Rejestracja i logowanie

Chcą zlikwidować Urząd Gminy Bełchatów. Obiecują milionowe wpływy do lokalnego budżetu i niższe podatki

Wydarzenia 11-09-2018 Autor: rk Foto: rk
126

Zlikwidować Urząd Gminy Bełchatów, a jego kompetencje przekazać Urzędowi Miasta – taki pomysł przedstawili dzisiaj członkowie KWW Nowe Pokolenie na konferencji prasowej, przekonując przy tym, że proponowane rozwiązanie to ograniczenie rozbuchanej administracji i milionowe oszczędności.

Lider Nowego Pokolenia i kandydat na prezydenta Bełchatowa, Patryk Marjan przekonywał, że rozwiązanie polegające na wchłonięciu Urzędu Gminy przez Urząd Miasta Bełchatowa, to propozycja, która ma przynieść w skali 5 lat zysk przekraczający 60 mln zł z budżetu centralnego. Dodatkowy wypływ miałaby dać również redukcja zatrudnienia w kadrach urzędniczych samorządu oraz brak opłat związanych z budynkiem gminy – po wprowadzeniu proponowanych zmian władze samorządu gminnego i miejskiego zarazem, znajdowałby się w budynku Urzędu Miasta.

Jak przekonuje Patryk Marjan, nie jest to rozwiązanie pionierskie. Podobny zabieg wykonano w Zielonej Górze i, jak informuje kandydat na prezydenta Bełchatowa, rozwiązanie to zdaje egzamin. Według lidera Nowego Pokolenia, w Polsce jest więcej samorządów rozważających podobne scalenie. Dlaczego póki co tylko zrealizowano je tylko w Zielonej Górze?

To jest oferta dla mieszkańców, a nie propozycja nastawiona na zysk polityczny. Dlatego być może mało jest takich propozycji w podobnym zakresie. Po realizacji takiego scalenia musimy wybrać nowe władze do nowego samorządu terytorialnego, a to może się wiązać z utratą władzy przez urzędującego prezydenta – wyjaśnia Patryk Marjan

Więcej o pomyśle Nowego Pokolenia w materiale video poniżej.

 

 

komentarze (126)
Dodaj komentarz

Postulaty Mariana jak najbardziej do mnie przemawiaja.

Otóż to. Pogonić wójta z tą jego bandą darmozjadów.

No prosze brunatne koszule schowane pod garniturami...

Czy to prawda że Szanowna Rada Gminy Bełchatów prawie jednogłośnie zgodziła się na zaciągnięcie 3000000 zł kredytu bo na utrzymanie urzędu do końca roku nie starczy? Czy to tylko fake news? Oby tak było.......

Narodowcy zmienili się w korwinowców. Wszyscy z tego szeregu mają załatwioną pracę po znajomości. Chcą uzdrowić miasto wyrzucając ludzi z pracy na bruk. Ich program i koneksje to pierdnięcie wszystkim mieszkańcom w twarz. Pewnie sprywatyzowali by wszystko co podlega pod miasto, kopalnię i elektrownię z błogosławieństwem Adama O. P. S. Z tych obietnic i fantazji bez pokrycia numerem jeden jest beer & grill...

beer & grill to głupie, ale pomysł połączenia obu gmin jest bardzo dobry

Wszyscy czyli kto?

Czy tatuś z 'odkrywką' wspiera synka i jego ziomów komunistycznym głosem poparcia?

"Działania Janowskiej to złodziejstwo" - Patryk Marjan...

Ale ciekawe czemu Pan kandydat Marjan schował młodego Olejnikia.. tatuś robotę załatwił WIELKI ZWIĄZKOWIEC... Wolnościowiec z Czerwonym Adamem?

Nareszcie jakaś dobra propozycja. A nie te bzdety, jakieś przejścia dla pieszych, trawniki czy jeszcze Bóg wie co. Ludzie, dzięki temu połączeniu będzie mniej biurokracji, a w budżecie ogromnie większa ilość pieniędzy. Chyba tego chcemy, żeby miasto się rozwijało, miało pieniądze na inwestycje... Patryk masz mój głos, będę przekonywał całą rodzinę i wszystkich znajomych, żeby głosowali na Ciebie. Powodzenia! P.S. Nie przejmuj się tymi komentarzami, pisze je jedna osoba, gościu od Gryczki, podobno dostaje wypłatę od Grzegorza, żeby siedział cały dzień i wypisywał te brednie.

