Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] Władze miasta ostro w sprawie GKS-u: ''Panie prezesie, warto się uderzyć, ale we własne piersi''. Klub odpowiada

Wydarzenia 07-06-2018 Autor: Badys Foto: rk
48

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowano o odrzuceniu wniosku PGE GKS-u Bełchatów, stawiając pod dużym znakiem zapytania przyszłość biało-zielono-czarnych.

O zastrzeżeniach tzw. komisji licencyjnej szerzej pisaliśmy wczoraj. Wskazała ona na uchybienia, które wpłynęły na nieprzyznanie „Brunatnym” licencji na występy w rozgrywkach II ligi. Dwa z nich dotyczą kwestii infrastrukturalnych. Klub odnosząc się do tych uwag zapowiedział poinformowanie o nich administratora obiektu.

Zarządcą GIEKSA Areny jest oczywiście Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Co na to wszystko wywołany do tablicy MCS? W obszernym stanowisku, które dziś trafiło do mediów zawarto uwagi zarówno natury generalnej, jak i odnoszące się ściśle do zarzutów podnoszonych przez KL PZPN.

 

„Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie jako administrator Stadionu Miejskiego informuje, że wzorem roku ubiegłego, dołożył wszelkich starań aby umożliwić drużynie GKS "Bełchatów" S.A. spełnienie wymogów zawartych w "Podręczniku Licencyjnym dla klubów II ligi sezon 2018/2019 i następne". W ostatnich tygodniach wykonane zostały m.in. oznaczenia przejść do punktu medycznego, oznaczenia dróg ewakuacyjnych wg przepisów ochrony przeciwpożarowej, wyznaczenie i oznaczenie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN po analizie wniosku GKS Bełchatów S.A. przed sezonem 2017/2018 przyznała klubowi licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 bez nadzorów m.in. infrastrukturalnych i sankcji (...)” - napisano w komunikacie.

 

Następnie w piśmie możemy znaleźć szczegółowe informacje na temat tego jak MCS ma zamiar pomóc klubowi w uzyskaniu licencji na sezon 2018/19. Można się z nimi zapoznać klikając w grafikę zawierającą pełną treść stanowiska.

 

Miejskie Centrum Sportu od momentu przejęcia Stadionu Miejskiego dokłada wszelkich starań, aby obiekt spełniał wymagane prawem normy bezpiecznego użytkowania systematycznie go remontując, co zarazem poprawia jakość obiektu. Warto nadmienić, że od wielu lat na stadionie nie miała miejsca żadna modernizacja, a zastałe przez nowego administratora warunki często stanowią komplikacje w codziennej pracy. Podejmowanie jakichkolwiek działań w tych niełatwych realiach stanowi wyzwanie, ale MCS w miarę posiadanych możliwości wywiązuje się ze wszelkich oczekiwań. - puentuje administrator obiektu.

 

Dziś podczas spotkania z dziennikarzami o opisywanej sytuacji ostro wypowiedziały się władze miasta. Zarówno prezydent Mariola Czechowska jaki i wiceprezydent Ireneusz Owczarek nie szczędzili gorzkich słów pod adresem prezesa GKSu Wiktora Rydza - szczegóły w załączonym materiale video.

Przypominamy, że PGE GKS Bełchatów ma zaledwie pięć dni na złożenie odwołania od decyzji wydanej w pierwszej instancji, a kłopoty infrastrukturalne wydają się być tymi najłatwiejszymi do przezwyciężenia.

[AKTUALIZACJA 7-06-2018 16:30]

Dzisiejszym popołudniem GKS Bełchatów w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu odniósł się do komunikatu MCSu i wypowiedzi władz miasta. Czytamy m.in. , że klub nie miał intencji, by wskazywać winnego, a jedynie przedstawienie powodów Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o odmowie przyznania licencji.

Całą treść komunikatu prezentujemy poniżej:

W związku z przesłanym dziś do mediów komunikatem Miejskiego Centrum Sportu oraz wypowiedziami władz miasta, Zarząd GKS „Bełchatów” S.A. czuje się zobligowany do odniesienia się do sformułowań, jakie zostały użyte w sprawie powodów nieotrzymania licencji przez Spółkę.

