Rejestracja i logowanie

Wicepremier Sasin o nowej odkrywce i przyszłości Bełchatowa. ''Stawia to pod znakiem zapytania celowość inwestycji''

Wydarzenia 03-09-2020 Autor: Greg
138
Wicepremier Sasin o nowej odkrywce i przyszłości Bełchatowa. ''Stawia to pod znakiem zapytania celowość inwestycji''

Ministerstwo Aktywów Państwowych z decyzją w sprawie Złoczewa najprawdopodobniej poczeka do przyjęcia Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Wicepremier Sasin stwierdził, że w sytuacji, gdy Polska ma odchodzić od węgla, tak jak chce tego Unia Europejska, to pojawiają się pytania co do sensu budowy nowej odkrywki. Zaznacza jednak, że czas na decyzję w tej sprawie dopiero nadejdzie.

Górnicy i energetycy z Bełchatowa wciąż wierzą, że nowa odkrywka w Złoczewie powstanie. Nowe złoża wydłużyłyby czas działania bełchatowskiej elektrowni, a nowa kopalnia uratowałaby tysiące miejsc pracy osób zatrudnionych w kopalni, jak i spółkach zależnych PGE. Sprawa rozpoczęcia budowy kopalni nie posuwa się jednak naprzód, a proces koncesji niezbędnej do wydobycia węgla pod Złoczewem niestety utknął. Zarówno rząd, jak i PGE też jakby ciszej mówią o samej inwestycji. Cierpliwość tracą związkowcy z kopalni i elektrowni, którzy organizują kolejne protesty, grożąc nawet strajkiem w sytuacji, jeśli rząd nie podejmie pozytywnej decyzji w tej sprawie.

Głos w sprawie tak wyczekiwanej w Bełchatowie inwestycji zabrał Minister Aktywów Państwowych – Jacek Sasin, na antenie RMF FM. Tłumaczył, że póki co, odpowiednie decyzje w sprawie Złoczewa musi podjąć minister środowiska. Do budowy nowej odkrywki odniósł się, wspominając jednak o planach odejścia od węgla.

- Drugą stroną medalu jest to, czy my w perspektywie tej, którą się dziś zarysowuje, czyli kresu energetyki węglowej w Polsce ciągu 20-30 lat, dzisiaj potrzebujemy takiej inwestycji. Na to będziemy musieli sobie odpowiedzieć w ciągu najbliższych miesięcy – stwierdził Jacek Sasin.

Zaznaczył jednak, że ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie Złoczewa wymagają analiz i pewnego przygotowania. Wygląda na to, że decyzja zapadnie po przyjęciu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku.

- Proszę nie wymagać, abym deklarował decyzje, które wymagają analiz i pewnego przygotowania, w tym również skorelowania z Polityką Energetyczną Polski, która określi kierunki rozwoju energetyki również pod względem surowców energetycznych na najbliższe dziesięciolecia i wtedy tą decyzję podejmiemy – powiedział wicepremier Sasin.

Jak podkreślił, polityka klimatyczna UE stawia pytania o sens samej inwestycji w Złoczewie.

- Jeśli mamy odchodzić od węgla, tak jak wymaga UE, to oczywiście to stawia pod znakiem zapytania celowość tej inwestycji. To musimy sobie wprost powiedzieć. Ale czas na te decyzje jest przed nami. To musi być wspólna decyzja wypracowana z partnerami społecznymi – zaznaczył Jacek Sasin.

komentarze (138)
Dodaj komentarz

Co z tego gdyby ja zostawili nawet, ba otworzyli nowa odkrywkę! Skoro kary za emisje podwoja lub potroi cenę prądu. Weigel to przeżytek tak jak pucybut czy lokomotywa parowa. Im szybciej ci ludzie zaakceptują sytuacje w której się znaleźli tym lepiej dla nich bo szybciej zorganizują sobie życie na nowo bez tego molocha za plecami. Zamiast się denerwować, energie ta radze przeznaczyć na wizje mnie bez kopalni i elektrowni. Gdzie się widzicie i w jakiej branży! tego trupa na 1000% zarznie unia!

To jest chyba prywatny portal kłamczuchy, bo co post o niej to zaraz 40 łapek w dół. Admin dostałeś czy jak?

