Rejestracja i logowanie

Blisko pół tysiąca osób w kwarantannie! Wojsko pomaga bełchatowskiej policji

Wydarzenia 26-03-2020 Autor: Greg Foto: WOT w Łodzi/Archiwum
56

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają bełchatowskim policjantom w kontroli mieszkańców objętych kwarantanną. Obecnie to już 433 osoby z terenu powiatu bełchatowskiego. Liczba ta z każdym dniem wzrasta. Pod tym względem niestety nasz region jest w wojewódzkiej czołówce. Więcej skierowanych do kwarantanny mają tylko powiaty łódzki i zgierski. 

Epidemia koronawirusa i kolejne zachorowania sprawiają, że coraz więcej osób objętych jest kwarantanną domową. W powiecie bełchatowskim to już 433 przypadków. Więcej mieszkańców, którzy otrzymali bezwzględny zakaz kontaktów i wychodzenia z domu jest w tylko w Łodzi (1872 osoby) oraz pow. zgierskim (620 przypadków). Dla porównaniu w sąsiednim pow. radomszczańskim takimi obostrzeniami objętych jest 271 osób, a w Piotrkowie i okolicach – 146.

W związku z ogromną liczbą objętych kwarantanną w pow. bełchatowskim bardzo dużo pracy mają policjanci.

- Wszystkie siły i środki są zaangażowane w sprawdzanie osób będących w kwarantannie. Praca jest organizowana w taki sposób, policjanci są tak przydzielani, aby wszystkie osoby były sprawdzone – mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Jak udało się ustalić, na chwilę obecną, funkcjonariusze mają do sprawdzenia około 230 miejsc na terenie całego powiatu. Jak to wygląda w praktyce? Patrol policji podjeżdża z niezapowiedzianą wizytą pod wskazany adres i dzwoniąc do osoby objętej kwarantanną prosi, aby pokazała się np. przez okno, że jest w domu.

Niestety liczba mieszkańców objętych całkowitym zakazem kontaktów i wychodzenia z domu z każdym dniem wzrasta. Dlatego policjantom pomagają też żołnierze. Dziś do kontroli mieszkańców pojechało 30 funkcjonariuszy bełchatowskiej komendy oraz 3 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Na bieżąco sytuacja jest analizowana. Nie jest wykluczone, że poprosimy o pomoc kolejnych żołnierzy, a być może także policjantów z innych jednostek – mówi Iwona Kaszewska.

Jak dodaje, obecnie nie odnotowano przypadków, aby ktoś nie zastosował się do nałożonej kwarantanny domowej.

Wydarzenia

komentarze (56)
Dodaj komentarz

Bujda wielka od wtorku mam kwarantanne z 2 innymi osobami po powrocie do kraju i nawet nikt nie zadzwonił nic nie mówiąc o przyjeździe nie słuchajcie tych głupot ze tak bardzo działają nasze służby

PISdziory pokazali swoje prawdziwe oblicze! Teraz ludzie ograniczenia jak dla zwierząt w zoo! A w maju bez żadnych ograniczeń wypuścić swoje małpy na wybory, a po wyborach małpy z powrotem do uwięzi.

Co ty człowieku gadasz??? Puknij się w łepetyne!!! Co byś chciał,żeby wirus się rozsiał wszędzie i mega szybkim tempie??!! Bardzo dobrze że są ograniczenia bo inaczej będą Włochy lub nawet gorzej!!!!

Czlowieku jakie wlochy jaki wirus nie ma zadnego wirusa smiertelnego przestan byc systemowy,obudz sie

Za duże twojecryzyko zebys wyszedl z domu po co mają co chwilę cie sprawdzać już sąsiedzi lepiej cie przypilnuja niz nie jedne psy

I wmówią wam że to szczepionka na koronawirus.