Trudno zrozumieć dlaczego opublikowany za pośrednictwem oficjalnej strony klubu komunikat GKS „Bełchatów” S.A. nt. braku licencji na kolejny sezon został odebrany i przedstawiony jako zarzut wobec Miejskiego Centrum Sportu. Publikując swój komunikat klub nie miał intencji, by wskazywać winnego a jedynie przedstawienie powodów Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o odmowie przyznania licencji. W treści komunikatu, w takiej kolejności, jaka była w decyzji odmownej,  poinformowano, co zdecydowało o braku licencji, czyli wymieniono kolejne kryteria. 

W pierwszej kolejności Komisja poinformowała o brakach infrastrukturalnych, które według oceny klubu nie są oczywiście tak istotne  jak niespełnienie kryterium F.04, czyli zobowiązanie względem zawodnika, który nie jest zawodnikiem klubu od 3,5 roku. Jest to podstawowy powód nieotrzymania licencji, czego nikt nie może podważyć.

Intencją klubu nigdy nie było przedstawianie administratora obiektów w złym świetle. Mamy świadomość wkładu Miasta w modernizację obiektów oraz pomocy dla samej Spółki. Jest to pomoc nie do przecenienia a współpraca z Miejskim Centrum Sportu nie daje żadnych podstaw, by formułować jakieś zarzuty. Można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z pewnym nieporozumieniem, nad czym ubolewamy.

Odnosząc się jeszcze do słów przedstawiciela władz miasta chcemy podkreślić, że z naszej strony nie padła żadna insynuacja, że z powodów infrastrukturalnych klub nie otrzymał licencji. To komentarz pozostawiający klub w poczuciu niesprawiedliwości. Należy dodać, że na bazie dobrej współpracy z MCS, jesteśmy przekonani, że do czasu złożenia odwołania do PZPN, kwestie braków w infrastrukturze zostaną wspólnie rozwiązane. 

Nawiązując jeszcze do kryterium I.23, czyli zadaszenia dla noszowych, informujemy, że temat obowiązku montażu zadaszenia (ważność A) został przedstawiony MCS już w połowie marca 2018 roku. Od tego czasu wypracowaliśmy razem rozwiązanie tymczasowe polegające na ustawieniu namiotu, które było wykorzystane podczas ostatnich meczów rundy wiosennej. 

Mamy nadzieję, że to nieporozumienie nie wpłynie na nasze relacje a najważniejszą dla wszystkich sprawą na teraz będzie otrzymanie licencji na sezon 2018/19, natomiast na dalszą przyszłość poprawienie sytuacji GKS „Bełchatów” S.A.
 

 

 

komentarze (48)
Dodaj komentarz

PiSiory wykończyły nasz klub! GieKaeSiacy odwdzięczą się Wam na jesień przy urnach! Oko za oko..

Oko za oko,ząb za ząb,ale czemu **** za pieniądze .....

I pięknie, dosyć tego śmiesznego kurnika. Co to jest gks?

Jajco gżdylu !!!

Zamkną GKS pieniądze przeznaczyć na nagrody dla URZĘDNIKÓW.

Zamknąć GKS, a pieniądze przeznaczyć na SKRE. Niech walczy o najwyższe cele w lidze mistrzów, zamiast ratować co rok pikujący w dół gks.

A goowno! Siatkówka nikogo nie interesuje liczy się tylko piłka nożna!

Kolejny genialny pomysł nauczycielki. Tak samo mądry jak: - dyrektor promocji (przyjaciel posła Rzepeckiego) Zduńska Wola - wiceprezes PGM syn radnego Wodzińskiego - wiceprezes Wod Kan syn radnego Pierzchały - wiceprezydent z Radomska - wiceprezes PGM radny PiS z Łodzi - córka Senatora Dobkowskiego w Urzędzie - Pomnik A. Owczarka w parku Żula Brawo!!!!

