Rejestracja i logowanie

Dorota Pędziwiatr Starostą Powiatu Bełchatowskiego. Radni złożyli ślubowanie [VIDEO] [FOTO]

Wydarzenia 21-11-2018 Autor: magjas Foto: mjs
124

Dziś o 10.00 rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Powiatu obecnej kadencji. Radni rozpoczęli swoje obrady od złożenia ślubowania. Kolejne punkty sesji inauguracyjnej skupiły się na wybraniu przewodniczącego Rady i Starosty Powiatu. Głosowanie nad obiema funkcjami przebiegło bez zbędnych emocji, ale jak podkreślają radni o koalicji na ten moment powiedzieć nie można nic, bo rozmowy cały czas trwają. Dlatego też dziś nie wybrano pozostałych członków zarówno prezydium Rady jak i Zarządu Powiatu.

Na przewodniczącego Rady zgłoszono jedną kandydaturę - Sławomira Malinowskiego z klubu PiS. W tajnym głosowaniu „za” Malinowskim zagłosowało 20 radnych, nikt nie był przeciw, a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Dziś wybrano także Starostę Powiatu bełchatowskiego. W tym przypadku również została zgłoszona jedna kandydatura – Doroty Pędziwiatr z Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jak w przypadku głosowania na przewodniczącego Rady i w tym głosowaniu do wyboru niezbędnym była bezwzględna większość głosów. 23 radnych obecnych na dzisiejszej sesji oddało głosy w tajnym głosowaniu. Dorotę Pędziwiatr poparło 20 głosujących, 2 było przeciw, a 1 radny wstrzymał się od głosu.

Jak komentowali wybory przewodniczący Rady Powiatu, Starosta - elekt, a także jeszcze pełniący funkcję szefa powiatu? Szczegóły w załączonych poniżej krótkich wywiadach video.

 

 

 

komentarze (124)
Dodaj komentarz

Najważniejsze, że kończy się pewna era. Natura i Miszele WON.

Wyczachowski wygląda jakby mu się kot zesrał pod nosem emoji To chyba dlatego, że całkiem niedawno mówił że na 99% to ON będzie starostą a tu proszę na stołku zasiądzie kto inny. Ale właściwie to bez różnicy oboje prezentują te same wyżyny niekompetencji, obłudy, nepotyzmu i małostkowości. No cóż czy PISda nam dobrobyt w Bełchatowie ???

Aby wicestarostom został ktoś nieubabrany w politykę. Bo jak patrze na te zdjęcia to już mam dosyć tych PAJACÓW chorych na władzę.

Gdzie się podział poseł dariusz? W obecnej kampanii wyborczej nikomu nie pomagał...

Nieprawda. Spotkałam go na mieście i namawiał (dał mi ulotki) do głosowania na Pędziwiatr, Roguta i Wysockiego.

no przecież jest w zastępstwie jego brzydszy starszy klon

jak nikomu nie pomagał. Dla niego ważne było załatwienie siostrze stanowiska. Tylko to się liczyło

Nie obrażaj Pani Doroty, jej nikt nie musi nic załatwiać. Cieżko pracuje i jest bardzo porządnym pracownikiem i pracodawcą. Zawsze taka była. Porządna firma. Więcej takich ludzi.

A co w ogóle zrobił dla mieszkańców???? Nawet na maila nie potrafi odpisać!!!!

Potrafi tylko ma w nosie takiego kogoś jak ty. Ja też mam cie w nosie

Ale za to osobiście zadbał o WZROST POPULACJI i naszego pięknego regionu

Nie to co Ty impotencie z małym siusiorkiem hahaha

Ty się ucz pytan na pamięć Może w końcu się nauczysz

Dzieciom pomaga, no nie wiesz

Wiem, wiem, że jesteś głupek emoji

A co z naturą??? Już chodzi i udaje cierpiętnice??

Odeszła z mck, zobaczymy jaki teraz „konkurs” na to korytko będzie?

