Rejestracja i logowanie

Chcą odwołać szefa Rady Miejskiej w Bełchatowie. ''Nie można kneblować ust radnym!''

Wydarzenia 22-05-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
72
Chcą odwołać szefa Rady Miejskiej w Bełchatowie. ''Nie można kneblować ust radnym!''

Kluby Koalicji Obywatelskiej i Ziemi Bełchatowskiej żądają odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej w Bełchatowie. Powód? Kolejna sesja miejska odbędzie się praktycznie bez wejścia na salę herbową w magistracie. Przewodniczący, tłumacząc się epidemią koronawirusa, po raz kolejny zarządził bowiem sesję w formie korespondencyjnej. Rajcy mówią wprost: to kneblowanie ust opozycji i pozbawienie możliwości uczciwej debaty, którą mogliby śledzić mieszkańcy. Co na szef Rady Miejskiej w Bełchatowie?

Radni opozycyjnych klubów Koalicji Obywatelskiej i Ziemi Bełchatowskiej chcą odwołania przewodniczącego Piotra Wysockiego z PiS. Pod wnioskiem podpisali się: Arkadiusz Rożniatowski, Marcin Rzepecki, Grzegorz Gryczka, Włodzimierz Kuliński, Mirosław Mielus, Monika Selerowicz i Grzegorz Siedlecki, którzy w uzasadnieniu mówią o utracie zaufania i podają główny powód złożenia wniosku.

- Piotr Wysocki jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie utracił nasze zaufanie w kwestii organizacji pracy Rady. Pomimo odwołania sesji marcowej ze względu na ograniczenia wynikające z wprowadzenia stanu epidemii, nie potrafił tak zorganizować Rady, by ta mogła spotkać się w normalnym trybie na sesji kwietniowej, a teraz i majowej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa w miejscu umożliwiającym przeprowadzenie obrad – czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Marcin Rzepecki, radny klubu Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że w dobie luzowania rządowych obostrzeń, decyzja o korespondencyjnej sesji jest absurdalna.

- W sytuacji, gdy wszystko wraca do życia, otwierane są restauracje, placówki, urzędy i instytucje, nam wciąż nakazuje się debatować o sprawach miasta korespondencyjnie. Dla mnie jest to niezrozumiałe. To jest kneblowanie ust radnym, bo nie mogą swobodnie wypowiadać się i dyskutować w ważnych dla miasta tematach. Mam wrażenie, że rządzącym w mieście, taka sytuacja jest ewidentnie na rękę – mówi Marcin Rzepecki.

Radny podkreśla, że taka sytuacja uniemożliwia śledzenie mieszkańcom, a również i mediom, tego jak pracują radni i czym się zajmują. Rzepecki zaznacza, że za zamkniętymi drzwiami na komisjach dyskusja z radnymi koalicji rządzącej schodzi na tory wręcz absurdalne i warto, aby mieszkańcy mogli wyrobić sobie zdanie na ten temat.

- Na przykład podczas komisji gospodarki komunalnej w trakcie dyskusji o dodatkowym oświetleniu na bełchatowskiej nekropolii, dowiedziałem się, że na cmentarzu musi być ciemno, bo zmarli powinni mieć szacunek. Kolejny z radnych stwierdził natomiast, że po cmentarzu nie chodzi się po zmroku, bo strach. Ludzie powinni to zobaczyć, jak pracują niektórzy radni – podkreśla Rzepecki.

Radny Rzepecki wskazuje, że istnieje wiele możliwości przeprowadzenia bezpiecznej sesji rady miasta. Jego zdaniem, bez problemu można byłoby ją zorganizować na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy czy auli ZSP nr 1.

Jak do krytyki odnosi się szef rady miejskiej?

- Składanie wniosków do święte prawo opozycji, oczywiście wniosek zostanie uwzględniony, a także przegłosowany – mówi Piotr Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie.

Przewodniczący Wysocki odnosi się również do argumentów, jakie przytoczyli radni Koalicji Obywatelskiej oraz Ziemi Bełchatowskiej, którzy zarzucają złą organizację sesji miejskich w czasie epidemii, a także uniemożliwianie otwartej debaty w sprawach ważnych dla miasta.

- Radni mogli składać wnioski przed sesją, mieli również przekazane materiały, tak więc to wcale nie jest tak, że zablokowano im prawo głosu. Przed sesją obradowały również komisje miejskie – podkreśla Piotr Wysocki.

