Rejestracja i logowanie

Jedziesz z Bełchatowa do Łodzi? Przygotuj się na spore problemy

Wydarzenia 18-04-2019 Autor: magjas Foto: mjs
24

Podróżujący do Łodzi będę musieli uzbroić się w nie lada cierpliwość. Większa ilość czasu na podróż do stolicy województwa, to obowiązkowy punkt planowania. Dwie drogi, którymi bełchatowianie mogli najszybciej dojechać do łódzkiej aglomeracji są bowiem w poważnym remoncie. Mowa o pracach na A1 na odcinku Piotrków Trybunalski – Tuszyn i na drodze wojewódzkiej 485, która łączy Bełchatów z Pabianicami. Szykuje się drogowy armagedon, bo przy obu inwestycjach właściwie trudno znaleźć alternatywę, by dostać się do Łodzi bez napotkania utrudnień.

Na autostradzie prace ruszyły z początkiem tego tygodnia. Wystarczyło kilka dni by kierowcy donosili, że „jedynka” w niektórych momentach po prostu stoi. Trudno się dziwić, dwujezdniowa autostrada stała się trzypasmową drogą z ogromnym natężeniem ruchu. Więcej o utrudnieniach pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei wczoraj rozpoczął się kolejny etap prac na DW 485. To droga, która nie tylko łączy Pabianice i Bełchatów, ale stanowi również dla tych miast łącznik z drogą ekspresową S8 co sprawia, że jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg wojewódzkich na terenie łódzkiego.

W tej chwili chcąc dojechać do Pabianic, czy ronda na węźle Pawlikowice natkniemy się na prace i wprowadzony ruch wahadłowy, a przez to na poważne korki, które są gwarancją znacznego wydłużenia czasu podróży.

Jadąc od strony Bełchatowa na pierwsze utrudnienia natkniemy się w Hucie Dłutowskiej – w tamtejszej lokalizacji na ten moment został wyłączony z ruchu ponad kilometrowy odcinek drogi i wprowadzono ruch wahadłowy. Bliźniacza sytuacja jest w samych Pawlikowicach, tam już zerwano 800 metrów starej nawierzchni drogi i służby wyłączyły z ruchu połowę DW 485. Trzecie utrudnienia – choć te z pewnością będą niebawem się kończyć – są już na samym wjeździe do Pabianic, gdzie prace są wykonywane na ulicy Jutrzkowickiej – tam również obowiązuje ruch wahadłowy sterowany światłami. Tuż po świętach, 23 kwietnia drogowcy planują uruchomienie wahadła w Dłutowie, gdzie zamknięte będzie skrzyżowanie z ulicą Główną. Objazdy zostaną poprowadzone prze ulicę Wysoką oraz Borkowice.

Warto podkreślić, że to co zaczęło się wczoraj w Pawlikowicach i Hucie Dłutowskiej, to dopiero początek... Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował bowiem modernizację i rozbudowę DW 485 na 8-kilometrowym odcinku trasy od Dłutowa do węzła Pawlikowice, a wszystko ma potrwać 2 lata.

Zakres robót na DW 485 jest olbrzymi i obejmuje między innymi: rozbiórkę i budowę nowej nawierzchni wraz z poboczami, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań ( w tym budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą do miejscowości Rydzyny), budowę ciągów pieszo – rowerowych, zatok autobusowych i oświetlenia. Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj” objęta została dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt to 41,89 mln zł, a zakończenie planowane jest do końca września przyszłego roku.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Zelów, Karczmy, Drzewociny, Mierzączka, Ślądkowice, Róża, Pawlikowice, Bychlew.

Bo to Polska właśnie - dwie drogi dojazdowe do miasta wojewódzkiego z jednego kierunku remontowane jednocześnie... Remont odcinka A1, który został oddany do użytku zaledwie (w warunkach polskich aż) dwa lata wcześniej... Remont na odcinku 8 kilometrów, który będzie trwał DWA lata??? Jak myślicie, ile miesięcznie zarabiają te tłuki, które to obmyśliły????

A nie lepiej na Grabice, później na Głuchów i do Łodzi?

kup rower to parking nie potrzeby

Że 8 km 2 lata?

w Dłutowie na Tuszyn i 91 do Łodzi

tam też zamknięte emoji

Kiedy rusza budowa parkingu pod 315 ?

Idź do urzędu miasta i się dowiesz kiedy będą budowali ten twój upragniony parking

Tero w sobotę zbudujo ci ten parking

Podwiezie mnie ktoś jutro rano na rynek do Radomska bo muszę dywan na święta kupić?

Jo cie wyzmę tylko nie bydzie to tanio.

Podwioze Cie czekaj pod wiaduktem o 5.00 im wczesniej wyjedziesz to wiekszy wybor w dywanach.

Będą jutro rano dywany na rynku w Radomsku sprzedawane?

Niech żyje Jarosław Kaczyński i cały PIS!!!!!!

To już Gowina nie lubisz?

A kiedy ruszają prace związane z budową porkingu pod blokiem 315?

Przykrzy ci sie ? Starego spod przystanku prxyprowadziles bo leży cały ujszczany a rano msza na ludwikowie buahagah

mozna jechac do Wadlewa na rondzie w lewo do S8 nastepnie na S14 iprosto doLodzi . i z powrotem do Belchatowa.

super ale wydluzasz z 15km droge jak nie wiecej

Na to wychodzi, że odcięto nas od Łodzi!

kupię lotnię. Pilnie

Przez zelow do lodzi jest z 20km wiecej w jedna strone a jedzie sie podobnie bo autostrada

11 km dłużej niż stara trasą. Czas nadania się na trasie. Różnica czasowa to minuta.

dodaj komentarz
Czytaj także