Ty ześ taki sam cymbał polityczny jak ten twoj kandydat. Znawcy polityki sie znaleźli.dzieciaki z piaskownicy i onr-zadymiarze mocni w gębie...a w glowach pustki. A ja slyszalem, że Marjan kazał pisać swoim pozytywne komenty, ze on niby taki wielki spec i polityk.

ludzie straca prace w gminie? to dobrze, mniejsze obciazenie budzetu. na tym polega uszczuplanie administracji. bezrobocie najniższe od ca 30 lat, znajda prace... chyba ze nie nadaja sie do zadnej oprocz pierdzenia w stolek za panstwowe..

Też słyszałam od kuzynki, co w Ziemi Bełchatowskiej jest, że Gryczka płaci Panu J. 1200zł za to, żeby siedział i pisał komentarze. Niewiarygodne, co się dzieje w tym Bełchatowie...

Haha ludzie ogarnijcie się. To jest jego plan i nie każdemu może się podobać. A czym on się różni od pozostałych kandydatów?Czy jest gorszy od nich? Nie jemu tez chodzi o łatwy hajs ściemnianie w robocie. Poza tym oni tez pracowali, pracują na państwowym i jakos nikt im tego nie wytyka. Gryczka w szkole wfmen , Czechowska w szkole, Matys jako specjalista ds. elektrowni jądrowej serio? Po katolickim? Śmieszne jest to jak wytykacie mu gdzie pracuje pomimo tego, ze ma adekwatne wykształcenie do wykonywania konkretnej pracy. Po drugie to program 700+ to kolejna próba kupienia wyborców pomysł ściągnięty z Pisu przez wfmena. A Chrzana, Olszewskiego i Jasińskiego to Plus schował jak PiS Macierewicza. Stawiamy na młodych? Taa po wyborach Ci panowie będą prezesować we wszystkich spółkach miejskich. I ja nikogo nie bronie każdy i tak zagłosuje jak zechce tylko beznadziejne są te komentarze troli opozycji.

I w tym momencie ten pan skończył wyścig o fotel prezydenta.

Panie Marjan blado różowego pojęcia o prowadzeniu firmy nie masz a wypowiadasz się o tym jak to łatwo można ulżyć przedsiębiorcą, miasto nie ma takich narzędzi! Nas najbardziej zżera ZUS A nie podatek od gruntów bo ulga to MAX 2-3 tysiące w roku czyli jakieś 200-300 złotych w miesiącu nie zwiększy się dzięki temu zatrudnienia. Ale nigdy Pan firmy nie miał to skąd Pan możesz wiedzieć emoji

To polecam założyć spółkę z o.o. - nie musisz posiadać JDG płacąc duży ZUS. Polecam zasięgnąć informacji w Internecie oraz u kilku księgowych, aby utwierdzić się w przekonaniu praktyczności tego rozwiązania.

Coś mi się wydaje że ty udajesz przedsiebiorce. Przedsiebiorcy tak nie rozumuja. Ograniczenia podatkow i ilosci urzedasow zawsze nam pasuje. Inna sprawa ze on tego nie zrobi.

Czemu ma tego nie zrobić? Bo dotychczasową władza tego nie zrobiła?

Jak ktoś potrzebuje duży teren do działalności to trochę więcej płaci. Zresztą zawsze lepiej mieć 200 zł w kieszeni niż nie mieć.

