Rejestracja i logowanie

PGE obwinia pracowników za awarię w elektrowni. Dyrektor groził zwolnieniami, interweniowali związkowcy

Wydarzenia 27-08-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
128
PGE obwinia pracowników za awarię w elektrowni. Dyrektor groził zwolnieniami, interweniowali związkowcy

Według koncernu PGE GiEK za wielką awarię w bełchatowskiej elektrowni, do której doszło w czerwcu, są odpowiedzialni również pracownicy. Dyrekcja zakładu chciała ukarania energetyków m.in. upomnieniami, a nawet zwolnieniem z pracy. W sprawie interweniowały związki zawodowe. Po rozmowach PGE zdecydowało się od odstąpić od kar. Atmosfera w elektrowni jest bardzo napięta, a załoga mówi o „psychozie strachu”.

Do jednej z największych w ostatnich latach awarii bełchatowskiej elektrowni doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek 22 czerwca. Ulewny deszcz spowodował wyłączenie aż czterech bloków energetycznych. Ogromne ilości wody dostały się do jednego z budynków układu nawęglania tzw. przesypowni nawęglania, z której podawany taśmociągami jest węgiel do bloków 5-8. Podjęto decyzję o wyłączeniu jednostek, ponieważ woda z zalanego pomieszczenia musiała zostać wypompowana. Przerwa w produkcji prądu trwała do rana, gdy podano węgiel do zasobników przykotłowych we wspomnianych blokach energetycznych.

W elektrowni powołano specjalny zespół, który miał zbadać szczegóły awarii. Po kilku tygodniach ustaleń stwierdzono, że oprócz fatalnej pogody, winę ponoszą również energetycy, którzy byli wówczas na nocnej zmianie. Dyrekcja zakładu postanowiła ukarać pracowników. W sprawę włączyły się jednak związki zawodowe, które zaprotestowały wobec takiego rozwiązania.

- Dowiedzieliśmy się, że kary jakie planowano zastosować przewidywały nie tylko upomnienia, ale również zwolnienia pracowników. Podjęliśmy interwencję, bo uważamy, że pracownicy tutaj nie zawinili – mówi Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów.

Organizacje związkowe wystosowały pismo do dyrektora elektrowni w obronie pracowników, żądając odstąpienia od karania pracowników. Ich zdaniem, odpowiedzialność za całą sytuację ponoszą decydenci z PGE i PGE GiEK, którzy od wielu lat ograniczali liczbę etatów w poszczególnych działach bełchatowskiego zakładu. To, według związkowców, doprowadziło do zwiększenia ryzyka związanego z brakiem możliwości pełnej kontroli nad ogromnym obiektem.

- Było kwestią czasu wystąpienie zdarzeń, których konsekwencje poniesie spółka. Brak etatów to brak oczu i rąk pracowników, aby w bezpiecznym czasie dostrzec zagrożenia i im zapobiec. Władze firmy podjęły ryzyko szukając oszczędności. Dziś muszą odpowiedzieć sobie na pytanie czy to się opłaciło. Zwłaszcza, że obiekty i urządzenia się starzeją, a oszczędza się zarówno na etatach, jak i na inwestycjach. Niedopuszczalnym jest przerzucanie po awarii odpowiedzialności na pracowników, którzy swoje obowiązki wykonują z należytą starannością, a ograniczenia w obsłudze poczynione nie przez nich prowadzą do stanu podwyższenia ryzyka. Ryzyka, które podkreślamy, wziął się siebie właściciel i zarządzające w jego imieniu organy spółki – napisali związkowcy w liście do dyrektora elektrowni.

Jak do sprawy odnosi się koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna? Rzeczniczka spółki nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat całej sytuacji i wyciągania konsekwencji służbowych wobec załogi elektrowni. Potwierdza jednak, że winą za awarię obarczono również pracowników.

