Rejestracja i logowanie

Gmina Bełchatów na skraju bankructwa! Brak pieniędzy na pensje urzędników i nauczycieli. Są pierwsze zwolnienia [VIDEO]

Wydarzenia 29-01-2019 Autor: mjs Foto: mjs
202
Gmina Bełchatów na skraju bankructwa! Brak pieniędzy na pensje urzędników i nauczycieli. Są pierwsze zwolnienia [VIDEO]

W Urzędzie Gminy Bełchatów wypowiedziano umowy sześciu pracownikom i, jak podkreśla wójt Konrad Koc, to nie koniec zwolnień. Nowy szef gminy zapowiada dalsze redukcje i ujawnia, że zmiana struktury organizacyjnej podległego mu urzędu to tylko wierzchołek góry będącej następstwem finansowych tarapatów gminy i swoistego rodzaju patologii jaka miała miejsce dotychczas w polityce kadrowej.

- Przeanalizowaliśmy tę sytuację i ona nie jest zła, ona jest dramatycznie zła. Oszczędności można szukać na wielu polach i to robimy, ale zmiana struktury organizacyjnej pociągnęła za sobą niestety zwolnienia pracowników. To pokłosie karuzeli stanowisk, która tutaj w Urzędzie Gminy trwała od dobrych kilku lat – mówił na początku spotkania z dziennikarzami Konrad Koc.

Wójt gminy Bełchatów podkreślił, że w podległym mu urzędzie jest największy przerost zatrudnienia ze wszystkich jednostek samorządu całego powiatu, a rozbudowanie struktury organizacyjnej urzędu sięgnęło rozmiarów zdecydowanie przesadzonych.

- To oczywiście pociągało za sobą wiele stanowisk kierowniczych i zastępców kierowników. Nie mieliśmy innej możliwości jak tylko podjąć te radykalne i restrykcyjne posunięcia – argumentował Koc.

W poprzedniej strukturze organizacyjnej urzędu gminy funkcjonowało 27 jednostek, teraz tę liczbę zredukowano do 20.

- Zostało zlikwidowane stanowisko zastępcy skarbnika, zespół ds. płac, referat ds. promocji i komunikacji społecznej, zespół ds. zamówień publicznych, połączono dotychczasowe trzy referaty, które teraz podlegają kancelarii wójta, pozostałe, samodzielne stanowiska zostały wcielone w już istniejące referaty – wymienia zmiany Małgorzata Filipek, sekretarz UG Bełchatów.

Władze gmin podkreślają, że na tym nie koniec „odchudzania”, bo jak zapowiada Konrad Koc z biegiem czasu zmiany będą dalej uszczuplać urzędniczą załogę. W tej chwili zwolnienia dotknęły sześciu pracowników. W urzędzie gminy do tej pory były 122 etaty, zatrudnionych było 107 osób.

- Byli w tym urzędzie pracownicy, którzy mieli podwójne etaty, a nawet i byli tacy co potrójne. Zdarzało się, że w tym samym czasie łączyli nie tylko pracę w urzędzie na dwóch stanowiskach, ale i w podległych jednostkach. Tę patologię likwidujemy – mówił Konrad Koc

Zdaniem wójta patologia w polityce kadrowej przekładała się na inne nieprawidłowości – chociażby nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń i to nie tylko urzędnikom, ale także nauczycielom gminnych szkół i przedszkoli. Pomijając już kwestię, że wypłaty od kilku miesięcy regulowane są z kredytu.

- Sytuacja finansowa gminy jest krytyczna. Mamy duże zadłużenie, to jest jedna sprawa, ale druga sprawa jest taka, że my nie mamy płynności finansowej i to jest najgorsze - mówiła Iwona Pole, skarbnik Gminy Bełchatów. - W tym miesiącu urzędnicy nie dostaną pensji do końca miesiąca, przynajmniej nie wszyscy. W najbliższy piątek, 1 lutego jest termin wypłat dla pracowników naszych placówek oświatowych i też jestem przekonana, że w kasie nie będzie pieniędzy, żebyśmy mogli te wynagrodzenia zgodnie z regulaminem wypłacić. Czas wypłat będzie po niedzieli, nie wiem 2, 5 lutego, jak nam jakieś środki spłyną. My nie jesteśmy w stanie regulować zobowiązań wobec kontrahentów – faktury są wstrzymane od 25 stycznia. Za chwilę będzie 5 lutego, termin wpłaty składek do ZUSu, a my na to też nie mamy pieniędzy

W tej chwili zadłużenie sięga ponad 20 mln 500 tysięcy złotych co stanowi 38% dochodów gminy. Zarówno wójt jak i skarbnik podkreślają, że redukcje nie dadzą w perspektywie najbliższych miesięcy dużych oszczędności, ale jak dodaje Koc sytuacja była tak napięta, że jeśli nie podjęto by żadnych działań to ta dramatyczna kondycja samorządowej kasy tylko i wyłącznie by się pogłębiała.

Szukając oszczędności nowe władze gminy przeanalizowały nie tylko poziom zatrudnienia. Pod lupę został wzięty każdy szczegół generujący wydatki i koszty. Jak podkreśla Konrad Koc dokonano renegocjacji umów na dowozy, zakupy dla samorządowych jednostek i szkół. Wójt podczas konferencji wytknął też sporą niegospodarność w zakresie działań promocyjnych i w związku z tym wprowadzenie polityki ostrych cięć.

- W minionej kadencji olbrzymie pieniądze szły na promocję gminy, promocję wójta i rozmaitych jego działań. Podjąłem szereg działań zmierzających do oszczędności i w tym zakresie. Chociażby zmieniliśmy umowę promocyjną o współpracy ze Skrą Bełchatów. Dotychczas miesięcznie na ten cel przeznaczanych było 13,5 tysiąca zł. Porozumiałem się z władzami klubu i podpisaliśmy umowę, na mocy której od stycznia tego roku wydajemy na to wsparcie 3,5 tysiąca zł przy zachowaniu niemalże tego samego standardu - wyjaśnia wójt Konrad Koc. - Akademia Siatkówki w szkole w Kurnosie w dalszym ciągu będzie funkcjonowała przy patronacie Skry. Będziemy co prawda mniej pozycjonowani na meczach, no ale mając do wyboru 100 tysięcy zaoszczędzone dla mieszkańców, to chyba oczywiste co jest istotniejsze.

Konrad Koc zapowiedział, że sprawami promocji gminy będzie się w tej chwili zajmować Gminne Centrum Kultury i Promocji. Samorząd gminy Bełchatów nie chce rezygnować z dotychczasowych przedsięwzięć czy to sportowych, czy kulturalnych dedykowanych mieszkańcom, ale zaznaczył, że należy je organizować skromniej i bardziej „po gospodarsku”.

- Dla mnie kuriozalną sytuacją jest to, że kiedy gmina jest na skraju upadku finansowego, to 100-lecie szkoły w Kurnosie organizuje się z wielkim rozmachem. Te dziesiątki tysięcy, które tam poszły, to jest skrajna nieodpowiedzialność kogoś, kto zupełnie nie dba o funkcjonowanie gminy  - mówił Koc. 