Czy to prawda ze Rybak boi się podejmować samodzielnie decyzji? Słyszałem, że on i jego zona maja obiecane stołki za to że będą wykonywać polecenia poprzedniego starosty. Czy ktoś coś wie na ten temat? A czy to prawda, że dzień przed sesją dzwonił do ludzi i straszył, że jak się będa sprzeciwiać ww. panu, to zostaną wyrzuceniu z pracy? Czyżby ludzie z elektrowni mieli co do tego pana rację? Trzeba byłbylo zadac temu panu pytanie, dla kogo jesteś Pan radnym - dla siebie samego czy dla ludzi, o które interesy masz zamiar dbać, o interes publiczny czy jedynie o swój?

Same bzdury piszesz PO-wski trolu. Ale chyba wiesz, że Twoje IP jest znane redakcji. Poczytaj tekst z Dolsatu: "TKB Dolsat Opublikowany 21 lis 2018 Radni zdecydowali o wyborze starosty bełchatowskiego. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zgłoszona przez radnego Krzysztofa Rybaka została Dorota Pędziwiatr."

Posłuchaj IP moga sobie miec. Dopóki prokuratur nie zezeoli to nie może nikomu adresu tego podać to po pierwsze a po drugie nikogo nie oskarża tylko zadaje pytanie - potrafisz odróżnić zdanie pytajace od oznajmujacego?

drodzy współmieszkańcy, dlaczego wybieracie ciągle tych samych jesteście aż tak zadowoleni?

dziwny trend w tym mieście iż słabi nauczyciele nami rządzą... co ich tak ze szkoły pcha do koryt? i kto następny...

Może to, że cała reszta takich jak Ty jest zdecydowanie mniej utalentowana i inteligentna?!

Jak to co pensja 2,5 tyś-to dziwne? Jak widać w mieście jeszcze gorsze rzeczy są w stanie zrobić....

A co teraz ze sobą pocznie rodzinka pana Waldemara? Tak dumnie rozdawali ulotki na okrzeji i co teraz tosen humax a może do odśnieżania śniegu będą zmuszeni pójść?

Przeca anka z radumska już im posadki w pge załatwiła. Koniec świata panie..

Ręka rękę myje

Szkoda że w obecnej radzie nie znalazło się miejce dla nawalonego Ryśka C. z Kleszczowa.

A co u Wieni K. ?Jednej z głównych sprzedawczyń pisu plusowi

jeden ż panów ma za krótkie spodnie. Prosze żeby rada się tym zajęła bo w eter to pójdzie!

Ja uważam że Pani Dorotka to jest za dobrym człowiekiem na to stanowisko . Dlaczego? Będą nią wszyscy sterować i kłamać zeby jej oczy zamydlić . A dzieje się wiele nieprawidłowosci i wolnych układów mobingu w, PZD, PUP, Starostwo, PCS itd.. temu trzeba się przyjzeć. Co ziemniaczki po cichu wyprawiają . Dobkuś próbował w tamtej kadencji rozbić pis i prawie się udało z zemsty osobistej robi to dalej . Dorotka pamiętasz co robił jak płakałaś przez to wszystko i ziemia w tym uczestniczyła . Uważaj pisie co teraz robisz chcesz czy nie koalicja z plus normalni ludzie przynajmniej

Koalicja z Plusem to kolejny pocałunek śmierci dla PiS. Robią wszystko aby wrócić do rządzenia a jak już wrócą to po PiS w ciągu roku przekona się jak karygodny błąd popełnił.

Dziadostwo, polowa wybranych radnych (zarówno w mieście jak i powiecie) to pachołki w obawie przed utratą pracy będą tak chodzić jak im zagra szefostwo. Następne 5 suchych lat. Zdecydowanie lepszy u władzy byłby szympans.