Ciekawe co na to Pani Janowska

Pomijając fakt, że lider Nowego Pokolenia o wielu rzeczach wypowiada się oderwany od rzeczywistości to ma rację co do faktu, że samorząd miejski i gminny rozrósł się do niebotycznych rozmiarów kadrowych. Kilkadziesiąt lat temu jednostkę administracyjną Miasto i Gminę Bełchatów obsługiwał jeden wspólny urząd mieszczący się w całości w budynku przy ul Kościuszki 1 w Bełchatowie. Do zadań tego organu należały też zadania obecnego Starostwa Powiatowego, Urzędu Pracy i MOPS. KIEDYŚ JEDEN URZĄD I W NIM STOSOWNE WYDZIAŁY, DZIŚ 5 PIĘĆ /5/ ODRĘBNYCH JEDNOSTEK. KIEDYŚ INTERESANT SZEDŁ ZAŁATWIĆ DO URZĘDU MIASTA I GMINY I WIEDZIAŁ GDZIE TEN URZĄD SIĘ MIEŚCI, DZIŚ 8 ODRĘBNYCH JEDNOSTEK POROZRZUCANYCH W KILKUNASTU BUDYNKACH PO CAŁYM MIEŚCIE, PETENT BŁĄDZI SZUKAJĄC ADRESU GDZIE AKURAT POWINIEN ZGŁOSIĆ SIĘ ZE SWOJĄ SPRAWĄ. WÓWCZAS 100 URZĘDNIKÓW DZIŚ NIE MYLĘ SIĘ,ŻE LICZBA MOŻE OSCYLOWAĆ W GRANICACH TYSIĄCA A I TAK ODSYŁANY JEST OD ... DO ... I PROSZĘ NIE TŁUMACZYĆ, ŻE JEDNOSTKA BYŁA MAŁĄ /OK 20 TYŚ MIESZKAŃCÓW/. WTEDY TYSIĄCE OSÓB MIESZKAŁO W HOTELACH, ONI TEŻ BYLI KLIENTAMI TEGO JEDNEGO URZĘDU I PO WIELOKROĆ SZYBCIEJ, SPRAWNIEJ. MILEJ I BARDZIEJ KOMPETENTNIEJ ZAŁATWILI SWOJĄ SPRAWĘ NIŻ PRZEZ ZASTĘPY URZĘDNIKÓW, WNIOSEK NASUWA SIĘ SAM... JEST ICH ZA DUŻO I NIE WIEDZĄ CO NALEŻY DO ICH OBOWIĄZKÓW!! A ŻE KLIENT SOBIE POBIEGA... TO JEGO SPRAWA!!!! REDUKCJA ZBĘDNYCH SZTUCZNYCH STANOWISK UZDROWI ADMINISTRACJĘ.

Pan Kandydat niech najpierw przepisy ustaw postudiuje a dopiero wygłasza pomysły, które nie znajdują jakiegokolwiek umocowania w przepisach prawa. Proszę się sumiennie zająć swoją pracą i nie robić ludziom wody z mózgu. Takimi bredniami obraża Pan inteligentnych ludzi.

ty nieuku sam nie masz adnego Pojecia a ludziom kazania prawisz. To co Marjan proponuje jest jak najbardziej mozliwe stalo sie to m.in w Zielonej GGórze, rozwazal to bardzo powaznie Lublin itp poczytaj sobie pustaku co to jest Gmina obwarzankowa chociazby z durnej wikipedii

kolega marjana?

nie znam goscia absolutnie odpisalem tylko na KŁAMLIWY debilny post ReBel bo mam dosc takich kolkow co mysla ze wszystkie rozumy pozjadali i prawia swoje durne madrosci ktore nijak sie maja do PRAWDY

Których coraz mniej. Młody z Pokolenia chociaż porusza jakiś ciekawy temat. A młokos z Plusa robi sobie zdjęcia nocą na Wojska Polskiego. Różnica niewielka jest

juz byl jeden Maryjan K w polityce i nigdy wiecej....

Powiem tak posłuchałem , obejrzałem i jestem w szoku. A tak w ogóle jak tam panie Marian współpracy z Wysockim?

Bardzo dobra i odważna prpozycja. Na razie jedyna jaką usłyszałem od wszystkich kandydatów.

Panie Marjan skoro jesteś taki mądry to czemu zamiast prowadzić własną działalność, którą proponujesz innym , sam pracujesz na państwowym i jeszcze zatrudniony jesteś po układach i plecach. I to ma być Prezydent Bełchatowa śmieszne.

A kto z kandydatów pracuje na swoim? Matysiak po wiceprezydent urzędnicze jest referentem, chrzan oraz głupie głosowanie za namową wyczacha dostał robotę, gryczman trzyma się stołka mimo że 3 lata temu go odwołali, kufajka startuje bo jest zwykłą nauczycielką po likwidacji gimnazjum, its itd.