W podobnym tonie wypowiedział się o organizacji gminnych dożynek:

- Będziemy je organizować, oczywiście, ale bez wydawania horrendalnych sum na zespoły muzyczne z pierwszych stron gazet, na które po prostu gminy Bełchatów nie stać. Przynajmniej teraz. Kwestie promocji są dla mnie osobiście na szarym końcu. Jeśli gminę stać, może się promować, ale jeśli nie, to musi te działania ograniczać. Oczywiście nie wycofamy ze wszystkiego, ale po prostu rozsądnie ograniczymy to, na co te pieniądze nie muszą iść - skwitował wójt

Cały zapis konferencji, w poniższym materiale video

 

komentarze (202)
Dodaj komentarz

Tak nieudolnie zarządzana Gmina, która generuje tylko koszty, pogrąża się w spirali zadłużenia powinna zostać rozeiązana. Powinno po części przejąść ją miasto, gmina Kleszczów i Zelów. A ponad stu nieudolnych pracowników, z władzami Gminy skietować do robót publicznych.

Jak w wyborach to obiecanki , dziś widzimy , że wybraliśmy niedoświadczonych. Ciekawy jestem ilu swoich zostało przyjętych ?

Jak można dopuścić do takiej niegospodarności żeby wypłacać wypłaty biorąc kredyty. Należy ograniczyć w urzędzie ilość pracowników do absolutnego minimum tak aby 8 godzin pracy wystarczało na ciągłą pracę pozostałych pracowników. Jeśli się komuś nie podobna to niech się zwolnią i zatrudnią u prywaciarza albo założą własne firmy. Pieniądze mają iść na inwestycje a nie wypłaty.

"Jaro" kampanię wyborczą prowadzi kosztem samorządów . Pis wygra kolejne wybory tylko że wszystkie samorządy miast i gmin upadną stracą płynność finansową jedynie Kleszczów się "ostanie"

(racja)Owszem PIS powinien wygrać wybory a samorządy powinny się dostosować ,żeby właśnie nie stracić płynności finansowej ,jasne że nie od razu Kraków zbudowali ale drobnym kroczkiem damy radę.Brawo p. Koc tak trzymać.

Brawo! Suweren chciał, wybrał i ma. Jaki suweren tak i władza.

Skoro poprzednia ekipa doprowadzila gmine do ruiny, to co tam robi byly sekretarz??

czytałem w gazecie o tym ,że poprzedni wójt twierdzi ,że było 18 mil dlugu.Koc twierdzi ,że jest 20.500 tys.Kto ukradł 2.5 bańki..Dokonać audytu.Ktoś kłamie albo ktoś podpieprzył ponad. 2 miliony

Za hejty są zatrzymani. Za dwa gramy nie jeden siedzi.W czym problem ma prokuratura ? Co Ładziak ponad prawem.

W obronie pracowników zwolnionych z Urzędu Gminy stanęli Związkowcy Sierpnia '80 z kopalni węgla Bełchatów. - Wśród zwolnionych są nasi członkowie. Wójt, jako pracodawca, nie powiadomił związku zawodowego o planowanych zwolnieniach. Wcześniej występowaliśmy o takie spotkanie, ponieważ dochodziły nas głosy o możliwej likwidacji pewnych stanowisk - mówi sekretarz związku Czesław Maconko. Związkowcy zapowiadają, że sprawa zwolnionych osób trafi do sądu.

A propos kadrowych zmian, które „rodzinnie” związane są z radnymi powiatowymi PiS, trzeba wspomnieć o nowym kierowniku w Przedsiębiorstwie Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. Stanowisko to objął Paweł Pędziwiatr, prywatnie mąż starosty i polityka PiS, Doroty Pędziwiatr. Nowy kierownik (prezesem spółki nadal pozostaje Paweł Rutkowski ) w gminnej spółce nie był do tej pory zaangażowany w politykę, od lat prowadził natomiast prywatny biznes w branży budowlanej. Jak tłumaczy Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów i szef powiatowych struktur PiS w jednej osobie, taki angaż uzasadnia doświadczenie zawodowe i merytoryczne przygotowanie Pawła Pędziwiatra, który zawodowo związany był z branżą, w której działa gminna spółka. Czy wobec tego, że w gminnej spółce praca znalazła się właśnie dla męża pani starosty, nie powinno się mówić o „kolesiostwie”? Konrad Koc takie zarzuty odpiera i tłumaczy, że zależało mu na tym, by stanowisko kierownicze powierzyć osobie, do której ma zaufanie i wobec której będzie miał pewność, że swoje obowiązki będzie wykonywała należycie.

"Nowy kierownik ...., od lat prowadził natomiast prywatny biznes w branży budowlanej". Gdyby był super fachowcem to rozwinął by swoją firmę budowlaną i zarabiał dużo więcej niż na etacie, ale wolał ciepłą posadkę i dostał ją tylko po znajomości. Tyle w temacie.

A to w spółce nowe osoby? Brawo wójcie. Rączka rączkę myje. I w taki sposób zamydlił nam pan oczy. Obiecanki czego to nie będzie gazu, placy zabaw. Brak słów. Teraz tylko slysze brak kasy. Kierownikiem w spółce został Paweł P mąż starościny to jest żenujące.

Zmiany na kierowniczych stanowiskach dokonały się już także w starostwie. Nowym naczelnikiem wydziału skarbu i gospodarki nieruchomościami jest Paweł Lesiak. Zajął miejsce po Konradzie Kocu. Obu panów oprócz stanowiska łączy jeszcze jedno - samorząd gminy Bełchatów. Konrad Koc został wójtem tej gminy, Lesiak jest tam radnym.

PROSZĘ POCZYTAĆ JAK SIĘ OBSTAWILI STOŁKAMI !!!!!

Tak jak poprzednicy

Sprostowanie (w pierwszym roku drugiej kadencji K.L.)

A jak się obstawiał wcześniej p. Ładziak? czyż nie swoimi?

Ludzi nie zwalniał !

Za to dokonał przeludnienia. Kto by pomyślał, że w takiej małej gminie 122 etaty. Jeszcze trochę i drugie starostwo byłoby, z taką różnica, że powiat obszarowo jest znacznie większy w stosunku do Gminy.

Poczekamy i zobaczymy jakie przeludnienie będzie za 5lat !Jak już tule osób jest nowych !Czas pokaże a to tylko 5lat

Polecam. artykul z 2015 jak komornik zajal konto gm.Belchatow(jest w internecie)Po przeczytaniu ocenicie troske pewnego urzednika ze starostwa o finanse gm.Belchatow i jej pracownikow.To byl pierwszy rok urzedowania wojta K.L.On tez dodtal spadek po poprzedniku.