O Wojciech się włączyłemoji

pani Dorota kiedys uczyla mnie ekonomi . bardzo ja lubilam gratulacjeemoji

Teraz wszystko idzie po układach czy do PGE czy gdzieś indziej . Zawsze tak było tylko co niektórzy nie wiedzieli . Jak kopalnia zaczeła się rozwijać to prawie każdy mogł pracować bo ludzie byli potrzebni . Wiec teraz też trzeba uszanowac tych co przychodz po układach bo to ludzie zaufanych ludzi w PGE. A co macie do Wyczacha nalezy mu się ludzie maja do niego zaufanie miał najlepszy wynik w powiecie . Ma doswiadczenie aby zostać nawet szefem PGE. Kazdy pragnie dobrej pracy wiec gorniku nie komentuj i przypomni sobie jak ty się dostałeś i pamientaj ze skarb panstwa nie jest twoją własnoscią tylko wszystkich Polaków

Miał najlepszy wynik w powiecie bo był "JEDYNKĄ" na liście PIS? Ludzie głosowali na znaczek a nie na niego przecież. I nie piszę tego złośliwie emoji

No waldziu nie rób sobie jaj. Fachowcy łod siedmiu boleści

Brawo spadochroniarze powyborczy. Już niektórzy są zatrudnieni w KWB na ładnych pensyjkach. PGE czeka na was specjalistów z kasą. Już górnicy pokazali na karczmie i combrze swoje niezadowolenie. Garstka była. Wszędzie cenzura nic nie wolno powiedzieć bo strach. Tylko tak ludzie mogą protestować. Jak za komuny był Dziennik Telewizyjny to ludzie wychodzili na spacery bo tylko tak można było protestować. 4 grudnia niech PIS sam sobie siedzi na hali. Każdy mądry górnik powinien zostać w domu. Dość nepotyzmowi, kochankom, żonom, znajomym, dzieciom w PGE.

Nawet był zakaz robienia zdjęć na karczmie i combrze, żeby społeczeństwo nie zobaczyło jacy debile zostali tam pozatrudniani i które lalunie są z dyrektorami...

raczej po to, żeby ludzie nie widzieli jak na jubilatach radny gminy, w tańcu z pijaną osłanką łapie ją za pupę

Lalunie? Buhahaha. Chyba maszkary...

A wcześniej co bylo? Co robił JK?

Owszem, Łe nie taką skalę jak robi to PiS. A co powiedział było święte, a Zawada pisał ludziom zgody od picu i w elektrowni i kopalni HR to blokował bo miał swoich.

Bali sie pokazać że tak mało ludzi na combrze i karczmie to zabronili fotorelacji. Nigdy tak jeszcze nie było. Bawiło się ERA i EPJ i przy****sy oraz ci którzy musieli tam być z obowiązku.

Będzie takim starostom jak braciszek posłem o którym nic nie słychać i nic nie robi dla wyborców

Oj boli Was boli O jakim wstydzie mówisz? I kogo nie widać? To może Ty pokaz się z imienia i nazwiska ? Zamiast tu kłamać nie to że go nie widać tylko Ty nie chcesz to widzieć, a to schizofrenia I to zaawansowana

Barbórka to twoje imię czy nazwisko no niestety ale pan poseł niezna ludzi z własnego byłego komitetu wyborczego. i tyle na temat pozdrawiam zwolennik Pisu ale nietakich ludzi

Byłam w komitecie i mnie zna. Nie zna sprzedawczyków, którzy sprzedali jego i bełchatowski PiS. I słusznie, że nie chce ich znać, bo nikt w Belchatowie nie chce. Miszele i Natura odchodzą właśnie do historii. I możecie sobie tutaj pisać ile chcecie i tak wiemy o co chodzi.

Jak nic nie robi - wstyd robi.

Najlepszy wybór

Jak będzie takim starostą jak była dyrektorem ZSP nr 4 to masakra.

Walduś sie cieszy bo do pge sie spieszy.

Powiem tyle.... IKS DE

Rodzina na swoim...

znowu baba ;/

A minister Zalewska głosiła że mało nauczycieli w szkołach , to teraz wiemy dlaczego nauczycieli brakuje, zamiast uczyć dzieci będą uczyć (bez)radnych.

Miasto, w którym odkąd przestało przyciągać młodą wykształconą inteligencję, górny pułap to nauczycielka.

Hahaha, od dwóch tygodni było wiadomo, że Pędziwiatrowa będzie starostą. To ci decyzja radnych. Śmiech na sali i jedno wielkie bagno.

Dokładnie. Sam Wyczachowski to mówił.

Skoro taki z Pani Doroty Dyrektor fatalny to dlaczego przy koncu jej kadencji ''Dyrektora Mck'' wstawili się za nią wszyscy pracownicy ????

