Rejestracja i logowanie

Akcje PGE zaliczyły historyczny dołek

Wydarzenia 13-08-2019 Autor: bb
28
Akcje PGE zaliczyły historyczny dołek

W poniedziałek 12 sierpnia kurs akcji Polskiej Grupy Energetycznej, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, osiągnął swój historycznych dołek. Mowa o dziennym minimum na poziomie 7,89 złotego za jeden walor.

Po osiągnięciu historycznego dna nastąpiło niewielkie odbicie. Na koniec poniedziałkowej sesji cena za jedną akcję przekraczała już nieznacznie 8 zł. We wtorek kurs ponownie lekko rośnie. W chwili pisania tego tekstu wynosi 8,12 zł za walor.

Jest to jednak poziom daleki od tego, który mogliśmy obserwować jeszcze kilka miesięcy temu. Wystarczy wspomnieć, że w sumie od początku lipca akcje energetycznego giganta straciły już ponad 20%.

Należy jednak podkreślić, że Polska Grupa Energetyczna nie jest żadnym wyjątkiem, bo ze spadkami cen swoich akcji zmagają się również inne spółki energetyczne.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Jeszcze chwila Darek to załatwi. Darek to swój chłop i co sobotę na targu można z nim pogadać bo nie boi się ludzi jak inni.

po wyborach i zdecydowanej wygranej PIS.po decyzji rzadu o rozpoczeciu realizacji odkrywki Zloczew akcje skocza w gore i tyle w temacie

Nie opowiadaj, tylko dokupuj, podciągnij kurs w górę. Zobaczymy czy łżesz czy naprawdę w to wierzysz.

PGE to najgorzej zarządzana firma. W ekonomii rynkowej est zasada, że przyzwoita firma daje zwrot 100% kapitału włożonego po maksimum 10 latach. Niestety nie dotyczy to PGE, gdzie zarządzanie ma charakter chaosu woluntarystycznego z powszechnym nepotyzmem i mobbingiem, niekompetencją, a inwestycje nie są poddawane audytowi i dopełniają obraz negatywnie. Zasoby pracowników produkcji kurczą się, ale nieprodukcyjnych rosną... To zła zapowiedź na przyszłość...

"Inwestycje nie są poddawane audytowi " - po co zabierasz głos, skoro tak mało wiesz?

Widzę, że Twoja wiedza nt inwestycji giełdowych jest niestety słaba.

Te parę lat wytrzymają

To nie ostatnie dno, akcje pozorują głębiej. Po 2015 kursy uformowały trwały trend spadkowy.

Ja sprzedałem po 23 kiedyś w mam spokój

Nie najeżajcie się na tych czy innych. To normalne, że tak duże spółki są na giełdzie (nie będę się zagłębiać w szczegóły - ci, co się znają wiedzą o co chodzi, a ci co nie, to i tak nie pojmą mojego wywodu). Fakt jest taki, że dziś inwestorzy są bardzo ostrożni, bo koniunktura na chwilę obecną jest słaba w przemyśle, handlu i budownictwie. To sektory, które mają jednocześnie problem z finansowaniem bankowym. Dodatkowo złoty dziś osłabł mocno względem walut. Do CHFa spadł do poziomu stycznia 2017. Spokojnie. Inwestowanie długoterminowe czasem powoduje wysokie ciśnienie, ale rynek jest w miarę stabilny. Co nie oznacza, że nie należy obserwować spółki, w której się inwestuje.

Pamiętam jak dziś... "JAK BEDUM PO STÓWIE TO SPRZEDUM" pozdrowienia dla chciwych torfowych z akcjami po 8 zyli

rozdawnictwo to bylo na wyplaty dla pseudopracownikow pge przez ostanie wiele lat to bylo rozdawnictwo wyplaty dla kopalniokow i elektrowniokow 5 razy za DUZEto bylo rodzawnictwo

A jeszcze słówko. Czy pani wiceprezydent (też PiS) nie zrobiła PGE dobrego pijaru zagranicznego?

A co ma giełda do piernika lokalnego?

Nikt już nie ma złudzeń, że partyjne menadżery potrafią zarządzać. Kominy elektrowni dymią jak opętane (kiedyś chociaż udawały, że tylko puszczają parę), pewnie resztkami sił. PGE powtarza sukcesy poczty i kolei, ciężkie czasy przed nami.

Ja mam 20 tys akcji PGE i dalej spokojnie głosuję na PIS

Dokup sobie, może kurs pociagniesz w górę.

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia energetyka emoji

A kiedyś ludzie nie chcieli sprzedawać akcji po 40 zł emoji takie są skutki 500+ i rozdawnictwa emoji

Akurat branża energetyki mało jest związana z 500+ i rozdawnictwem, bardziej zależy od działań proekologicznych, no ale żeby to ogarnąć trzeba coś wiedzieć jak działa giełda, a nie pitolić bez sensu wytarte frazesy.

Bezposrednio nie zwiazana... Ale po dwoch miesiacach obowiazaywNia 500+sypnela do budzetu tez 500...ino mln.....

Rozdawnictwo napędza inflację i powoduje spadek realnej wartości pieniądza.

rozdawnictwo yo wypłaty dla pajaców zwanych pracownikami belchatowskiej elektrownii to bylo trozdawnictqwo prezez 25 lat pajacu wyplaty 5 razy za duze dla tych energetykwo

Ale to nic nie ma wspólnego ze spadkiem PGE, bo inflacja nie wpływa na NOTOWANIA GIEŁDOWE. Ludzie, weźcie sobie ogarnijcie różnice, bo aż mnie poraża wasza próba wygadywania takich rzeczy bez realnej wiedzy. Na cenę akcji PGE np. mają próby odejścia od węgla i konwencjonalnej energetyki, a nie 500+ xD

Kto będzie inwestować w firmę, której zostało 15 lat?

Poczytaj skąd się biorą pieniadze na 500+, Rydzyka, tvp itd emoji

Na cenę akcji wpływa głównie ilość chętnych do zakupu tych akcji oraz ilość chętnych do ich zbycia.

Dokładnie tak

dodaj komentarz
Czytaj także