Rejestracja i logowanie

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem fotochemicznym w naszym województwie

Wydarzenia 10-08-2018 Autor: mj-s Foto: pixabay
11

Służby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają mieszkańców łódzkiego przed możliwością wystąpienia smogu fotochemicznego. To sytuacja szczególnie niekorzystna dla dzieci, kobiet w ciąży i seniorów.

Smog fotochemiczny powstaje w gorące, słoneczne dni, jego generowaniu sprzyja wzmożony ruch uliczny. Brunatna mgła będąca mieszaniną zanieczyszczeń powietrza (przede wszystkim spalin) i ostrego światła słonecznego to trujący gaz, czyli ozon. Gaz ten może być przyczyną trudności w oddychaniu.

Wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi poinformował, że 9 sierpnia o godzinie 16:00 w naszym województwie zanotowano przekroczenie poziomu ozonu.

Na stanowisku pomiarowym zanotowana wartość wyniosła: 184 μg/m3 ozonu, co prawda do poziomu alarmowego, który określony jest na poziomie 240 μg/m3 jest jeszcze daleko, ale służby zalecają ostrożność. Co w tej sytuacji robić, a czego unikać?

Z pewnością unikać przebywania na otwartej przestrzeni i zrezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Wojewódzkie Centrum nie poleca, by wietrzyć pomieszczenia, w których pracujemy lub się uczymy. Ważne, by w takich sytuacjach ograniczać dalsze zanieczyszczanie powietrza, a więc służby zachęcają do korzystania z komunikacji zbiorowej i jeśli to możliwe zaniechać prac z wykorzystaniem sprzętu spalinowego w ogrodach i na polach. Niewskazane jest też wykonywanie na świeżym powietrzu prac z użyciem materiałów lakierniczych i innych na bazie rozpuszczalników.


 

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Ja przez cały rok mam oczyszczacz z sharpa kc d40 euw, któru kupiłam wzeszłm roku na Goodair.pl- oczyszczacz przyszedł zaraz następnego dnia po zamówieniu. Powiem szczerze, że przy tym urządzeniu widzę czasami jakie powietrze mi "wpada" do domu. Jak jest bardzo duże zanieczyszczenie to potem czujnik zaraz zapala się na czerwono :/ Ja przynajmniej oddycham tym oczyszczonym powietrzem dzięki urządzeniu, ale osoby które go nie mają? A potem wszyscy się dziwią, ze jest tyle zachorowań na raka.... skąd niby ? No przez smog !

Nagle za dużo ozonu? A jak to się ma do tzw. "dziury ozonowej " 

No, cóż jak sie zyje ponad stan 2,5 samochodu na osobę to tak to sie kończy bo ludzie w tym mieście chyba na wyścigi kupują coraz to lepsze samochody z coraz wiekszym silnikiem i spalaniem jak smok....

Ostatnio jeszcze jest modne zanieczyszczenia światłem. Binkow dziekuje miastu za wybudowanie Orlika,skateparku,które nie wiadomo po co są rozswietlone przez całą noc. A niedługo jeszcze dojdzie pumptrack.

Może mają zniżkę z elektrowni? Kto bogatemu zabroni ? A swoją drogą niektóre ulice często po ciemku.

A jaki jest poziom odoru z oczyszczalni?

Zerowy .....

Siedem razy ponad normę

Chemtrails...

Chemi not knowned.

Po jakiemu to ???

dodaj komentarz
Czytaj także