Rejestracja i logowanie

Co z pomocą dla przedsiębiorców? Pośredniak anulował przyjmowanie wniosków do tarczy antykryzysowej

Wydarzenia 08-04-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
17
 Co z pomocą dla przedsiębiorców? Pośredniak anulował przyjmowanie wniosków do tarczy antykryzysowej

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłosił i po chwili anulował nabór części wniosków od przedsiębiorców o pomoc finansową przyznawaną w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Okazało się, że powodem są… błędy pojawiające się we wzorach dokumentów.

Rządowy program pomocy dla przedsiębiorców czyli tzw. tarcza antykryzysowa teoretycznie powinna zacząć działać, ale okazuje się, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Urząd pracy w Bełchatowie zaledwie ogłosił nabór wniosków 6 kwietnia, a już po chwili musiał go… anulować. Powód to błędy pojawiające się na wzorach dokumentów przekazywanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej – COVID-19.

Błędy na przygotowanych drukach pojawiają się we wnioskach o dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne, a także we wnioskach o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Urząd pracy zapewnia, że wkrótce nabór zostanie ogłoszony po raz kolejny. 

- Kolejny nabór wniosków zostanie ogłoszony niezwłocznie po otrzymaniu przez nas kompletu wszystkich dokumentów na ww. instrumenty przez MRPiPS. Informacja ta, zostanie zamieszczona na stronie internetowej urzędu pracy – poinformował Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

a gdzie pieniadze dla bezrobotnych nam sie nalezy tez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Suszowego za 2019 jeszcze do dziś niema a minął rok Buhaaa taką pomoc

Akurat pup nie jest tu niczemu winny ze z gory zle druki i dokumenty dostaja. Trzeba czekać i tyle. Fajnie ze wszystko przez epuap mozna zalatwic nie wychodzac z domu. Czekam na wieści z urzędu kiedy można bedzie wnioski wyslac.

Najpierw niech ministerstwo sie ogarnie

Z tą pomocą to będzie jak było z dotacją dla otwierających działalność gospodarczą.... Dostaną Ci co mają dostać....

Takie głupie ponowne pytania czy fakty. Nie tylko ja uwarzam że ta instytucja PUP to już powinna być historią.

do szkoły wróć chłopie najpierw

To jedno z niewielu miejsc ,które należy sprywatyzować .Problem jest w tym ,że nikt się do tego nie kwapi.Lepiej prywatyzować firmy z kapitałem państwowym niż pozbyć się nowotworu w postaci PUP.

Chodzi o to aby była bieda, i dobrze idzie. Reszta to pic.

W momencie, kiedy ustawa dot. głosowania korespondencyjnego została przyjęta przez Sejm internauci przypomnieli wystąpienie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz z 2013 roku, kiedy podobny projekt ustawy zgłosili wtedy posłowie Platformy Obywatelskiej. - Problem głosowania konstytucyjnego jest bardzo istotnym problemem konstytucyjności. Projekt [z 2013 r. - przyp. red.] jest bardzo niebezpieczny i narusza podstawowe standardy i wartości dotyczące wyborów, a przede wszystkim zasadę konstytucyjności oraz tajności wyborów tworząc możliwość sfałszowania wyborów. Za powszechność wyborów nie można zapłacić innymi zasadami - mówiła z mównicy Pawłowicz. Jej zdaniem, głosowanie korespondencyjne poprzedzone jest dostarczeniem pakietu wyborczego, co stworzy groźbę handlu tymi głosami. - To może dotyczyć kilku, nawet kilkunastu procent głosów, co już może mieć wpływ na ostateczny kształt głosowania - stwierdziła posłanka. - Głosowanie korespondencyjne naruszy głosowaniu uroczysty charakter. To jest święto demokracji, a ten tryb sprowadzi głosowanie do banału przesłania PIT-u drogą pocztową. Głosowanie zostanie wydłużone i da czas na manipulację wynikami. Z tych powodów uważam, że propozycje PO są sprzeczne z Konstytucją, naruszają podstawowe zasady głosowania, a argument powszechności nie jest najważniejszy, a możliwość manipulowania jest znacznie większa - zakończyła swoje wystąpienie prawniczka.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

wybory maja być bo kawaler z Żoliborza tak zdecydował, kogo obchodzą problemy ludzi ...

Nie dość,że jesteś niesprawiedliwa to jeszcze bezczelna i powtarzasz złośliwe,obraźliwe plotki . Gdybyś pomyślała ,co by było ,gdyby korona-wirus zaatakował za PO i PSL z pewnością przegrani raczyli by się ośmiorniczkami a u nas Bangladesz ,przecież ogłaszali ,że pieniędzy nie ma i nie będzie.Pan Jarosław Kaczyński to inteligentny, uczciwy i szlachetny człowiek,świetny strateg i prawdziwy patriota .Żaden z przegranych nie może mu dorównać, ani postawą ani inteligencją.

jego sprawiedliwość to widac na naszym lokalnym podwórku co zrobił ze swoją koleżanka w PGE, dziekuje za uwagę. Co do PO to pamiętam jak cały świat na oślep kupował szczepionki na świnska grypę a PO sie wstrzymało i był to bardzo dobry ruch. Zmieniłem zdaniem odnosnie PiSu bo widze czym jest dla ncih ludzkie życie a czym jest dla nich Władza ... władza jest wszystkim a ludzkie zycie niczym, szkoda tylko wysiłku Morawieckiegi i Szumowskiego bo kawaler z Żoliborza jednym ruchem zniszczył wszystko, pozdrawiam rozsądnych których nie da się przekupić za 500, za moment będziemy w sytuacji gdzie albo bierzesz 500 plus i cicho siedzisz albo nie zgadzasz sie na dyktaturę. Ja sie nie zgadzam stąd mój post.

Plusik chyba sama sobie dałaś.

Jak są błędy to sprawdźcie czy nie pracuje tam czasem niejaki kvietniov.

Ktoś już raz zarobił za wydrukowanie złych wniosków, teraz zarobi po raz drugi... A to wszystko za nasze... Ręce opadają...

dodaj komentarz
Czytaj także