Jedynie Pan Płomiński olał bełchatowskie s****ysynie etaty i jest niezależny. I chyba dlatego nie startuje

Nie ma na kogo glosowac. Same oszolomy ( marjan kudaj bruzda janowska) niedorajdy ( czechowska kulinski albo oszusty (maty gryczka wysocki) co za miasto?

MaR Jan podczas debaty w radiu Łódź pokazał pazur kibica będąc wyjątkowo agresywnym. BLAZA KANDYDATA

Zauważcie, że Marjan mówi cały czas "Ja..."

Zeby tylko nie musiał mówić ja jako były

A może lepiej zainteresować się tym że miasto nie ma dworca. A nie zabieranie pieniędzy z gminy. Chyba że to jest rozwiązanie, z gminy zabrać miastu do miasta włożyć. To nie przejdzie Panie kolego .

Właśnie obejrzałem konferencje " młodego pokolenia" więc wybaczcie i dajcie mi chwilkę.... Muszę się otrząsnąć.... Czy tylko ja mam wrażenie iż to było nieziemsko żenujące... Prekursorzy w pierdzieleniu o niczym, bez magicznych kamieni cienko widzę te wybory tadziu...

Panie kandydacie, kompres na głowę, bo temperatura wysoka. Czasami żeby wyglądać na poważnego gościa lepiej nic nie mówić. Teraz co pan nie powie to będzie klasyczna demagogia

Szanowny Panie Kandydacie , proszę byc bardziej precyzyjnym, radnych w gminie jest 15, co daje w sumie 25+15=... absolwent AGH a liczyć nie potrafi, więc jak precyzyjne są inne wyliczenia???

W rm jest 23 przy polaczeniu nowa jst bedzie miała 25

Czyli z 15 obecnie gmina miała by 2 radnych , to jest dopiero zrównoważony projekt dla społeczeństwa by zapewnić obywatelski wpływ na decyzyjność. Miasto 13 radnych Gmina 2 radnych, gratulacje...

Wtedy inaczej wyglądają okręgi wyborcze. Ludzie zacznijcie myśleć!

Za siebie niech się wezmą, po znajomości się pozatrudniali po spółkach na czele z młodym olejnikiem, osoba bez pojęcia z elbestu wskoczył do kwb, gdzie nawet naboru z tej spółki nie było...

Ramb a od kiedy to nabory są z konkretnych spółek? Co za brednie...

i pewnie grupy łyka dwa razy w roku!!!

Znaczy się mniej awanturujacy heh

Hmmm, ale o co chodzi... $ panowie bez krawatów są chyba mniej więcej awanturujacy %

Marjan= PIS

PIS? Chyba kolego całkowicie na odwrót. Marjan jest prezesem piotrkowskiego okręgu Wolności, a wydaje mi się, że Wolność i PiS jest jak ogień i woda.

Naprawdę? Jak... ale jak to możliwe? A PLUS i Chrzanowski w zarządzie Porozumienia Gowina? To już nie PiS? Koalicja Gryczki z Czechowską też nie PiS?

wypierdalaj **** fiuty ciągnac

Kolejny oszołom , który nie ma żadnej koncepcji i żadnego pomysłu na to miasto. Zabrać innym, żeby dać sobie. Załóżmy tak teoretycznie panie Marjan, że wygra pan wybory i zasiądzie w fotelu prezydenta miasta. Ile osób znajomych od razu pozatrudnia pan w UM, w spółkach itp? Bo nie wierzę, że tego pan nie zrobi. Więc proszę nie być obłudnikiem. Wywodzi się pan z narodowców, którzy sympatyzują z PIS-em, a tym czasem jest pan przeciwko pisowskiemu zakazowi handlu w niedzielę.( tak posta znalazłem na pańskim profilu na fb), więć jak to z panem jest? Komu chce się pan przypodobać? młodym , którzy owszem są za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę, czy narodowcom i sympatykom Pisu- którzy raczej są za zachowaniem zakazu handlu w niedzielę. Radzę więcej pokory, może pan się ubiegać o mandat radnego, a jak pan już pozna co to jest polityka, wtedy może pomyśleć pan o startowaniu na prezydenta miasta. Poki co proszę sobie darować.

Skoro sympatyzuje z PiS-em to czemu z nimi nie startuje? Albo z Czechowską? Nie wsadzajcie ludzi do jednego worka! Bo jesteśmy wtedy gorsi od tych, których tu obrażacie ...

bardzo prosta odpowiedź na twoje pytanie. Bo każda świnka chce korytka tylko dla siebie

Jakis parabank czy co??