Prezesowi kazano wysprzątać miejski szalet, nie sprzątany od dobrych kilku lat. Co gorsza ma do dyspozycji tylko jedną gumową rękawiczkę, złamanego mopa i dziurawe wiadro. Ci, co napaskudzili w tym szalecie już dawno przenieśli się do innych miejsc, mają się świetnie. A Rydz choć najbardziej rozgarnięty z nich wszystkich teraz będzie dostawał cięgi za to że nie jest w stanie tego posprzątać. Kto widział "areny" na jakich gra się w 2 lidze ten dokładnie wie że tu nie chodzi o infrastrukturę tylko o zapaść finansową i kolosalne długi klubu. A Mariolka z Owczarkiem niech nie próbują grać na emocjach przed wyborami bo ludzie nie są aż tak głupi żeby wierzyć w ich ckliwe opowieści.

popieram. Łatwo o winowajce aby przykryć swoje brudy. Panie Owczarek dużo Pan traci takim atakiem. Przecież Rydz wielokrotnie mówił , że jest wdzięczny za pomoc miastu.usłyszycie to w końcu. Polityka utopi ten klub. My kibice tego nie chcemy. Jestesmy z Gks i kibicujemy prezesowi bo widać, że facet się stara i nie wchodzi w ataki jak władze i inni .

Pan Owczarek na Prezesa.To przecież wybitny Menager, świetny strateg i specjalista od inwestycji...Zawsze mocny w gębie. Szanowny Panie-Dość już tych mongolsko-radomskiej teorii.

Pan Owczarek na prezesa RKS Radomsko. tam niech się sprawdza i uderza w pierś

Ten wąsaty knur już niedługo wyjedzie z Bełchatowa na taczce gnoju.

Moim zdaniem pan Owczarek to kotwica ciągnąca panią prezydent na dno.

Stadion zaorać, przerobić na ogródki działkowe.

Włodarzom miasta i mcs zabrakło jakby elementarnej umiejętności czytania ze zrozumieniem... Klub informuje o tym, co zawiera informacja z PZPN, a oni atakują klub, że klub atakuje ich...istny cyrk...

Pan Owczarek z pewnością wyciągnął by klub z długów. Jest jakaś osoba w Bełchatowie której ten pan jeszcze nie zaatakował?

Co za żenujący występ....

Przecież on na tej mównicy to był posrany po same uszy. I za bardzo się nie nagadał. Dajcie spokój. Zdjąć go bo kompromituje to miasto.

W końcu ktoś powiedział prawdę. Źle się dzieje w klubie. Wszyscy wiedzą, że winny tej sytuacji jest prezes. Dlaczego nie poda się do dymisji? Nie spodziewałem się , że p. Prezydent zaskoczy mnie troską o mój klub. Szok.

Tylko pytanie jest takie. Który prezes? chyba nie ten przejmujący GKS z ogromnymi długami??????

jak to który? Ten EKSTRAKLASOWY.

Ekstrazadłużeniowy

Jak GKS obracał milionami to miasto było odsunięty, teraz za pieniądze podatników utrzymywana jest infrastruktura i wszystkie Spółki miejskie ratują zadłużenie GKS -u kosztem pracowników a na kopalni i spółkach kopalniach i elektrowni dostają pracownicy podwyżki dosyć tego nie ten GKS utrzymuje kopalnia a jak nie to go za orać jak to ktoś napisał. My w spółkach miejskich chcemy podwyżek jak wy na kopalni. A najlepiej to niech GKS Bełchatów sprawdzi CBA albo NIK bo tyle tu milionów przypuszczano. Niech Pani Prezydent głowy tym sobie nie zawraca my mieszkańcy będziemy musieli się tym zająć.