Nie wszyscy

Bo musieli. Tak jak pracownicy Lasów Państwowych organizowali oddolne wiece poparcia dla ministra Szyszki. Komuna prawda?

Pytanko z innej bajki

Od czego? A tak na marginesie to która ? On ma żonę??

Już nie

Wszystko to takie słabe, żenujące, przecież większość z nich ma w **** wyborców. Ta Pani to bardzo słaby dyrektor MCK , ale widocznie na Starostę się nadaje... PiS ma bardzo słabe kadry i jest to wręcz żenujące że nie ma tam ludzi decyzyjnych, każdy czeka na polecenie z góry, a jak ktoś próbuje myśleć samodzielnie jest zastraszany masakra i jak w tym kraju na byc dobrze....

słabe ma kadry, bo tych dobrych się bali i powyrzucali.

życzę pani Dorocie żeby dla odmiany była starostą porządnym i żeby była więcej w pracy jak na L4 ponieważ to dla poprzednika był poziom nieosiągalny emoji

Jest wiele osób zdziwionych ale że Ty Sylwku M. jeszcze się nie pogodziłeś ze zmianą? Ogarnij się! Już po wszystkim! Nie pisz głupot!

Kula siedzi rozkraczony jak przed tv w domu!!! I jak zwykle w dżinsach, zero stylu, zero klasy...

Koniec świata jest bliski !

Wywiad na ebelchatow

Już mu stołek szykują w PGE. NIE BOJ SIĘ...

co wy wszyscy z tym pge? Tam trzeba miec jakieś doświadczenie i znac się na robocie na wyższych stanowiskach, przecież nie interesuje go chyba drobny kierowniczek czy referent? Nie zostawiłby stołka starosty , ma już coś wyżej, pewnie w urzędzie w łodzi........nasza wybrana starościna bedzie pod nim, hehe.....

Czy to przypadkiem jest siostrą posła narciarza???

Edward, Adam, czy jak Ci tam - przyłóż lodu, do głowy i do ...

Ano łuna ci. Skąd by się wzięła

Dawać konkurs na stanowisko dyrektora w PGE, które wygra Waldi W.

W końcu może coś zacznie się w kulturze dziać. Bo tam wszystkie stanowiska osadzone przez jej znajomych bądź znajomych córki! Jako dyrektor fatalna. Mówi że liczy się dla niej szary człowiek! G..no prawda.!

Pis ma 11 radnych i to z nimi owinnu być prowadzone rozmowy. Powinna pyć koalicja z pluse ponieważ jest to stowarzyszenia które nalezy do zjednoczonej prawicy ziemia bełchatowska to wróg najgorszy Wystarczy tylko ocenić ich działania i manipulacje przez ostatnie 4 lata. Ludzie pis byli ośmieszani zdejmowani ze stanowisk Panie Bakalarcz...k nie pamięta Pan już tego Kocwojt niech gminą się zajmie a nie durne koalicje z podlymi ziemniakami będzie robić. Wszedzie maja układy przez to syn nie dostanie pracy w PGE i pańscy ludzie tego co Pan nam obiecał

Ile Ty chopie wypiłeś?

Ehhh... Boisz się tych ziemniaków co? Aż w kompleksy popadłeś, ale tak to jest jak się jest zazdrosnym i zakompleksionym człowiekiem. Ziemniakom to ty możesz buty czyścić bo do pięt im nie sięgasz...

O Boże! Znowu jakaś nauczycielka?

wyborca kojarzy nazwisko (nie wie skąd, ale nie szkodzi), więc wybiera nauczycieli

Staropolskie przysłowie powiada " Gdzie baba rządzi ,tam diabeł błądzi"

A czy to ważne kto będzie rządził w mieście czy w starostwie, ważne by robili coś dla mieszkańców miasta i powiatu. Władze się zmieniają tylko otoczenie mieszkańców się nie zmienia, do osiedla Lipy przy Nadleśnictwie nie ma kto dokończyć ciągu pieszo-rowerowego. Czechowska obiecała że "jak obwodnicę zbudują to dokończą to ulica Lipowa przejdzie pod zarząd miasta". Niestety drogę DK 74 przekształcono w wojewódzką 476 i znowu powstał problem "miasto ma związane ręce"

Waldi teraz tak jak jego kumple z radomska...skok na kase do pge i śmieje sie w twarz tym co go wybrali.

