Rejestracja i logowanie

Grzegorz Gryczka rezygnuje z funkcji prezesa Ziemi Bełchatowskiej i wstępuje w szeregi Solidarnej Polski

Wydarzenia 05-12-2018 Autor: mjs
94
Grzegorz Gryczka rezygnuje z funkcji prezesa Ziemi Bełchatowskiej i wstępuje w szeregi Solidarnej Polski

Grzegorz Gryczka po 8 latach złożył rezygnację z prezesury w stowarzyszeniu Ziemia Bełchatowska, decyzję o tym fakcie ogłosił podczas posiedzenia zarządu. W tej chwili stery w Ziemi objął Mirosław Mielus, obecny wiceprezes.

- Coś się kończy, coś się zaczyna - powiedział Gryczka otwierając spotkanie i kontynuując podkreślił: - Dziękuję za zaangażowanie w pracy na rzecz dobra mieszkańców miasta i powiatu bełchatowskiego. Dziękuję bardzo za wartościową współpracę członkom Zarządu, ale moim zdaniem formuła prowadzenia stowarzyszenia przeze mnie się wyczerpała

Grzegorz Gryczka dodał, że nie zamierza całkowicie rezygnować z aktywnej pracy na rzecz Ziemi Bełchatowskiej, której pozostanie członkiem. Zarząd stowarzyszenia przyjął rezygnację i zdecydował, że do czasu wyboru nowego prezesa to Mirosław Mielus będzie reprezentował Ziemię.

Decyzja Grzegorza Gryczki - choć nie pada to stwierdzenie oficjalnie - to konsekwencja wyborczego wyniku. Dotychczasowy prezes ZB w wyścigu o prezydencki fotel uzyskał czwarty wynik, co było trzecim z rzędu rezultatem nie dającym awansu do drugiej tury. Tuż po wyborach była jeszcze szansa na utrzymanie pozycji wicestarosty, bo Ziemia zdobywając sześć mandatów w Radzie Powiatu była brana pod uwagę jako koalicjant Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, nieoficjalnie w kuluarach mówi się, że na taką polityczną układankę nie było zgody władz centralnych PiSu. Ostatecznie „padło” na porozumienie z PLUSem co wyeliminowało Ziemię z powiatowego pokładu. Ziemia Bełchatowska po ośmiu latach współrządzenia w powiecie bełchatowskim nie obsadziła żadnego radnego ani w prezydium Rady ani w Zarządzie powiatu.

Grzegorz Gryczka w ostatnim czasie wstąpił w szeregi Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Do samego zainteresowanego nie udało nam się dodzwonić i poprosić o komentarz w tej sprawie. Udało nam się zapytać natomiast Mirosława Mielusa, co taki ruch byłego już prezesa znaczy dla stowarzyszenia.

- Tożsamość Ziemi Bełchatowskiej pozostanie niezmieniona, wykluczam wszelkie powiązania z Solidarną Polską. Jest to koncepcja indywidualna pana Gryczki na przyszłość, niepowiązana z naszym stowarzyszeniem, które ma pozostać apolityczna bez konotacji partyjnych – poinformował p.o. prezesa Ziemi Bełchatowskiej

komentarze (94)
Dodaj komentarz

Znam tę osobę z niezliczonej liczby plakatow bilbordow na kolkach - to król Belchatowa

Polityka jest parszywa Wszyscy wont

Do Zelowa pewnie za nisko. A gdzie podziala sie p.Swierczynska?. Nikt za nia nie teskni w Zelowie .Nawet najlepsze kolezanki z najblizszego otoczenia (a moze udawaja?) Pan burmistrz powinien otoczyc sie ludzmi lojalnymi i prawdziwie serdecznymi.A ci co znowu chca byc blisko, to nie sa przyjaciele.

Gryczk... wszed do solidarnej i odrazu swoim pracę w PGE zalatwił Kolega Susk...i pracuje

A tego dyrektorka z pcs też powinni wypiwprzyć cwaniak zb jak jest w powiecie to mu gały chce rozerwac dobrze ze jego niunia nie przychodzi szpieg jeden . Wypad ziemniaki parszywe

Ludzie to jest masakra czlowiek który nigdy nie popierał pis czlowiek ktory współpracuje z platformą lódzką i psl oraz z gosciami z curlingu lódzkiego którzy wspołpracują z platformą Masakra kto go przyjoł do tej partji czy wy ws,yscy pogupieliscie tylko uklady się licz bo wam kasa w glowie nie umiecie inaczej zyć Jak dostanie jakąmś posadę w powiecie bełchatowskim to szef struktur powiatowych pis powinien polecieć . Ludzie co wy ku...wa robicie . Jak tak mozna Panie Gryczka gdzie jakiś honor.

