Rejestracja i logowanie

Były wójt Kamil Ładziak stanął przed sądem. Twierdzi, że oskarżenie jest nieprawdziwe i przynosi wstyd prokuraturze [FOTO]

Wydarzenia 30-11-2018 Autor: mjs Foto: mjs
44

Ruszył proces urzędników Urzędu Gminy Bełchatów. Na ławie oskarżonych pięciu pracowników samorządowej jednostki. Dziś odczytano akt oskarżenia, Kamil Ładziak złożył też obszerne wyjaśnienia w sprawie. Nikt z oskarżonych nie przyznał się do winy.

- Jestem przekonany, że po pierwsze: oskarżenie jest nieprawdziwe, po drugie według mnie przynosi wstyd prokuraturze w Opocznie – powiedział kończąc swoje kilkudziesięciominutowe wyjaśnienia były wójt

Odczytanie aktu oskarżenia zajęło prokuratorowi kilkanaście minut. Całej piątce urzędników zarzuca się przestępstwa przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, w jednym przypadku – Janusza J. mówimy także o przestępstwie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uściślając chodzi o korzyści dla Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych gminy Bełchatów. Janusz J., który z całej piątki oskarżonych ma postawionych najwięcej – siedem – zarzutów podtrzymał swoje zeznania jakie składał w prokuraturze.

Kamil Ładziak składał za to przed sądem wyjaśnienia. W swoim półtorej godzinnym wystąpieniu szczegółowo tłumaczył jak przebiegał proces inwestycyjny w przypadku drogi w Dobrzelowie. Podkreślał, że prace rozpoczęły się już w 2015 roku i były efektem próśb mieszkańców, którzy wręcz naciskali na gminnych urzędników, by drogę remontować. Reagując na ich głosy zdecydowano o rozpoczęciu prac w Dobrzelowie mając na względzie fakt, że formalnie zostaną one zakończone i rozliczone w 2016 roku, kiedy w gminnym budżecie zostaną zabezpieczone na ten cel środki. Kamil Ładziak wyraźne podkreślał też, że zakres prac, które PKTiUK wykonało za tyle, ile w 2016 roku spółka dostała, czyli blisko 20 tysięcy złotych jest kwotą jak najbardziej realną.

Były wójt wyjaśniał też, że zarzut jakoby nie zostały dopełnione procedury uzyskania pozwolenia na budowę są wręcz absurdalne, bo inwestycja polegała w jednym fragmencie na modernizacji już istniejącego duktu, a w drugiej części, na gruntach rolnych tylko na uporządkowaniu i utwardzeniu. Podkreślał, że gdyby uzyskanie pozwolenia na budowę na takie prace byłoby zwyczajową procedurą, to zarówno on jak i jego poprzednicy siedzieliby cały czas na ławie oskarżonych, bo takich robót na terenie całej gminy wykonuje się w ciągu roku mnóstwo.

Wśród piątki oskarżonych, dziś w sądzie zabrakło tylko Sylwestra M., który przebywa na zwolnieniu lekarskim.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

Prostactwo niektórych komentarzy jest porażające

"Kiedyś pobierało się dwóch facetów.... Wszyscy krzyczeli: to pomyłka, to pomyłka. I co? Później im się bliźniaki urodziły"

Prokuratura powinna się zainteresować ludźmi z urzędu miasta przekraczającymi zdecydowanie swoje uprawnienia... ;]

A może prokuratura przyjrzy się zatrudnieniom w PGE, w tym zatrudnieniu dziewczyny pana Ładziaka???

Pupile pupile... Nie dokończyć ie kadencji jesteście pustaki

Ludzie to szczekaja pupile Koca. Żeby się nie zdziwili ja on zasiądzie.... Jeszcze trochę i wyjdzie prawda galy nawierzch wyjdą.

Pupil to widac ze ty jestes ale ekswojta Lajdziaka. I przestan juz szczekac. Przegraliscie i przyjmojcie to na klatę i basta.

