Rejestracja i logowanie

Dworzec autobusowy nabiera kształtów. Zobacz jak wygląda jego budowa [FOTO]

Wydarzenia 14-08-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: Miasto Bełchatów
60

Jak informuje magistrat jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany węzeł przesiadkowy, który powstaje w okolicach szpitala. Obiekt jest już w całości gotowy w stanie surowym, a ekipy budowlane skupiają się teraz przede wszystkim na pracach wewnątrz. Zgodnie z umową budowa powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia i ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

- Po wykonaniu sieci kanalizacyjnej i deszczowej oraz uzbrojeniu płyty fundamentowej, wykonawca (bełchatowska firma Sanel) postawił ściany konstrukcyjne. Budynek w stanie surowym jest już w całości gotowy, zamontowano drzwi i okna. Budowlańcy weszli już także do środka budynku, gdzie wykonują prace elektryczne, hydrauliczne i stricte wykończeniowe, m.in. tynkowane są ściany. W trakcie są także prace związane z budową parkingów. Zgodnie z projektem przy węźle przesiadkowym powstaną 94 miejsca postojowe – informują urzędnicy z bełchatowskiego magistratu.

Węzeł przesiadkowy zajmie powierzchnię 357 mkw. W budynku dworca mają znajdować się: poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, punkt gastronomiczny oraz informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

komentarze (60)
Dodaj komentarz

A jak tam PKP PLUS, już sprawa ucichła

Brawo dla Wykonawcy firmy SANEL takich firm tylko szukac!

Ludzie z innych miejscowosci będą mogli odwiedzać rodzinę i znajomych w szpitalu.... bardzo fajnie pomyślane z tym dworcem

W każdym normalnym mieście dworce autobusowe buduje się przy liniach kolejowych , tyle mówi się o ekologii ale dworca oraz połączenia szynowego z Piotrkowem nie mamy.A Piotrków Trybunalski to okno na "świat" pociągi i autobusy dalekobieżne północ- południe wschód .Sobota niedziela i święta nie ma czym dojechać w dni robocze busy piotrkowskie z kierowcami kamikaze.

A u nas jest budowany blisko obwodnicy ,co zapewnia odciążenie miasta .No cóż (pasażer) powinien wiedzieć ,że dla Bełchatowa nie tylko Piotrków jest oknem na świat .

Bełchatów "oknem na świat" chyba to okno zabite dechami !

A komu przeszkadzała linia MZK 22 gdzie było stałe i pewne połączenie z Piotrkowem ?

Mi przeszkadzalo i wkońcu zlikwidowali 22 do krzyżaków. A tobie jak potrzebny staly kontakt to kup bilet albo pojazd lub najlepiej się tam wyprowadz

Posłom pisu by oświecenie do Bełchatowa nie dotarło !

to chrzanowski jest z pisu?

Buduje się nowy most na Cegielnianej zrobić nową ulicę od Dworca przez pola w stronę tego mostu i korka nie będzie na Czaplinieckiej

Kiedyś wybudowano stadoon bez parkingów, ktore powstały po latach przy hali i sport hotelu. Całkiem niedawno wybidowano halę energia bez parkingow, bo tych na os. Okrzei nie liczę, bo powstały one z myślą o mieszkańcach bloków, a teraz budujecie dworzec autobusowy bez możliwości zwiększenia przepustowości zakorkowanej od lat ul. Czaplinieckiej. Gratulacje. Macie ludzie rewelacyjny pomysł na to miasto.

Zaraz zobaczycie jak najwięksi krytykanci lokalizacji i projektu dworca będą go uroczyście otwierać i pokazywać inwestycję jako swój sukces. Nie lubię takich zakłamańcow co zmieniają zdanie na potrzebę chwili

Najbardziej opłacalne na " otwarciu" obiektów jest poświęcenie takie "czary mary" dla kleru, szkoda że oczyszczalni nie poświęcili to może by tak w Bełchatowie nie capiło.

A jakie autobusy będą zajeżdżać na ten "dworzec"???

podobno tylko tęczoweemoji

akurat bardzo duzo jezdzilem pksem do lodzi i piotrkowa i jak pamietam to jakos praktycznie NIKT nie wsiadałani nie wysiadał na tym waszy mstary mdworcu na sienkiewiocza wiec nie pierdolcie farmazonów ze ten stary by lw takiej zajebistej lokalizacji bo byl w tak samo gownianej a moze i jeszcze gorszej!

