Rejestracja i logowanie

Pracujesz zdalnie? Może odwiedzić cię Inspekcja Pracy

Wydarzenia 09-09-2020 Autor: kci
7
Pracujesz zdalnie? Może odwiedzić cię Inspekcja Pracy

Wielu pracowników bełchatowskich firm w związku z panującą pandemią musiało przyzwyczaić się do pracy zdalnej. Portal money.pl donosi, że Inspektorzy Pracy mogą złożyć takim osobom niezapowiedzianą wizytę.

O co dokładnie chodzi? Otóż Państwowa Inspekcja Pracy ma możliwość na wniosek danego pracownika sprawdzić, czy jego pracodawca zapewnił mu wszystkie niezbędne środki do pracy zdalnej. To jedna strona medalu, druga jest taka, że Inspektorzy mogą prowadzić takie kontrole wyrywkowo, bez wcześniejszego wniosku.

- Pracownik, który pracuje zdalnie, ale będzie miał zastrzeżenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa czy zachowania higieny pracy, w pierwszej kolejności powinien zgłosić się do pracodawcy - mówi w programie "Money. To się liczy" adwokat Piotr Walczak.

PIP ma wkraczać w momencie, w którym pracodawca zbagatelizuje problem.

- Pracownicy PIP mogą przeprowadzać kontrolę wyrywkowo. Będą mieli od pracodawcy listę osób pracujących w domu – cytuje adwokata portal money.pl.

Na money.pl czytamy również, że klienci zgłaszający się do kancelarii P. Walczaka informowali, że PIP prosiła ich o listę pracowników z imionami, nazwiskami i adresami zamieszkania.

Warto jednak podkreślić, że nie mamy obowiązku wpuszczać Inspektora Pracy do naszego domu za powód podając np. kwestie bezpieczeństwa.

Więcej na Money.pl – TUTAJ.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Ważne, żeby pracosnik czuł się dobrze, może nawet na spaniu pobturecku z laptopem pracować, jak praca idzie dobrze to g*wno do tego ma jakiś czybek z inspekcji pracy- czytaj męczący domokrążca

Domokrążca będzie nękał ludzi w domach, oglądał mieszkania... także jak coś zginie to szukajcie kolesia ze skrzynią

praca zdalna jest fajna, bo można sobie piwkować emoji

Jestem na zdalnej pracy, ciężko pracuję całe 8h, więc nie mam czasu żeby otwierać drzwi niezapowiedzianym gościom :-)

Buhhhaaa co za brednie Buhhhaaa Ale jaja buhhhaaa

Artykuł sponsorowany..

PIP-a może mi zajrzeć w pipę....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także