koronawirus następne ognisko i po protestach

Bo minusach widze ze mam rację kuedy wam te klapki z oczu zdejmą???

Macie co chcieliscie miasto zombie

dalej popierajcie dudu. bełchatow to umieralnia, rownia pochyła, wydojona przez wszystkich politykow po kolei, jeszcze PiS wstawia na sile wszystkich na stołki z całej Polski tylko nie z Bełchatowa. Za 10 lat bedzie to samo z miastem co sie stalo ze slokiem, wawrzkowizna, basenem, GKS....

Do roboty torty dopóty dopóki macie, a nie dymy robić, koniec ... nikt na Was płacić nie będzie

A z czego ty możesz płacić? Z pisowskiego socjalu, po który stoisz w kolejce w mopsie?

Pajacu mam w D.. pisiorków sam sobie radzę bez torfu, nie pracuję w tym syfie nad to wiem, co to wolny rynek i nie będę w rachunku za prąd płacił na nierobów, których zbyt wiele jest w Pge, do roboty

To za podwyżki wszelkie podziękuj właśnie pisiorkom, których masz w d... .

Olej się z psem z weekend wyleżał i wymyślił zadyme. Ale że inni związkowcy mu pomagają to dziwne.

Nazbierałem szczawiu, czekam aż obrodzi mirabelka pod blokiem i nic więcej mi nie potrzeba, żyć nie umierać.

Co tam szczaw i mirabelki. Teraz to jest siano i kokosy. Tak rządzą, że straty idą w setki milionów. Sami swoi. Żyć nie umierać.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także