Temu dzieciakowi to pomyliła się piaskownica z polityką. Myśli, że jak sobie w główce coś ubzdurał to w realu będzie tak kolorowo i wspaniale, Panie Marjan polityka to nie plac zabaw, a politycznych obietnic bez ładu i składu nam nie potrzeba. dziękujemy i do widzenia.

Widzę że pracownicy urzędu gminy już płaczą emoji ....eh te peerelowskie "nie da się" "tylko władza nas utrzyma"... dorośnijcie

A... To jest pieśń, na nowego wodza cześć, więc oddaj hołd, ziooom... Co sie stało sie? Ten rap to pokłosie, objawienia króla, Wsłuchaj sie w Postulat. Osobiście odnieś się do pomysłu tego, zróbmy tak, by nie było niczego. Nie myśl, że to żart - jesteśmy poważni, każdy ma coś, co go w życiu drażni, pomóżmy sami sobie, zlikwidujmy problem, to rozwiązanie dobre godne nagrodzenia Noblem. Nie będzie policji, nie będzie kanarów, nie będzie słabych płyt, nie będzie browaru, nie będzie bandyctwa, nie będzie urzędu, nie będzie podatków, nikt nie popełni błędu. Nie będzie hip-hopu, na drodze znaków stopu, nie będzie rządu, i w rządzie jełopów. nie będzie blokowisk, ani przebojów list, zostanie tylko wielki ... pysk! Taki mamy kraj, jaki potrafimy zrobić, oddaj cześć wodzowi - Niech żyje ...! Nic sie nie podoba - mówisz, Co z tego? Jeśli wszystko jest źle niech nie będzie niczego. Niech nie będzie tych, co stali po stronie ZOMO, ani tych drugich niech zostanie tylko ..., bo on- ma honor i malutki domek i naprawdę bardzo chce zostać twoim ziomem. Tak, chce to zrobic byle tylko mógł, plany budowy dróg, powtarzam, budowy dróg, w tym wszystkim tylko jedno jest bez sensu, jeśli zlikwiduje wszystko nie będzie tureckich swetrów. Nie będzie YouTube'a ani napadanych matek młodzieży i ludzi ani czapek uszatek...

TYLKO GRYCZKA wezmie wa wszystkich za parszywe mordy i zaprowadzi tu pożądek!!!

Tylko social? DO ROBOTY I DO NAUCZENIA SIE EKONOMII NIEROBY

WYPIER ZŁODZIEJU TFU przyjdzie na was pora!!!!

**** ŚMIECIU PIESZESZ SOBIE KOMENTARZE ANALFABETO. WIERZĘ, ŻE NADEJDZIE DZIEŃ OSTATECZNY DLA TAKIEGO ŚCIERWA JAK TY

Zrobić Księstwo bełchatowsko-kleszczowskie i ogrodzić się murem...

Panie Marjan to może i byłby dobry pomysł ale kalkulacje trochę Cię przerosły możliwe że udałoby się zaoszczędzić Max 1 mln o ile nie redukuje Pan zatrudnienia bo ludzie którzy pracują w UG odprowadzają tutaj podatki, zatrudnione w większości są kobiety dla których w Bełchatowie brakuje miejsc pracy (nie licząc wszech obecnych sklepów). Nie pomieści Pan wszystkich w obecnych budynkach UM także budynek zostanie, zaoszczędzi Pan tylko na radzie gminy i wójcie i tyle w temacie, ekonomista z Pana baaaardzo kiepski. Jeśli coś likwidować to starostwa Ale to nie ten szczebel polityki.

pracownicy ug dostaja pieniadze z budzetu panstwa i odprowadzaja podatki do budzetu panstwa. czyli nie ma ani grosza in plus.