- Po czerwcowej awarii w Elektrowni Bełchatów, która spowodowała wyłączenie czterech bloków energetycznych, powołany został Zespół Awaryjny, który zbadał szczegóły awarii. Wyniki badania potwierdziły, że oprócz warunków atmosferycznych, na powstanie awarii miał wpływ także czynnik ludzki. Spółka nie komentuje zmian personalnych, poza zmianami na stanowiskach menedżerskich – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Jak mówi Andrzej Nalepa, ostatecznie po rozmowach dyrekcji ze związkami zawodowymi dyrekcja elektrowni odstąpiła od ukarania pracowników. Według związkowców sprawa karania pracowników za awarię, pokazuje jaka atmosfera panuje obecnie w bełchatowskim zakładzie.

- To nie koniec całej sytuacji, bo ona wciąż trwa. Chodzi o sposób zarządzania i oceny podwładnych. Pracownicy, którzy pracują solidnie i rzeczowo, wciąż oceniani są negatywnie. Panuje psychoza strachu. Warto jednak przypomnieć, że w ostatnich latach elektrownia miała bardzo niską awaryjność i wysoką dyspozycyjność. To o czymś świadczy – mówi Andrzej Nalepa.

O mocno napiętej atmosferze w elektrowni mówią też sami pracownicy. Wielu doświadczonych energetyków jeszcze w tym roku zamierza przejść na emeryturę.

- W rozmowach z pracownikami słyszymy, że mają dosyć stresu i nerwów. Wielu deklaruje, że jak tylko nabędą prawa emerytalne odchodzą na emeryturę. Niestety ze strony PGE o przyjęciach młodych osób do pracy nie słychać – mówi Andrzej Nalepa.

Według ostatnich udostępnionych przez PGE GiEK, we wrześniu ub. roku w elektrowni pracowało 3.070 osób. Dla porównania w 2013 roku w zakładzie zatrudnionych było blisko 4 tys. osób czyli o prawie tysiąc więcej niż obecnie...

komentarze (128)
Dodaj komentarz

Pokażcie mi chociaż jeden przypadek w którym Związki nie broniły wszystkim zmanego pijaka, obiboka albo aferała. Nie było takiego przypadku. Osiołkowi w żłoby dano W jeden owies, w drugi siano. Uchem strzyże, głową kręci, I to pachnie i to nęci; Od któregoż teraz zacznie, Aby sobie podjeść smacznie? Trudny wybór, trudna zgoda: Chwyci siano, owsa szkoda, Chwyci owies, żal mu siana. I tak stoi aż do rana, A od rana do wieczora; Aż nareszcie przyszła pora, Że Oślina pośród jadła Z głodu padła.

Ahahaha. Że, niby tam jest za mało pracowników??? Dobry żart! Ale fakt. Gdyby było ich więcej to byłoby mniejsze ryzyko że akurat wszyscy twardo śpią. A może nawet byli by wśród nich (tych nowych) młodzi i ambitni co przyszli do pracy pracować.

Podobno teraz na 14-stke wszyscy dostaną komplet do spania z eco bawełny (piżdżama, prześcieradło, poduszkę i koc) . Bezstresowe życie na pge.

Tygodnik ciechanowski- Czy mataczył z prawem jazdy? 01.06.2007 - "Śledztwo policji to konsekwencja afery, jaką wybuchła na początku tego roku. Tygodnik „Wprost" ujawnił, że Wojciech Dąbrowski został skazany za jazdę po pijanemu na rowerze. Miał we krwi 0,75 promila alkoholu. Wojewoda tłumaczył wówczas, że taka sytuacja może się zdarzyć każdemu" Sam nie wiem co o tym myśleć?!

Przeczytałem we Wprost: "Chodzi o zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i złożenia fałszywego oświadczenia. Dąbrowskiemu grozi do 5 lat więzienia. O sprawie Dąbrowskiego "Wprost" pisał dwukrotnie w lutym. Najpierw kilka tygodni temu ujawniliśmy, że został on skazany za jazdę rowerem po pijanemu. Później poinformowaliśmy, iż w 2004 r. wojewoda chciał wyłudzić wtórnik prawa jazdy, zatajając informację, że policja w 1996 r. zabrała mu ten dokument. Poza tym złożył w urzędzie fałszywe oświadczenie, z którego wynikało, że prawo jazdy zgubił. Po tej publikacji premier Jarosław Kaczyński przychylił się do wniosku szefa MSWiA o odwołanie wojewody." To nie może być prawda.

