Rejestracja i logowanie

Jubileusz w bełchatowskiej parafii [FOTO]

Wydarzenia 09-10-2019 Autor: agula Foto: belchatow.pl
11

6 października odbyły się obchody jubileuszu parafii  pw. Miłosierdzia Bożego na os. Binków. Minęło dokładnie 30 lat od jej powstania - 1 października 1989 roku abp senior Władysław Ziółek poświęcił fundamenty pod kościół, a następnie wmurował kamień węgielny i akt erekcyjny. 

Abp. Władysław Ziółek przewodniczył także jubileuszowej mszy, która odbyła się w minioną niedzielę. W swojej homilii wspominał początki parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a także kolejne ważne w jej życiu momenty.

- Waszą parafię powołałem do życia w 1989 roku, w 1992 roku rozpoczęła się budowa waszego kościoła i trwała niespełna siedem lat. 1 października 1999 roku kościół został poświęcony - mówił abp. Ziółek.

W listopadzie 2014  roku kościół został zaś konsekrowany przez abp Marka Jędraszewskiego. Przez cały ten czas proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego jest ks. Kazimierz Magdziak.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

teraz nawet ,, gargamel " się strasznie święty zrobił - ( czego się nie robi dla pieniędzy ) hahahaha.

To babsko na zdjeciu w naglowku by w dvweszla temu dzieckojebcy. A po kosciele obgaduje wszystkich wvkolo jacy to nie sa zli i wogole. Bo mysli ze jak podal jej reke pedofil pod oltarzem i ze jak dala mu pol emeryty to jest swieta i ze wszyscy beda padac przed nia na twarz...

mówiła mama do małego ,,ministranta " bój się księdza a nie bój się ,, ducha" duch CIĘ WYSTRASZY a ksiądz Wydmucha. hahahaha

Ludzie, skąd w was tyle jadu? Nie chodzicie do kościoła, okej, wasza sprawa, tylko dlaczego w komentarzach na Kościół leci taki hejt? Później tylko się nie proście o śluby kościelne i chrzciny dziecka...

Lewactwo wyje , ale na niewiele się to zda. Pis Was rozjedzie jak czołg. Byli Zomowcy udający teraz obrońców demokracji szaleją jak zwierz we wnykach. Mam nadzieję , że ryje , które działały przeciw Polsce będą wystawione na publiczne poniżenie.

Na 14 zdjeciu po prawej stronie stoi proboszcz z POW co rok temu pobil swojego ksiedza z parafii o kase :-D przed kosciolem znokautowal go. Dla mnie to banda zboczencow co dzieci gwalca. A politycy to banda swin klamcow i zlodzieji. Tyle w temacie

Każda okazja (nawet taka bez okazji) jest dobra do tego, żeby się ksiądz między ludźmi z tacą przeszedł.

Bajbus- bo nauka nie idzie w las a jakbyś nie wiedział to Ci podpowiem że Parafię utrzymują wierni ,co dla nie których jest solą w oku.

A gdybym ja wspierał finansowo terrorystów i pedofilów to nie miała byś nic przeciwko?

To również okazja dla polityków, żeby sobie zrobić zdjęcia

plon niesiemy plon, żeby se ksiądz wzion

dodaj komentarz
Czytaj także