Rejestracja i logowanie

Bełchatowskie targowisko w czasie drugiej fali epidemii. ''Klientów jest mniej, ale wciąż jest tłoczno'' [FOTO]

Wydarzenia 16-10-2020 Autor: Emste
15

Na miejskim targowisku handel idzie pełną parą – mimo eskalacji epidemii, z jaką mamy do czynienia od kilku tygodni. Sprawdziliśmy, jak wygląda dzień handlowy na bełchatowskim rynku podczas drugiej fali koronawirusa.

Druga fala pandemii uderzyła w Polskę na dobre. Co kilka dni pada dobowy rekord zakażeń, a rząd zapowiedział, że od najbliższej soboty, 17 października wprowadzone zostaną nowe obostrzenia – więcej o tym w artykule Zakaz tańców na weselach, zamykamy baseny...

Mimo to, bełchatowianie nie rezygnują z wizyt na miejskim targowisku – rynek tętni życiem, co z pewnością cieszy handlarzy.

- Klientów jest mniej niż przed wybuchem epidemii, ale wciąż jest tłoczno. Dla nas, handlarzy to bardzo dobrze, jakoś trzeba zarabiać. Przecież ta praca to cały dochód większości z nas, jak mielibyśmy sobie poradzić bez klientów? – mówi jeden ze sprzedawców. 

A co z obostrzeniami? Trzeba przyznać, że zdecydowana większość osób, które wybrały się dziś na targowisko stosuje się do odgórnych zasad. Maseczki czy przyłbice były wszechobecne, nieco gorzej wygląda kwestia zachowania dystansu społecznego, jednak zdaniem klientów targowiska – nie jest to problem.

- Wirus wirusem, ale coś trzeba jeść. Od lat co piątek robię zakupy na rynku i nie mam zamiaru tego zmieniać [...] Maseczka mi nie przeszkadza, kazali to noszę, ale zachowanie odstępu między ludźmi na targu jest niemożliwe. Nie będę przecież upominała każdego, a i sama często stojąc w kolejce o tym zapominam – mówi jedna z klientek bełchatowskiego targowiska.

Co ciekawe, w ubiegłym tygodniu Komendant Główny Policji wraz z Ministrem Zdrowia zapowiedzieli akcję "zero tolerancji" dla osób nie stosujących się do panujących obostrzeń. Przechadzając się po miejskim targowisku napotkaliśmy osoby, które nie nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa – nie było za to policyjnych patroli, mimo tego, że w piątki na rynek wybiera się najwięcej mieszkańców.

 

 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

W którym kościele w Bełchatowie najwygodniej się zarazić, który polecacie? Pytam, bo dzisiaj niedziela.

Sierżant Kamil Całek-W AKCIE PROTESTU ODCHODZI Z POLICJI... BRAWO teraz miec w rodzinie policjanta to WSTYD i HAŃBA https://www.youtube.com/watch?v=DrdWtoy75Zs

zero tolerancji dal dzienniukarzyn pasozytow z ddebelchatow terroryzujacych straszaych spoleczenstwo! zero tolerancji dal takich bandyckich akcji

A ja uważam, że to targowisko zamiast zamknięcia powinno być zlikwidowane Tony latających reklamówek pełno kartonów, niesprzedanych warzyw/owoców po dniu targowym kieszonkowcy (to tylko dodatek) więcej szkody niż pożytku jak to funkcjonuje teraz tak jak funkcjonuje przestrzeganie zasad pandemii tam to już kompletna utopia...

A ja uważam ze galeria Olimpia, kaufland i leclerc powinny byc zlikwidowane

LUDZIE BIERZCIE DOPALACZE , TO ONE HRONIOM NAS PRZED KORONAWIRUSAMI . KORONAWIRUSY ISTNIEJA OD WIEKUW I TO ONE ODPOWIADAJOM ZA PRZEZIEBIENIE , NIE ZAKLADAJCIE TYCH SZMAT NA USTA , BIERZCIE DOPALACZE TO TYLKO ONE SOM W STANIE UHRONIC NAS PRZED GLOBALNYM SPISKIEM !!!!

Nie ma fal.. nie ma fal .. nie ma fal

Dajcie mi STRACHU oblicze ! A zmniejszę mu OCZY.

To samo w Zelowie w środę. Brak masek i dystansu. Kto jest właścicielem tego obiektu? Niech ten pilnuje porządku na swoim terenie. Kasę brać za placowe trzeba to i trzeba zapewnić bezpieczeństwo na swoim terenie jak ludzie sami nie dbają o to. Tak powinno być. A jak nie to zamknąć. Trudno

U siebie akceptuj tutaj Polska.

W części UM. I dlatego nie zamkną bo opłaty:-)

Rynek powinien być zamknięty to potencjalna wylęgarnia wirusa , gdzie jest policja gdy w MOPS -e nie nosi się masek a potem dekontaminacja PUP wystarczy wejsc to samo wiekszosc urzedniczek 8 godz. za biurkiem przy ogladaniu internetu a hdzie maski ale ich to niedotyczy. Rezim tylko dla pospolstwa.

Sama się zamknij bo akurat na rynku nie słyszałam o żadnym przypadku zachorowania

Gdzie kupisz owoce. Itd..... Może w markecie śmieszna jesteś

A Ty łazisz od urzędu do urzędu i roznosisz plotki .

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także