Rejestracja i logowanie

Czy mieszkańcy gminy Kleszczów chcą podzielić się terenem i pieniędzmi? Wynik konsultacji daje jednoznaczą odpowiedź

Wydarzenia 08-02-2019 Autor: magjas
52
Czy mieszkańcy gminy Kleszczów chcą podzielić się terenem i pieniędzmi? Wynik konsultacji daje jednoznaczą odpowiedź

Zdecydowany głos sprzeciwu wobec planów „rozbioru” gminy Kleszczów. W styczniu na terenie dziesięciu sołectw odbyły się zebrania konsultacyjne, które zwołał wójt Kleszczowa Sławomir Chojnowski. Co na temat zmiany granic gminy Bełchatów kosztem fragmentu kleszczowskiego samorządu myślą jego mieszkańcy?

To jest jednoznaczny i wyraźny głos sprzeciwu. Żaden z 1 525 mieszkańców, który wziął udział w konsultacjach nie przychylił się do pomysłu odłączenia fragmentu gminy Kleszczów i przyłączenia jej do gminy Bełchatów. Konsultacje w dziesięciu sołectwach całej gminy Kleszczów odbyły się między 11, a 24 stycznia.

- Na łączną liczbę 4 541 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Kleszczów udział w konsultacjach wzięło 1 525 osób. Średni procentowy udział mieszkańców w zebraniach wyniósł 33,6 proc., przy czym frekwencja była dość zróżnicowana. W sołectwie Kleszczów wyniosła np. 24,7 proc., natomiast w sołectwie Kamień - 63,2 proc. - informuje Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy Kleszczów.

Ogólna, niespełna 34-procentowa frekwencja być może nie jest powalająca, ale zestawiając ją z kolei z liczbą mieszkańców gminy Bełchatów, którzy również w konsultacjach mieli wypowiedzieć się na temat powiększenia ich samorządu, to z pewności w Kleszczowie można mówić o spektakularnym sukcesie.

Przypomnijmy na 10 tysięcy 462 uprawnionych mieszkańców gminy Bełchatów w konsultacjach udział więzło niespełna siedemset osób! (pisaliśmy o tym w artykule: Konsultacje z marną frekwencją, nowy wójt zapowiada sondaż. Co dalej z "rozbiorem gminy Kleszczów"? ). To dało frekwencję na poziomie 6,5 procent. Z czterdziestu jeden sołectw całej gminy, bywały takie, w których na konsultacje nie przyszedł nikt. Wątpliwa aktywność mieszkańców gminy Bełchatów spowodowała, że Konrad Koc zdecydował się na uzupełnienie wyników konsultacji dodatkowym badaniem, sondażem. Od kilku dni sołtysi wraz z decyzjami podatkowymi docierają do mieszkańców z ankietami. Czas na badanie potrwa jeszcze przez trzy tygodnie.

 

komentarze (52)
Dodaj komentarz

Gmina Kleszczów czerpie korzyści a w gminie Bełchatów i mieście Bełchatów mieszkają ludzie , którzy swoją pracą w Elektrowni i Kopalni generują pieniądze dla gminy Kleszczów

Po pierwsze, to szumna nazwa "konsultacje", jest wielkim nadużyciem. Spotkania opierały trwały kilkanaście minut ludzie wchodzili, podpisywali listę, szybkie "nakłonienie" osoby prowadzącej do podniesienia ręki w ramach sprzeciwu i d widzenia. Rozmowy, debaty nie było. jedynie odczytanie wniosku strony z gminy Bełchatów... Tereny, o które chodzi, to w zasadzie niezamieszkałe grunty, niezbyt strategiczne dla Kleszczowa. O co więc ten rwetes?

Tu chodzi o pieniądze oddawane do skarbu państwa, ale widzę, że nikt o tym nie wie, albo nie chce wiedzieć. To są tereny nie zamieszkane, więc teoretycznie dla Kleszczowian nic się nie zmieni.

Może już czas przyjrzeć się celowości i wysokości poniesionych nakładów na inwestycje w gminie Kleszczów

Kleszczów to zwykła wieś i taką pozostanie

Skoro Kleszczów jest tak ważny to dlaczego kopalnia i elektrownia mają w nazwie Bełchatów

Mieszkancy gminy Kleszczów, niech dadza sobie sianka. Bo i tak janosikowe leci do Warszawy. Tak choc troche z tego zostanie tu w regionie.