TO JEST CZEŚĆ ARTYKOLU emojirocedura administracyjna w tej sprawie trwa już kilka lat. Podejmowane są kolejne ekspertyzy i wyceny biegłych, ale konsensusu nie ma. Ostatnia wycena opiewała na 300 tys. zł. Nim jednak się uprawomocniła, Konrad Koc, naczelnik wydziału skarbu starostwa nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestor z Warszawy poszedł do sądu, a sąd nadał klauzulę wykonalności na ściągnięcie należności. W ten sposób konta gminy zajął komornik. - W ciągu najbliższych dni przeanalizuję dokładnie sprawę - mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, w imieniu którego naczelnik Koc wydał decyzję. - Trzeba sprawdzić, czy jest to błąd urzędnika, czy nadgorliwość komornika. Jeśli to pierwsze, to będę zmuszony wyciągnąć konsekwencje służbowe - dodaje

A To POCZĄTEK ART.Przez dwie doby wszystkie konta gminy Bełchatów były zablokowane. Dostęp do nich zajął komornik, wynajęty przez prywatnego przedsiębiorcę z Warszawy, który domaga się od gminy odszkodowania za wywłaszczenie z działek. W poniedziałek rano udało się jeszcze puścić przelewy wypłat dla urzędników, ale na czas pieniędzy nie otrzymali nauczyciele i pracownicy gminnych szkół. Tam pensje przelewane są zwykle z początkiem miesiąca. - To jest sytuacja bez precedensu w skali kraju - grzmiał Kamil Ładziak, wójt gminy Bełchatów. Przez dwa dni gmina była sparaliżowana, nie mogąc dokonać żadnych płatności. Mało tego, komornik rozesłał do wszystkich instytucji współpracujących z gminą pisma, z informacją o zajęciu kont i prośbą o wpłacanie należności dla urzędu na konto komornika. Ostatecznie w środę popołudniu konta bankowe gminy zostały odblokowane, ale komornik ściągnął z nich 300 tys. zł na poczet wypłaty odszkodowania dla przedsiębiorcy oraz 25 tys. zł dla siebie, tytułem kosztów komorniczych. To i tak nie najgorzej, bo pierwotnie koszty komornika opiewały na 50 tys. zł. - Obawiam się, że te pieniądze są stracone, ponieważ gdy trafią już do wierzyciela, to możemy ich nie odzyskać - mówi wójt Ładziak. - Kto nam za to zapłaci? To są pieniądze mieszkańców, podatników, które ktoś próbuje zagospodarować. Odbije się to na finansach gminy i inwestycjach - dodaje. Sprawa dotyczy sporu, jaki gmina od kilku lat toczy z inwestorem z Warszawy, właścicielem gruntów w Zalesnej. Kiedyś kupił je za grosze od Agencji Rolnej Skarbu Państwa, by pobudować na nich osiedle. Nigdy nie powstało, ale poprzedni wójt podjął administracyjną decyzję, by część działek przeznaczonych na drogi przejąć na własność gminy. Inwestor wystąpił więc o odszkodowanie, żądając 800 tys. zł.

P. Ładziak z PiS ludzie wyrzuceni sympatycy PiSu . Więc jak wygracie jesienne wybory skoro wy też z PiSu a wyżucacie pisowców. Jak to oceni Zarząd główny. Będą kolejne delegowania?

W gminie jest przeludnienie . Po 5 w pokojach siedzą. A jak idziesz do urzędu i chcesz jakąś sprawę załatwić, to nikt nic nie potrafi, nic nie umieją,tylko odsyłam do Starostwa, do miasta itp. To po co taki trzymać. Dobrze niech zwalniają i zatrudnia osoby które będą kompetentne.

Przynależność tu takj nie mi nic tu do tego. Fakt jest jeden brak płynności finansowej.

Płynność finansową, ha ha ha.... To dlaczego nie zwolnili znajomych pana przewodniczącego i vicestarosty rodzinki . No proszę odpowiedzieć? Zwalniani są ludzie przyjęci za poprzednika. I straszy się wszystkich że to nie jest koniec. Finanse mają się do tego jak cukierek do gówna. Dlaczego przyjmowani są nowi ludzie skoro jest przerost zatrudnienia. Byłem w urzędzie i widziałem są nowe osoby ..

Ludzie pana przewodniczącego są teraz pod ochrona taka właśnie jest gmina

Teraz tak jest , poprzednik przyjmował znajomych i rodziny nawet tych co na niego pluli i plują dalej. Zostali nawet ludzie po poprzednikach. Wstyd na całą Polskę taki PiS bełchatowski.

Wójtowi w d...w wchodzili a teraz donoszą masakra jacy ludzie tam pracują i to samo zrobią za 5lat

Waldemara i Kamila szybciej wywala zpisa nisz kocyka. Koc to sukces PIS

Do Hgty :jeblem ze śmiechu

Koc nie wchodzi przynajmniej górze w ****

Bo za niski jest emoji

No to jednak prawda z tym wykluczeniem z PiS pana Koca i teraz strach przed perspektywą 5 lat bez wsparcia, a pewnie i następni polecą bo jak się nie stosuje do zasad obowiązujących no to teraz takie konsekwencje.

Bzdura bzdura pogania. Większej głupoty nie słyszałam. Koc jest szefem PiS i nim będzie. Tego chcą członkowie struktur.

To jest absolutna, totalna bzdura. Pan Koc nadal jest w PiS i tu pozostanie. Przeciwnicy Koca z premedytacją puścili plotkę w obieg

To jest absolutna, totalna bzdura. Pan Koc nadal jest w PiS i tu pozostanie. Przeciwnicy Koca z premedytacją puścili plotkę w obieg.

Widzę że pan doktor sie za nich wzioł. I dobrze **** w każdym pokoju po pięć sześć praconików a kiedyś było po dwóch i urząd działał bez zarzutu. Pociotki poprzednich wójtów.

Koc „wyruszył” na stanowisko wójta, niczym Napoleon wyruszył na Rosję ! 

No i Napoleon od Rosjan dostał łupnia nie wiem dlaczego w Hymnie Narodowym mamy z Napoleona brać przykład . Czas na zmianę w tym fragmencie hymnu na ." Dał nam przykład Kościuszko, Sobieski itd. mamy trochę tych bohaterów własnych a nie jakiegoś Francuzika co zamroził 50% swojej armii pod Moskwą.

Brawo panie wójcie za takie ruchy kadrowe, niech ci wszyscy tak naprawdę zobaczą jak zarabia się pieniądze, ile to człowiek przy swojej działalności natyrać się musi

Do redakcji. Dlaczego usuwacie komentarze na temat dyrektor GCK. Przyjmowane są tylko hymny pochwalne dla obecnej ekipy oraz te co opluwają poprzednią ekipę.

Gdzie ta promocja, przystojna taka... Gdzie te herosy, sokoły? Już podzielili losy Ładziaka, już ich stąd hen pogonili...

Do sołtys :zanim coś napisze to pomysł bo może cię to samo spotkać tez mogą cię pogonić karma wraca

mieszkaniec - a może mieszkanka? mama Błażejka?

Już mu obiadek ze szkoły wysyła do domku żeby biedaczek nie wygłodzil się...