Szambo popracuj nad ortografią, słownictwem, składnią, interpunkcją itd. Dużo pracy przed tobą, bo widząc efekty nieuctwa i nieudolności, szybko tego nie opanujesz.

Czy ktoś wie czy Pan Grzegorz nie kombinuje na zastepce burmistrza w Zelowie bo takie słuchy krążą w powietrzu??? I może stąd ten Ziobro.

kiedyś pisali ze miał startować na wojta w klukach, moze tam go odnajdziemy ?

To się Natura cieszy. Podobno w Starostwie z Dorotką bardzo dobrze jej się układa.

Bełchatowski Kałuża.

Przeczytałem wszystkie komentarze i wiem jedno. Nie ma takiej rzeczy, za którą Gryczka nie byłby skrytykowany. Mało tego, jego przeciwnicy teraz dopiero mają stracha. Widać gracz był to wytrawny, bo mimo iż się usunął z lokalnej sceny, to emocje wcale nie maleją. Byłoby dobrze, gdyby jednak kiedyś wrócił do bełchatowskiej polityki i spuścił manto wszystkim tym, co mają za pazurami mnóstwo brudu a oceniają i szkalują innych. Żenujący poziom komentarzy, szczególnie tych negatywnych.

Mały człowiek. Po co było wygadywać takie rzeczy na PiS i ich partnerów...... Teraz jak widmo braku kasy i gwiazdorzenia zajrzało w oczy.... zmienił poglądy, zdradził ludzi.... powinien oddać mandat i wystartować do wyborów pod nowym szyldem. Tak się ludzie szmacą, ale nie on pierwszy i nie ostatni. Pewnie kolejnych zobaczymy w tej kadencji. jak zmienia poglądy i zdradzą wyborców dla kasy

Ale niektórym to się opłaciło np. Pani Filipek

Prędzej czy później tak musiało stać się że nastąpiła rezygnacja z funkcji prezesa ZB. Pan Gryczka nie potrafił poprowadzić do zwycięstwa tego stowarzyszenia i nie wróżę dobrej przyszłości ZB. Przegrali wybory 3 razy z rzędu. W ciągu 8 lat byli w koalicji najpierw z plusem a potem z pisem. Krytykowali wszystkich a potem wchodzili w koalicję z każdym. Ludzie to pamiętają. Problemem ZB również jest to że oni nigdy nie mieli konkretnego programu ani oferty zwłaszcza socjalnej i społecznej. W Bełchatowie nie ma mieszkań, nie ma pracy i perspektyw na przyszłość. Tyle w tym temacie.

Co za bzdury, jak nie mieli programu ? Za to plus miał program za to plus nie wchodził w kolację z ZB lub Pisem a wcześniej z platformą. Bądź sprawiedliwy w ocenach...

Odniosę się do komentarza Darka. Absolutnie nie bronię plusa, ponieważ plus to również nie moja bajka. Ja pragnę przypomnieć jak Pan Gryczka bardzo jeździł na Chrzanowskiego a potem jak wszedł w koalicję to Chrzanowski jest cacy. W 2014 r było tak samo. Również najezdzal na Czechowska a potem wszedł z pisem w koalicję. Cenię Pana Gryczke jako nauczyciela w-fu ale do lokalnej polityki nie nadaje się, pokazał przez te 8 lat że jest przekupny i dla niego bardziej liczy się stołek i korzyść z tego czerpiąc profity.

Pokaż innego, który tak nie robi? Żal takich głupich komentarzy.

Ci, którym honor nie pozwalał na takie posunięcia, gdyż liczyli się ze zdaniem swoich wyborców, w polityce już nie ma. Wniosek- trzeba umieć kłamać i mieć giętki kręgosłup.

Uuuuuu Grzesiu, było ci to potrzebne? Gdzie honor?

Bardzo, ale to bardzo się zeszmaciłeś, gościu.

Teraz jako przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy zostanie viceprezydentem

by po 5 latach po wygranych wyborach przez PO zostać znów z ramienia koalicji obywatelskiej jakimś wice, od altruizm ..

