Rejestracja i logowanie

Bełchatowianin najbezpieczniejszym kierowcą w Polsce. Pokonał prawie 4000 konkurentów

Wydarzenia 04-10-2019 Autor: Emste Foto: PZM
12

28 września na Torze Poznań kierowcy w wieku od 18 do 24 lat zawalczyli o tytuł najbezpieczniejszego. Zwyciężył bełchatowianin, Szymon Pabich, który odjechał wygranym na dwa miesiące mercedesem. Była to druga już edycja tego wydarzenia. Łącznie do rywalizacji przystąpiło prawie 4 tysiące osób. Po zwycięstwie w turnieju ogólnopolskim, bełchatowianin będzie się zmagał z kierowcami z Europy.

W konkursie na najbezpieczniejszego kierowcę, zorganizowanym przez PZM wygrał bełchatowianin – Szymon Pabich. Okazał się lepszy, niż 22 osoby, które znalazły się w finale imprezy. Żeby zakwalifikować się do konkursu, trzeba było wypełnić internetowy test wiedzy. Najlepsi z internautów zostali zaproszeni do rywalizacji finałowej. Ta również zaczęła się od testu wiedzy, przygotowanego przez Komendę Główną Policji oraz warszawski WORD. Po części teoretycznej, przyszedł czas na rywalizację praktyczną. Kierowcy musieli się wykazać umiejętnościami w zakresie:

  • doboru toru jazdy,
  • omijania przeszkód,
  • technik manewrowania,
  • prowadzenia pojazdu wyposażonego w urządzenie destabilizujące tylną oś,
  • zabezpieczenia miejsca wypadku oraz pierwszej pomocy.

Na najniższym stopniu podium, stanęli ex aequo Alan Ochman ze Szczecina oraz Robert Pawlik-Dobrowolski z Krakowa. Srebro przypadło Łukaszowi Szymańskiego z Pasłęka. Na najwyższym stopniu podium stanął bełchatowianin Szymon Pabich. Jak komentuje swój występ w zawodach?

- Konkurs wymagał od uczestników dużych zdolności za kierownicą, ponieważ oceniany był nie tylko czas wykonania poszczególnych zadań, ale również styl i dynamika jazdy. Dodatkowym, bardzo miłym aspektem zawodów, była możliwość zasiadania za kierownicą nowych mercedesów. Uważam, że powinno być organizowanych więcej takich wydarzeń, ponieważ łączą one zdrową i bezpieczną rywalizację pod okiem instruktorów z nauką zachowywania się samochodu w ekstremalnych warunkach – mówił Szymon.

Jak informują organizatorzy, celem zawodów jest promowanie bezpiecznego stylu jazdy i wypracowanie u najmłodszych kierowców odpowiednich zachowań "za kółkiem".

- W tym roku Polski Związek Motorowy wraz z partnerami zorganizował drugą edycję ogólnopolskiego konkursu, pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”. Konkurs ma na celu promowanie bezpiecznej jazdy wśród kierowców w wieku 18-24 lat, jako że właśnie ta grupa wiekowa, według statystyk Policji, ma najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji. Nagroda główna, Mercedes A220 na dwa miesiące - mówiła Marzena Jougounoux z PZM. 

Teraz zwycięzcy pojadą do Lublany, gdzie 17 i 18 października będą rywalizować z rówieśnikami z Bułgarii, Serbii i Słowenii, podczas europejskiego finału. 

komentarze (12)
Dodaj komentarz

wszyscy wiemy że każdy torf ma się za mistrza kierownicy.. MIESZKAŃCY BEŁCHATOWA 40+ TO JUŻ STAN UMYSŁU

Ten główniarz ma więcej pojęcia od Ciebie pajacu. Siedź sobie drugie 30 lat w tym tirze i klep nita po lasach.

A co gowniarz moze wiedzieć ja 30 lat na tirach prawo jazdy na maluchu jeszcze nie to co tera

Gratulacje!!!

Co za tepa Dzida musi doj..ać się nawet do czegoś takiego jak wygrana w tak odpowiedzialnym konkursie.. takim jak wy należy się tylko lepa na piz.e....

gratulacje Szymonku

Gratulacje

Gratuluję. Tylko ciekawe jak się zachowujesz na prawdziwej drodze. Sory ale takie konkursy są mało znaczące dla zagrożeń jakie nas czekają na drodze których nie zawsze jestes przewidzieć

Żal ci **** sciska pierdolon.y zawistny polaku ? 

a ty co **** pojechales na gruszki do holandi czy na szparagi do niemiec albo na zmywak do irlandii na 2 tygosdnie i juz iweolki **** NIE polak tylko europejczyk debilu **** ?

Ty pewnie masz problem z ruszaniem z pod światełemoji

Brawo tak trzymaj ziomek. Pani prezydent pieknego nszego miasta też za reklamę powinna Ci coś odpalić.

dodaj komentarz
Czytaj także