Kiedy mieszkańcy miasta Bełchatowa w końcu się nauczą, że nie należą do gminy Bełchatów (wiejskiej) i sprawa ich nie dotyczy?

ehh -A powinna dotyczyć bo sztucznie podzielony Bełchatów przez żądnych władzy ignorantów wciąż jest moim miastem mimo,że mieszkam 500 m. od wytyczonych granic.Można było wieś podzielić -bez wzgledu na koszty ,żeby tylko zmieścić się w określonej liczbie mieszkańców co było wymogiem , i utworzyć upragnione "korytko".A teraz broni się swoich racji jak niepodległości i jeszcze chce się wymazać z pamięci ignorantów. (ehh)-nigdy nie zapomnimy.

Szanowni mieszkańcy Bełchatowa a kto wam broni wprowadzić sie do. kleszczowa? Wkurza mnie to że ja mam za darmo wszystko co jest kłamstwem. Za prąd gaz musze płacić normalnie wiec on h... chodzi? A czy dzieci szanownych torfów bełchatowskich nie jeżdżą za prawie darmo na wczasy? Jeżdżą więc miejcie pretensje do własnej władzy a nie wiecznie do kleszczowa sie dobieranie.

Bankrutom nie daje się pieniędzy, bankrutom likwiduje się majątek i przejmuje jego mienie. Tak trzeba zrobić z Bełchatowem. Bezsensowne przepuszczanie pieniędzy czas skończyć.

ŚWIĘTA PRAWDA, Popieram, trzeba spojrzeć na sprawę niegospodarności gm Bełchatów i sprawę zgłosić do Prokuratury za zdefraudowanie publicznych pieniędzy, jak można było doprowadzić do tak dużego zadłużenia gminy bawiąc się przy każdej nadażającej się okazji, odchudzić liczbę urzędników w gm i firmach gminnych

Sam żeś dziad a to że Bełchatów jest zadłużony bo poprzedni zazadcy kra... i zadluzyli to nie Kleszczowa sprawa radzcie sobie sami a nie probujcie teraz Kleszczow z jego terenu okradac

Oj kiepsko z pisownią, lekcji z j polskiego nie było?

I tak będziecie mieli odebrane i tak zapewniam Cię.

Zabrać dziadom dac innym !!! Już im wystarczy !

A Kleszczowioki ile lat tę obiecaną drogę przez zwałowisko wewnętrzne będziecie projektować , już by tunel przez te lata projektowania by wybudował a wy dalej projektujecie .

Jak na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj.

Jak Ja dojdę do władzy to zrobię tak jak zrobił Gierek zlikwiduje te głupie powiaty, wprowadzę województwa ,a to dlatego że byłe miasta woj. się rozwijały a teraz tylko te 16 miast się rozwija a reszta zaścianki. No i ekonomia woj.. Piotrkowskie zatrudniało tylu urzędników co jeden powiat, a ile teraz powiatów z jednego województwa ? razy tylu urzędników .

A może nareszcie PGE wyłożyłoby kasę na remonty bełchatowskich ulic rozjeżdżonych przez ciężkie autobus wożące pracowników PGE i wszelakich spółek. Szczególnie na Binkowie.

Elektrowniokom za daleko dupę ruszyć na przystanek i autobusik pod sam blok musi podwozić? Zapitalać na dołek koło ronda i czekać jak reszta.

Może niech gmina kleszczów wchłonie gminę bełchatów....

Byli ci którzy z gminy czerpią korzyści czyli ciepłe posadki i kasa

Przywileje tylko dla rodowitych kleszczowian

Dokładnie tak, a nie tych Belchatowian co teraz Kleszczowianinem się stał

I dla Polaków? A Ty jesteś Polakiem?

Konsultacje konsultacjami, referendum referendami, ale to nie mieszkańcy decydują chce, czy nie, całe szczęście. Swoją drogą frekwencja żałosna. Trzeba było urny wystawić w kopalni i elektrowni to by było z 70%.

Nabrały kredytów, działków nakupowały i myślą, że eldorado do usranej będą miały... A takego....

Mieszkańcy gm Btów mogli przecież przyjechać na jedno z wiejskich zebrań/ były terminy podane do publicznej wiadomości /i wtedy mogliby wypisywać jak brzmiały pytania, włodarze gminy przetrwonili pieniądze publiczne, bawili się co weekend, pozatrudniali całe rodziny w urzędzie gminy i firmach gminnych,a teraz problem, bo nie ma pieniędzy na wynagrodzenia dla urzędników i dla prawidłowego funkcjonowania gminy, o zadłużeniach nie wspomnę, najlepiej teraz po cudze rączkę wyciągnąć, a kiedy rozliczycie poprzednią władzę, decydentów którzy do takiej sytuacji doprowadzili???

no to jak w bełchatowie zaczną po domach chodzic to w kleszczowie teź i nic to nie daemoji

Pewnie, że nic nie da, bo to gmina chce zabrać, a nie miasto.