Odpowiedz Zgłoś
147
141

przecież widać że dostał emoji

I tak kończy się przygoda z węglem Co zrobią te osoby na wyższych stołkach Jak oni dadzą sobie radę w życiu? Tyle zarabiać i co dalej z czego żyć? Heeeee Zwykły robotnik da radę znajdzie pracę

Odpowiedz Zgłoś
334
328

Wrócą do Pajęczna i Radomska.

Odpowiedz Zgłoś
335
330

I do Belchatowka , ewentualnie na wieś zabita dechami z której pochodzą

Odpowiedz Zgłoś
230
195

może jakiś briefing Kłamczuchy na temat Złoczewa?

Odpowiedz Zgłoś
321
315

M.J. : " ...yyyy. ....eee..... yyyyy.. ....kłamstwo ..... yyyy ehhhhooooo oooo ... oooo (*kłamstwo) ...yyyy ... eeee . .... Dziekuje za uwagę. " 

Odpowiedz Zgłoś
315
309

Czy to prawda ze lokalny konfederat w przypływach alkoholowego uniesienia za wszelkie złotego świata wini naród wybrany ????

.... niestety prawda.

tak tak złotego świata , ... dopalacz wyżarł rozum?

KorWin trwa, tylko głupie kuce się zmieniają.....

Woleliście wybrać KŁAMCZUCHĘ która naobiecywała wszystkiego co się da, żeby tylko wygrać, niż MARJANA, który od początku mówił, że Złoczewa nie będzie. Chcecie żyć marzeniami i kłamstwami to żyjcie.

Odpowiedz Zgłoś
294
291

Gdzieś słyszałem, że oświadczenia polityków też tych z bełchatowa są jawne i do zobaczenia w internecie i że pracują oni w czarnym domu , elektrowni i kopalni a tam po 240 i 340 tysięcy rocznie czyli po 20- 30 tysi na miesiąc. Czy to możliwe, ktoś mówił . Nie wiem

Oj oj ... ty to chyba z hibernacji się obudziłeś, od kilkudziesięciu lat oświadczenia majątkowe polityków są ogólnodostępne. Człowiek z księżyca normalnie.

Sasin jak tam wybory z 10 maja ? nie zapomnimy tych 70 mln wyrzuconych w błoto , jak byś Pan miał odrobinę honoru to powinieneś ustąpić ze stanowiska

Niech żyje rusyfikacja.

Dario na Prezydenta

Bełchatowski PiS ze wsparciem Pajęczna i Radomska załatwili region. To powinno być wszędzie napisane i głoszone.

Odpowiedz Zgłoś
292
287

Ale ile stołków i kady dka swoich załatwiła chytra baba z Radomska i Tetrowa z Pajęczna? A ilu ich lizusów z Bełchatowa załapało się na intratne posadki? Dla nich luczy się tu i teraz. Po chustkę tylu swoich urzędasów naprzyjmowali? Region się nie liczy tylko yo co mają na koncie co miesiąc. I dziwicie się ze Warszawa ma nad w czterech literach? Jak nasi parlamentarzyści mają to wszystkobw d..e.

Odpowiedz Zgłoś
272
269

Siłę PIS widać teraz w kryzysie. Chcieli przyznać sobie podwyżki z podatków polskich podatników a dlaczego? Bo PO im kazała. Partia która nie liczy się z nikim nagle posłuchała opozycji. Zniszczą wszystko pod pretekstem COVID-19. To wspaniałe lekarstwo na wszystkie problemy. Wszyscy drżą o przyszłość a polityk nie musi się obawiać kryzysu. Nawet wojny się nie obawiają bo zaraz ucieknie elita bohatersko za granicę.

Odpowiedz Zgłoś
256
251

Te łapki udowadniają tą tezę

Niewygodne komentarze są ukrywane. Nie ma tutaj nic obraźliwego. Sama prawda

Odpowiedz Zgłoś
224
221

politykiem się bywa ,za trzy lata mam nadzieje że ludzie" docenią" co zrobili dla regionu nasi parlamentarzyści

Odpowiedz Zgłoś
174
171

Ciemny belchatow wybierze Pissss bo tylko to potrafi realbe myslenie mieszkancy mają wyłączone

Sam sobie odpowiem .Tak jak wyżej po minusowaniu moich i innych komentarzy dalej podtrzymuje to co napisałem. Cały Bełchatów .byle nic na pisiorow

Region upada. Młodych mało pracuje w kopalni i elektrowni a większość to już prawie emeryci - im węgla starczy do emeryturki , więc popierają "prawko i sprawiedliwość" wg Pis. Co by nie zrobili, co by nie spartolili to zawsze dobrze. bo kiedyś to było tak źle, że trzeba było wstać

i to jest przykre, 70% załogi z KWB i EB ma w D.. co bedzie z tymi zakładami za 10 lat o ich juz nie bedzie, tak troszczą sie o przyszłość ...

