Rejestracja i logowanie

Bełchatów powalczy o spore pieniądze. Urzędnicy pytają mieszkańców o problemy miasta

Wydarzenia 08-07-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: Miasto Bełchatów
24
Bełchatów powalczy o spore pieniądze. Urzędnicy pytają mieszkańców o problemy miasta

Bełchatów stara się o fundusze w ramach programu „Rozwój lokalny”. W finansowanej z funduszy norweskich inicjatywie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju do rozdysponowania na małe i średnie polskie miasta jest prawie 120 mln euro. Jak informuje resort, projekty, które zostaną wybrane otrzymają granty w wysokości od 3 do 10 mln euro. Bełchatowscy urzędnicy, w związku z przystąpieniem do "Rozwoju lokalnego" pytają mieszkańców co w mieście należało by zmienić. Swoje zdanie w anonimowej ankiecie może wyrazić każdy.

Głównym celem programu „Rozwój lokalny” jest wzmocnienie społecznej i gospodarczej spójności poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców i użytkowników średnich i małych miast.

- Program ten daje szansę nie tylko na poprawę jakości życia mieszkańców, ale również lepsze dostosowanie administracji do ich prawdziwych potrzeb, zmierzające do zahamowania negatywnych trendów rozwojowych i wzmacniania zmian pozytywnych. Co ważne, to właśnie mieszkańcy mogą wskazać zagadnienia, które pomogą w opracowywaniu konkretnego projektu. Na ten temat bełchatowianie mogą się wypowiedzieć w specjalnej ankiecie, na którą składa się 12 pytań, głównie zamkniętych. Dotyczą one przede wszystkim problemów i wyzwań w kontekście rozwoju miasta, w tym m.in. jakości środowiska naturalnego, kwestii migracji, starzenia się społeczeństwa, lokalnej gospodarki, problemów społecznych i socjalnych czy bezpieczeństwa mieszkańców – informują miejscy urzędnicy.

- Zanim przystąpimy do budowania zarysu projektu, który planujemy złożyć w drugiej połowie lipca, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców, stąd prośba o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety - mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Marcin Nowak.

Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, pytania są proste, a odpowiedzi na nie mają nakreślić najważniejsze, odczuwalne przez mieszkańców problemy. Każdy, kto chciałby się wypowiedzieć, ma na to czas do 12 lipca. Formularz ankiety jest dostępny TUTAJ lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta, przy ul. Kościuszki 1, 15 (przy Straży Miejskiej) albo przy ul. Czyżewskiego 7 w godzinach pracy magistratu. Wypełnione arkusze wrzucić trzeba do ustawionych w tych trzech miejscach urn. Opinie mieszkańców będą wzięte pod uwagę przy tworzeniu zarysu projektu.

Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie lub pod nr tel. 44 733 51 46, 44 733 51 44.

 

 

 

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Unijny komunistyczny pic, a po nim nic...

Urzędnik nie odpowiada za swoje błędy ,czy złe decyzje.Nie będziemy płacić za oszustwa czy ignorancje urzędników ,którzy nic nie wnoszą a parcie na stołek mają ogromne.

Raczej powinien o prewentorium geriatryczne powalczyć dla kombatantów utrzymujących ten rewaloryzowany zabytek... Prawda, bo wszystko co tutaj jest zbudowano powstało dzięki natolińczykom z PZPR, a później już tylko pasożytnictwo, rozdawnictwo grabieżcze, podejrzane "inwestycje" ... Podsumowaniem symbolicznym i rzeczywistym jest ulica Węglowa z wampirami po lewej i prawej. Rozwój to już melodia przeszłości, zamykanie czy likwidacja i walka o przetrwanie to właściwa strategia dla najbliższej przyszłości.

Może zacząć od zmiany władzy ? Np. Na taką która wsłu****e się w głos szarego człowieka. Ankiety były by zbędne, ludzie szczęśliwsi, miasto lepsze do życia.