Cześć debile. Lubicie jak wam sie pluje w twarz za wasze piniądze, po czym mówi, że to deszcz pada. Złota zasada dobrze się sprawdza. "Jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka". Ci ludzie nie mają żadnego wstydu.

Debil to jesteś ty . Właź do budy i szczekaj

Jeszcze będą Ładziaka przepraszać

R wyprowadził spółkę do przodu ale nie z ladziakiem a i super Marczakiem

Ten Pan R. to czysty chłopek oderwany granatem od pługa

Na ławie oskarżonych zasiedli od lewej strony elektryk, dyrektor, magazynier, zabrakło tylko przedstawiciela władzy.

Ciekawe gdzie teraz szanowni Radni z obozu Pana Ładziaka będą grilować

Gosia będą grilować w dobrych robokach Jak wszyscy . A co zdziwko oarni się ciemnoto . Wogóle to się walni w łeb

Ta droga to tylko wierzchołek góry lodowej. Mam nadzieje że tym razem już nie p. Płomiński, a p. Koc prześwietli działania ekipy Ładziaka.

Zgadzam się z wpisem że to tylko wierzchołek góry lodowej. Pan Koc będzie miał dużo pracy związanej z wyprostowaniem tego wszystkiego co działo się za Ładziaka przez 8 lat. Głosowałem na Ładziaka w poprzednich latach. W tych wyborach na Pana Koca i wierzę w niego.

No jest czym się zająć i to czas najwyższy. Panie Wójcie KOC - do roboty

Szkoda że Pan Koc nie może wyeliminować Radnych z obozu Pana Ładziaka wtedy miałby możliwość zrobienia porządku w gminie

niech tępią to dziadostwo!!

Ciekawe kiedy prokurator zainteresuje się niektórymi Radnymi

Którymi cekawe

Nieładnie, tak kłamać.

Dlaczego tło polityczne? Czy nie może w końcu się uderzyć w pierś i powiedzieć że tak zrobiłem: przepraszam! Tylko w zaparte idzie.

Wojt Ladziak zaprowadzil w gminie porzadek w papierach, bo na administracji znal sie jak zaden wojt dotad. To mily i kulturalny czlowiek służący pomoca mieszkancom gminy. Wrogow mial od dawna co kopali pod nim dolki, pisali paszkwile i wiecznie oskarzali o kredyty. Ta sprawa ma tlo polityczne. Prawda zwyciezy.

Kamil teraz do świniarni czy mu konrad pomorze?

Ale dlaczego na Pomorze??

Konrad to ten od żółto czarnej piłki?

Chyba ci się coś pomyliło

Jej jej jej ,,,,,,,, ,, ,,,, , ,

Każdy oskarżony w swojej obronie może mówić różne głupstwa. Może się nawet kompromitować. Sąd to oceni

Hańba dla wymiaru sprawiedliwości

Dobre lody kręcił ...

Teraz nimi będzie żyg..ł

piłem z Nim....emoji

Z pewnością na koszt gminy bo od siebie nie potrafił nic dać...

Woj się przyznał, że cały czas wykonywał pracę niezgodnie z PRAWEM?zwyczajowym. Rozumiem ,że mógł nie mieć wiedzy ale pracownicy merytoryczni za co brali pieniądze?No chyba, że byli słabo merytoryczni

Czytaj ze zrozumieniem emoji

To jakieś kpiny banda złodziej i degeneratów

Halo halo jak dzis sprawa sie odbyła. To dlaczego do świadków dzwonionów ze sprawa jest pezełozona.

Skoro Pan były Wójt jest taki pewien swojej niewinności to po co ta arogancja i agresja słowna?

Pan Kucyk już półtora roku temu wiedział że Kamil Ładziak zasiądzie na ławie oskarżonych.I przed wyborami zaszkodzi mu to. Zbieg okoliczności czy manipulacja?

Głupi jesteś i tyle w temacie. Przypominam że rozgłos w sprawie zrobił p. Plominski.

Ciszej, bo się zaraz zlecą fani nowego wójta.

dodaj komentarz
Czytaj także