Kolejny komunista, co myśli że miejsca pracy biorą się z budowania urzędów. Urząd to KONSUMENT podatkowy. Nic nie wytwarza, nie produkuje, z urzędów nie ma dochodu, są tylko straty. Od kiedy redukcja strat wiąże się obniżeniem oszczędności? Ekonomista socjalista - dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy

Policja, wojsko, straż miejska, nauczyciele, lekarze też nic nie wytwarzają, nie produkują, tylko konsumują, to tez budżetówka, więć według twej teorii też przynoszą straty i należy się ich pozbyć. ekonomisto z zachodu jak ci tu źle to droga wolna styropiany z solidarności wywalczyły demokrację, jesteśmy w UE więc możesz śmiało wyjechać , nikt tu po tobie płakać nie będzie

Bełchatowianie dla narodu? Obiecajcie jakieś paręset zł+, będzie wam łatwiej!

Od likwidacji urzędu takiego czy siakiego miejsc pracy w mieście nie przybędzie, wręcz przeciwnie, więcej osób będzie bez pracy. W urzędach pracują nie tylko stare biurwy ale i młodzi i zdolni ludzie, może nawet twoi kumple panie Marjan. I co chcesz ich pozbawić pracy, no gratuluję. Gdybys był moim kumplem i gdybym ja pracował w urzędzie a ty bys mi wyszedl z takim nwesem to byś po zębach ode mnie oberwał.Wiec synek nie pitol glupot, do polityki trzeba mieć łeb a nie populistyczne i nierealne slogany.Zajmij sie synek pracą a nie politykowaniem.

Antoni, czuć w twojej wulgarnej wypowiedzi powiew nepotyzmu i kolizji interesów.Gdybyś jednak skoncentrował się na merytoryce tego rozwiązania w łatwy sposób odkryłbyś, że nie chodzi o ilość miejsc pracy a o oszczędności miasta.To,że miejsc pracy nie przybędzie jest wiadome, bo kto zada sobie odrobinę trudu dojdzie do prostych wniosków kim są pracownicy tych urzędów.Gdybyś jeszcze tego nie wiedział to podpowiadam.Pracują tam rodziny dalsze i bliższe polityków oraz ich kochanki .Więc proszę nie ubliżaj innym w celu osiągnięcia lub uniknięcia niewygodnych dla siebie rozwiązań .Osobiście uważam,że i miasto i gmina to jeden wielki układ bo doświadczam tego na co dzień i najchętniej pozwalniałbym wszystkich i niech poszliby po kuroniówkę i zasmakowali normalnego życia przeciętnego Bełchatowianina pracując choćby w Humaxie- tego również i tobie życzę Antoni.

Hubercie od miliona przez ciebie przenawia aż taka cudowna miłość do bliźniego ze tylko pozazdrościc. Tak masz racje w urzedach pracują cale klany ciotkow i pociotkow ale sa teź osoby ktore naprawde nie sa z żadnych znajomosci.skad to wiem...jedtem jedna z rakich osob-w jednym z urzedow pracuje nieprzerwanie od 14 lat i nikt mnie tam nie wkrecil- byl nabor zlozylem.podanie i dostalem.prace.nievwierzysz?. zapraszam do.siebie to pogadamy.pozdro.

To budujące co napisałeś. Może niezbyt fortunnie się wyraziłem z tym pozwalnianiem wszystkich ,jednak jak patrzę na te brudy i układy urzędnicze zbiera mnie na wymioty.Chodzi o top, że pewna część urzędników państwowych traktuje swoją pracę jak prywatny folwark.Jeżeli uraziłem Cię, to przepraszam i życzę powodzenia.

Idzie NOWE POKOLENIE ! a reszta kandydatów tylko zastanawia się jak rozwiązać problem z przejściem dla pieszych przy targowisku HAHAHAH - proste, zlikwidować to przejście i przechodzić na światłach 100m wcześniej !

Pasy robi się tam, gdzie chodzą ludzie bo tam są potrzebne. Jak zlikwidujesz pasy to część ludzi będzie przechodzić przez drogę olewając jakiekolwiek pasy. Co ważniejsze będą to robić zgodnie z prawem jeśli do najbliższych pasów będzie ponad 100m. Pójdź z miarką i zmierz. Taki jest twój pomysł.

Wyręczę cię. Między pasami jest ponad 130m odległości, więc ludzie będą przechodzić przez drogę, ale nie w uporządkowany sposób po pasach, ale jak im wygodnie tak jak wyjdą z rynku i będziesz mógł im naskoczyć bo będą to robić zgodnie z prawem.

BRAWO a mojego moich znajomych i calej rodziny glosu nie dostanie na pewno matys, Gryka czy Kudajowa oj nie nie

TYLKO Czechowska, Janowska albo Marjan reszta OUT nigdy wiecej!

