Rejestracja i logowanie

Chodnik do chodzenia czy parkowania? Sejm zajmie się problemem

Wydarzenia 03-12-2018 Autor: KCI/magjas Foto: facebook
30

Niejednokrotnie parkują gdzie popadnie, za nic mają komfort przeciskających się między autami pieszych. Takich przypadków nie brakuje także w Bełchatowie. Możliwe, że niebawem kierowcy, których auta zastawiają chodniki, będą musieli zmienić swoje nawyki. Sejmowa komisja zajmie się bowiem propozycją zmiany w przepisach ruchu drogowego.

Zmotoryzowani bełchatowianie, którzy w nawyku mają tarasowanie chodników, mogą już drżeć na myśl o zaostrzeniu przepisów. Do komisji sejmowej ds. petycji wpłynął projekt autorstwa warszawskiego stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". Wnosi ono o karanie kierowców zostawiających na chodnikach zbyt mało miejsca dla pieszych. Proponowane zmiany oznaczałyby uchylenie przepisów prawa o ruchu drogowym, na mocy których parkowanie na chodnikach jest możliwe wszędzie, pod warunkiem pozostawienia pieszym fragmentu chodnika o szerokości minimum 1,5 metra i nie utrudniania im poruszania się.

Zdaniem stowarzyszenia, kierowcy nie stosują się do powyższego przepisu, utrudniając poruszanie się na wózkach inwalidzkich, czy uprzykrzając życie rodzicom prowadzącym wózki dziecięce. To sytuacje nagminne nie tylko w stolicy, ale i w naszym mieście niestety ich nie brakuje, o czym zapewne przekonał się niejeden czytelnik.

Propozycje zmian zakładają, że samochody można by było parkować na chodnikach tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli kierowca nie zastosowałby się do przepisów, jego auto trafiałoby na specjalny parking, za który musiałby słono zapłacić.

Nad propozycjami zmian pochylą się członkowie Komisji do Spraw Petycji. A Wy jak oceniacie pomysł stowarzyszenia?

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Brakuje zdjęcia samochodów parkujacych przy przedszkolu nr 4 oraz przy zlobku! Nawet pół metra nie ma na przejście. Samochody stoją na chodnikach a piesi, w tym dzieci muszą chodzić po drodze!

Ludzie będą stawać na chodnikach dopóki nie będzie wystarczającej liczby miejsc na parkingach, proste.

Miejsc byłoby wystarczająco, gdyby większość nie miała po 2-3 samochody! Od tego powinny być dodatkowe oolaty

Nie staje sie na chodniku, na trawniku, w bramie, we wjezdzie jak ostatnia pinda, tylko sie jedzie dalej i szuka wolnego miejsca!!!!

To nie sejm tylko policja i straż miejska powinna się tymi psełdo kierowcami zająć !

Skasowac polowe autek w tym miastku i po klopocie

Chodnik do chodzenia, kościół do modlitwy a rząd od rządzenia. Tyle w teorii. W praktyce na chodnikach auta, w kościele polityka a rząd buja się na imprezie u Rydzyka.

A może 5ez zająć się tymi co prowadzą firmy np budowlane i stawiają swoje busy na parkingach pod blokiem zajmując po 3 czy 4 miejsca.....

kupować więcej samochodów i będzie" OK"

Należy egzekwować obecne przepisy i po sprawie. A nowe przepisy niczego nie zmienią

Wprowadzić przy okazji karę za zajmowanie przez jeden pojazd kilku miejsc parkingowych. Parkowanie "okrakiem" na dwóch miejscach jest nagminne.

Usunąć z parkingów samochody które stoją od dłuższego czasu nieużywane i blokują miejsca parkingowe .

fotka spod bloku na Wyszyńskiego ...na którym parkują ludzie nie uprawnieni do tego ! a co najlepsze to jest tam też para która nie dawno dostała nagrody za zatrzymanie pijanego kierowcy a sami parkują na parkingu na którym jest znak i to nie jeden !!! to jest właśnie absurd ! więc nie komentujcie ludzie bo nie wiadomo czy też nie jesteście hipokrytami jak ci "bohaterzy"

oj Duda się za takich weźmie oj weźmie się za takich Duda

O proszę, zrobiliście zdjęcie na Binkowie przed szkołą. Szkoda, że tylko jedno. Zapraszam przed godziną ósmą jak się podrzuca dzieci do szkoły.

Trzeba było pójść trochę dalej, za tę audicę na pasach. Tam zwykle stoi na chodniku kilkanaście samochodów. Kierowcy wjeżdżają tam po pasach dla pieszych. Zdarzają się sytuacje, że prawie rozjeżdżają dzieci idące do szkoły. Policja oczywiście nic nie może, bo trzeba gnoja złapać na tym jak jedzie po pasach, bo na chodniku to sobie stać może.

Oczywiście wyciąść wszystkie drzewa zabetonować trawniki!!!! i wszędzie same parkingi proponuję jeszcze tam gdzie to jeszcze możliwe zrobić podjazdy oczywiście betonowe do balkonów i parkować na balkonie to by była super sprawa!!!!!!

Co z tego przepisu skoro służby odpowiedzialne nie reagują na łamanie prawa w tym mieście

Jestem jak najbardziej ZA karaniem tych piratów w 4 kółkach! parkuja jak ostatnie szmaty nie licząc sie z nikim tylko ich dupska są ważne! redakcja niech sie przejedzie i zrobi zdjecia tym bandystom chociazby na nowo otwartej ul. kopeckiego, na ktorej z chodnikow piraci urzadzili sobie parking na odcinku prawie kilometra auta stoja na chodniku zajmujac 99% chodnika 1,5 metra hahah te barany nie zostawiaja nawet 15 centymetorwo wolnego!

Przejsc ten kilometr z wyciągniętym przez przypadek srubokretem.

Jak zostawić 1,5 metra jak chodnik ma 1.,2?

Jest w Bełchatowie taki chodnik co ma 30 cm szerokości, bo resztę zabrali na ścieżkę rowerową, ale tam akurat nie parkują...

Może w tym miejscu nie parkować? Chodnik to chodnik jak nazwa wskazuje anie miejsce do postoju.

to sie nie parkuje na chodniku skoro nie ma miejsca! Proste jak drut! kto wam dał prawko? kupiliście u ruskich na bazarze?

Prosty temat. Oczywiście chodnik dla pieszych? nie ma sprawy, mandaty za parkowanie na chodniku? nie ma sprawy, ale na litość, wytnijcie te drzewa na osiedlach i co niektóre tereny zielone, które tylko udają zielone na papierze i zrobić tam parkingi z głową. Wtedy może będzie to miało ręce i nogi.

za mało macie parkingów, jasne, jak rodzina ma po 5-6 samochodów to nie dziwota, że brak miejsc parkingowych. ograniczyć liczbę samochodów i będzie po kłopocie.

Tak najlepiej ustawą.

Wprowadzić program 300- na drugie i kolejne auto w rodzinie.

ale debil z ciebie rany

Nie wprowadzać nowych tylko respektować stare ,skoro ma być 1.5 metra przestrzeni to chyba wózki się zmieszczą

dodaj komentarz
Czytaj także