Zaznacza również, że decyzja o przeprowadzeniu sesji w formie korespondencyjnej wcale do łatwych nie należała, a on sam długo na ten temat rozmawiał z władzami miasta.

- Postąpiliśmy tak, ja wiele innych samorządów. Ostatnio dotarła do nas informacja, że w jednym z miast, podczas sesji, jeden z radnych miał koronawirusa i wszyscy zostali poddani kwarantannie na dwa tygodnie. Przecież nie chcielibyśmy takiej sytuacji – mówi Piotr Wysocki.

Tłumaczy też, że o takiej, a nie innej formie przeprowadzenia sesji, decydowało również bezpieczeństwo radnych.

- Należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną kwestię. Wśród radnych są seniorzy oraz osoby, które są pod leczeniem długotrwałym. Nie chcę ryzykować niczyjego zdrowia. Tak więc, gdybym miał brać na swoje sumienie zdrowie radnych, to wolę przyjąć na krytykę radnych opozycji – mówi Piotr Wysocki.

Argumenty mówiące o bezpieczeństwie zbija radny Rzepecki, który twierdzi, że na komisjach nie jest ono w ogóle przestrzegane.

- Na komisjach część radnych siedzi obok siebie, bez zachowania bezpiecznej odległości. Ostatnio okazało się, że nie zrobiono nawet dezynfekcji. Tak więc o czym tutaj mówimy? - pyta ironicznie radny Rzepecki.

komentarze (72)
Dodaj komentarz

Ciekawe ilu radnych wstrzyma sie ? 

Ratsmitglieder der Oppositionsclubs der Bürgerkoalition und des Landes Bełchatów wollen den Vorsitzenden Piotr Wysocki aus der PiS entlassen.

Odwołanie zawsze jest ułatwieniem (mniej obowiązków) w przygotowaniach do matury.

Pewnie poleci do Antka na skarge

JAK TU NIE WIERZYĆ W tzw. ,,boga" JAK NIE WIERZYĆ KSIĘDZU JAK NIE WIERZYĆ RADNYM i RZĄDZĄCYM w BEŁCHATOWIE JAK ONI TAK ,, DOBRZE " ROBIĄ DLA MIESZKAŃCÓW BEŁCHATOWA BO np. Cmentarz PRZYNOSZĄCY SAME STRATY WZIĘLI w SWOJE SPRACOWANE RĘCE BY POMÓC LUDZIOM - i RESZTY NIE TRZEBA PISAĆ BO LUDZIE I TAK WIEDZĄ .

„Mamy powody sądzić, na podstawie oficjalnych danych dotyczących epidemii związanych z liczbą zgonów, że istnieją mocarstwa zainteresowane wywołaniem paniki wśród światowej populacji. Ich celem jest trwałe nałożenie niedopuszczalnych form ograniczeń wolności, kontrolowania ludzi i śledzenia ich ruchów. Nałożenie tych środków jest niepokojącym wstępem do realizacji planu, jakim jest stworzenie rządu światowego, który byłby poza wszelką kontrolą”.Hierarcha podkreśla ponadto, że zdrowie publiczne staje się dzisiaj alibi do naruszenia praw milionów ludzi na całym świecie. Dostrzega w pandemii plan na zniszczenie chrześcijaństwa i ograniczenie działalności ludzi wyłącznie do przestrzeni wirtualnej.„Walczymy z niewidzialnym wrogiem, który dąży do podziału obywateli. Oddzielenia dzieci od rodziców, wnuków od dziadków, wiernych od pasterzy, uczniów od nauczycieli i klientów od sprzedawców. Nie pozwólmy, aby stulecia chrześcijańskiej cywilizacji zostały wymazane pod pretekstem koronawirusa”- Arcybiskup Carlo Maria Viganò

W Brzezinach tak słuchają i wierzą arcybiskupowi w temacie cmentarza ze aż do Watykanu napisali.. Hihi

Arcybiskup to żaden autorytet ! też oszukują ludzi i swoich wiernych którzy nie sprawdzają w Piśmie św. czy tak się rzeczy mają .Dz.Apos.17/11.

Chodzi o ciągłość tacy bo się pogubiłem?

takie ****y jak ty pewnie bywały w zatoce sztuki zatoce świń w spopocie i nic nie widziały

Takie jak ja to bywały głównie na plebanii bo tam odbywały się lekcje religii ( wiekowy już jestem) i takie też nic nie widziały. W Zatoce sztuki też nie bywalem raz ze wiek nie ten no i zwykły Hamburczyk którego po prostu nie stać.. Widzę tu jeden problem.. Zmień kanał bo oskarżysz każdego kto nie jest z Tobą.. Znaczy jest przeciwko Tobie bo osmieli się mieć inne zdanie. Jutro widzimy się w Kościele.. Prawda?