Czy w tych artykułach WPROST o W. Dąbroskim to prawda? Dopuścił się przestępstwa? Nie chce mi się wierzyć. Przecież nikt nie umieściłby go na tak eksponowanym stanowisku. Na pewno nie zrobiłby tak Sasin.

Dwie łapki w dół - Krystyna i Wojtuś ha ha ha

Te, studencie co zawodówki nie potrafiłeś skończyć, pokaż świadectwo maturalne i dyplom uczelni wyższej.

Za co te spółki biorą kasę. Jakość pracy słaba, terminy wydłużają, te całe podnajmy firm to też niezła kicha.

Uuu, paragrafami straszą a spraw nie wyjaśniają. Pewnie coś śmierdzi. Pani Prezes brać się za to towarzystwo, chwasty się wyrywa a nie przycina. Robić kontrolę i audyty. Sprawdzić w spółkach zamówienia, podnajem firm, zakupy, wynajem sprzętu.

Oczywiście i dla przykładu pogonić ten cały dział i cztery inne . 

Pge ma przecież super doświadczoną załogę, a tu taka draka wszyscy spali, a co można robić za parę tysi tylko leżeć

Gonić cały ten dział i jeszcze z 3 inne dla przykladu.

Odezwała się kuzyneczka

Kowal zawinił , a Cygana powiesili.... Najlepiej winą obarczyć zwykłych pracowników, bo Prezesi to nietykalna kasta....

Ale w spółkach macie ciężko widać to na codzień idźcie na kocioł lub maszynownie to zobaczycie robotę A co do stawek to w spółkach już nie macie tak malutko

Tam płacą za lezenie buhhhaaa

Może Tobie płacą za leżenie i pisanie donosów

Czas wkoncu się wziąć do roboty... Nieroby.. w sektorze prywatnym taki pracownik zostałby zwolniony w trybie dyscyplinarnym.. święte krowy?

Czuć pijarowymi przygotowaniami do redukcji zatrudnienia w komentarzach.

Tak, pomoże jeszcze mały donosik i ....

Ojojoj emoji admini usuwają niewygodne komentarze w których za dużo prawdy? No to smuteczek

Wszystko co jest tu pisane, trzeba brać z przymrużeniem oka. O kopalni i elektrowni już był artykuł w którym pani rzecznik mówiła o dopłatach do dojazdów pracowniczych ,prywatnym autem. Tymczasem w kopalni wszystkie wnioski zostały odrzucone. Więc nie było żadnych dopłat, nie ma i pewnie nie będzie!!!! Wniosek jest do DD Bełchatów taki, aby wzięli się do rzetelnego weryfikowania czy dane artykuły które piszą, są prawdą czy manipulacją!!!

Jakie dopłaty? Chłopie za co? Ja dojezdzam do pracy za swoje i nikt mi nie zwraca..

Wróć do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem. Pewnie było pod górkę co? ????Nie chodzi mi o same dopłaty, a o to że DD Bełchatów pisze artykuły które są wyssane z palca i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości!!!

Za malo pracownikow,kazdy wie jak sie pracuje w PGE na 8 h pracuje sie 4h. O 14 to juz szykuje sie do domu towarzyatwo. Bardzo dobrze ktos sie w koncu zabrał za ro towqrzystwo. Za nasze pieniędza sie uwazaja ponad ludzi. A wiekszosc to po znajomości nie koniecznie osoby co sie znaja ale plecy mieli szerokie...

To prawda, po znajomosci przychodzi pan do donosów, czy sekretareczka kuzyneczka. Wiecie, ze sekretarka ma po 2 szefów? Prezesa i kuzyneczke. Pytanie, kto ważniejszy ? 

