Rejestracja i logowanie

Czy w Bełchatowie może ukrywać się zbiegły morderca z Piotrkowa? Areszt Śledczy zabiera głos w sprawie

Wydarzenia 05-11-2019 Autor: Emste
2
Czy w Bełchatowie może ukrywać się zbiegły morderca z Piotrkowa? Areszt Śledczy zabiera głos w sprawie

Od kilku dni w mediach społecznościowych krąży informacja, o groźnym przestępcy, Arkadiuszu G., który miałby uciec z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Podobne informacje otrzymywaliśmy od zaniepokojonych czytelników. Jako że mężczyzna skazany za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, zgodnie z rozsyłanymi informacjami, mógłby ukrywać się na terenie Bełchatowa, postanowiliśmy sprawę wyjaśnić.

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych oraz wiadomościach od naszych czytelników, zbiegiem miał być Arkadiusz G. ps. Gruda. Mężczyzna odsiadujący długi wyrok za rozbój i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jedna z informacyjnych stron facebookowych donosiła:

- UWAGA ! Więzień uciekł z aresztu. Wystarczyła chwila nie uwagi [...] ze śledztwa wynika że Arkadiusz G. PS Gruda może przebywać na terenach Łodzi, Łasku, Bełchatowa bądź też Zelowa.

W tym momencie możemy już Was uspokoić, z rozmowy z rzecznikiem prasowym piotrkowskiego Aresztu Śledczego bezpośrednio wynika, że cała omawiana ucieczka jest tzw. "fake newsem"

- Sprawa została zgłoszona administratorowi grupy, a informacja została już usunięta. Jest to fake news [...] zapewniam, że nikt nam nie uciekł - mówił por. Cezary Jabłkoński i dodaje, że do aresztu docierają informacje o tej sprawie, i że publikujące ją serwisy są informowane o konieczności jej usunięcia. 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

To po co powielacie "fake newsa" ?? Żeby nabijać sobie wyświetlenia?

Powielają? Ja czytam, że dementują

dodaj komentarz
Czytaj także