Parafianin z łac.człek bez ogłady, wykształcenia zacofany ograniczony.

Teraz jak jest odpowiedni zarząd w TVP publiczna i dyżurne redaktory przez cały dzień tłuką parafianinowi co i jak rozumieć to hoho.. Parafianin wie co i jak a i ksindza też słucho.... Nooo

Ale kicha pisowska, tragedia w regionie.

BĘDĄ CHCIELI JAK NAJLEPIEJ -A WYJDZIE JAK ZAWSZE ( JAK Z CMENTARZEM I INNYMI ,,GNIOTAMI ) CHYBA WIADOMO DLA KOGO PRACUJE

Potrzebuje bimbru kończy się Która dziwa przyniesie litra w nagrodę zerzne Czekam na ciasną pachnąca pośpiesz się Muszę chlac i rznac dziwe buhhhaaa Żyj chwilą

To se ugotuj , a jak się nachlasz to se konia zwal i wyłącz kompa

Banda rudego lisa sobie może chcieć. Ci się nadają do rozbiórki tego kraju już mieli swoje szanse i pokazali jak się kradnie i sprzedaje kraj.

A ja chcę odwołać rzepeckiego i siedleckiego żeby nie reprezentowali PO.

Ten pisuar to się może nadaje, ale na przewodniczącego kòłka ròżańcowego.

Grocholice -1 emoji)) Czekamy na następne takie zmiany!

Przedszkola otwierają a boją się spotkać na sesji

Radni bełchatowscy BOJĄ SIĘ WIRUSA A W KOŚCIELE WIELEBNEGO PO RĘKACH CAŁUJĄ -( czy nie wiedzą o tym że wazelina nie chroni ) OD WIRUSA . A CMENTARZ JAK wg WAS PRZYNOSI STRATY TO DAJCIE DO PROWADZENIA NORMALNEJ FIRMIE - A LUDZIE NIE BĘDĄ BRAĆ POŻYCZEK W BANKACH - NA POCHOWANIE BLISKICH . ZA WIELE TYCH NIE PRZEMYŚLANYCH POMYSŁÓW POWINIEN KTOŚ BYĆ ROZLICZONY A NIE JESZCZE IM ZA BZDURY PŁACIĆ Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW.

Gdzie można znaleźć kto jak głosował w temacie wyżej.. Chciałbym podziękować bo słuszną drogą idzie nasza Władza!!!!

I bardzo dobrze. Tak nieudacznego przewodniczącego nie było w historii Belchatowa.

Dejta już spokój tej biednej rodzinie! Jak nie żonkę, to tero starego pogonicie? A tak się starał, garnitur nowy wyfasował i tero z tym garniturem zostanie jak Himilsbach z angielskim?

Marynarka niebieska... Jakby nie ten rozmiar, to bym pomyślał, że pożycza od takiego wykształconego z gminy.

To są garnitury służbowe.Magistrat ma takie 3 szt.Wszystkie widać na zdjęciach z okazji 100 urodzin JP II

To kogo widzicie teraz by byl przewodniczącym?

Pójdą Ci z pierwszej ławki

Ale z pierwszej ławki w kościele czy gdzie?

Nie ma znaczenia gdzie. Wszędzie w pierwszej ławce zawsze siedzą ci sami.

Który to radny boi się duchów na cmentarzu?

No nie ducha się boją tylko koronawirusa i siedzą w domu i głosują korespondencyjnie a Ojciec z Torunia ma maseczki krzyże i obrazki asntykoronawirusowe..ech Niech kupią jak i ja kupiłam.. Śmigam wszędzie i niczego się nie boję... Hihi

Czemu się ciągle czepiacie o maturę. W Pabianicach to samo.. Szarpia Pana Posła Ciebiade o maturę ale nie wspomną nic że ma brata księdza i to proboszcza. Ważne że ideowiec,katolik i prawdziwy Polak. Wałęsa był po zawodowce!!!

Radny Rzepecki podobno nie ma nawet prawo jazdy.

dziwne, w jednej gminie da sie sesje zrobić a w innej nie da sie zrobić, jacyś ci Radni z miasta delikatni bardzo. Jak rozumiem od początku pandemii siedzą w domu i nosa nie wychylają.

https://www.splendor24.pl › producer Fundacja Nasza Przyszłość - SPLENDOR24.pl Polecam radnym co się boją sklep naszego Ojca z Torunia. Ja zakupiłam co trzeba i już się nie boję!