Zazdrościsz?Dba o syna bo jest dobrą mamą.Pełny szacunek

Niech dba ale za własne pieniądze! Obiadki szkolne sama nie opłaca a synkowi jeszcze podsuwa. Do rodzinki za płot wysyła... Żal tych ludzi... Dlatego promocja nie miała szans na przetrwanie skoro obsadzona była nieudacznikami. Chłoposiowi jeszcze noska trzeba podetrzeć bo sam nie potrafi emoji

Trzeba teraz na koszt gminy kupić dwa foteliki dla kierowcy i pasażera emoji

Karolino cieszymy się ze zostałaś kierowca odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu

Do mój podpis emojirzykro mi nie dowiesz się kto ciekawość to pierwszy stopień do piekła pozdrawiam

jestem zainteresowany wykupem calej gminy

Pani radna Kałużna się uaktywniła i atakuje Panią Dyrektor z GCK-u. Jako człowiek ładziaka ma za zadanie rozmycie całej sprawy i skierowanie ją na inne osoby. Mam nadzieje że ta sprawa znajdzie finał w sądzie bo za wszystkim stoi ładziak dyrektorka w kurnosie i wiele innych osób. poprzednia rada doprowadziła do klapy finansowej między innymi za grillowanie 100-lecia z pompą, etaty dla swoich, podwójne etaty, lans ładziaka na meczach skry i w uj innych pewnie spraw. odcieci od koryta kwikają ech żenada . 

Przecież ta Pani nie umie samodzielnie sklecić pytania. Na sesji była sterowana telefonem komórkowym, jak jakims pilotem do robota. Odczytala smsa i zadawała pytania, a uważa się za taka mądra.... myślał by kto.

A reszta radnych nic nie mówi kartki tylko przerzucają i rękę podnoszą ciekawe czy wiedza za czym głosują

Proponuje obejrzeć dokładnie ostatnia sesje co sprawdzała w telefonie a dopiero napisać kometarza

To są fakty zdalnego sterowania robocika.

Sprawdzala odpowiedzi na wnioski.Czy byly w poprzednich latach(a byly)Radny Polak sugerowal iz odpowiedzi sa publikowane tylko na interpelacje radnych.Pomylil sie.Pani Kaluzna informowala radnych co sprawdza w internecie.

Hahahaha bzdura bzdura pogania, aż się kurzy

Gmina taka zadłużona a wigilie robi się za 10tys.To gdzie tu oszczędności ja się pytam .Sami powinni ze swoich zrobić jak się chcieli pokazać !

Jak by ta sprawa miał finał i dotyczyła tylko Ladziaka to już dawno by pan K wszechwiedzący skierował sprawę do odpowiednich służb tylko sami maja za uszami poczekamy jak się wszystko wyjaśni takim zachowaniem zwalnianie ludzi i tylko plucie jadę na drugie osobę to za 5lat nie wróżę dalszej kadencji pozdrawiam

Plucie jadem? Wójt powiedział to co wszyscy normalni wiedzieli przed wyborami. Zrobił to dwa miesiące po wyborach to trolle od pana Ł . wypisują że po dwóch miesiącach gminę doprowadził do bankructwa.

Dla mnie to wszystko to wielkie bagno zamiast zająć się praca w gminie to trzeba robić to co się obiecało przed wyborami czyli zwalnianie ludzi jaka ta gmina zadłużona i nic więcej się nie dzieje konferencje robić ze ludzi się zwalnia wstyd tylko a może konferencje powinni zrobić jak to wszystko zrobić żeby było dobrze anie tylko Ładziak to Ładziak tamto a pomysłu dalej nie ma i tak całe 5lat będzie masakra jakaś co się dziej w tej gminie tylko chodzą skarżą donoszą tacy ludzie w gminie pracują lepiej jak by pod młotek poszła i był by święty spokój

Do obiektywnie :Jeżeli ktoś nie umie odpowiedzieć ile pieniędzy dostała od sponsorów ale ta sprawa chyba dotyczy nowej już tez ekipy dlatego nie potrafią jasno wyjaśnić sprawy ma wigilie nowi wydali 10tys a reszta nie wiadomo na co i ty to nazywasz atakowaniem no najlepiej siedzieć cicho przejrzyj sobie wszystkie sesje dokładnie a dopiero komentuj !

Ah ten Koc ! Z jego obietnic wynikało, że „ZASTAŁ GMINĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWI MUROWANĄ” ! Więc niech skończy się rozczulać tylko działa ! Kocu ! Wodzu ! Wybrali Cię ! Działaj !

Na dzisiejszej sesji to co dzisiaj było dostała pani Dyriktor GCK pytanie dotyczące ile pieniędzy uzyskała od sponsorów na 100 lecie szkoły i nie umila odpowiedzieć miało być wszystko wyjaśnione, a reszta radnych to śpi na tych sesjach czy się boi odezwać bo nie rozumie czegoś widać ewidentne ze jakieś niejasności są .Jak by to inny zrobił to by wszystko było napisane tylko żeby oczernić ,ale jak nie wiedza nowi radni na co poszło 7 tys właściwie to do końca nie wiadoma czy 7tys. czy 5 ,a może 10 ty.Wszyscy cicho siedzą .Czekamy na wyjaśnienia na co faktycznie poszły pieniądze !Polecam oglądanie sesji ma żywo ! 

Za taki wynik wyborów to tych "speców" z promocji to powinien jeszcze Ładziak zwolnić, swoją ostatnią decyzją zanim kaszkiet założył i poszedł w siną dal. Chyba, że Pilarczyk i reszta wiedzieli za dużo i nie mógł. Ale co się odwlecze, to... Kocu, dobrze robisz, wypal to do żywego mięsa i jeszcze wilczy bilet roześlij.

NIE CZYTAJCIE TYCH BZDUR. TE KOMENTARZE TO JAKAŚ WALKA TROLLI. Każdy kto mieszka w tej gminie i ma choć trochę oleju w głowie oraz nie przyklejonego stołka urzędniczego czy innego do dupska to wie jak jest. Dług był jak cholera. Koc mówił od początku, że ogarnie i stara się jak może, ale zobaczymy. Na razie mu ufam, bo wystarczy z nim porozmawiać czy posłuchać. Jego reakcje, mowa ciała mówią, że nie ma nic do ukrycia. Ale tym Co strach do **** zajrzał powiedzą inaczej. Ja nie jestem związany z żadną ze stron i wszedłem tu przez przypadek. Jak poczytałem co tu ludzie piszo to nie moge ide stąd

Po h.j ufasz jak nie mieszkasz

Sprawdzasz po IP skąd piszę ? Widać że jesteś trollem ładziaszka pisiaczka skoro masz dostęp do takich info

Może Kleszczów poratuje?

nieoficjalnie do Koca ponoć Jarosław dzwonił i gratulacje złożył chyba w pisie się umacnia

Az strach!!! tak sie umocnil.Moze prezesa chce zastapic?

Kasy nie ma ale wszyscy rządzący w tym mieście maja powystawiane ekskluzywne domy w dogodnych lokalizacjach z wyposażeniem za 700 tyś zł? Wiecie teraz gdzie są pieniądze gminne xd całe rodziny bracia siostry szwagry potworzone odrębne stanowiska pracy byle pracowali kabaretttt !!!

nie głosowałem ani na koca ani na ładziaka.Ten cały PIS mnie nie przekonał.Prawdą jest ,że gdy Pan ładziak obejmował stanowisko wójta było 38 etatów.Rozumiem ,gminie doszły zadania typu gospodarka odpadami ,500+ , itp.to jest góra 20 etatów. z informacji ,że jest 122 i niektóre podwójne a są plotki że pewien pan miał trzeci w spółce na co są dowody ( patrz bip)to przekręt za podatników pieniądze.Dodatkowo pieniądze na promocje skry 13.5tys jakby była ta promocja nam potrzebna , zatrudnienie partnerki prezesa skry za sute wynagrodzenie i znajomych dało efekt finalny bankructwo gminy.Po roku takie działania nie wyjdą ale po 8 latach dały efekt w postaci 20 mln długu.Myślał ,że zgarnie kase kleszczowa i to się zatłuszuje.Niestety .Czekamy na zgłoszenie do prokuraturY.