Te młody! To weź się do roboty!

Nie ma czasu komentarze pisze...

Teraz żeby Kleszczow nie wyru...,al Bełchatów w środkach na transformację .bo wszystko nsto wskazuje

Tak chciałbym, żeby górnik nie został synonimem głupka.

Odpowiedz Zgłoś
175
171

Ja mam jeszcze tę słodką bułeczkę, którą dostałem od Dudy przed wyborami. Nie zjadłem, mama w kredensie trzyma.

Odpowiedz Zgłoś
108
105

Polska ma przyznaną dużą kase z UE na transformację energetyczną,ale żeby te pieniądze otrzymać musi odejść od węgla,ma na to troche czasu kilkanaście lat,wiec Złoczewa na pewno nie będzie to jest pewne jak amen w pacierzu,a kilkadziesiąt tys ludzi którzy stracą z tego powodu prace no cóż dla PIS to sprawa siudmorzędowa

Odpowiedz Zgłoś
200
197

Ale was górników robia w wala.

Odpowiedz Zgłoś
109
106

Nie obrażaj górników jak mówisz o tych nierobach z dziury.

DALI GÓWNIARZOWI ADMINISTROWANIE I TAK TO SIĘ KOŃCZY

Ło matko to adminem został kucyk z konfederacji ???

Niech żyje konfederacja, tylko w niej nadzieja.

Tylko KONFEDERACJA

...... robi herbatę po widzie z pierogów

..... wita się „szczęść Boże”

.... układa się z pitinem

DD od dawna manipuluje ocenami tak jak pis bełchatowem

Odpowiedz Zgłoś
163
160

zobaczcie co się dzieje z ocenami postów. oszuści prowadzący forum

Kłamczucha "załatwiła" GKS, Złoczew, podział Kleszczowa ... zapraszamy na mecz koniecznie w szaliku ha ha ha

Odpowiedz Zgłoś
187
181

Nic tak dobrze nie wychodzi Sasinowi i jego partii, jak okradanie spółek skarbu państwa z ich własnych pieniędzy. Ale oni się przecież dzielą.

Głupi ... głupszy .... konfederat

Te konfederaty, czemu w waszym logo orzełek patrzy na wschód emoji

aleś Put - orzeł ha ha ha ha ha

Pani prezes brać się za.... o cholera wzięła sie za mnie !!!!

Kłamczucha "załatwiła" GKS, Złoczew, podział Kleszczowa ... co teraz w kolejce? ha ha ha

Odpowiedz Zgłoś
165
159

Tylko konfederacja !!!!!

Chyba naćpany emoji

Tak dbaja o nasze interesy. Awanturujac sie o pedalow uchodzcow inne glupoty nic nie znaczace. Caly zad do dymisji!! Nowe wybory nowych ludzi!!!! Zawodowych politykow i liderow odgonic wreszcie od rzadzenia!!!!

Trzeba się go spytać czemu w Niemczech powstają nowe kopalnie a u nas się zamyka?!

Bo wygasili kilka innych starych bloków czyli zmniejszyli emisje. Zresztą utopili w tym 1,5 miliarda euro i zamykają jak wszyscy do 2040, czyli okolic końca złoża w Bełchatowie.

Nie mozesz innego nicku wymyslec

A to ci klamczuszka- poslanka nakłamał!!! Oj nieładnie,.... Ale o to im chodziło, otumanic tępych belchatowioki a potem robić co swoje. Tym bardziej że rządowa kiesa pusta

Odpowiedz Zgłoś
157
151

Kłamczucha "załatwiła" GKS, Złoczew, podział Kleszczowa ... co teraz w kolejce? ha ha ha

Odpowiedz Zgłoś
204
198

Teraz załatwi sobie podwyżkę.

no to mamy komunistyczny kapitalizm zwany "sasinizm"