I jeszcze jedno zauważyłem że każdy jedzie po tych co pracują na kopalni bo im w życiu wyszło ,a wam nie koniecznie , to zastanówcie się kto tu jest winny wy czy oni ? Bo w moim przekonaniu każdy bierze odpowiedzialność za swoje życie itp więc nie płacz tylko zmień pracę emoji

Co ty mowisz to brak słów rozumiem ze ci co robia na kopalni podatków nie płacą czy co ? Tak samo moze iść z ich kieszeni jak i twojej ps. Bo widzę ze **** piecze gdzie byłeś gdy byly przyjęcia na kopalnię ? Dlaczego tam nie pracujesz skoro wiecznie narzekasz nie podoba ci sie praca to sobie zmień a nie przypierdalasz sie do niewinnych ludzi bo oni zarabiają wiecej typowy Polski burak mi sie nie powodzi to innym tez ma się nie powodzic sam taką robotę sobie wybrałeś emoji więc cierp ale od ludzi ktorym udalo sie i zarabiaja więcej sie odwal i jak masz problem to zmień pracę a nie bo oni na kkopalni zarabiają wiecej to mi też sie nalezy ....

Spółki państwowe są do zaorania, a szczególnie kopalnie które przynoszą tylko straty, na kij nam kopalnie skoro węgiel z Syberii jest tańszy wliczając w to koszta transportu !! Czekam na Polską Małgosie Taczerówną która rozpier**** ten państwowy ****idołek zwany kopalniami.

Wreszcie rozsądny glos

lisi pyszczek i wąsy tylko romansach !

Panie Owczarek!!! Swój jad zostaw w Radomsku. My nie chcemy takiego więc.

kto się czegoś boi ten atakuje. Widać że Pan Rydz z kulturą podchodzi do całej sprawy. Tylko głupiec może twierdzić , że sytuacja klubu to jego wina. Łatwo się zarządza jak są pieniądze. Facet zastał klub w opłakanym stanie. Czyja to wina?

Tak kto trochę zna prezesa GKS to wie, że to pracowity człowiek. Kto go obwinia ten nie ma wiedzy na temat GKS i jego przeszłości. zostawcie chłopa w spokoju.

Jak widac Rydz dąży do porozumienia. Nie atakuje ani miasta ani MCSU. Moze ktos tu atakiem rozgrywa swoją kampanie wyborczą? tylko jakim kosztem?

Zrównać z ziemią stadion. Wybudować tam dworzec.

A ciebie wyeksmitowac z domu i zrobic tam noclegownie dla bezdomnych

Ale ja nie mam domu

GKS powinni zamknąć koniec z chołątą tylko PGE SKRA

Boiska w Bełchatowie zawsze posiadały najlepszą murawę i wszyscy od lat o tym wiedzą. MCS bezwzględnie do likwidacji ( ilu pracowników zatrudnia). Jaka płaca zasadnicza prezesa MCS.

przecież dyrektor mcs to były prezes gks. za grosze nie poszedł do urzędu pracować ;-)

zaorać to ... i po sprawie ! komu to potrzebne ? tej garstce ludzi co chodzi na te mecze

To się włodarze próbują wybielić, no myślałby kto, że my tacy ciemni i namy się nabrać na ten lisi pyszczek i wąsy...A kto zrobił Rydza prezesem, kto wsadził na stołek dry.MCS Szymczyka? Może bsbcia co sprzedaje pietruszkę na rynku? To wy włodarze miasta doprowadziliście do tego.więc sami się uderzcie w piersi i odejdzcie stąd póki jeszcze możecie zrobić to honorowo...

Uderzyć w pierś? Ale czyjąś? niech mi ktoś przypomni , Kto był prezesem i rozwiazywal kontrakt z Turkovsem? Ahahahaha I bić w pierś będą Rydza za toemoji

Jako kto?? Obecny dyrektor "wzorowego" do MCS!!

Zlikwidowac gks

NIE POTRAFJĄ SOBIE Z RYDZEM PORADZIĆ? SORY TAKI KLIMAT DAREK DOBIE PORADZI!!!!!!!

Pani Marioli i panie Owczarek(przyszły prezydent kasjer z Radomska bo tam będzie zapewne startował) może pora uderzyć się w pierś i zrobić z Panem Rydzem porządek skoro tak gorzko się o nim wypowiadacie bo przypominam że państwo czyli miasto napaści go na to stanowisko!!!

dodaj komentarz
Czytaj także