Oczywiście jak najbardziej jestem za. Poprzedni gospodarz powinien się wytłumaczyć razem z radnymi. Bo to było jedno wielkie cwaniactwo. Szastanie pieniędzmi podatników na lewo i prawo bez zastanowienia się byle tylko kolesiostwo miało się dobrze.

50 mln dochodów rocznych i 20 mln długu. Czy to jest aż tak bardzo dużo nie wiem, wydaje mi się, że nie. Problemem jest tutaj bardziej ilość rat do spłaty w trakcie miesiąca. Nowa ekipa rządzi od jesieni i teraz się budzą, że nie mają płynności... To kto tam odpowiada za finanse? Czy jest to osoba z odpowiednimi kompetencjami? Czemu nie były tworzone prognozy płynności na przyszły okres. Może zwykła konsolidacja kredytów byłaby rozwiązaniem? Nie jestem specjalistą od ekonomii, ale wiem, że jeżeli przeciętny kowalski zadłuży się po uszy to reguluje kredyty jednym większym i spłaca mniejszą ratę. A może gmina po prostu z założenia musi być bankrutem po to aby przez kolejne 5 lat nic nie robić i na koniec zwalić winę na poprzednika. Fajna taktyka. Taka sytuacja wymaga NATYCHMIASTOWYCH działań a zwolnienie kilku szaraczków tutaj nic nie zmieni. Tym bardziej, że nie wiemy co stanie się z tymi zwolnionymi etatami za kilka miesięcy. Za 5 lat powiemy "sprawdzamy" porównując liczbę etatów z początku i końca kadencji. Obietnic przedwyborczych było sporo, a tu kasa pusta.. Skąd to zaskoczenie? Panie Wójcie wiedział Pan dokładnie w co się Pan pakuje, więc proszę nie narzekać tylko działać.

Pan wójt nie narzekał, uczciwie powiedział co zastał i jak jest. Wytłumaczył się również z tego jakie kroki do tej pory udało mu się podjąć. A mimo wszystko chciałbym zobaczyć jak ktokolwiek inny wpada do urzędu gminy jako nowy wójt, wywala połowę personelu, rozwiązuje umowy i nagle oszczędza 100 mln, a to wszystko w 3 tygodnie. Proszę sobie nie żartować bo to nie jest takie hop siup. Jeżeli ktoś był kiedyś managerem w jakiejś większej organizacji to wie, że nie da się wszystkich zobowiązań olać. Tutaj nie ma czegoś takiego jak czysta karta. Trzeba ogarnąć to co się zastało. Nie wspominam już o tym, że jednak zebranie wszelkich informacji o całej organizacji gminy (co pewnie jeszcze niektórzy mogli utrudniać) zajmuje trochę czasu. Analiza i podjęcie odpowiednich decyzji to też nie jest pół godziny roboty. Tak samo realizacja założeń. A co do łatania dziury i wrócenie do płynności finansowej to na pewno ludzie, którzy się za to wzięli wiedzą co robią. Zawsze może się Pan ubiegać o stanowisko doradcy finansowego wójta skoro Pan tak świetnie łata kredyty kredytami. Koc wpakował się w to wszystko na własną odpowiedzialność i już pojawiają się pierwsze efekty. Mało który wójt jest tak chętny do usuwania etatów i ludzi. Mógł zawsze obsadzić w te miejsca swoich i mówić, że wszystko jest dobrze. Niestety naszą gminę najbardziej zrujnowała kampania wyborcza Ładziaka i straszna niegospodarność. Przyczepy z jego wizerunkiem na każdym skrzyżowaniu wsi to była już lekka przesada... Ehh... jakoś to będzie - a jednak nie było. Pozdrawiam trolli Kamila emoji

Nowa ekipa rządzi od grudnia a dokładnie 23 listopada czyli od zimy a teraz mamy zapewne już wiosnę lub lato ? Płynność finansowa została utracone z tego co słychać od września czyli od momentu jak poprzedni Wójt Kamil rozpoczął kampanie wyborczą. PS czy to prawda że podczas kampanii Ładziak kazał zdejmować lampy w jednej wsi a zakładać w innej ? Hmm to chyba oszczędzał 0.o

Weź no już nie pisz więcej tutaj i się nie kompromituj. A w wolnym czasie sprawdź sobie, kiedy ta zima się rozpoczyna, bo zaraz w sandałkach po śniegu będziesz poginać. Dawno już się tak nie ubawiłememoji

a grille będą z Zenkiem czy nie bedzie ? 

Ładziakowi starczało na wszystko,m Kocowi na nic jak widac, słabo.

Przed wyborami było łatwe rozwiązanie z długami jak szybko wyprowadzi gminę z dlugu a teraz publikacje że nie ma kasy a to Koc nie wiedział że spadek dziedziczy się z długami tylko pchał się do koryta a teraz co? Poprostu złapał wyborców na obiecankach gdzie te obiady darmowe?

Czy pan Koc decydujac sie na start w wyborach na wojta,myslal ze 20 milionow. to zart???Cz gmina z rocznym budzetem ponad 50 milionow to bankrutujaca gmina?Pan przejal gmine z dlugiem i inwentarzem! W kampani wyborczej mowil o zmianach na stanowiskach kierowniczych. Pracownicy nizszego szczebla mieli sie nie obawiac.Dobry gospodarz powinien rzadzic sie tym co ma,po nowe siega sie w razie koniecznosci i tylko kiedy na to stac!!!

Zmiany zostały dokonane na stanowiskach kierowniczych , zastepcach kierownikow, zastepcach zastepcow i innych nepotycznych stanowiskach, które nie mają prawa bytu w gminie bo są niepotrzebne. Wszystko przed nami emoji

"Dla mnie kuriozalną sytuacją jest to, że kiedy gmina jest na skraju upadku finansowego, to 100-lecie szkoły w Kurnosie organizuje się z wielkim rozmachem. Te dziesiątki tysięcy, które tam poszły, to jest skrajna nieodpowiedzialność kogoś, kto zupełnie nie dba o funkcjonowanie gminy - mówił Koc"...wielki rozmach? Kur.a szkole i dzieciom H żałuje, może zajmij się pan i tobie podobni "nieomylni" dziurawymi drogami, nieotwartą galerią - kupą betonu, czy beznadziejnymi kursami MZK, którymi w weekend nawet pod tą wasza pseudo galerie nie dojedziesz!

Ciemniaku, zacznij wkońcu odróżniać UG od UM.

Kolejny co nie rozróżnia czym jest Gmina Bełchatów (wiejska) od Miasta Bełchatowa (gmina miejska)...

