Rejestracja i logowanie

Dyrektor Greenpeace chce zostać... prezesem PGE. ''Potrzeba szefa z innym sposobem myślenia''

Wydarzenia 14-02-2020 Autor: Greg Foto: Facebook/Greenpeace
51
Dyrektor Greenpeace chce zostać... prezesem PGE. ''Potrzeba szefa z innym sposobem myślenia''

To nie żart. Dyrektor Greenpeace Polska postanowił ubiegać się o fotel prezesa Polskiej Grupy Energetycznej. Koncern kilka tygodni ogłosił bowiem konkurs i kandydaci mogą aplikować o stanowisko. Jaki ma pomysł na zarządzanie największym koncernem energetycznym w kraju?

Takiego scenariusza Polska Grupa Energetyczna z pewnością się nie spodziewała, gdy ogłaszała konkurs na prezesa zarządu w koncernie. Swoją kandydaturę w wyścigu o fotel prezesa energetycznego giganta złożył bowiem… Dyrektor Programowy Greenpeace’u – Paweł Szypulski. Program z jakim zamierza wystartować do konkursu zdecydowanie różni się od rządowych planów na energetykę w naszym kraju. Zdradza, że chciałby odejścia od spalania węgla do 2030 roku i szybkiego rozwoju odnawialnych źródeł energii. Sprzeciwia się też inwestowaniu w elektrownię atomową, bo jest to zbyt kosztowne.

- Nie da się dłużej prowadzić biznesu, jakby kryzys klimatyczny nie istniał. Nauka jednoznacznie wskazuje, że mamy zaledwie 10 lat na radykalne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas katastrofa klimatyczna. Nie będzie PGE na martwej planecie. Co więcej rynek brutalnie zweryfikował dotychczasową strategię PGE i spółka jest dzisiaj w poważnym kryzysie – przekonuje Paweł Szypulski.

Dyrektor Greenpeace Polska zapewnia, że dokładnie zapoznał się z kryteriami, jakie musi spełniać prezes zarządu PGE. Uważa, że wszystkie wymogi spełniać.

-  PGE potrzebuje nowego otwarcia i zarządu pochodzącego z innego środowiska, z innym sposobem myślenia. Szefa, który będzie rozumiał uwarunkowania rynkowe i regulacyjne, w których obecnie muszą funkcjonować spółki energetyczne - przekonywał Szypulski na zorganizowanej konferencji prasowej. 

W internetowym wystąpieniu nawiązał do bełchatowskiej kopalni i… Ekspozycji PGE Giganty Mocy, na stronie której znalazł ciekawe porównania wielkości bełchatowskiej odkrywki, które zinterpretował na swój sposób.

- Pole Bełchatów jest tak gigantyczną dziurą, że mogłoby stanowić grobowiec dla całej ludzkości. Taką porównanie można znaleźć na stronie internetowej Gigantów Mocy. Taka informacja realistycznie opowiada o przyszłości jaka nas czeka, jeśli PGE nie odejdzie od węgla. Możliwe, że będziemy potrzebowali grobowca dla całej ludzkości, nawet jeśli nie będzie on w Bełchatowie - mówi Paweł Szypulski.

Zgłoszenia do konkursu na prezesa PGE mają być przyjmowane do 14 lutego. Otwarcie kopert nastąpi w siedzibie spółki 17 lutego. Jaki informuje koncern, rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami rozpoczną się od 19 lutego. Jakie są wymagania wobec startujących w konkursie? Kandydat na stanowisko prezesa zarządu powinien posiadać wykształcenie wyższe, a także co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych oraz w branży energetycznej. Wymagane jest również w doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi, czy we wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami i organizacjami.Dodatkowym atutem będzie m.in. znajomość języka angielskiego; dyplom MBA, stopień doktora lub ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania, nauk ekonomicznych lub technicznych.