Gmina Bełchatów może splajtować. Włączą ją do Kleszczowa, będą bełchatowskie żyli na garnuszku Kleszczowa.

Pracowaliście za 1500 zł bo chcieliście mieć zasiłki, mopsy, sropsy. nauczyliście pracodawców ze można mieć robola za takie frytki. A teraz Bełchatów umiera i skończy jak wiocha gdzieś koło Suwałk tylko że tam jeszcze jakieś rolnictwo istnieje a tutaj ciężko żeby trawa urosła. Kto z Elektrowni czy Kopalni to panisko a kto nie to ma przeje.... I wzięcie czegoś od kleszczowa nic nie zmieni. Na Bełchatowie już jest postawiony krzyżyk.

Trudno się nie zgodzić.

Porównać to można do Rosji i Czeczeni. Mocniejszy zawsze ma rację.[?]

A co tu rozmawiać. Przejąć i tyle. Jak komuś nie pasuje to niech się przeprowadzi. Nie widzę żadnego powodu,żeby nie przejąć. To jakieś chore stawki dla gminy za dzierżawę. A ludziom, którzy twierdzą,że to rekompensata za kopalnie za oknem przypominam,że kopalnia wydobywa tam od 1980 roku, a Kleszczów w 2000 roku liczył dokłądnie 790 mieszkańców. Więc proszę, macie taki ból **** o coś , co wam się należy jak tron Kaczyńskiemu. Powinna to być tylko i wyłącznie decyzja gospodarcza. Się cieszcie ,że dziadkowi ciągnik popsuł się , bo by was w 1980 zaorał i w tym miejscu buraki posadził. Chociaż w sumie to i tak buraki w tym miejscu wyrosły

Po takim dziadku jak Twój to mój na ciągnik wsiadał

ja bym sie podzielil, i tak nie ma gdzie tych pieniedzy inwestowac tylko drogi sie co roku nowe stawia mimo, ze dziur nie ma

Poroniony pomysł. Dobrze że między moja gmina a gmina Bełchatów są Kluki bo inaczej na nas też robili by zakusy.

Bo normalnych ludzi polityka nie bawi, zwykły człowiek nic z polityki nie ma

Okaże się. Po deklaracjach. Zbieranych i wypowiedzi mieszkańców Gminy Bełchatów. Jaka będzie frekwencja Bo mieszkańcy chcom połączyć się. Z Gminą Kleszczów anie sami tylko dla siebie.

Tak chodźcie do naszej gminy u nas jest ok. -20 milionów mamy. Wchodzicie w to ?

Hehe pokażcie mi człowiek, który się dzieli czym kolwiek. Oczywiście nie chodzi mi o problemy czy troski. To taki kraj, gdzie każdy ma, zawsze za mało (choć nie ma) i dzielenie się najlepiej wychodzi nam przy wigilijnym stole emoji

Pytanie brzmiało. Czy nadal chcesz mieć wodę za 10 groszy za metr czy za 4 złote do podliwania ogródka? I swołocz odpowiedziala tak jakby odpowiedzial kazdy zyjacy na tej planecie. Dziekuje

Moniczko, stuknij się w czółko, nim następnym razem taką głupotę napiszesz

Ola bo Cię zablokuje

Najlepiej zabrać i nic nierobicć bo poco samo przyjdzie,kto chce mieszkać taniej do Gminy Kleszczów.

Czy chcesz aby rzadzil obecny duet prezydentow

Mieszkańcy Gminy Bełchatów też chcą mieć wszystko tańsze a przede wszystkim inwestycje na najwyższym poziomie. Może najwyższy czas podzielić pieniądze na wszystkie ościenne Gminy.

pytanie może być też w drugą strone dla mieszkańców bełchatowa. Czy chcą tańszą wode prąd czynsz i dofinansowanie na wczasu.... Takiech oczywistych z góry ankiet nie robi sie wsródzainteresowanych

równie dobrze mogli zadać pytanie czy chcesz mieszkać w przytulnym domu czy pod mostem. Co to za głupie pytania. Z góry oczywiste

Przy tak wielkim sprzeciwie, jak zapowiadali włodarze, to kiepska frekwencja

dodaj komentarz
Czytaj także