Za rok zaszczepią ci swojego rządowego Ch u ja do du py i takim tempym wierzącym deb lom i debi lko m jak ty!

do maja, to mamy prawie 2 miesiące. Jak wszyscy się dostosują do wytycznych, zostaną w domach, to do tego czasu mamy szansę pozbyć się tego dzidowskiego wirusa. Więc zamiast pluć na pisiorów, to sieć grzecznie w domu i wspieraj akcję #zostańwdomu.

Mam nadzieję , że mój przedmówca Gość ujawni swoje nazwisko i zgłosi się do składu komisji wyborczej na testera , czy zarazi się czy nie, a jak zarazi to czy przeżyje czy nie. Zdrowia życzę bo na rozum to już za ……….

Spier deb ilko!

Pocaluj mnie w du pe!!

W klatce jest najbezpieczniej a bata prawie nie czuć.

Wczoraj na osiedlu POW sześć osób (młodzież w wieku może 14-16 lat) siedziała w parku/na placu zabaw, pomiędzy blokami 11 i 10. Zgłoszenie do Straży Miejskiej, informacja zwrotna była taka, że to nie będzie łapanka, tylko na zasadzie informacji dla rodziców... Ja się pytam po cholerę te obostrzenia, żeby siedzieć w domu, że kary do 30 tyś złoty, zakaz zbiorowisk powyżej 2 osób jak oni wszyscy robią sobie tyle z tego co NIC...

Konfitura je ba na!!!

Ja kazdego gnoja zglosze, siedziec z zadami w domu a nie wloczyc sie. Pi3przone tumany.

Sam jedtes tuman wiesniaku slyszales ile wczesniej ludxi umieralo przed wirusem?

Organy ścigania mają karać z urzędu a nie na zgłoszenie. Jak zgłosisz nie musisz podawać swoich danych.

Tumany? Naucz się pisać analfabeto!

A jak poprawnie sie pisze to slowo, TUMANIE emoji

A ja widzę codziennie przez okno, że kontroluje lub podaje jedzenie osobom na kwarantannie również Straż pożarna

Kwarantanne widać w marketach .Włażą jeden na drugiego . Widać jak wspierają polskich przedsiębiorców .Kryzys gospodarczy , ale kasę zostawiacie w budżecie innego państwa a nasze ma Was ratować .Ruszcie głowami .

Za co oni pieniądze biorą??? W 30 0s0b na zmianie to do kontroli mają "niecałe" dwa miejsca w godzinie( dzieląc ich oczywiście na patrole dwóosobowe). Czy to **** az tak duzo ze jeden patrol nie może podjechać w ciągu godziny pod dwa adresy????? Jak się pracować nie chce to do budowlanki, tam się dowiecie co to jest praca.

Niestety wasze wypowiedzi nie mają żadnego poziomu ipoprostu Hamburg!

Z WOT takie wojsko, jak ze straży miejskiej policja emoji

Do klatek psy

no pasaran faszysci !!!!!!!!!!!!!!!!! stan wojenny

To jest spisek 5G najważniejsza jest wiara i modlitwa...

Tylko trzech żołnierzy? I to jest ten wspaniały WOT na miarę amerykańskiej Gwardii Narodowej? Więcej na mundury wydano pieniędzy niż jest warte to "wojsko". W dobie takiego kryzysu powinni być wszyscy wojownicy Antoniego zmobilizowani, ale jak to u nas potrząsanie szabelką jak się nic nie dzieje, a jak trwoga, to pozostają modlitwy. Niedzielni komandosi

Zamknij **** . Emeryturę z SB obcieli i się mscisz ?

W PIS-ie dostałem dodatek za wysługę w UB i bonus za aktywność w PZPR.

Chciałbym mieć wcześniejszą emeryturę. Niestety jeszcze bardzo długo muszę ciężko pracować na nią. Tymczasem policjanci siedzący za biurkami, czy żołnierzyki pochowani w garnizonach idą na emeryturę w wieku około 50 lat. Mało tego, to jeszcze zabierają pracę młodym. Żeby była jasność, nie jestem zwolennikiem lewicy nawet, a jedynie wszechobecnej głupoty, kolesiostwa i rozdawiennictwa. Za chwilę woty zażądaj wcześniejszych emerytur, bo to przecież wojsko jest. A ty Radek wykaż trochę kultury "inteligencie" z koziej wólki

A jeśli chodzi o zabranie emerytur ubekom to jestem jak najbardziej za, ale to nie oznacza, że przestałem myśleć i uważam, że trzęba te emeryturę dać innym.