komentarze (51)
Dodaj komentarz

Według nauki to już przed rokiem 2000 miały się roztopić lodowce a poziom morza skoczyć o kilka metrów do góry. Zapas tlenu przez ostatnie 50 lat skończył się już chyba 2-3 krotnie, znad wody to już od dawna wystają tylko góry, a dziura ozonowa wypala tych którzy pobudowali sobie łodzie i żyją z łowienia rybek. Druga rzecz to te "ekologiczne" źródła energii z reguły są niemożliwe/nieopłacalne w recyklingu, zużyte turbiny zakopuje się w ziemi gdzie się rozkładają setki lat, wyprodukowanie ogniw fotowoltaicznych czy baterii do przechowywania nadmiaru energii wymaga technologii która sama z siebie nie jest przyjazna środowisku. Nie mówiąc już o słabej stabilności takich źródeł zasilania, wiatr nie zawsze wieje, słońca nie zawsze jest dużo, zwłaszcza zimą, rzeki u nas nie ma by postawić elektrownię wodną. Zbudowanie infrastruktury która będzie miała dość zapasu by zasilić cały obszar nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych pewnie wyjdzie niewiele taniej niż ten atom.

Największymi trucicielami są nowobogackie z domków jednorodzinnych oni produkują 90% światowego syfu z przydomowych kotłowni i kopciuchów rodem z XIX wieku.

Ten żydek się nadaje w końcu mamy POLIN po 1989 roku.

Jest tyle młodych zdolnych ludzi np. pani Kinga Duda córka naszego prezydenta pana Andrzeja Dudy ,,,jak jest tak dobrze w kraju to czemu dziecko pana prezydenta opuszcza nasz cudny raj i jedzie do londyńskiego City?

Bo w POlszczy, choć lubię ten kraj, została by pozbawiona możliwości prawdziwego rozwoju...

Dobry scenariusz na kabaret

Wreszcie jakiś niepisiewicz i z kwalifikacjami. .

Świetny kandydat a na rzecznika koncernu proponuje Gretę Thunberg ????

Wyglada jak oficer polityczny, ewentualnie syn Izraela.... Albo jedno i drugie. Ale ze z Niemcami pracuje ! Dziwne.

Podobno to człowiek... no... od szwagra... tego czerwonego, rubasznego wója z wesela i jego rusałek

PO wysłuchaniua Pana Szypulskiego stwierdzam ze Szypulski to DEBIL :"Nie da się dłużej prowadzić biznesu, jakby kryzys klimatyczny nie istniał. Nauka jednoznacznie wskazuje, że mamy zaledwie 10 lat na radykalne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas katastrofa klimatyczna. Nie będzie PGE na martwej planecie. " Spotkamy sie za 10 lat i napluje ci w ryj KŁAMCO

Pracownik oczyszczalni na prezesa wod-kan. Jaja. Jakkolwiek zbliżone zagadnienie, tak promocja takiej osoby jest nie na miejscu.

Czy to prawda że Pielucha chce wepchnąć swojego prezesa PGE. Jeszcze mało kasy.

Hahahaha Nawet grinpisy chcą mieć ciepłą posadkę w PGE a wy wieśniaki się politycznym pociotkom dziwicie... XDXD

wypisz wymaluj żyd! J.d.uda żyd ten żyd, a gdzie polacy?

Szacun, troling level grynPIC.

Pis topi region, obudzcie sie.

Trzeba nie mieć rozumu żeby wierzyć w to co mówi Pielucha.

No nieźle, ten słyszy jak pieluchy do niego mówią.

Ale kicha z tym lokalnym PiSem, żeby aż tak nic nie móc. Tylko dolny i górny Śląsk rządzi za wsparciem Pieluchy. Teraz ona występuje w zespole o Złoczew a niech powie jak się zachowuje w stosunku do gmin co kopalnia zabiera wodę. Jak się zachowa jak w Złoczewie nie będzie wody. To totalna hipokryzja i pisowska dwulicowość.

