Rejestracja i logowanie

Czy nowe oznakowanie zmniejszy ilość wypadków na tym skrzyżowaniu? [VIDEO]

Wydarzenia 09-02-2018 Autor: mj-s Foto: mj-s
15

Policyjne statystyki są zatrważające – ilość kolizji i wypadków, a przede wszystkim poszkodowanych w zdarzenia drogowych na skrzyżowaniu w Grudnej sprawia, że to jeden z najczarniejszych punktów na mapie zagrożeń w ruchu drogowym naszego powiatu.

Od końca 2014 roku do września 2017 w Grudnej doszło do blisko trzydziestu zdarzeń drogowych. Szesnaście z nich policja zakwalifikowała jako wypadki, trzynaście to kolizje. W efekcie tych zdarzeń dwie osoby poniosły śmierć, a czterdzieści pięć zostało rannych.

Skrzyżowanie w Grudnej to dwie przecinające się drogi – wyjątkowo ruchliwa DK nr 74 z drogą wojewódzką 480. Prędkość i nie zastosowanie się do znaku „stop” to główne przyczyny zdarzeń w obrębie Grudnej. W minionym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po apelach samorządowców ustawiła po każdej stronie newralgicznego skrzyżowania aktywne znaki drogowe. Pulsujące pomarańczowym światłem oznakowanie ma wyczulić kierowców, że zbliżają się do niebezpiecznego miejsca.

- Ich zadaniem jest wymuszenie na kierujących lepszej uwagi i wymusić na nich zmniejszenie prędkości – wyjaśnia mł. insp. mgr Tomasz Jędrzejczyk, zastępca komendanta KPP w Bełchatowie

Zarówno policja jaki samorządowcy – starosta powiatu bełchatowskiego Waldemar Wyczachowski i wójt gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak podkreślają, że choć cieszą się z nowego oznakowania, to najskuteczniejszym byłoby przebudowanie skrzyżowania i stworzenie w tym miejscu ronda, o co cały czas będą apelować do GDDKiA.

 

 

 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Tak mariolka szczególności jak ty piszesz

Cmoknij ją w ....... muszelkę ....

Zamiast literki " k" klawiatura wybrała literkę "s" , to taki ogromny błąd ???

Imię piszemy z dużej litery .......

Dobra fucha taki rzecznik. Marynarka się już nie zapina....

Najlepjej dla tych kierowców to tunel wybudować bezkolizyjny i tak by przyrąbał .Wystarczy popatrzeć jak niekturzy jeżdżą to ciary przechodzą.

Czy by 10 znaków było to i tak ślepy niezauwarzy.Za kierownicą trzeba myśleć i patrzeć.

Jas się coś pisze,też trzeba myśleć i patrzeć ........

zdjecie nr 6 ogorman tablica imformujaca o skrzyzoawniau, potem znak stop i linina stopu na jezdni, zero drzew super widocznosc ale DEBILE i piraci i pseudokierowcy beda pierdzielic farmazony, 40% pseudokierowcow pownno natychmiast oddac uprawnienia bo jestes debilami i zabojcami a nie kierowcami, macie siano we łbie

Po pierwsze, nie napinaj się bo Ci zwieracz puści.Po drugie,poprawna polszczyzna.Przejeżdżam to skrzyżowanie co najmniej 2 razy dziennie i mogę powiedzieć,że Tablica info od strony Restarzewa stoi Za blisko znaku Stop,skutecznie ukrywając go przed wzrokiem kierowcy!!Ponadto,znaki poziome na jezdni są Nie Widoczne,są starte!!Więc nie wnioskuj po zdjęciach bo w du...pie byłes i gów...no widziałeś!

Dziekuje redakcji za zamieszcze nie w koncu aktualnych zdjec z teg oskrzyzowania a nie jak do tej po ry zawsze jakies pogoldowe foto. teraz widzicie o czym pisalem wielokrotnie ze na tym skrzyzowaniu widocznosc JEST BARDZO dobra bardzo dobrawidocznosc, bnardzo dobre oznakowanie i wogole tylko debile umyslowe piraci i bandyci za kolkiem tam powoduja wypadki, dziekuje

To co robią jest śmieszne. Te znaki to jakaś żenada. One nic nie dadzą. Może gdyby wstawili na drogach podporządkowanych świecące znaki STOP to było by światełko nadzieji.

powinni ci odebrac prawko i to zaraz piracie temapa palo

goowno to da! czekam kolejny wypadek

No tak g.o to da bo tacy idioci piraci pseudokierowcy nie powinni kierowc autem i tyle w temacie.

dodaj komentarz
Czytaj także