Wiesz dlaczego tak było? Ponieważ autobusy jadące do tych miast zatrzymywały się (i zatrzymują nadal) na wielu przystankach w mieście. Gdybyś jeździł do Warszawy czy Wrocławia to byś wiedział to byś widział ludzi wsiadających i wysiadających z autobusów.

no przeciez o tym pisałem czopku! ze ludzie i tak wsiadali/wysiadali "na miewscie" a nie na dworcu na sienkiewicza jak pisze tutaj bANDA OSZOLOMOW ZE NA SIENKIEWICZA TO BY LTAKI FAJNY DWORZEC A PRZY SZPITALU BEDZIE KUPA TO JACYS DEBILE SĄ I DO NICH TIO PISAŁEM

Trudno wszystkim dogodzić... Najpierw krytykowano, że stary dworzec taki obskurny, potem że go w ogóle nie ma. A kiedy już będzie nowy, to też źle. Na pewno są ludzie, dla których to ważny środek lokomocji. A skoro inni chcą jeździć wyłącznie swoim samochodem, to ich sprawa. Warto się zastanowić, co piszecie!

a po kiego licha dworzec jak 90% mieszkańców posiada swój samochód i autobusami nie jeździ,dla garstki ludzi?

Czy miasto "odda" pacjentom ok. 30 bezpłatnych miejsc parkingowych, które były na miejscu budowanego dworca? Byłam ostatnio ze schorowanym ojcem na badaniach i wjeżdżając na płatny parking przychodni przyszpitalnej ze świecą szukać wolnego miejsca. Za niecałe 3 godziny 9 zł a o jakości tych starych miejsc parkingowych nie będę pisać bo szkoda moich nerwów. Zdaję sobie sprawę że że szpital jest od leczenia a nie od parkingów dlatego ten zlikwidowany był bardzo potrzebny.

Masz rację (bełchatowianka) kto wydał pozwolenie na płatny parking z którego szpital i tak nic nie ma.To jest rozbój w biały dzień ,żeruje się na osobach schorowanych ,biednych i słabych a popiera się magików wyzyskiwaczy.Kto za to odpowie jest jakiś zarządzający ,czy już osiadł na laurach po wyborach.

Weź kredyt zmień pracę a będzie cię stać na bilet parkingowy

Stać mnie na bilet parkingowy. Mojego ojca też stać. Nie znaczy to jednak żeby zlikwidować coś ważnego i mieć w nosie tego konsekwencje. Może jacyś pacjenci nie będą mieć pieniędzy na te pożal się Boże płatne parkingi. Nie każdemu załatwiają pracę w PGE.

Widać że mało podróżujesz bo obecnie trend panujący to dworzec w centrum miasta np Wieluń czy Piotrków trybunalski. Ciekawe jak w nocy dojedziesz mzk na ten dworzec? Strach będzie tam stać bo zapewne żuleria będzie prosić "kierowników" o 5 zł. Osoby odpowiedzialne za sprzedaż starego dworca powinny zostać ukarane zarówno finansowo jak i pozbawieniem wolności a najlepiej gdyby musiały przez rok codziennie w nocy spędzać kilka godzin na tym wspaniałym dworcu na totalnym odludziu.

Masz całkowitą rację. Dworce zawsze były i są obecnie w centrach miast, każdy kto jeździ o tym wie. Są to miejsca dla ludzi i mają być dla nich łatwo dostępne. Wszędzie o tym wiedzą ale nie w zapyziałym Bełchatowie.Waszak nie od dzisiaj wiadomo, że nasza władza jest upośledzona.

Dworzec powinien być w miejscu obecnego targowiska.

A gdzie powinno być targowisko?

Za miastem

Pieniądze wyrzucone w błoto! Kto tam na te peryferia będzie jeździł aby wsiąść do autobusu? Był dworzec PKS-u w dobrym miejscu to teren sprzedano! Wcześniej nie pomyślano, że na miejscu Bawełnianki można można zbudować dworzec i sieć sklepów! Wtedy miało by to racje bytu!

Żeby jeszcze do tego Czapliniecka miała cztery pasy ruchu

Miałaby po dwa, gdyby nie ścieżka rowerowa, która notabene jest ignorowana przez wielu "zawodowych" rowerzystów"

ta sciezka rowerowa jest traktowana przez wielu 'zawodowych" kierowców jako parking zwlaszcza od ronda do mielczarskiego auto na aucie zastawiona cała sciezka i rowerzysci chodnikiem musza jezdzic

Zgłoś na SM jak Ci przeskadza.

Dworzec to był jedyny i niepowtarzalny. Ktos chcial zarobic i sprzedali wpizdu. Kupili kilka autobusow z francji po milion kilometrow co maja najechane. I teraz je co troche naprawiaja i remontuja. Gdzie oni konczyli ekonomie??????

