Rejestracja i logowanie

Barwny korowód przemaszerował ulicami Bełchatowa [FOTO][FILM]

Wydarzenia 13-02-2018 Autor: m-js Foto: mjs
6

Dziś ulicami miasta przeszedł barwny korowód, to znak, że mamy ostatki. Tradycyjnie od kilku już lat o tym wydarzeniu przypominają pracownicy bełchatowskiego Muzeum Regionalnego, którzy organizują przemarsz przebierańców.

Ostatki to okres ostatnich dni w karnawale, który inauguruje tłusty czwartek, a który trwa do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Jest to czas na ostatnie hulanki przed Wielkim Postem.

Od kilku już lat ostatkowy wtorek, to czas kiedy przebierańcy z bełchatowskich szkół wraz z pracownikami Muzeum Regionalnego maszerując przy akompaniamencie muzyki na żywo częstują pączkami i odwiedzają instytucje. Dziś korowód zawitał do urzędu gminy, miasta i starostwa, wszędzie na niecodziennych gości czekało ciepłe powitanie i słodki poczęstunek.

 

komentarze (6)
Dodaj komentarz

bardzo fajnie ze miasto zyje - 

Do tych chorych kolesi od chorych komentarzy. Ostatki to nasza tradycja, cały ten korowód to nawiązanie do polskiej kultury ludowej; to coś co świadczy o tym, że jesteśmy Polakami.

Normalne miasta europy inwestują przemysł Bełchatów o przebierancach.Włodarze myślą ze naszym mieście jest kolorowo ,pięknie i ze wszyscy pracują tutejszej kopalni i elektrowni lub maja panstwowy stołek.

prawdziwa jest tylko 2 czesc wpisu. B miasta europy zach jada na tym co zbudowaly kiedys! Teraz totalny zastoj a cos sie dzieje tylko tam gdzie inwestuja araby albo rosjanie. Zachodnich miast europy nie stac na nic bo wszystko idzie na islam an pseudouchodzccow i na ich utrzymanie.

W tym Bełchatowie nigdy nie będzie lepiej. Starzy ludzie, a ciągle jakieś przebieranki. Dopiero co Orszak, teraz to. No po prostu.... dramat!

Przenieś się tam, gdzie jest komedia i nie biadol!

dodaj komentarz
Czytaj także