Sasin to taka marionetka. Kazano mu ujawnić rąbek sukna to to zrobił. Niejawna historia miasteczka co miało szansę ale ją zmarnowało. Wasz problem chatowiakibeł z tym naiwnym i głupim wybieraniem sobie takich co was okradną, złupią, oszukają i zostawią narzekających, w beznadziejności opuszczonych, zasadniczo jest jeden. Ponieważ Puławianie dopięli swego i postawili tu największą na świecie elektrownię spalającą węgiel brunatny z planami stworzenia ośrodka przemysłowego (Chemia, ceramika i inne) i produkcji żywności wykorzystującego tak zwane ciepło odpadowe, plus inne liczne inwestycje w tym projekt nowego nowoczesnego miasta, zmobilizowało to wrogów. Natolińczycy nigdy nie pogodzili się z porażką i na początek doprowadzili do destrukcyjnego podziału środowiskowych odszkodowań i pojawiła się najbogatsza gmina w Polsce z lekceważeniem wszystkich pozostałych w rejonie. Następnie mamy już układ okrągłostołowy i triumf Natolina z wszystkimi obecnymi konsekwencjami. Przykro mi ale zaufaliście antypolskiej i antybełchatowskiej mafii grabieżców i teraz jesteście rozczarowani, zaszokowani i zdziwieni. Co robić? Nie być żebrakiem proszącym. DZIAŁAĆ!

Odpowiedz Zgłoś
162
154

W 1982 roku prezydent Ronald Reagan podpisał dokument, który dał początek operacji „QRHELPFUL”. CIA była niewidzialną ręką, która latami wspomagała „Solidarność” - zdradza Seth G. Jones* - autor pierwszej poświęconej tym działaniom książki pt. „A Covert Action”. W pierwszej połowie lat 80. CIA zaczęła wykorzystywać długie sieci pośredników do przesyłania „Solidarności” odpowiednich materiałów i urządzeń – zdradza Seth G. Jones w książce pt. „A Covert Action” (ang. tajna operacja). Przesyłki dla „Solidarności” wędrowały przez wiele rąk – tak, aby nie udało się ustalić ich pochodzenia. Całkowity koszt operacji wyniósł około 40 milionów dzisiejszych dolarów. Publikacja oparta jest m.in. na dokumentach z archiwów CIA i została zatwierdzona przez amerykański wywiad.

Czyli Solidarność była i jest agenturą służb wywiadowczych zza oceanu...

Napisała ruska onuca

Ta Złoczew ruszy jak tylko znajdzie się brakujące 70 milionów

takie protesty jak te ostatnie to normalnie śmiech na sali,tu potrzebny jest konkretny protest tak jak to było np w 89

Dlatego nawet z nimi nie rozmawiają. Piją w tym czasie kawę i śmieją się z Bełchatowa

Prawda jest taka że na stanowiskach kierowniczych i wyższych sa teraz ludzie ktorym kompletnie nie zależy na kwb i elb. Liczy się dla nich tylko kasa i stołki. Ale takich sobie Belchatów wybrał. Poparcie ponad 60%. Antek, chytra baba z radomska, kłamczucha ito.itd.itp . Tylko mamona dla nich się liczy. Nikomu znich nie zależy na naszych zakładach. Za chwilę nie będzie w tych firmach już nikogo kto ma jakiekolwiek pojęcue o zarządzaniu. Nikogo prócz nepotów z Pajęczna i Radomska u koryta.

Odpowiedz Zgłoś
278
273

Muszę posypać głowę popiołem. Zaliczam się do tych wkurzonych wyborców PO , którzy zagłosowali w kolejnych wyborach na PIS. Łudziłem się , że ta partia postawi się Unii. Łudziłem się, że spowolni proces niszczenia polskiej energetyki, sprawi, że transformacja przebiegnie łagodnie. Tymczasem partia PIS okazała się gorszymi hipokrytami od PO. Ktoś powiej (najczęściej osoby którym brakuje do 5 lat od emerytury i nie muszą się już obawiać o przyszłość), że PO jeszcze szybciej doprowadziło by do degradacji. Być może racja. Tylko panowie od Tuska nigdy się z tym nie kryli. A PIS stanie się tą partią , która podstępnie uśmierci Bełchatów . Obrońcy węgla - najpierw doprowadzili niemal do bankructwa energetykę zawodową wspierając kamienny a teraz obydwie branże leżą na łopatkach. Rozdają resztki pieniędzy na lewo i prawo. Kłamią. Brak im odwagi by powiedzieć wprost. Rozpie#@!my wasz region!