Jak dostaną kasę to może nie zlikwidują ośrodka zdrowia w Grocholicach który ma być zamknięty od sierpnia Władza wstyd

Największy problemem tego miasta są kopalniaki, elektrowniaki werbusy pisowcy plusowcy, korki, spalarnia plastiku na przemysłowej, oczyszczalnia smrodu dalej urzędnicy widzewiaki gkesiaki menele+ i wogule całe te miasto powinno się zaorać.

Największym problemem Bełchatowa są: 1. Za dużo jest drzew i trawy, należy wszystko zalać betonem. 2. Za mało jest supermarketów, należy wybudować jeszcze około 40-50.

Problemem miasta i kraju jest lewica i środowisko lgbt.... precz z rudym lisem

po 1 NIE MA pracy w Bełchatowie a głupie oderwane od rzeczywistości kopalnioki/elektrownioki niech sue nie wypowiadają bo nie maja pojęcia o rynku pracy w tej ****j dziurze

Dla takich przegrywów i tak nic się nigdy nie znajdzie. Bo ile według geniusza po dwóch klasach podstawówki powinno Hrabiostwo zarabiać? "Za 1500 nie pujte do ropoty" zdychaj z głodu i niech Cię w nocy żule na czaplinieckiej zapinają w kakao.

zamknij morde ****u pisałem ze przyjeżdżając tu z jakiejś wsi pracując cale życie w jednym zakładzie który dał ci wszystko! NIE MASZ pojęcia o życiu idioto i sie nie wypowiadaj głupcze!

"Nie masz pojęcia o życiu idioto" hahaha napisz piosenkę hip hopową zanim się popłaczesz XD

Polecam książkę, dla upośledzonych umysłowo pawianów z Łódzkiego zoo, pod tytułem "Z interpunkcją za pan brat". Może wszystkiego nie zrozumiesz, ale czegoś na pewno się nauczysz. Póki co, nie dziwię się, że słabo zarabiasz. U mnie miałbyś jeszcze mniej, D e B i L e nie powinni za dużo zarabiać.

co stary dziadu boli duspoko ze 500+ nie dostajesz boli co ? cale zycie za darmo za nic nierobienie z elektrownio juz sie nachapales ale dalej zadzdrosisz stary dziadu mlodym tego 500_ prawda ormowcu ? 

Oczy krwawą jak się czyta takie wyrzygi patafiana. Dla twojej info sam biorę 500+ na dwójkę. Ładna podwyżka. A wy dalej żebrać do mopsu.

A pewny jest że to twoje dzieci

Za 1500 nie pojde do roboty bo mozna tyle miec nie pracujac

Dym w centrum z kopciuchow. 21 wiek mamy prawda ?

No i proszę - jest możliwość zgłoszenia swoich problemów. Tylko pamiętajcie - nie w komentarzach, ale tu: http://www.belchatow.pl/attachments/article/7015/Ankieta%20Rozw%C3%B3j%20Lokalny.pdf

Ale doczytaj - to jest tylko kwestionariusz, który i tak trzeba osobiście zanieść. Jak chcesz to masz - narzekam - w dobie internetu i tego co jest dostępne w internecie oraz dbania o środowisko (brak marnowania papieru) wolałbym taką ankietę wypełnić on-line i mieć z głowy.

A prąd do on line to chyba czerpiesz z przestrzeni kosmicznej, taki eko-terrorysta jesteś troszkę emoji

Skoro mam dostęp do informacji w internecie to znaczy, że do komputera używam prądu i z tego nie zrezygnuję, a w tym czasie gdy i tak z niego korzystam wypełniłbym wniosek i złożył on-line - nie marnuję do tego papieru, tonerów oraz czasu na dostarczenie wniosku między miejscem gdzie przebywam, a miejscem gdzie mogę go złożyć. Nie myl rozsądku i dbania o to co można ograniczać (powtórzę się papier, toner oraz najważniejsze w tym świecie czas) z ekoterroryzmem - który de facto jest nie po mojej myśli.

Ale się uruchomiłeś Robciu, ja przecież żartowałem, no nie gniewaj się już emoji

Co za różnica jak i gdzie to zgłosisz. I tak dalej będzie śmierdzieć.

dodaj komentarz
Czytaj także