Rejestracja i logowanie

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem fotochemicznym w naszym województwie

Wydarzenia 10-08-2018 Autor: mj-s Foto: pixabay
10

Służby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają mieszkańców łódzkiego przed możliwością wystąpienia smogu fotochemicznego. To sytuacja szczególnie niekorzystna dla dzieci, kobiet w ciąży i seniorów.

Smog fotochemiczny powstaje w gorące, słoneczne dni, jego generowaniu sprzyja wzmożony ruch uliczny. Brunatna mgła będąca mieszaniną zanieczyszczeń powietrza (przede wszystkim spalin) i ostrego światła słonecznego to trujący gaz, czyli ozon. Gaz ten może być przyczyną trudności w oddychaniu.

Wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi poinformował, że 9 sierpnia o godzinie 16:00 w naszym województwie zanotowano przekroczenie poziomu ozonu.

Na stanowisku pomiarowym zanotowana wartość wyniosła: 184 μg/m3 ozonu, co prawda do poziomu alarmowego, który określony jest na poziomie 240 μg/m3 jest jeszcze daleko, ale służby zalecają ostrożność. Co w tej sytuacji robić, a czego unikać?

Z pewnością unikać przebywania na otwartej przestrzeni i zrezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Wojewódzkie Centrum nie poleca, by wietrzyć pomieszczenia, w których pracujemy lub się uczymy. Ważne, by w takich sytuacjach ograniczać dalsze zanieczyszczanie powietrza, a więc służby zachęcają do korzystania z komunikacji zbiorowej i jeśli to możliwe zaniechać prac z wykorzystaniem sprzętu spalinowego w ogrodach i na polach. Niewskazane jest też wykonywanie na świeżym powietrzu prac z użyciem materiałów lakierniczych i innych na bazie rozpuszczalników.


 

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Nagle za dużo ozonu? A jak to się ma do tzw. "dziury ozonowej " 

No, cóż jak sie zyje ponad stan 2,5 samochodu na osobę to tak to sie kończy bo ludzie w tym mieście chyba na wyścigi kupują coraz to lepsze samochody z coraz wiekszym silnikiem i spalaniem jak smok....

Ostatnio jeszcze jest modne zanieczyszczenia światłem. Binkow dziekuje miastu za wybudowanie Orlika,skateparku,które nie wiadomo po co są rozswietlone przez całą noc. A niedługo jeszcze dojdzie pumptrack.

Może mają zniżkę z elektrowni? Kto bogatemu zabroni ? A swoją drogą niektóre ulice często po ciemku.

A jaki jest poziom odoru z oczyszczalni?

Zerowy .....

Siedem razy ponad normę

Chemtrails...

Chemi not knowned.

Po jakiemu to ???

dodaj komentarz
Czytaj także