To miasto nie zasługuje na rządzących z maturą.

Jakie wykształcenie ma Wysocki i jakie piastuje stanowisko?

No jak to jakie???? Wystarczające!!!!

W tym roku będzie wymówka, że matura nie wypaliła przez wirusa.

A co gazet nie czytasz?

Taka akcje to po wyborach niech robia a nie teraz Mysle ze po wygranej dudy sami radni Pis go odwolaja . Czytał PWcki

Raczej tej wygranej nie będzie ,Drugi raz komuny nie dopuści społeczeństwo do władzy

Piotrek podobno ma zostać wykładowcą w szkole z tvp i uczyć dzieci czytać.

Jesteś w błędzie. Będzie miał seminarium z teorii polityki lokalnej. Oraz konstrukcje z teorii katastrofy smoleńskiej...

Where is my basen Peter

Brawo Grzegorz Gryczka. Wpierw pogłoski o wstąpieniu do Solidarnej Polski, obecność na spotkaniach posłów PiSu a teraz ramię w ramię z PO. Mistrzu!

Czy będzie rozłam w PIS ? Mam nadzieje jest tylu w Pisie mądrzejszych niz ten samowybrańczy Pan.

Przecież w bełchatowskim pisie rozłam nastpił już dawno. To co to, trzeci pis mamy mieć w mieście?

Pisiory robią co chcą Ale co wy chcecie przecież sami ich wybraliście Przecież Bełchatów to miasto zwolenników Pisu

Głosowałem na PiS a rządzi Plus

Głosowałem żeby PiS nie rządził, a on nie rządzi.

Tylko prawicowy Bełchatuw !!!

uwaga podruba ja prawicy nie nawidze jestem antyfaszysta

Spadaj podrubo bo cie dopadniemy z ziomkami z GieKSy.

Kvietniov to ten chudy ćpun, co tą stronkę dla opóznionych umysłowo prowadzi ?

Głosowałem na Plus a zrobił się PIS +. Koniec ściemy po wsze czasy... Hihi

Jestem jak najbardziej za! Nic nie robi na codzień a zdalnie to już wcale!

Kolejna akcja pod publiczkę. A czy Radny Gryczka i Kulinski poprzez swoich kolegów bojkot wali sesje Rady Powiatu? A nie zaraz przecież nie mogą bo cała Ziemia pracuje w Starostwie.

Najwlaściwszy i najprawdziwszy komentarz _Wicek

antifa belchatow przejmuje wladze

Pan Rzepecki tak aktywny na forach,może mnie Pan oświeci ,co Pan wniósł jako aktywista i zostało zrealizowane z korzyścią dla mieszkańców Bełchatowa.Pytam z ciekawości.

Rzepecki to za wiele teraz zrobić nie może ale przynajmniej dowiedzieliśmy się o cmentarzu. Teraz wiem ze radni na których głosowałem chcieli to przepchnac po cichu i stracili moje zaufanie i w ogóle nie chodzi o to czy dobrze zrobili czy źle, tylko że po tajniacku. Pozdrawiam

Dobry dowcip "Rzepecki teraz za wiele zrobić nie może" ,a kiedy mógł? Bąka puścić każdy może .

Pana Rzepeckiego jedynie można najczęściej zobaczyć w barach na terenie miasta.... Nic dla miasta dobrego nie uczynil, jedyne co mu się udało to zniszczyć Słok, Bawełnianke i firmę w której się rządził ????

Napisz co zrobił dla miasta Wysocki! A co obiecywał!

Pisiory wykorzystają wszystko aby był zamordyzm. Obecna sytuacja im super pasuje. Topią ten kraj w każdym obszarze. Drożyzna, bezrobocie, kiepska służba zdrowia, niekompetencja, nepotyzm, kolesiostwo i dyskryminacja. Brak jakiej kolwiek odpowiedzialności , marnotrawstwo pieniędzy publicznych. Ostatnio za ten zakup masek wielu już powinno siedzieć. Tak by było w normalnym kraju, ale jak wiecie są kraje normalne i inne. Niestety Polska jest w tej drugiej grupie.

W normalnym kraju to PO i PSL byłoby już zaorane.

zgasić kiepa!!!

dodaj komentarz
Czytaj także