Mariolka krejzolka, piękna pani Meluzyna-janowska i piękny Marjan-państwu dziękujemy. out

Kompletnie gościu odleciał.To taki nasz lokalny Partyk Jaki (.jaki taki byle jaki), jak widać Partyczki cos maja nie halo w główkach

Nie obiecał 700+ i już zły co nie? emoji

Komentarze, które są negatywne na temat artykułu pisane są przez osoby, które nie są częstymi bywalcami w urzędzie gminy, więc nie wiedzą o atmosferze tam panującej. Spokojnie przyjdzie pora to i wam pokażą Panie z magistratu, gdzie wasze miejsce emoji

Popieram. Do kompletu zlikwidować ten pieprzony nierząd pracy. Działający jedynie, jako miejsce pracy zatrudnionych tam wyniosły, odnoszących się z pogardą do ludzi bab.

I starych raszpuncji co to juz ledwo koslawymi nozkami przebieraja bo dawno na emeryturach powinny byc a jeszcze siedza i **** grzeja nie robiac NIC

Tego nie da się zrobić jako prezydent miasta ale pomysł świetny.

A mówią na mieście że jakiś dziwny film lata z pewnej kibolskiej imprezy z naszym PRAWYM kandydatem .... %%%

Co to był za mecz... I co świętowanie Panie Marianie emoji

Tylko GKS !! XD on tour

A może chłopaczki z Kibice Razem co od Czehowskiej robotę dostali to coś podczas wyjazdu nagrali emoji coś szefowej trzeba dać ...

Ten młody Marjanek kompletnie odleciał. Czegoś się brachu najadł i nawąchał, że takie bzdety wygadujesz.Mojego głosu ani moich znajomych i tak nie dostaniesz, więc się młokosie nie wysilaj

Oprócz ciebie i dwójki Twoich znajomych ma jeszcze jakieś 35 000 wyborców..... Niech próbuje. Chociaż ciekawa kampania jest

Konkurencja polityczna zje każdego rewolucjonistę emoji Sory Maniek, ale gryczersy i matyskiewiczowcy teraz będą na ciebie jechać... w końcu chcesz im wszystkim ograniczyć stanowiska do rozdawania. żyj z tym emoji

Plan Mariana ; - piwko i kiełbaska - likwidacja podatków - likwidacja urzędników - likwidacja biedy - nowe osiedle na Słoku Oj dzieciaku.... Myślisz że wszystko jest takie proste...

A ludzie tacy jak ty czekają aż urzędnicy przeżyją za nich życie. Takie pozostałości PRLu blokują rozwój. Myślisz że Ameryka stoi gospodarczo tak dobrze, bo ma tak dużo urzędników?

A co tu porównywać Amerykę z Bełchatowem.... Spójrz na dług USA...

Długi wynikają z braku ilości urzędników?

Pamiętam jak za Rozpary i Chrzanowskiego było narzekanie, że przybywa urzędasów. To zobaczcie teraz - 3 dodatkowe siedziby UM, 2 lub 3 starostwa i po 5-6 osób w pokojach, a petenta obsługuje jedna. Może nie likwidować od razu, ale redukcja etatów o co najmniej 30-40% i wprowadzenie limitów zatrudnienia to jak najbardziej słuszna opcja.

Zgadzam się. Nie wiadomo nawet na jakiej zasadzie są te stanowiska pracy tworzone i czy aby na pewno potrzeba tyle osób. A że nikt spoza UM/RM nie ma do tego dostępu (mówię o przeciętnych zjadaczach chleba) to robią co chcą.

Jest cos takiego jak jawnosc zycia publicznego/ dostep do informacji publicznej. Tylko malo kto korzysta.

UM i UG to nie jedyne instytucje gdzie od lat przybywa niepotrzebnych nikomu urzędników. Starostwo, Urząd Pracy, spółki miejskie typu PGM - na przestrzeni kilku lat nieźle tam nawpychali swojaków.

No w jednym z ww. to nawet z dziewuchy co po stazu byla na kadrach v-ce dyrektorke zrobili. I nawet na radna ma podobno startowac.

