Rejestracja i logowanie

Gminy odwołują imprezy. Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie

Wydarzenia 20-05-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
13
Gminy odwołują imprezy. Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie

Samorządy odwołują kolejne duże imprezy w regionie. W najbliższych tygodniach nie odbędą się m.in. Dni Kleszczowa, Szczercowa czy Zelowa. Epidemia koronawirusa przeszkodziła bełchatowskiemu starostwu w organizacji nowej imprezy, jaką miał być, zaplanowany na czerwiec, Powiatowy Piknik Rodzinny.

Takie decyzje były tylko kwestią czasu. Ze względu na wciąż trwającą epidemię koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy masowe w regionie. Wiadomo już, że nie odbędą się tegoroczne Dni Kleszczowa, które planowane były pod koniec maja.

- Ta impreza nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, bo nie sposób dzisiaj prognozować czy zakaz organizowania imprez masowych zostanie zniesiony do końca maja. W takiej sytuacji nie można finalizować umów z wykonawcami, obsługą gastronomiczną i ochroną – poinformowała gmina Kleszczów.

Nie odbędą się również Dni Zelowa, które planowane były w pierwszy weekend lipca. Z imprez rezygnują też w gminie Szczerców. Z kalendarza imprez wypadły m.in. Dzień Dziecka i Noc Świętojańska. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nie będą się bawić na Dniach Szczercowa. Z tego względu, że imprezę zaplanowano pod koniec sierpnia, gmina z ostateczną decyzją jeszcze się wstrzymuje, ale odwołanie koncertów na szczercowskiej wyspie jest raczej przesądzone.

Z powodu epidemii koronawirusa zrezygnowano z zaplanowanego na początku czerwca Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który miał odbyć się na terenie Powiatowego Centrum Sportu. To miała być pierwsza edycja imprezy organizowanej przez bełchatowskie starostwo, która w zamyśle organizatorów miała zastąpić powiatowe dożynki. W planach były koncerty, konkursy i wspólna zabawa.

- Zarząd powiatu doszedł do wniosku, że dotychczasowa formuła dożynek powiatowych wyczerpała się, ponieważ dublowały się one z dożynkami organizowanymi przez gminy. Stąd pomysł na zorganizowanie pikniku dla rodzin. Niestety ze względu na obecną sytuację to wydarzenie musieliśmy odwołać – mówi Monika Michel z zespołu ds. promocji w starostwie.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

W Zelowie imprez nie będzie ale jeszcze Rynek w Środę powinien być odwołany. Tyle ludzi w ścisku w maskach pod brodą albo bez i luz. Auta na chodnikach. Wąskich chodnikach. Trzeba idąc ulicą ocierać się o innych bez żadnej możliwości zastosowania dystansu. Tu niby epidemia, a tu taki ścisk. Przepraszam kto ma tego dopilnować? Czyj to teren? Kto jest za to odpowiedzialny? Moim skromnym zdaniem Gmina powinna też zawiesić ten rodzaj handlu. Wiadomo że ludzie najchętniej by wogóle nie przestrzegali obostrzeń. Albo postawić służby które będą to kontrolować.

plus tego koronawirusa. Ja nie mam ochoty słuchać młócki zaraz za ścianą bo jest impreza dla wsioków.

Wszystkie Wydarzenia Sport Kultura i Edukacja Rozmaitości Region Gminy odwołują imprezy. Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie Wydarzenia 20-05-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum 9 Gminy odwołują imprezy. Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie Samorządy odwołują kolejne duże imprezy w regionie. W najbliższych tygodniach nie odbędą się m.in. Dni Kleszczowa, Szczercowa czy Zelów ciemniaki PODABONOWE PODPUSZCZONE PRZEZ PASOŻYTÓW BĘDĄ ZARAŻAĆ DZIECI- NA WŁASNE ŻYCZENIE . A ŻADNE CZARY i GUSŁA KOŚCIELNYCH SZAMANÓW - NIE UZDROWIĄ CHORYCH DZIECI - A MOHERÓW WYLECZĄ Z PIENIĘDZY .

Likwidować te zbiorowiska dożynkowe i węgiel. Są lepsze rozrywki.

szkoda lubie takie imprezy jest jedzenie zadarmo mozna walnonc dopa i potanczyc

W Gminie Kluki bez zmian. Czyli nic nie wiadomo.

Że gmina Bełchatów odwołuje imprezy to bardzo dobrze . Bo kto na tych imprezach gra jeżeli budżet festynu jest 3 tys????

Następny "festynowiec" z Gminy Bełchatów. Z długów nie wyjdziemy przez następne 10 lat przez te wasze tańce ... a ten swoje i swoje.... baletmistrz.. emoji(

Ale za to Dni Upadku GejKSy trwają w najlepsze.

I bardzo dobrze. Pieniądze zostaną... dla biednych urzędników.

w powiecie jak zwykle, nic im sie niechce, najlepiej odwołać wszystko in nic nie robić

I bardzo dobrze bo zapraszali pseudo celebrytów wyjców za publiczne pieniądze które zdzierają z podatników.

I bardzo dobrze bo pieniądze zdzieramy z podatników i musielismy wydać na pseudo celebrytów, a tak to więcej dla nas

dodaj komentarz
Czytaj także