Za wasze pieniadze .??? Chyba juz cu mózg wypalilo

Za wasze..., dobre!

Ty uczciwie pracujesz???napisz ile

Prawda, tylko ona daje szansę na ocalenie Bełchatowa przed losem o wiele gorszym od Wałbrzycha. Znając prawdę przy odpowiednich kompetencjach decydentów (o to jeszcze trudniej jak widać) można podjąć właściwe decyzje. Mój profesor mawiał, że dobrą i sprawną organizację buduje się latami, a niszczy w ciągu jednego dnia. O jakości pracy przedsiębiorstwa decydują wbrew mniemaniu powszechnemu nie wyposażenie, maszyny, kapitał, ale zespoły ludzi gotowych poświęcić swój czas i zdolności. Bez motywacji każdy zespół zawsze jest niewydolny i nic efektywnego nie stworzy. Kilka lat temu pułkownik ABW przy okazji prowadzonego przez siebie szkolenia poproszony o spojrzenie na Elektrownię i Kopalnię powiedział, że bezpieczeństwo u was nie ma, bo prześladujecie szeregowych pracowników zabierając im resztki dobrych motywów, a jednocześnie stworzyliście kastę poza nadzorem i setki ludzi, firm mogących was wysadzić w powietrze. Tak samo działa to w wojsku - żołnierze tylko wtedy są skuteczni, kiedy tworzą zmotywowany zespół. Jeśli zespół doszedł rzeczywiście do takich wniosków jak w artykule, to tworzący go wykazali spory poziom ignorancji i tumiwisizmu... I to rokuje czarny scenariusz dla Bełchatowa.

Odpowiedz Zgłoś
128
102

Czyli wynika z tego, że KWB i ELB to już tylko rozpadające się atrapy...

Pani prezes proszę śmiało posłać do domu 60% załogi i zakład nie odczuje braku .wyrazy szacunku dla pani za profesjonalne podejście do tego zakładu pracy chronionej ma panic jaja czego brakowało poprzednikomi.

W pierwszej kolejce elmen z innymi rambami jak juz pisalem bez was tez sobie dawalismy rade

Ile się premii dostaje za taką wazelinkę, co? Warto stawiać honor na szali za pieniądze? Ludzie nie mają wstydu.

Fajne jesteśta!

Dojona ponad siły krowa zdycha.

Bardzo się boją, jak Pani dyr. niespodziewanie wchodzi na działy... szybko klapeczki zamieniają na buty, torebki zamykają telewizory w szafkach a co gorsza muszą opuścić FB. SKANDAL przecież do tej pory tylko pracowników spółek ko trolowano i to oni byli ci źli dlatego mniej zarabia. A połowa pracowników Elektrowni i zdejmując nogi z biurka dopiwszy kawę nie wie co ma robić, na nockach to śpią ale w dzień......... Straszne zatrudnieni za przyzwoite pieniądze i teraz po latach zmuszają ich do pracy.

To nie jest taśma produkcyjna wazne jest utrzymanie ruchu elektrowni.

Wina Tuska.

Nie Tuska tylko zubrowego zarządzania.

Spokojnie moge stwierdzić że ludzi i tak jest za dużo... Powinno się minimum 500 osób wy**** i nic Elektrownia nie odczuje po za oszczędnościami... Ludzie przychodzą do pracy i w kanciapach w karty graja a hale się same myją emoji wąż przycisniety teownikiem i woda w powietrze hehe

Uczył Morcin Morcina a sam głupi ..... jak żubr z puszczy

Marcinku przyjdź do nas nauczymy cię pracować przy tych kartach.

Myślę że należałoby zatrudnić jeszcze więcej firm podwykonawczych które zatrudniają swoich podwykonawców. W końcu po co nam pracownicy na stałych etatach, którzy od podszewki znają elektrownie. W samej elektrowni została już na prawdę garstka ludzi i nikomu to nie służy, a później wychodzą takie kwiatki jak te w czerwcu.