Orzeszty Orzeszku weź się do pracy

Morda Sulmierzyckie ciotki !!!!!

Chyba niemiecki zarząd grynPIC PL zapomniał że co nieco zmieniło się w tym kraju i z rozpędu kazali chłopinie złożyć papiery.

Może byłby lepszy od grabarzy z PiS.

Podszywasz się pod mój nick,obiecuję Ci że będę dementować i właśnie to robię.PIS to przyszłość , a grabarze przegrali ,przebierają się w totalną i wychodzą na zdrajców.

od razu widać po chłopie że ma niezbyt równo pod kopułą

brawo popieram eko ma muj glos

Już myslalem ze nie skomentujesz ) ';

A już myślałem, że błędu nie zrobi. Myliłem się ????

Odejsc od wegla i nie postawic w atom to jego przyjacielom braknie do wibratorow... Zawsze mozemy kupic prad od niemcow co nie?

Chciałbym zapytać Pana kandydata na prezesa PGE, jak greenpeace zamknie nowo budowane elektrownie węglowe w Japonii, Chinach, Indiach itd. Mam też drugie pytanie: skąd przywożone są podzespoły wiatraków lub całe turbiny wiatrowe do Polski?

Nie wszyscy dostawali po równo, ale w jego przypadku rozum idzie w parze z urodą emoji

Jego aparycja budzi wątpliwości, ale nie szufladkujmy ludzi. Może go dla odwrócenia uwagi pokazano. Może chętni na fotel prezesa nie są kryształy. Trzeba kimś dla porównania przypieprzyc.

To tylko pokazuje poziom umysłowy członków greenpeacu. Nikt o zdrowych zmysłach nie dopuści aktywistów do zarządzania. Jeśli ten gość na poważnie startuje to oznacza, że nie powinien kierować nawet zamiataniem ulic z takimi pomysłami.

Nadaje się jak Petru do Nowoczesnej. Z kopalni tylko Madera, po prostu sam piach węgiel nie potrzebny.

Michail kvietniov w koncu sie ujawnil emoji

Typowy Kononowicz, jak zostanie prezesem nic nie będzie, ani trucia atmosfery ani kasy.

Ani prądu.

"Dyrektor Greenpeace Polska zapewnia, że dokładnie zapoznał się z kryteriami, jakie musi spełniać prezes zarządu PGE. Uważa, że wszystkie wymogi spełniać." Czy redaktor czyta tekst, zanim go opublikuje?

a jakie doswiadczenie w sprawie energetyki ma ten cap? ta wroga firma tzw. greenpeace dziala przeciw energetyce. To on chce kierowac firma energetyczna aby ja zamknac? i potem sprzedac za 1 pln dla szwabow, ktorzy wcale nie zamykaja elektrowni na wegiel tylko je rozwijaja. Japonia buduje 52 nowe elektrownie na wegiel. Niech tam jedzie ich pouczac i uzdrawiac. kolejna 5 kolumna w Polsce.

Wreszcie jakiś niepisiewicz i z kwalifikacjami.

Przez gadanie o ekologi do koryta dorwać sie...

Może jeszcze się zajmie hodowlą jedwabników ? 

ale do prima aprilis jeszcze daleko przecież?

A to przepraszam tylko PGE zatruwa klimat? A co z reszta świata i europy się pytam? Czemu tam nie pojadą uzdrawiac!!!

Kvietniov nie mogę się doczekać twojego komantarza ????

Nie dosc ze siano we lbie to jeszcze wyglada jak typowy zyd.

A co może mieć ekolog we łbie...tylko siano...

Oby jego podanie czym prędzej trafiło do kosza. Takie wpuszczenie lisa do kurnika nie może skończyć się inaczej, jak tylko rozwaleniem spółki od środka :/

Hahahahahhahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahshhahahahahahhahahahahhahahahahahahahahhaha x 100

,,żart'' nie na to nie ma określenia.buuahhaaha

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także