Rejestracja i logowanie

Anonimowy telefon uratował życie dwóm bełchatowianom

Wydarzenia 28-11-2019 Autor: Emste
25
Anonimowy telefon uratował życie dwóm bełchatowianom

Bełchatowscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którzy upojeni alkoholem leżeli na ziemi – groziło im wychłodzenie. Mundurowych powiadomili mieszkańcy, których stan mężczyzn zaniepokoił. Obojgu udzielono niezbędnej pomocy, czują się dobrze, a ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Sytuacja miała miejsce w środę, 27 listopada. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy otrzymali anonimowe zgłoszenie o dwóch nietrzeźwych mężczyznach, którzy leżą na ziemi. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie znaleźli dwóch zdezorientowanych bełchatowian. Wokół nich leżały opróżnione już butelki po alkoholu, a oni nie byli w stanie samodzielnie się podnieść.

- Policjanci ustalili ich dane personalne. 61-letni bełchatowianin trafił do miejsca swojego zamieszkania. Drugi z mężczyzn, 46-latek, jest osobą bezdomną. Został przewieziony do szpitala w Bełchatowie, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej. Noc spędził trzeźwiejąc w policyjnej celi. To kolejny przypadek, gdy reakcja świadków i szybka interwencja policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii – informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Przy okazji tego zdarzenia, policja zaapelowała też do mieszkańców, by wszystkie sytuacje osób potrzebujących pomocy zgłaszać pod nr alarmowy 112.

- Nie bądźmy obojętni na widok nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych osób. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, schorowane oraz ubrane niestosownie do pory roku [...] Jeden telefon może uratować czyjeś życie – czytamy na stronie KPP Bełchatów.

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Chlejusy jedne.

A gdzie naturalna selekcja ?

Kiedyś anonimowo dzwoniłem, że w parku leży pijany to powiedzieli, że jak nie podam swoich danych to nie przyjadą. Podałem i przyjechali po 2 godzinach.

W dobie Pegasusa i rejestrowanych kart sim anonimowe zgłoszenie?

Dla lumpów pomoc jest.socjal mieszkanko bo samotna matka bez kasy bo wystarczy dzieci naprodukowac i dostać mieszkanie.a jak pracujesz płacisz podatki jesteś porządny.to o mieszkaniu zapomnij,weź sobie kredyt bo Cię stać spłacać. polska dla marginesu społecznego a porządnych mają gdzieś

Nie do końca tak jest ... zobacz Ja pracuję, moja żona też ( teraz na macierzyńskim ) mamy 4 dzieci i walczymy ... czy państwo pomaga ? Trochę tak, ale to wszystko mało ... wolelibyśmy zwolnienie z podatku całego, a czemu nie dla dużych rodzin i to już by nam pomogło. Ba zastąpiło tzw 500+ z nawiązką. Dzieci dużo kosztują, nie żyjemy ponad stan i równoważymy wydatki, ale kochamy się staramy o lepsze jutro dla siebie i dla nich. Martwi tylko to że ludzie którzy nie pracują mają niewiele mniej od nas - bo dostaną świadczenia, które nas nie obejmują ... bo przekraczamy dochód o 100-200 zł. Bądźmy ludźmi, szanujmy się i walczmy o swoje.

Nowy kómyndant i nowe sukcesy !!! Brawo i congratulation !!!

Darmowe jedzonko, prysznic, noclegownia, a pod sklepem zawsze parę złotych się uzbiera. Żyć nie umierać. Dzięki pomysłom pani prezydent ściągają do nas żule z całej Polski

To niestety nasi,obcych na rewir nie wpuszczają

Wniosek do sądu i prace społeczne to jedyne rozwiązanie.

Powiem szczerze dziwny artykuł kilka dni temu dzwoniłam na Policję leżała kobieta pijana to przyjechała Straż Miejska, wczoraj też dzwoniłam bo leżało dwóch pijanych mężczyzn pod Biedronką i też podjechała Straż Miejska. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Pozdrawiam

Policja przyjęła zgłoszenie, ale nie chciało im się brudzić to wykonali anonimowy telefon?

Zmienił się komendant to teraz policja jeździ do śpiących

W odnowionym "parku żula" nic się nie zmieniło i najwięcej oczywiście śpiących królewiczów i to w biały dzień.. Oni oczywiście bezkarni i żadne interwencje w ich stronę nie są czynione..

Ja juz pisalem na temat wysiedlenia calego tego spoleczenstwa i wydelegowanie ich na obrzeża miasta

ale konfidenci

Michail Kvietniov to Kumaty Kumacz!!!

Redaktorze, zapytajcie miejskich ile razy dziennie mają takie zgłoszenia. Pewnie jakby redakcja pisała o wszystkich to dziennie by było z 15 takich "artykułów". Pod biedronkę na czyzewskiego ze 3 dni temu to w ciagu dnia przyjeżdżali chyba ze 3 razy do pijanych rozłożonych na chodniku królewiczów. Szkoda gadać... miasto menelem stoi.

Pierwszy raz pojechali to się chwalą ????????

Z tego co widzę to menelstwem zajmuje się tylko straż. Ciekaw jestem ile np miesięcznie jest takich zgłoszeń. Może straż się zainteresuje i coś też opublikują. Najbardziej ciekawi mnie ilość zgłoszeń dzienna i np. miesięczna.

Myślę że mogłoby to byś ciekawe zestawienie

Ech... i po co takich pijaczków ratować...

Po to baranie, że to też człowiek

Zgadzam się jest to człowiek. Ma swój rozum czyli odpowiada za swoje czyny i ponosi ich konsekwencje. Bycie pijanym nie zwalnia od odpowiedzialności. Wystawić fakturę za usługę i niech płacą. Chociażby sprzatajac psie kupy. Żadna praca ponoć nie hańbi.

I masz rację ! Ale wystaw tu fakturę bezdomnemu ... nie egzekwowalne emoji

dodaj komentarz
Czytaj także