Odpowiedz Zgłoś
114
111

Siłę PIS widać teraz w kryzysie. Chcieli przyznać sobie podwyżki z podatków polskich podatników a dlaczego? Bo PO im kazała. Partia która nie liczy się z nikim nagle posłuchała opozycji. Zniszczą wszystko pod pretekstem COVID-19. To wspaniałe lekarstwo na wszystkie problemy. Wszyscy drżą o przyszłość a polityk nie musi się obawiać kryzysu. Nawet wojny się nie obawiają bo zaraz ucieknie elita bohatersko za granicę.

Przestań płakać, ja jestem w gorszej sytuacji. Od początku popierałem PiS, a teraz jestem z ręką w nocniku.

Odpowiedz Zgłoś
129
126

I bardzo ci dobrze jak i wszystkim pisiorom że dali się tak w sposób koncertowy załatwiać. Bardzo wam dobrze wszyscy z was się śmieją

Kopalnia(wegiel)czy z UE czy bez niej i tak sie kiedys skonczy.Mysle,ze optymalnym rozwiazaniem jest mocne ograniczenie wydobycia np.do 20 mln.ton.i zmniejszenie kadry "normalnymi"metodami typu odejscia na emerytury (bo kadra w duzym stopniu juz spelnia kryteria) czy PDO.Kolejna wazna sprawa:nie rezygnowac w perspektywie kilku lat kategorycznie z węgla bo jak za np.20 lat okaze sie,ze"moze zrobmy jednak ten Zloczew"to bez doswiadczonej kadry i zaplecza technicznego bedzie problem.Mocne ograniczenie wydobycia to 4 pieczenie na 1 ogniu. 1-region wciaz zyje 2-unia szczesliwa bo dostala(czesciowo)co chciala i El.BE juz nie bedzie najwiekszym.trucicielem w Europie po wylaczeniu polowy przestarzalych blokow. 3.Mamy w "pogotowiu"kadre,ktora w przypadku zmiany decyzji rozwinie Zloczew. Osobiscie w Zloczew nie wierze ale Unia bedzie inaczej z nami rozmawiala wiedzac,ze w ciagu najblizszych lat w tzw.kazdej chwili mozemy ruszyc znowu z weglem. 4.Mamy wlasna energie emoji

piszą tutaj przeciwnicy PIS , pewnie nie którzy to wyborcy PO , którym przypominam że PO miała plan sprzedaży spółek skarbu państwa i to zaraz po wyborach , wyborcom lewicy przypominam że ich liderzy mówią o odejściu od węgla jak najszybciej się to da . a teraz do was pytanie , kto walczy o miasto ? kto walczy o miejsca pracy ? widać że jedynie związki coś działają , czy dobrze to robią czy źle , oceni historia ! wy piszą cy tutaj komentarze widać że macie już wywalone na miasto i cały region , który jest oparty na KWB i ELB ! 

Personalny dyrektor z RWE dostał nawet na DVD dane pracowników, czym się nie omieszkał pochwalić. Delegacje niemieckie przyjeżdżały regularnie oglądać majątek, który przejmą i mogli nawet fotografować lub filmować wszystko do woli...

Ja np. kiedyś głosowałem na PiS ze względu na Bełchatów właśnie. Obiecywali stać na straży polskiego górnictwa i energetyki. Platfusy i lewica już wcześniej gadały, że trzeba skończyć z węglem bo UE tak chce. Minął czas i okazało się, że PiS tylko inaczej gadał a robi dokładnie to samo co PO/Lewica. Bo to niestety jedna banda co w Magdalence sprzedała się komuchom. Ostatnio sprzedali resztę polskiej energetyki za 180mld euro w ramach rekompensaty za Covid. Na likwidację energii węglowe dostali 20, 30 lat. Z Bełchatowa jeszcze dałoby się coś zrobić ale tu trzeba radykalnych decyzji jak np. likwidacja gminy Bełchatów czy radykalna obniżka podatków, a także duże cięcia w urzędach miejskich. Budowaniem za miliony hamaków, tężni czy innych ****reli nic dobrego nie przyniesie.

Odpowiedz Zgłoś
157
154

Bełchatów sam tak sobie wybrał, nawet kolejny raz emoji

I bardzo źle, że jest oparty na tych dwu instytucjach. Włodarze, byli i obecni, regionu przespali szanse jakie miał region. A obecną ekipa. Pozostawię to bez komentarza.