Robert, Ty masz sporego, ale pryszcza na twarzy a na ekonomii się nie znasz w ogóle.

Dworzec dla mzk, bo autobusy dalekobierzne beda dalej sie zatrzymywac na Sienkiewicza i lipowej (sonduja już wśród pasażerów i wynik jest jednoznaczny- nie dla czaplinieckiej)

6,5 mln zł ??? jaka tam jest kubatura ??? niech bedzie pod dachem 300m2 to daje za 1m2 21500 zł ??? !! ? 

Tak się robi biznesy! Trzeba bylo stanąć do przetargu

Rety ! Myślałem, że to fotosy z "Czernobyla".

Lokalizacja nie jest najlepsza, ale skoro nasze MZKi i tak w większości jadą na szpital i do tego są bezpłatne to każdego tam dowiozą. A sam dworzec, jest i tak większy niż się spodziewałem i wygląda bardzo Ok, a czy będzie wiekszy korek na czaplinieckiej to zobaczymy, może dzięki temu ktoś w końcu coś zrobi z Czapliniecka, no. rondo na skrzyżowaniu z Wyszyńskiego. Jak pokazuje historia, wyśmiewane przed budową rondo przy Armii krajowej świetnie spełnia swoją rolę i ma bardzo dobre opinie.

Jeszcze byłoby super jakby nasza drogówka zaczęła egzekwować przepisy o blokowaniu skrzyżowania. Nasi belchatowscy MiSZCZOWIE kierownicy uwielbiają blokować ruch na całym rondzie bo nie daj boże ktoś włączy się do ruchu i wjedzie przed niego, co by się narobiło 20sek. Więcej stania. Więc lepiej stanąć na środku i zablokować wszystkie kierunki a co tam

Gratuluję pomysłodawcy lokalizacji dworca na miarę gminy ,teraz Czapliniecka dopiero będzie zakorkowana

45 minut autobusem z Piotrkowa do szpitala i godzina czekania na emzetkę. Bomba.

Nie ma dworca - źle. Jest dworzec, też źle. Wy się zdecydujcie ludzie XD

A niech i dworzec będzie, ale jak można go było postawić w tak debilnym miejscu jak pod szpitalem? xD

Szpital to rozpoznawalne miejsce.Nie każdy przejezdny zna topografię miasta.Budynek szpitala widać z daleka.To punkt odniesienia.A autobusy dalekobieżne mogą zmienić trasę.Jest obwodnica.

Chyba lepiej jak jest dworzec. A jak komuś się nie podoba to nie musi tam przychodzić. Może przecież wsiadać na innym przystanku.

Piękną siedzibę będą mieli śmierdzący, zasikani bezdomni... Ehhhh... Zazdroszczę

pomysl poroniony.pieniadze wyrzucone w bloto i tyle w temacie

Świetna teza poparta doskonałą argumentacją.

Nie wiem, jaki piękny umysł wymyślił żeby przystanek PKS postawić na samym końcu miasta. Genialne. Tylko piękne umysłu z Bełchatowa mogły na to wpaść.

A gdzie w centrum jest miejsce na dworzec?

Świetnym miejscem jest barak po plusie. Idealne miejsce na dworzec do tego ścisłe centrum.

Było na Sienkiewicza, sprzedało się teren pod Lidla. Czapliniecka jest zakorkowana już teraz, to wystarczy trochę wyobraźni żeby wiedzieć, co TERAZ się tam będzie dziać. No ale po co nad tym rozmyślać? Lepiej postawić cokolwiek, byle jak i byle gdzie, żeby sobie było, kto by się tam gospodarką przestrzenną zajmował, naciukać wszędzie tylko Lidlów i Biedronek, a takie tam pierdoły jak PKS postawić na krańcu miasta.

Na ul. Sienkiewicza to też jest koniec miasta i ciasno, bo blisko świateł. Przy szpitalu teraz jest bardzo blisko obwodnicy, więc ma to sens.

Tak, koniec miasta blisko jednej z najruchliwszych ulic i blisko wylotówki na Piotrków. No i blisko centrum. Lepiej blisko świateł stawiać niż na samym drugim końcu Bełchatowa. Zresztą co za różnica, i tak nic w tym mieście sensownego nie jeździ.

Dojazd do szpitala będzie dobry, a jak ktoś chce w miasto to z dworca są bezpłatne MZK-i.

O 22:00 tez MZK jezdza?

dodaj komentarz
Czytaj także