Działalność społeczna, wolontariat i ta rzekoma charyzma "bełchatowskiego petru" to wszystko za publiczne pieniążki. Może mu znów wolontariusza roku dać bo tyle na kampanię wydałemojiemoji i tak się starał nawet w camperze lekcje z dziećmi odrabiałemojiemoji

jak piszą na stronie wspólnie dla powiatu Grzegorz rzutem na taśmę próbował się zapisać i innych do solidarnej polski by wejść w koalicje z pis-me, nie udało się, wiec efekt jest jaki jest, żałosne to . PiS jeszcze z 2 lata się pocieszy taki m poparciem i dalej co ? zapisywali by się do nowoczesnej czy do PO ... nie dziwie się tak rozpaczliwej walce, ilu członków ziemi pracuje na etatach powiązanych z samorządem ???

Matyskiewicz Gowin, Gryczka Ziobro Razem beda klaskac na konwencji PiS.

Agnieszko dodaj Czechowską, Wyczachowskiego , Koca i Bakalarczyka.

i spiewac Abba Ojcze emoji co za żenada pisiorów !!! a co drugi z nich w duchu sobie myśli...co ja kur...robie? bełchatwskie bagno polityczne!

Gryczka zapisał się do Ziobry, Gowin przyjechał poprzeć Matyskiewicza. Taka subtelna różnica.

Tylko ze cały Plus należy do Partii Gowina od kilku lat

To jest szok jak można tak upaść Do Ziobry ? No nie czego to on nie zrobi . 

O nie, tylko nie Plus. Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie Gryczka, naprawdę ciężko pracował i miał wiele różnych ciekawych inicjatyw jak np. działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Szkoda mi go... Plus wszystko robi na pokaz, a Gryczka naprawdę nie zasługuje na to co go spotkało. Taka moja opinia...

Ciekawe czy w tym roku zrobi impreze dla niepełnosprawnych?

teraz kolej na Bakalarczyka, niech się wykaże.

Masakra. ....myslałan ,że ten facet jest mądrzejszy. .juz nigdy na niego nie zagłosuje nigdy pis.

Zróbcie pyskacze i szydercy choćby połowę tego co Gryczka dla ludzi bez pieniędzy w społecznych inicjatywach, a nie tylko goowna na niego potraficie wylewać. Do dzieła hejterzy. Pomagajcie bezinteresownie ludziom . Gryczce do kolan nie sięganie i stąd ten zazdrosny skowyt.

A jaki problem, żeby w dalszym ciągu działał społecznie na rzecz innych??? Tylko czy jeszcze będzie mu się chciało!

A Cieślak już coś powiedział w radize czy to tylko bywalec aby byc i buźkę szczycić? Przecież on nigdy głosu nie zabierze bo o niczym pojęcia nie ma A te komisje .... śmiech

Jogi babu...brawo Jasiu !...zmiana szaty nic nie da...każdy pozna farbowanego lisa...

Koleś nie pierwszy raz pokazał faka wyborcom i ludziom z ziemi bełchatowskiej. dla niego nie liczy się ogól tylko jednostka. absolutny brak kręgosłupa. czwarty raz będzie ostatni. wstydzę się tego że znam Grzegorza Gryczkę. Tfuuuu znałem.

Jego błędem było że tkwił w miejscu gdzie nie było szans na jakąkolwiek wygraną. Teraz dopiero poszedł po rozum do głowy jak już po ptokach.

Karierowicz bez odrobiny honoru. I pomyśleć, że na kogoś takiego głosowałem. Masakra. W następnych wyborach pewnie będzie razem z Matysem startował.

można było na młodych postawić, ale jak sie oczekuje zmian robiąc ciagle to samo .....

Ale ten rynek jeszcze ogarnie I problemy kupców? No przecież nie zawiedzie.

A nie lepiej wogole sie usunac z polityki?

Panie Grzegorzu, szkoda i żal wielki ze ludzie nie dostrzegają zaangazowania dla ludzi a przede wszystkim dla miasta. Naprawde zrobil Pan wiele dla Brunatnej Stolicy i przypilnowal duzo inwestycji. Dziwie sie ze ludzie przy wyborach tego nie brali pod uwage. Pozdrawiam mieszkaniec Bełchatowa

Chyba ma zeza na lewym

On chyba Ty napewno pewien niedowlad mozgu

To ci checa. Może mu coś zaoferowali, ale w mojej opinii, wa bank wydudkają na strychu

Gryczka i Ziobro, ja pitolę emoji czego to ludzie nie zrobią dla poklasku ...