Bełchatów chce PiS u, PiS was wyzwoli. Nigdy nie myślałem że w regionie jest tylu idiotów.

Odpowiedz Zgłoś
113
110

Ja tez sie nigdy nie spodziewalem ze grabarzem regionu belchatowskiego beda pisiory .pisiory ktore w Bełchatowie maja swoich zwolennikow i podczas wyborow zawsze wygrywa pis a oni tak sie odwdzieczaja??? Nawet prezydent podczas kampani olał juz swoich zwolennikow

Jakoś nie przeszkadza Pis-owi fakt, że unia jest przeciwna reformie sądownictwa. Prą do przodu jak czołg. A w sprawie energetyki się poddali? Czy my Polacy mamy odejść od węgla szybciej niż potęga Niemiecka? Panie Sasin!Paranoja.

gaz, gaz gaz nord stream 2, ruski wegiel, interesy interesy Krystyna ze wschodu od gazu ...

Co tu dużo mówić i pisać.....,,klamka już zapadła " więc nie ma się co łudzić.Kto ma parę lat do emerytury to dobije a młodzi niech nie mają złudzeń.Czasy EBE się kończą a będzie tak jak było kiedyś czyli piach sosny i trochę pola....plus bloki i domy pełne emerytów lub pustostany. Spółki zależne jadą na oparach - trochę trzymają ich przy życiu przebudowy i Turów ale i to się skończy.Kto ma wiedzę i umiejętności widzi co się dzieje i szuka lub już pracuje z daleka od tego.

Odpowiedz Zgłoś
134
131

Pani Prezes, trzeba się dalej brać za nieudaczników i szkodników. Brać się za spółki, zakupy, podnajmy firm. Sprawdzić umowy, wartość rzeczywistej pracy, zapytać ekspertów czy kwoty na umowach nie są pozawyżane? Jeśli by tak było to czy to brak wiedzy, niegospodarność czy coś więcej?

Odpowiedz Zgłoś
154
151

Szczególnie trzeba wziąć się za tych co to na podwójnym gazie jeżdżą rowerami, albo kombinują z dokumentami i poświadczają nieprawdę.

Ja bym jeszcze przyjrzał się tym co zatrudniają kuzyneczki i koleżanki od książek

Nie ma osoby która by tu poprowadziła ludzi do zrywu. Może KONFEDERACJA jest gotowa wziąć to zadanie na swoje barki, poprowadzić mieszkańców Bełchatowa, pracowników kopalni i elektrowni do znaczących strajków i manifestecji? Na związki zawodowe jak widać nie można liczyć, to co pokazują to jest żenada! Nie wstyd wam? Potraficie tylko talon do marketu raz w roku rozdać o nic więcej?

23 czerwone łapy w 5 min? Witaj robociku

znalazł się spec od drukowania kart wyborczych, to na ile milionów teraz strat narobi ten koleś ? Teraz to w miliardach będziemy liczyć.

wyłaczcie tym imbecylom prąd na kilka godzin i będą śpiewać kołki inaczej

co za głupie, puste, tępe, niekompetentne indywiduum, tego kolesia w niekompetencji może przebić jedynie kryska chrabąszcz co ma gazy

kto tego rozpłodowego buhaja z nosem jak kartofel zrobił ministrem?

Nie wiem jak z węglem kamiennym, ale jeśli chodzi o Bełchatów to wygląda na to, że decyzja już zapadła. Osłabić kopalnie i elektrownie, pozbyć się ludzi, którzy mogliby jeszcze bronić tych zakładów, wyeksploatować firmy - zatrudniając osoby wskazane przez posłanki, zignorować związki i pokazać wszystkim, że nic one nie znaczą, przygotować się do zwolnieć grupowych. Dlatego do realizacji wybrano ludzi z końca polski, a także człowieka jeżdżącego na podwójnym gazie rowerem. W razie czego powie się, że Ci ludzie to jednak była pomyłka - z tym, że Bełchatowa energetycznego już nie będzie. Przyglądajcie się.

trafnie napisane tylko co z tego, ludzie są jacy ospali i otępiali,. palia ich dom, prace a ci sie śmieją bo mimo to ze ktos im w twarz pluje to cieszą sie ze to deszcz.