Pani Prezes gonić nieudaczników, widzi Pani co się dzieje, do czego doprowadza niekompetencja. Elbest wykończony, Ramb ledwo zupie, inne spółki podobnie. To skutek dziadostwa i patologii jakie wepchnęły do firm posłanki a szczególnie ta tetrowa z Pajęczna.

Ej ty panie od donosów, idz lepiej kup teraz magistra z polonistyki, bo trochę nie gramatycznie piszesz. Ale czego można wymagać od człowieka, który nawet zawodówki skończy. Nie mógł

Nikt by nic nie wykończył ale zmiany prezesów co rok to zmiana pstrategi i planów czy za PO tak zmieniali nie .

Nie odpalił dole dla Tuska i siedział na stanowisku

Za PiSu nikt za nic nie odpowiada, dojcie kasę i robota co chcesz. Nikt was nie ruszy, jedni się boją inni mają to na końcu przewodu pokarmowego. Patologia i dziadostwo , ze związkami włącznie.

widzę duże gro tutaj komentujących myślenie zatrzymało się na słusznie minionej epoce PRL i nadal uważają że w tych zakładach jak KWB i ELB nic się nie robi i dostaje się kasę za nic ...ale to tylko świadczy o was jacy jesteście prości ludzie ! ps, nie dziwię się że nikt was nie chce do tych zakładów przyjąć , bo nawet jak byście mieli tzw. "plecy" to nie macie bladego pojęcia o tej robocie emoji

Dobra dobra kolegi nie rozpedzaj sie na elektrowni i kopalni głównie czarną robotę robią spółki w których są gowniane pieniądze. Elektrowniaki i Kopalniaki spijaja śmietankę A spółki zapieprzaja. Gdzie są zwiazki które od lat widzą jawna niesprawiedliwość. Banda powcow wymieniał się na bandę pisowcow i tyle. PiS wykonczy Bełchatów rękami głupich swoich wyborców.

Gdzie tak zapieprzacie??

Pracownicy kopalni i elektrowni to poprawiaja po firmach co s pieprzyli nam pracownikom firmy sa do niczego niepotrzebne kiedyś ich nie było A elektrownia i jej pracownicy dawali rade

Ale praca w spółkach nie jest przymusowa??? Czy się mylę???

ŻYCIE TEŻ NIE JEST PRZYMUSOWE...PRAWDA I CO TO ZNACZY, ŻE JAK NIE IDZIE TO SZNUR NA SZYJĘ...MYŚLENIE DURN.A

Owszem,nie jest przymusowa ,ale z braku laku i kit lakiem.

Skoro zadowala was praca byle jaka i za byle jakie pieniądze, to po co to stękanie, pieprzenie o życiu i sznurze. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!

Szkoda, że tym razem udało się związko! Wielu z tych obronionych, określających siebie jako klasa wyższa tego miasteczka i patrzących z góry na innych-bo od zawodówki pracują w ELB, a potem kończą zaocznie różne szkoły wyższe, za ciężkie pieniądze ,śpi na nockach, żeby nabierać sił do domowych prac i fuch, a potem hipokryci śmieją się z tych co pracują w marketach, czy hotelach za najniższą krajową

Masz łeb i ch..? To kombinuj!

Cóż zrobić, prostactwo jest wszędzie , ale zadziwiające, że nawet klawiaturę potrafi obsłużyć !

Stop dla Złoczew Teraz tylko fermy wiatrowe Same oszczędności na wieki Czyste powietrze przede wszystkim na ekologię stawiamy tego potrzebujemy

Ani mi za tym ani za tym ale pracownicy elektrowni o godz. 22.00 przychodzą na szatnie, biorą prysznic i idą spać. Jak były zupki to jeszcze szli na darmowe jedzenie i dopiero spać. Wstają nad ranem, tj 5.00 idą na kolejny prysznic po ,,pracy" i od 5.30 czatują na wyjście. Polecam poszukać pracowników o 1, 2, 3, 4 w nocy tylko proszę ostrożnie żeby jakiegoś nienadepnąć jak śpi. I za jakie ,,marne" pieniądze oni muszą się tak męczyć!