Bronił ci ktoś iść do policji ? Plujesz jadem bo ci w życiu nie wyszło ? Z takim ilorazem inteligencji na wejściu na psychotestach byś odpadł. Pozdrawiam

A Ty jak je przeszłeś?

Ziutek milicjant z wysokim ilorazem inteligencji emoji. Jeśli dla Ciebie miernikiem, czy komuś w życiu wyszło, czy nie jest dostanie się do milicji, to życzę dalszych wspaniałych sentencji życiowych. Zapewniam Cię, że ze swojego życia jestem zadowolony, chyba że Ty wiesz lepiej. Nie każdy, zapewne tak jak Ty, zamiast się uczyć wybrał zaszczytną służbę. Jak byś czytał ze zrozumieniem, to dostrzegłbyś, że jestem jedynie przeciwnikiem rozdawania emerytur za siedzenie w biurach. Szeregowym policjantom, którzy na co dzień narażają swoje życie i zdrowie życzę jak najlepiej. A jeśli chodzi o testy do policji, to od dawna wiadome jest, że mają one na celu wyłonienie ludzi, którzy są w stanie podporządkować się dyscyplinie służbowej (czytaj: mają za wiele nie myśleć, tylko wykonywać tozkazy). A jadem plujesz Ty chłopcze, próbując mnie obrażać. Również pozdrawiam.

Niektórzy co tu piszą komentarze to rzeczywiście zero rozumu o kulturze już nie wspomnę. PORAŻKA

Dzięki LOTDODOMU czuję że w najbliższym czasie będą mieli co robić. I lekarze też. Pracy wam nie zabraknie.

w latach 80 ubiegłego wieku były już patrole milicyjno-wojskowe a niedługo bedzie potrzebny nowy Wałęsa i Balcerowicz ,drukarnie idą pełną parą kaska się drukuje lud się cieszy bo będzie13 emerytura zabrana niepełnosprawnym

Belchatowianka widzę że bardzo zorientowana jesteś co się dzieje we wszystkich marketach w mieście. Pewnie stała bywalczyni.

Chodzą w trójkę? Łamią prawo powinni sobie wystawić mandat.

Wyp...alaj debilu

Z****y pierdułone dlaczego ja mam za was cierpieć ?? Bezmózgowie kurła

**** mnie strzela jak czy t am wasze komentarze ludziska ze wsi co spierdolily do Bełchatowa!!! Zero powagi!!! Wstyd **** hamburgi

I tak wszyscy umrą

obłęd!!!! sanepid weźcie się za kontrol żywności

Zastanówcie się może gdzie powinno się kontrolować skupiska ludzkie, niech zgadnę... Markety których w Bełchatowie jest jeden koło drugiego i 3/4 mieszkańców sobie tam spaceruje, poprostu krew człowieka zalewa!!!!!!

Ja robię zakupy w małym Polskim sklepiku . Jest mało ludzi , jest bezpiecznie, towar dobrej jakości. Właściciele płaca podatki u nas.

Dalej sobie niech spacerują. Zrobią powtórkę jak w Bergamo IT to się ich płotem ogrodzi żeby się wiara po okolicy nie rozlazła

Zmieńcie tytuł nie wojsko a 3 niedobitków emoji

3 nie za dużo czasem, hmm 1 by starczył

No i mamy państwo policyjne...

Wyp...alaj debilu.

To wy pier da laj śmieciu je bany!!! Pluje ku rwo na ciebie!!

no idobrze kazdemu jeszcze po trzt paly powinni sprzedac zeby kazdy pamietal co wolno a co nie

lepiej policyjne niż martwe pitafonie

brawo !!!!!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także