Unia wymaga odejścia od węgla ...a My nie jesteśmy w unii ? nie mamy nic w niej do powiedzenia ? jesteśmy w niej z pozycji skazanej na porażkę i przyjmowanie wszystkiego jak leci ? czyli wejście do niej oznacza dla niej całkowity brak suwerenności ! Widzę że kto by nie rządził u nas w kraju , to i tak rządzi ktoś z Brukseli...to po co te wybory są organizowane ? skoro wybieramy jakiś pionków , którymi steruję się z zagranicy ? szkoda kasy ! 

A kto podpisał traktat Lizboński, Lech Kaczyński. Wszystko na temat. Tak wygląda wasz PiS.

Konfederat podpisalby cyrograf z Putinem z deszczu do piekła

a kto podpisał wejście do unii z pozycji przegranego ? później już widać nie ma znaczenia , godzimy na się wszystko ! Kaczyński , Tusk.... nie ma znaczenia ! 

i co się dziwić, przecież PiS to przenno-buraczany wiejski wytwór wywodzący się ze styropianowej Solidarności ( która była w zmowie z klerem i papem kremówkiem) dla której jedyną rzeczą było zburzenie tego po powstało za PRL. Bełchatów czasy świetności ma niestety za sobą i wróci do korzeni przenno-buraczanej mieściny, gdzie końskie gwna i krowie placki będą na każdym kroku, a pleban na nabożeństwo będzie plebs batogiem zaganiał. Taka będzie przyszłość Bełchatowa.

Odpowiedz Zgłoś
188
184

a ty widzę walczysz o lepszą przyszłość tego miasta bardzo zaciekle ...walcz , pisz ....aż paluszki zabolą emoji bardzo jesteś dzielny emoji

Problem jest szerszy i glebszy. A wszystkie elektrocieplownie- z czego sa opalane? A cukrownie? Pozamykajmy kopalnie, dajmy sobie sami zalozyc smycz na szyje, kupujmy wegiel z Niemiec czy Wenezueli. Prad z Niemiec czy Francji. Przez dwa lata w okazyjnej cenie. Pozniej 100% wiecej tego co kosztowal nasz. W dodatku dojdzie pare % bezrobocia ale co tam, IM wystarczy do emeryturki, swoim dzieciom zalatwia stanowiskowa robote, a reszta to tam coz... tylko robia na nich. Tak jak pisali poprzednicy: POPIS to jedni i ci sami, inaczej mowia ale robia to samo.

A na kogo Belchatow głosuje, wszystko na temat.

Bełchatów głosuje raz na PZPR ,raz na SLD i pana Tadeusza Rozpare ,raz na PO i pana Marka Chrzanowskiego a jak Peło się zużyje to na PI S i na panią Mariola a jak się Pisiory zużyją ,to wtedy podstawia wam nową partię żebyście mieli nowego pana i żeby miał kto was drenować emoji emoji

Na pisiorow oslepiony 500+300+ bonem na wczasy nie patrza realbie co robią jak nas w H ują robią tylko PiS PiS i PiS ja wolałbym mieć pracę płacić uczciwie podatek dorobić do emerytury niż być zadowolony bo mam cos+ i klapki na oczach

Odpowiedz Zgłoś
106
103
Odpowiedz Zgłoś
104
101

Trzeźwy był ?

I tak nic z tego nie będzie każdy wie że Złoczew nie ruszy.Debili z was robią jak chcą A wy łykaćie . Nie Będzie żadnego Złoczewa

Rządzą Nami kłamcy. Szkoda, że sami ich wybraliśmy.

wina TUSKA- ciepłą wode już mieliście to nie narzekać teraz macie tańsze podpaski,tampony,musztarde to m......a w kubeł i do pracy za miche ryżu

Oho Tusek na bialym koniu nas uratuje hahaha

czekam na posta Janowskiej na Fesjie, zobaczycie jak cos napisze to połową europy wstrząśnie ! zaraz Jarka do pionu ustawi !

Odpowiedz Zgłoś
182
178

A ciemnogród dalej będzie głosować na pis...

Jaka ciemnota to debile wierzą tym kłamcą .

Odpowiedz Zgłoś
114
111

Głosuj na PO to ani odkrywki Zloczew ani Pge bo Niemcom sprzedadzom

Nie wierzę że mógłbyś być aż tak głupi Raczej myślę,że jesteś przy PIS-owskim korycie i musisz takie teorie ogłaszać jak każda marionetka tow.Jarosława

Odpowiedz Zgłoś
163
160

I w tym problem. Widzicie tylko PO albo PiS nie zauważając, że jest o jedna i ta sama okrągłostołowa banda POPiS , która na przemian od wielu lata okrada Polskę. PO sprzedaję Polskę UE i to samo robi PiS ale to przecież patrioci, no tak w tvp powiedzieli. Tyle lat żyliście w komunie i niczego was to nie nauczyło. Szkoda tylko waszych wnuków...