A Chrzan co robił budowała parki "Galerie Bawełnianke " i "Dworzec" . Na pewno po nim w budżecie kasy zostało

koc wart ladziaka, jedn lepszy od drugiego o 40 głosów, jacy wyborcy tacy wójtowie ...,

Do Hela :I to jakie oszczędności . To że wódz i jego ekipa mają talenty aktorskie to już na pewno nikt nie wątpi. Rozmawiają z pracownikami , wypytują , umawiają się na następne spotkanie a dokumenty dotyczące zwolnienia są już przygotowane i za godzinę czy dwie są wręczane . Zwalniani ludzie szczypią się czy żyją jeszcze w realnym świecie czy to może jakiś inny wymiar . Należy pamiętać że wszystko wraca ...

To teraz zamiast zespołów na dozynkach będą występować pracownicy gminy na czele z wodzem i już są oszczędności

Pana wojta wykluczono z Pis.Droga do kariery politycznej zostala zamknietaZostalo tylko wojtowani ,stad ten nagly zapal do pracy!! Teraz jest testowane zwalnianie i zatrudnianie ludzi.To jest odwet,a nie ratowanie gminy!!!!!!!!

Zanim coś napiszesz, to najpierw postaraj się o potwierdzenie tej wiadomości . 

Nikogo nie wykluczono. Bzdur nie wypisuj!

Wyczytałem, źe rok 2019 ma się zamknąć w gminie strata budżetową 5 ml. To jak to poprzednik przez 8 lat zrobił mniej długu niż obecny Wójt planuje przez 1 kadencję?

Panie Wojcie to jak to jest? Są jakieś zwolnienia i od razu desant znajomych ze Starostwa? Pani Sekretarz teź cienka ale z PISu byla i to wystarczy?

Lepiej aby zwolnił 6 nir kompetentnych praciwnikow a zatrudnil 2 z wiedzą i chęcią do pracy

Jeżeli chodzi o oszczędności to proponuje zwolnić osoby które powinny być już na emeryturze a takowe są brawo panie Wójcie oby tak dalej życzę powodzenia

Jestem zażenowana występem tego żałosnego trio.

Gmina Bełchatów zbankrutuje i włączą ją do Kleszczowa. Spełni się marzenie pisowskiej poseł, będzie gmina na Bełchatów korzystać z kopalnianych pieniędzy.

"Kloc"nie wiedział w jakie bagno się pakuje? To z której planety on tu wylądował ? W kampanii wyborczej walka na noże z pruciem flaków i wyciąganiem brudów -o co? o dziórawy worek?

Przez osiem ostatnich lat w mojej wiosce (gmina Bełchatów) nie zrobiono nic, bo chyba władzom nie było tu po drodze... Teraz przez 5 lat znów nic nie zrobią bo... nie ma pieniędzy. Słabo...

Jak się sołtys z wójtem nie koleguje to nic się na wiosce nie zrobi.

Renegocjacja umów na dowozy? Przecież PKS który te usługi realizuje, dostał 10 % podwyżkę za swoje usługi!!!

Poprzednia ekipa no tak tak z przewodniczącym rady na czele.

Co to był za dział promocji skoro ich kandydat przegrał? Kto nim zarządzał? Pierwsze słyszę o istatnieniu takiego działu, pewnie niedawno został utworzony.

świetna promocja, sami fachowcy :-)

Proponuję się dokształcić zanim będzie się zadawało takie durne pytania na forum

Nieroby i nieuki ktorzy godzinami przesiadywali poza urzedem na opier****niu lub na papieroskach. Mamusia co dzien do urzedu przyjezdzala podkarmic swoje niezaradne dziecko. A jak paliwka w baku sie dorobil to sam do mamusi na obiadki jezdzil w godzinach pracy

A gdzie przewodniczący RADY GMINY

Szczerze życzę obecnemu wójtowi sukcesu. Może warto byłoby skorzystać z życzliwości i wiedzy ludzi pracujących w UG trochę innego formatu niż wszystko wiedząca?

Kopalnia czeka otworem na zwalnianych pracowników samorządowych. Wysokie grupy i stanowiska czekają. Wystarczy przynieść legitymację PIS-u i już ma się otwarte drzwi. Górnicy czekają z niecierpliwością z fachowców z gminy i urzędu. Gmina działa wspaniale to i przed kopalnią świetlana przyszłość.

cała ta konferencja to wieli blamaż, wstyd dla gminy.

Warto przyjrzeć się nowo zawartym umowom internetowym w gminnych szkołach (mają lub mieli jednocześnie po dwa łącza) i macjlojkom pieczary i jego gminnej rodziny (kumoterstwo?)

Ale za to niektòrzy szybciutko znaleźli wcześniej prace w kopalni. Co za orły!

Panie wójcie to za mało. Trzeba szybciej, głębiej, odważniej. A poprzednie patologie zgłosić do prokuratury.

wzięcie kredytów na inwestycje to nie patologia.

Ze by to były inwestycje. A to są pieniądze na wynagrodzenia. Patologia . Z drugiej strony kredyty na inwestycje, a jest tyle programów z których można pozyskać dofinansowania. Trzeba tylko chcieć. Wstyd dla poprzedniej ekipy.

Ignaś jakiej poprzedniej ekipy ... Zobacz gdzie ci ludzie z rady tej i byłej są zatrudnieni ? Na jakie stanowiska zostali powołani przez ostatnie cztery lata? Jak odbywały się konkursy z tzw dopiskiem " ogłaszam nabór na stanowisko...."

To jest naprawa polegająca na zwolnieniu szaraków a góra zostaie.Ta wasza ocena to 6 razy najniższa krajowa, takie oszczędności.

powiedział Pan A to i trzeba Z.Do prokuratury z tym.Jestem mieszkańcem gminy i proszę o doprowadzenie sprawy do końca.

kłopot w tym ,iż się mówiło ,ale brak na to dowodów.Ot. słowa, słowa, słowa potrzebne dla wygrania wyborów.Skoro tak żle, to dlaczego wójt nie obniżył sobie wynagrodzenia a radnym wysokość diety za posiedzenia?Czysta hipokryzja.

niestety brak nagrania

Znamy winnych którzy doprowadzili to takiej sytuacji. Pociągnąć poprzedników do odpowiedzialności karnej.

jestem instruktorem piłki siatkowej.Chętnie poprowadzę zajęcia 2 razy w tygodniu za 1/3 obecnej wynegocjonowanej stawki .tj 1.2tys. Słabo negocjujesz Panie Wójcie

Gdzie się teraz te biedne konkubiny podzielą?

Panie i Panowie radni poprzedniej kadencji.Podnosiliście rękę do góry i udzielaliście absolutorium wójtowi.Pani radna z Podwód,Zdzieszulic, panie Paradecki,Kołatek, Stanowski,Zielinski i Kowalczyk chyba wam wstyd.Panie Polak taż pan z Bakalarczykiem wspierał wójta.Co teraz powiecie.....!!!!!!!

Zieliński to za fałszowanie list obecności na radzie jeszcze się nie wytłumaczył to przecież też są koszty!!!

Były bezradny z Ludwikowa ma jeszcze więcej brudu za pazurami wszystko w swoim czasie wypłynie a pazury i tak brudne zostana

Biedny Mastalerz

To się promocja wypromowała

Wiesniakom z gminy Kleszczow czas zabrac pieniadze od kopalni ktore naleza sie miastu Belchatow. Jest KWB Belchatow nie KWB Kleszczow

Zdradzicie sekret jak z jednego komputera w ciągu 20 minut nabić 20 łapek?

