Rejestracja i logowanie

Drugi dzień walki z żywiołem w regionie. Strażacy musieli użyć agregatu, aby pomóc chorej kobiecie

Wydarzenia 11-02-2020 Autor: Emste Foto: Facebook/ OSP Zelów | Facebook/ OSP Buczek
2

Strażacy mają w ostatnich dniach pełne ręce roboty. Od niedzieli, region zmaga się z naprawdę silnymi podmuchami wiatru. Żywioł powala drzewa i linie energetyczne – tylko wczoraj straż pożarna interweniowała na terenie całego powiatu aż dwanaście razy. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że wichury nie ustają.

 

Wczoraj informowaliśmy o niedzielnym bilansie straży pożarnej po trwających nadal wichurach – możecie o tym przeczytać w artykule Bilans wichury w Bełchatowie i okolicy... Wiać niestety nie przestało, a strażacy z powiatu bełchatowskiego wyjeżdżali w poniedziałek aż 12 razy.

Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych na drogi drzew, jak choćby w Zelowie, gdzie po 18:00 strażacy udali się na ul. Bukową, by usunąć zalegający na niej konar. W związku z wichurami pojawiły się też problemy z dostawami prądu. Strażacy z OSP KSRG Buczek zostali zadysponowani do Luciejowa, gdzie przez dłuższy czas nie było energii elektrycznej. Niezbędne okazało się uruchomienie agregatu prądotwórczego, który zasilił działanie aparatu tlenowego z jakiego korzystał jeden z mieszkańców. Z informacji od strażaków wynika, że gdyby nie uruchomiono aparatury na czas, kobieta musiałaby trafić do szpitala.

 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że w dniu dzisiejszym możemy spodziewać się silnych wiatrów na terenie całego powiatu.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Co ma Buczek do powiatu bełchatowskiego?

churagany sa przez globalne ocieplenie musimy byc eko

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także