Odpowiedz Zgłoś
164
161

Taks sie kłamie: https://www.facebook.com/watch/?v=2233964330045845 Tobiszewski, Macierewicz, Naimski "Antoni Macierewicz · Obserwuj 24 września 2019 · Złoczew #Bełchatów pozostaje stolicą energetyczną. Dzięki rządowi i parlamentarzystom #PiS, jest zatwierdzony plan dotyczący eksploatacji węgla, będzie koncesja. #Złoczew #wybierAM #DobryCzasPL Pokaż mniej"

Odpowiedz Zgłoś
148
145

Zasadniczo z naszymi mieszkańcami coś jest nie tak. Nic nie dzieje się w mieście, żadnych inwestycji, drogi tylko lepione, obwodnica latami a ludzie ciągle wybierają te same osoby. Można by było się tłumaczyć, że nie przeciwnicy rządzą w kraju województwie i rzucają kłody pod nogami, ale nie rządzi PiS i tu, i tu. I nic. Czy wy nie wyjeżdżacie nigdzie na wakacje, nie widzicie obwodnic, pieknych parków. U nas tylko blokowiska. Wystarczy wejść w różnych miejscowościach na fora (np. facebook) jak działają radni, burmistrzowie. Jest jakiś problem to od razu radni biorą się do roboty. Tak naprawdę u nas nawet radnych nie zna się z nazwiska. Po co dwóch wiceprezydentów. Czym się oni zajmują?

Odpowiedz Zgłoś
179
176

Po co dwóch wiceprezydentów. Czym się oni zajmują? - jak to po co, Mariola przecież nie od pracy jest ...

Lokalny PiS z Radomskiem i Pajęcznem to nieograniczona nieodpowiedzialnosc.

Odpowiedz Zgłoś
195
192

Żebyś się nie zesrał

z którego biura poselskiego piszesz ? 

Odpowiedz Zgłoś
114
111

Pewnie od Pieluchy.

A Niemcy nie są w UE??? Bo tam się buduje i otwiera elektrownie i kopalnie na węgiel brunatny A Polska kupuje prąd z tego niedobrego węgla z Niemiec tylko że droższy

Otóz to!! Ale o tym lewicowe media milcza. W tym roku pod przykrywka wirusa otwarto nowa kopalnie w de. I 4x wieksza niz belchatow

pytanie do fachowców z KWB i EB, czy wstrzymanie pracy elektrowni czy kopalni to trudne zadanie ? z tymi oszustami inaczej pewnie nie da sie rozmawia jak tylko siłowo ...

nie po to budują nord stream 2 żeby w Polsce węglem palić, Krystyna z gazowni która stoi na czele PGE GiEK przyszła tutaj z konkretnym zadaniem ...

Za 3 lata znów obiecają

kiedy mieszkańcy zobaczą jak PiS oszukał całe miasto? w takiej sytuacji już dawno powinni codziennie strajować, a wszystkim PiSowców wywozić na taczkach z bełchatowa

Odpowiedz Zgłoś
200
197

dokładnie tak, ci lokalni hipokryci z PiS jedyne co obecnie robią to swoja biernością topią ten region w marazmie. Nie zapomnimy Wam tego ! 

Odpowiedz Zgłoś
171
168

Pielucha na czele.

Pielucha, Janowska, Dobkowski, Milczanowska. Macierewicz to są twórcy upadku Bełchatowa., od 2015 roku nie zrobili kompletnie nic, NIC !

Odpowiedz Zgłoś
219
216

A ten od pogawędek z rynku?

Niech gołpro odda, co było za nasze pieniądze.

Ups, chyba się wygadał. To dlatego dudy nie było w Bełchatowie przed wyborami ? Ale że minister Macierewicz kłamał ? Ale ze duda kłamał ? 

Odpowiedz Zgłoś
124
121

prócz 500 plus ta banda nierobów z pis niczego jeszcze dobrego w tym kraju nie zrobił, przykładem jest Bełchatów na czele z jej pseudo politykami ...

Odpowiedz Zgłoś
178
175
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także