Wrócił skąd przyszedł...

ludzie pokażcie mi człowieka co zarabiał 10k i zniżył sie do 2,5k jako zwykły robol. Haaa nie ma takiego! Czy Ziemia czy PSL, SLD, PO czy PIS przegrani zawsze kombinują jak żyć na tym samym poziomie nawet jeśli chodzi o honor. W tych czasach lepiej go nie miec niż poniżać się za najniższą. Zaraz mi ktoś napisze, że wiele ludzi za tyle "tyra" ale TO JEST ICH WYBÓR. Zrozumcie do polityki idzie się w jednym celu. Nawet Radnych łatwo kupić dobrym stołkiem. Skoro Pan G. żył na wyższym poziomie to chyba by chciał go utrzymać tak jak pewnie większość z was. Ja go rozumiem. Proszę was myślcie o sobie przede wszystkim bo myśląc o innych tracicie czas i nic z tego nie macie. Pozdrawiam

Myślę że dostanie jakąś spółkę pozniej na Posła wystartuje itd itd

A kto mu da spółkę?

Panie Grzegorzu , mali ludzie maja swoja wielka chwile i trzeba im zyczyc zeby zetkneli sie z niekompetetna machina biurokracji wtedy zateschna za Panem. Smutna to chwila kiedy lojalnosc , charyzma i kompetencje sa nic nie warte ! Pozdrawiam i prosze nie czytac tych bredni .

Jest najbogatszy z bełchatowskich politykierów i ciągle mu mało?

Ziemniaki tani sprzedam.

A już myślałam, że wreszcie oprzytomniał i się zreflektował, że się do polityki nie nadaje, a tu taki news!!!! Jak on to teraz wytłumaczy wyborcom, że popiera coś czemu się przeciwstawiał i co krytykował???? Żenada po całości !!!!!

**** PO czyli plusa i ziemie

Grzechu to co teraz ty Misiewicz ??? Jak się można sprzedać xD

Mariolka z pisu Mareczek z pisu gowina Piotruś z pisu Antoniego Grzesiu z pisu Ziobry. JAKI TEN BEŁCHATÓW PRAWY I SPRAWIEDLIWY...

jaki? chyba zacofany bo taki LUBI być ! to czysta pislandia czyli cofanie się w rozwoju to właśnie lubi Bełchatów . i stanowiska i posady nieważne z jakiej partii kasa się liczy . Gryczka dałeś ciała na całej linii jak można popierać sekte Pis?

To ile w końcu tych pisów jest i czyich? Bo ja chce w politykę iść i nie wiem czy kolejny pis zakładać czy się doczepić do jakiegoś co już jest...

Jeden pis semafora , drugi pis antka co elektryką i górnictwem trzęsie trzeci pis zwany plusem co od gowina nastał . Czwarty pis od posła , jednak ten nie ma już nic do powiedzenia. Piąty pis od ziobry z pełnomocnictwa Jarosława z nowogrodzkiej. Czyli jednym słowem Watacha się wyżyna..

Gryczka może do bestgumu chcesz?

A za ile bo ja będzie 10 tysi na rączkę to idę

Grzechu i Ty też...? Daj spokój, dałeś doopy na całego.

Gryczka ślizgał się bobslejem w samorządzie tak samo jak na tej jego pięknej olimpiadzie... emoji Bez efektów, ciągle ściemniając. Taki z niego "mocny" zawodnik. Teraz szuka pomocy w partii, WSTYD!! Zachowanie godne potępienia i dożywotniego wydalenia z samorządu. Już się pogrzebał jak reszta "polityczków" którzy nie dostali się nawet do rad miasta i powiatu. Jejku dlaczego musieliśmy tak długo czekać aż zrobią z tymi bezwstydnymi ludźmi porządek. Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy!

Kolejny się "zafarbował", hahaha.

To się Grzesiu popisales. Gdzie jak gdzie ale Solidarna, pisowska stajenka? Tam będziesz na boczku stał bidulku emoji

Ciekawe co chce wywalczyć w PGE, przecież nie wyobraża sobie chyba już dresu i robienia przysiadów...