Przecież mogli go wybrać na starostę to by został.

A na co komu człowiek którego wiecznie nie ma w pracy?

A dlaczego nie ma Gryczki? Znowu go nie wybrali?

Ludzie nie martwcie się o nich( Wyczach, Gryczka, Natura i inni celebryci). Bo oni o szaraczków to się raczej nie martwią...

czy ona nie byla nauczycielka??

Była, mnie uczyła 4 lata w technikum hotelarskim. Nauczyciel byl z niej słaby. Dyktowanie ze starych zeszytów.... Później trzeba było sie tego na pamięć uczyć, bo jak swoimi słowami się napisało to już nie umiała sprawdzić emoji uczyła przedsiębiorczości, ekonomii, ale słabo. Jako człowiek też niezbyt emoatyczna. Raczej wredna

Była, nawet dyrektorką - fatalną zresztą. Jeszcze bardziej się upasie na wyższym stołku.. emoji

Wygrała opcja najlepsza na obecną chwilę. Jest super, będzie jeszcze lepiej.

No to teraz pytanie ? Czy pójdą z Plusem i będzie spokój czy znów GG będzie trzymał się kluczowo stołka.... Podobno grubo będzie na dniach i to mogą być ostatnie podrygi Wiesia w PiSie i Polityce...

Co to znaczy będzie się kurczowo trzymał stołka? Akurat G. Gryczka był prawdziwym vice i sprawdził się w przeciwieństwie do Wyczachowskiego. Tamten był ciągle nieobecny, a to zdrowie a to zwyczajne lenistwo, za to Grzesiek był obecny na wszystkich wydarzeniach sportowych, tam, gdzie należało uszanować uroczystości patriotyczne, a zauważ, że to przeważnie były niedziele! Nie rozumiem wobec tego Twoich bezpodstawnych zarzutow!

Aleś dojeb.ł z tym Gryczką. Ale jaja

Tylko z Plusem zobacz jaki wynik miał Matyśkiewicz a jaki Gryczka

Wynik był taki 5444 dla Matyskiewicza 3901 dla Gryczki przy ponad 46 000 uprawnionych. Gdzie tu widzisz pęd bechatowian za Matysem?

to przepasc ale kolezanka chyba nie w temacie emoji

Znaczy gro holokaust?

Niestety ludzie nie widzą co kto robi przez całą kadencję tylko szczekaja podczas wyborów i potem są takie wyniki jakie są i takich mamy rządzących...

To na wynglowo idzie wladek? i to jest sukces!! a grzecho?

Koalicja w mieście potwierdzona PIS - PLUS - KWMC

hahahahhahahha

No to teraz Marzenia będzie tylko włosy przedłużać w Warszawie.

Ktoś tu niepoinfirmowany jest haha

Zaraz nowa kobita posła będzie w starostwie tylko czy panie to wytrzymają ????

Oj głupiś, głupiś hihihi. Rekrutant niedojda

I tak wyczach wyszedl na wspolpracy z matysem Obaj polecieli

Najlepszy wybór!!!!

A podobno wyczachowski miał być starostą na 100 %

Ww najgorszy starosta w historii.

Słyszałem że ostatnio mawry chciał być przewodniczącym. Teraz chce być członkiem zarząd?

Ciekawe jaką posadkę w PGE załatwił sobie Wyczachowski...

Dyrektor ds zbędnych.

Gaszący światło.....

Ufff. Może w końcu coś się zacznie dziać w MCK-u jak Dorotka dostała kopa w górę.

Oj to się coś porobiło! Czyżby sprawa Matuszewskiego przestraszyła opcje Wiesława? I co WFem

A może to właśnie opcja radomszczańska się wystraszyła.

Bzdury! Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak wy sie boicie utraty stołków, że odwracanie kota ogonem. Zero godności i honoru.

dodaj komentarz
Czytaj także