To było do przewidzenia, że GM Bełchatów jest na skraju Bankructwa i kasa z Kleszczowa potrzebna na szybko, jak Wam nie wstyd???!! Przetańczyliście finanse gminne, to się do tego przyznajcie, może nie trzeba chować głowy w piasek tylko poprosić Gminę Kleszczów o pomoc na konkretny cel - napewno nie odmówią

Jeśli to miałoby ode mnie zależeć, to za to co Pan Ładziak z Panią Janowską sobie wymyślili, gmina Bełchatów ani złotówki już by nie otrzymała. Te pieniądze już wolałbym innym gminom oddać. Od samego początku mówiłem, że Ładziak narobił długów i szuka pomocy u posłanki. Myślał, że jak wygra wybory to mu sie upiecze.

Podłącz go do zasilanie z linli IT

Jak wsadzą byłe władze łącznie z byłym wujtem do pierdla i każą im spłącic zadłuzenie to ci zdradze sekret.

Ty to chyba od Koca jesteś bo wójt to raczej kreskowane sie pisze łatwo was poznać poziom taki jak jego ludzi

ogólnie możesz w ciagu 20 minut samemu nabić 200 łapek.

Ale go ten Kurnos boli...

A jak tam sobie w Kurnosie radzi nowy zarząd spółki wodociągowej z kolegą Krzysztofem z Pi-dżi-em na czele? Macie tam jeszcze bieżącą wodę?

Pewnie komuś obiecał stanowisko dyrektorki szkoły.

Jestem związkowcem i jeżeli uważacie że zwolnienie kogoś i nakazanie mu opuszczenia urzędu w ciągu 15 minut czy 2 godzin jest zwolnieniem to się mylicie. Jest to wyrzucenie. To się nadaje do Państwowej Inspekcji Pracy i również do Prokuratury. Tak się nie robi.

No najlepiej mieć po 2 i 3 etaty. .. córka pani prezydent tez pracuje w UM... każdy by chciał zarobić fortunę ale się nie da.... brawo dla Pana niech pan w koncu uszczupli ta dziurę belchatowka .

oddaj jeden etat dla mnie

Kierownik spółki od Pana Wójta tez ma dwa etaty i Pan go zatrudnił dobrze wiadomo ze nadal tynkuje maluje a teraz jeszcze akrobacje odprawia patologie to Pan wprowadza nie eliminuje

A od kiedy to po godzinach nie można sobie tynkować malować i jeszcze akrobacji odprawiać ?

No na czarno to chyba nie bardzo

Aaa i tu cię boli. Bo chłop trochę bardziej robotny i chce sobie do pensji dorobić to zaraz go zwolnić trzeba. Typowy cebulak z Ciebie. Leć i podpier... go pręciutko to może ci ulży.

Nie boli jak dla mnie może nawet 5 etatów mieć tylko ze podobno Pan Wójt eliminuje takiego typu sytuację a tu jednak nie zatrudniamy i to na kierownika bo przecież gminę stać

gdyby to wszystko okazalo sie prawda to sprawa dla prokuratora jest

Chcieliście nowego Wójta, to macie. Od razu gmina na skraju bankructwa. Jak by pan Kamil Ł. został wójtem to by nie było problemu. Kolejny kredycik i pyk byłoby na wypłaty. A w kampani wyborczej były wójt i jego pracownik od "dwóch etatów" pan M. mówili że z zadłużeniem nie jest tak źle, bo banki jeszcze chcą pożyczać. Pan Ł. walczył o kolejne 5 latek dla siebie i swoich, a tu du.a. Teraz musi latać ze swoimi CV po różnych spółkach. Na pewno wszędzie czekają na takiego "wybitnego fachowca z dyplomem" i menagera od wydawania publicznych pieniędzy.

Którą grupę masz że tak piszesz?

Zwolenniku zmian , banki to nie instytucja charytatywna jak nie ma płynności finansowej to i kredytu nie ma. Najpierw poczytaj a później komentuj. Swoją drogą Ładziak miał na wypłaty a następca tak " gospodarował" przez dwa miesiące,że klapa. Ale mi nowy wójt,że doprowadził do takiego stanu.

Pani "księgowa". A .... szkoda mi słów. Gratuluję twojemu pracodawcy księgowości kreatywnejemoji i podejściu do sprawy zmiany wójta. Na pewno na stołeczku u pana Ł. było super. Życzę powodzenia w szukaniu nowej pracy. Podobno w Megaserwisie poszukują sprzątaczek. Wiele osób tam pracujących przewyższa Cię inteligencją i wykształceniem... Niestety nie przewyższa Cię koligacjami i układami..

Zwolenniku zmian etat sprzątaczki zostaw dla swojej ,zony, matki czy córki, im się lepiej przyda, mając takiego zwolennika w domu. Ja mam dobrze płatną pracę w firmie a ty chyba dozorca - donosiciel co wszystko o wszystkich wie, Niestety co do wykształcenia to się mylisz, bo tytuł naukowy zdobyłam głową a nie d...ą, właśnie jedyną taką opcję znasz.

Szanowna księgowa. Piszę "szanowna" nie z szacunku do twojego wykształcenia tylko z dobrego wychowania. Co do twego "wykształcenia" to powiem ci że jesteś świetnym przykładem tego iż w Polsce "tytuł naukowy" można dostać nawet z pustą głową. Niestety dzięki takim "elitom" jak ty i pan były wójt mamy gminę taką jaką mamy. Co do mej pracy. Masz rację. Jestem pracownikiem fizycznym i pracuję na dwóch etatach, żeby "jakoś" żyć. Ale jedno mnie cieszy. Codziennie mogę spokojnie spojrzeć w lustro.

ten drugi etat to szkalowanie innych w internecie. ? Więc ta "jakoś" życia mierna tak jak twoje komentarze, zresztą co może wymyślić " pusta głowa"- współczuje otoczenia same - pust głowy.

Kasę miał na wynagrodzenia bo zaciągnął zobowiązania finansowe. O tym mówią nawet pracownicy gminni. Bzdur nie wypisuje. Mleko się wypali, teraz czas go wypić.

Patryk Marjan miał genialny plan na problem z gminą. Niestety nie wygrał...

Ludzie co tu jest grane. 122 etaty a 107 zatrudnionych. To ciekawe kto miał po 2 czy 3 etaty i ze wszystkich brał kasę. To jeszcze umowy zlecenia sprawdzić. Dopiero może wyjść cyrk. Poprzedni wójt zaradny człowiek ha ha ha

No tak się zaczyna najlepiej teraz to tylko będzie chciałbym ale nie ma kasy. Czyli kolejna kadencja na garnuszku państwa w zaciszu gabinetu. A u nas jak brak drogi jest tak będzie dalej.

Na Porębach drogi nie ma ale zobacz jaki Ludwików piękny.

Zadłużona gmina na 20mln wspierała tak bogaty klub jak Skra. Śmiech na sali. Widocznie słabi byli negocjatorzy skoro Skra zgodziła się na 3,5 tys a nie 13 tys...