Janowska już się pewnie budzi w nocy z krzykiem. A Ładziak popuszcza.... Miały być miliuny za zajumanie elektrowni dla gminy a się jeszcze okaże że gminy nie będzie ☺

Czyli miasto Bełchatów będzie się zaczynać w Wygodzie koło Zelowa, a kończyć na Słoku. Buhaha. Co ty chłopie jarasz?

Oj dziecko dziecko.... Nie kumasz bo za młody jesteś. Zapytaj dziadków jak kiedyś funkcjonował taki " Urząd Miasta i Gminy Bełchatów".

Nasz lokalny Kononowicz zlikwiduje wszystko i wprowadzi monarchię. Król Patryk Marjan II z herbu ONR...

Wyuczone na pamięć, wyrecytowane, jak uczeń wiersz na języku polskim. Bez jaj...

Odpowiedzi na pytania też wyuczone, wyrecytowane? emoji

Taaak, bo Marjan ma wszędzie wpływy i ustalił pytania z mediami emoji hahahaha dobre

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych? Młode Pokolenie ma wasz komunistyczny głos poparcia?

Kononowicz , nie będzie niczego ....

Buahahaha! UM też miał być "odchudzony", a tymczasem w ciągu ostatnich 3-4 lat rozrósł się do niebotycznych rozmiarów otwierając niektóre wydziały w osobnych budynkach (gdzieś trzeba upchać urzędasów na sztucznie tworzonych miejscach pracy). Ale tak to jest jak się zatrudnia 5,6 osób na stanowisko, na którym wystarczą maksymalnie 2.

Taaa, pamiętam coś w hasłach przedwyborczych o zmniejszaniu biurokracji i redukcji etatów w urzędach miast, starostwach itp. emoji Faktycznie, osiągnięto efekt odwrotnie proporcjonalny do zamierzonego.

Hmm, nie dalej jak 4-5 lat temu takie hasła latały emoji

Drodzy Panowie proponuję najpierw wykazać się w radzie miasta, powiatu lub gminy (którą chcecie zlikwidować), nabrać doświadczenia, poznać od podszewki lokalny samorząd, potem zweryfikować teorię a na końcu proponować zmiany. Najprościej coś zlikwidować, wywalić z pracy ludzi i zabrać pieniądze gminie żeby miasto mogło otwierać kolejne sady jabłoniowe i tężnie. BRAWO !!!

Jakbyś nie zawuważył/-a, w Urzędzie Miasta, Starostwie czy Urzędzie Gminy co roku przybywa nikomu niepotrzebnych urzędników i to niezależnie od władzy. Przydałaby się jakaś nowa, jednolita struktura mówiąca np. o tym, ile osób zatrudnianych jest na danym stanowisku. Bez tego tworzy się sztuczne miejsca pracy dla pociotów i trzeba przenosić siedziby do większych budynków albo rozwalać poszczególne wydziały po różnych lokalizacjach.

Redukcja a likwidacja to dwie różne rzeczy. Bo zredukować niepotrzebne etaty to np. 20 osób a zlikwidować do zabrać pracę wszystkim.

Co roku w Polsce likwiduje się dziesiątki firm i ludzie też tracą pracę. A przecież tacy "fachowcy" wszędzie sobie poradzą, skoro w urzędach są niezastąpieni.

Z całkowitą likwidacją się nie do końca zgadzam, ale z redukcją etatów o co najmniej 30% jak najbardziej.

Wszystko zlikwidować i obniżyć emoji ciekawe za co potem Presidento Marjano będzie drogi budował emoji a i oczywiście Ubogich też zlikwidować...

Jeśli Marjan ma rację to po takiej fuzji z budżetu centralnego dostaniemy 5% więcej wpływu z podatków. Czyli będzie z czego budować jeszcze więcej dróg. Czytaj ze zrozumieniem...

Pomysl dobry... jako gminy miejsko wiejskie funkcjonuje wielun ,lask, zloczew. Hmm albo cala gmine przekazac pod kleszczow

Oj ktoś w Posłankę Janowska chce się bawić ... emoji

Od ONROWCA do KORWINOWCA taki ten nasz Marjan.. A tak serio... Obiecać to można wszystko.. już raz wypalił z browarami i kiełbasą... POPULISTA

Zlikwidować starostwa powiatowe a wydziały przekazać pod urzędy miast i gmin

dodaj komentarz
Czytaj także