Trzymam kciuki za nową Ziemię - liczę, że będzie tam więcej pracy, a mniej lansu. I proszę, nie porównujcie wstąpienia do Solidarnej Polski a konferencji na której poparcia w imieniu przegranego ugrupowania udziela wicepremier. Pamiętajmy, że i Plus i Ziemia to lokalne stowarzyszenia, mam nadzieję, że bez tego narcyza będzie łatwiej w tym mieście o dobre decyzje, dla miasta.

hahahahahhahahahahhhahahahah

Ale tłumaczenie! Czyli wedle waszej logiki: poparcie PIS ( Gowin - co oczywiście było błędem Plusa) stawiamy w tym samym rzędzie co wstąpienie (chwytanie się brzytwy) do Solidarnej Polski. :O ludzie nie wierzę... to udać dalej tym tokiem rozumowania Matys musiałby przewalic wybory 3 razy i trzymać się stołka prezesa po czym z "honorem" po tym 3 razie zrezygnować... nawet mi się nie chce śmiać z tej głupoty. Może wreszcie ZB odżyje po tym "narcyzowym" okresie 8 lat.

Ktos kręci się pod PGE? Gdzie tam praca jest. CV niese już od razu za Grzegorzem!

pamiętam czasy, gdy podanie sie do dymisji było naturalną konsekwencją niezrealizowania czegoś, wpadki czy mijania się z prawdą. Dziś niewielu stać na taki krok z własnej, nieprzymuszonej woli. Gryczka pokazał charakter i trzeba to przyjąć z szacunkiem.

Gdyby miał charakter to by nie siedział na stanowisku przez 3 lata jako odwołany wicestarosta większością głosów.

A i twój ziomek jest na L4 i ciekawe ile na nim będzie

Niezrealizowal 3 razy i trochę czasu mu zajęło pokazanie charakteru o którym piszesz

Gdyby to była prawda to 1) powinien prze4stać być wicestarostą po odwołaniu go ,a nie wykorzystywać kruczków prawnych (z zaalkocholizowaniem Ryszarda C. włącznie), 2) wówczas sie podać do dymisji, 3) nie startować po raz 3 w wyborach. Tak że charakteru, honoru, uczciwości to u niego brak

Żałosna próba wbicia się na salony...

Ciekawe kiedy Grzesiu wezmie sie za rynek tak jak to obiecal wyborca przed wyborami

Myślę, że to wszystko należy teraz do obowiązków obecnej władzy. Jako radny za dużo nie zdziała.

Myślę, że Gowin , jako rodowity Bełchatowianin, zna odpowiedź na twoje pytanie

A Ziobro jeszcze bardziej, w szeregach ma tych prawdziwych bełchatowian

I dobrze. W tym mieście żeby coś zdziałać trzeba pis, jeb**** pisowskie miasto

to wypierdalaj do warszawy albo lodzi gdzie miesiac Ppo wybnorach juz wiadomo ze Powi prezydenci nie zrealizuja 70% swoich obietnic hahahahahahahahahahahahahahaa

Gryczka to zdarta płyta. Być z Gowinem do masakra ale być z Ziobro to już totalna porażka.

Darek u Gowina, Grzesiek u Ziobry... Kuźwa panie, tu wszyscy są w PiSie szok!

Bo w pisie najłatwiej wskoczyć na fotel prezesa jakiejś spółeczki

Karierowicz, a jak bez szkoły, kwalifikacji i doświadczenia teraz robi się karierę, tylko zapisanie się do PiS du.

Ciekawe, Plus do wyborów szedł pod swoim szyldem, a po wyborach to już są gowinowcami. Dla mnie to kolejne oszustwo wyborcze cwaniaków politycznych (przepraszam - lokalnych przedstawicieli społecznych)

Ciekawy, masz słabą wiedzę polityczną Plus zaraz po przegranych wyborach o fotel prezydenta miasta zapisał się do Partii Gowina i pod takim szyldem szli do wyborów,Niewiedza mieszkańców Bełchatowa świadczy o tym,że potrafią krytykować ale z wiedzą to na bakier.

Tylko że Darek jest w Plusie prezesem, a Grzegorz Po wystąpieniu do partii zrezygnował... Od różnica Ziemia belchatowska pozostaje wolna od czapy partii politycznej ..

dodaj komentarz
Czytaj także