Wszędzie doszukujecie się spisku i podstępu. Z tego co wiem to gmina dostawala więcej od Skry... Ładziak przecież mówił w Kurnosie że bardzo wysokie wpływy z podatków siatkarzy otrzymuje gmina. Wszystko spisek A tu powiecie że przypadek? Wszystko można sprawdzić...

Znasz warunki? Słowem łatwo manipulować

Panie Ładziak, wstyd? Choć trochę?

Zostali zwolnieni ci co nie chcieli być szpiclami i donosicielami

czyli 95% to szpicle i donosiciele a ci biedni zwolnieni to wybitne jednostki o ponadprzeciętnych umiejętnościach pokrzywdzeni przez owych szpicli i donosicieli. skoro macie wiedzę że ktoś zmusza ludzi do donosicielstwa i szpiclostwa to proszę to zgłosić organom ścigania. a jeśli to tylko krzycz rozpaczy po zwolnieniu to przestańcie wyzywać innych uczciwie pracujących ludzi od szpicli i donosicieli. co za małość ...

Panie Konradzie, gratuluję postawy i przysłowiowych jak, bo przed wyborami pewnie nie miał Pan wiedzy w jakie gów#o wdepnie zajmując urząd Wójta. A teraz pytanie ? Czy uważa Pan, że odpowiedzialność Pana poprzednika skończyła się wraz z końcem jego kadencji ? To wszystko o czym Pan wspomina, to jawne działanie na szkodę gminy. Niech Pan ma jaja do końca i któregoś dnia idąc do pracy, pokona Pan dwa rzędy schodów więcej i odwiedzi Prokuratora Rejonowego póki ma Pan jeszcze ten urząd pod nosem i opowie o tym co Pan zastał po swoim poprzedniku...to może być wierzchołek góry lodowej...

Panie wójcie w ramach oszczędności wywalić jednego katabasa katolickiego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, bo Ładziak posadził tam aż dwóch, jeden z poza Gminy Bełchatów, bo jest proboszczem w Łobudzicach, gmina Zelów.

No to PiS pięknie porzadził gminą orzez ostatnie 4 lata. Teraz czeka nas z kolei 5 lat kolejnych rządów PiS w gminie.

To gdzie była poprzednia Rada Gminy ,która dopuściła do takiego zadłużenia,tak się dzieje jak uchodzi to bezkarnie

W kieszeni Pana wójta

Kto był wójtem do tej pory ? zabrać się za niego... A po 2 to okolice elektrowni kopalniaki tu nigdy nie bedzie normalnie

To jest mowa nienawiści, i nawoływanie do linczu... liczę że sam się zgłosisz w kajdankach na policję panie prawy i uczciwy :-)

To nie jest mowa nienawiści, jakbym mówił do ciebie to mógłbyś to tak nazwać. Natomiast skoro ktoś nabrudzil to nie musi sprzątać no ok.

Zadziwiające jak często zabierasz głos nie mając pojęcia o czym mówisz :-) a to ja tu Gimbaze reprezentuje

Super dobrze piszecie o Polaki to donosiciel!!! Ładziak zawsze miał absolutorium i nie było złej opini Rio. Spadaj Koc na drzewo

A kiedy pieniądze wpływają z budżetu Państwa. Czy przypadkiem nie na początku roku ? Wiec, jak na początku roku nie ma pieniędzy na wypłaty ? Dziwne....

Po dwa trzy etaty a najnizsza krajowa glodowa. Skończy sie kiedys ten burdel?

Tylko Gmina Kluki finansowo dobrze stoi, nie ma zbyt wiele długów. To co jest to nic. Wszystko dzięki rozsądnej polityce finansowej poprzedniego wójta.

Bo poprzedni wójt poza braniem gigantycznej pensji nie robił nic

O właśnie, a odnośnie tej wysokiej pensji, czy pan wójt w ramach oszczędności planuje ograniczyć własne wynagrodzenie? Pamiętamy przecież, jak szeroko na ten temat się wypowiadał. Czy może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Myślę, że robiąc porządki powinien przede wszystkim zacząć od własnego stanowiska. Czekamy Panie wójcie na kolejną konferencję, na której nam Pan to uroczyście zakomunikuje. My wyborcy pamiętamy. Oj kiepsko ja widzę te nasze drogi.... kiepsko, jak tu na wypłaty nie ma.

Tak to jest, jak ludzie głosują w wyborach kompletnie bez pomyślunku... Ładziak już po pierwszej kadencji powinien być zrzucony w polityczny niebyt. W zasadzie nie powinien nawet zostać nigdy wybrany. Ale ludzie nie myślą...

Czy ja dobrze rozumiem, że w gminie pracowała "partnerka" Piechockiego, a wójt dodatkowo płacił skrze 13.000 miesięcznie? Czy to jest normalne?

Ty to masz leb. Jak sklep w Wólce

Jak napisałem... W Kurnosie Ładziak mówił o wpływach do gminy z podatków od siatkarzy. Wszystko mozna sprawdzić. Jak jesteś takim ekspertem to policz sobie kto dostawał więcej haha Przecież teraz się tym nie będą chwalić, a wy lykacie te sciemy nowego zbawiciela emoji Jak pieniądze wychodzą to płacimy my mieszkańcy? Jak wpływaja to dostaje Ladziak? Widzisz i nie grzmisz emoji

Płacił z naszych a nie ze swoich to było to jego miłosierdzie emoji

a kto bogatemu zabroni?

tak to jest jak się tworzy fikcyjne stanowiska, żeby tylko czyjąś dupę wsadzić. Dotyczy to gminy, urzędu miasta, elektrowni i wielu innych państwowych firm w tym ku*widołku.

A może by wzorem innych regionów, rozwiązać gminę..???

Połowę bym zwolniła. Co za niesprawiedliwość społeczna =/

jak wszędzie jest rodzina,znajomy to i się stanowisko stworzy.

Moze ktoś się weźmie wkoncu za Ł******a emoji

Wcześniejszy wójt powinien że swoich teraz oddać albo CBA niech wyjaśni temat..

BANKRUCTWO GMINY? Grubo, naprawę grubo. Panie doktorze czy wójt Ładziak wydawał pieniądze publiczne niezgodnie z uchwałami Rady, czy też działał tak zgodnie z nimi w ramach zatwierdzonego przez radnych budzetu z którego co roku uzyskiwał absolutorium? Rowniez w zakresie ilosci pieniędzy na wydatki administracyjne w tym wypłaty dla armii urzednikow. Jeśli NIE to chyba ma Pan obowiązek zgłosić to do RIO i Prokuratury. Może to radnych wcześniejszej kadencji dziś też bedacych radnymi należy zapytać o te sprawy. Zatwierdzili plany i je rozliczali. Sorry że podpowiadam, ale trochę się zdziwiłem.

Nie zaproszą zenka za 50000pln i zorganizują grilla podczas którego zrobią zbiórkę charytarywną na rzecz ratowania gminy. Może mieszkańcy się zlitują i rzucą coś od siebie?

"Po gospodarsku" to ulubiony tekst Krzysia Polaka którego dziwnym trafem na tej konferencji nie było. Zresztą nie ma się co dziwić skoro ten człowiek zdania z sensem nie potrafi sklecić ale co tu się dziwić jak człowiek pół życia przestał z widłami w gnoju i dzięki donosom wszedł na salony

dodaj komentarz
Czytaj także