Bracie choć do nas pozwolimy Ci poleżeć... proszę przyjdź.

Masz rację- za ciężkie pieniądze śpią na nockach, żeby nabierać sił do domowych prac i fuch, a potem hipokryci śmieją się z tych co pracują w marketach za najniższą krajową - szkoda,że w tej kwestii związkom się udało!

Masz łeb i ch..? To kombinuj!

Cóż zrobić prostactwo jest wszędzie i nawet klawiaturę potrafi obsłużyć !

To za co oni biorą pieniądze? Dlaczego szefostwo na to pozwala?

Praca w systemie polega na utrzymaniu ruchu ,ciągłości dostawy wegla i pracy bloków, to nie jest praca na taśmie, że trzeba cały czas zapierdalać na normę.

I sam sobie odpowiedziałeś, utrzymanie ruchu. A tak owego zabrakło w czerwcu. Tak? Jeśli się ktoś nie wywiązuje z własnych obowiązków no to wypad. To jakby kierowca nie zatankował samochodu! Sory!

Skad ty masz takie informacje???czyzbys bral prysznic tuz obok??

Pewnie myje im plecy

Stop dla Złoczew Teraz tylko fermy wiatrowe Same oszczędności na wieki Czyste powietrze w tym kierunku ekologi należy iść

A kto odpowie za te ruchy kadrowe w ciągu ostatnich 5 lat? Chytra baba z Radomska i Tetrowa z Pajęczna zrzuciły desant pseudofachowców. Na jakie stołki i za jakie wynagrodzenia. Doprowadziły do przerostu zatrudnienia w biurach. Czy były rekrutacje? Nawet ogłoszeń nie było. I co i kadrowi nadal mają się dobrze. A może potrzebne audyty żeby sprawdzić czy wszystko było ok? Audyty z zewnątrz, a nie konisje wewnątrzzakładowe. Fajnie dzielili nie swoją kasą. Pani Prezes sprawdzić to.

Zarobki bogaczy od Pieluchy, np. Marzena Kowalska wg oświadczenia za 2019 rok-215 328,86 zł. To tylko dochód z PGE. A prąd coraz droższy.

Nie nie można karać. Spalta turbine i też ok. Te związki i ten zakład to śmiech. Zrobić prywatne to będzie zakład przynosił dochody a zwiazki i inne nieroby opuszczą zakład z wielkim hukiem.

A co tam się stało? Jak zawinili pracownicy? Że była olbrzymia ulewa....i zalało ? Że pompy nie nadążyły wody wypompować? Ukarać pompy.

Dobra zmiana spaliła halę KWB na Piaskach załadowana po cichu syfem olejowym i co, nic, majątek zmarnowany, są winni?

Jeżeli ktoś zawinił to pewnie odpowie za tę halę. Przecież to nie jest prywatny majątek . Poczekamy zobaczymy. Chyba ze to nieprawda.

No nie ma a interes dalej kwitnie w innej dziupli

Skutki zatrudnien pociotek

Najpierw zwolnili, a teraz robią audyt - to jaki ma być wynik audytu, jak człowiek już zwolniony ????

audyty to się robi na zamówienie.

Brawo Pani prezes.... od poniedziałku .... a nie sorki z e s r a ł e m się

Prawdą jest, że większość tam pracujących to przyjechali do Bełchatowa bo u siebie nikt ich nie chciał zatrudnić. A teraz swoje potomstwo na siłę powpychali, którym to przedsiębiorstwo życie uratowało bo to samo sobą reprezentują co rodzice

A co z Tobą mądralo ???

E tam to wina żuli . Wszystko na nich zwala 90% komentujących. Pracownicy PGE teraz nie mają sobie nic do zarzucenia.

He, No to macie fachowców od zarządzania.....

Caly Bełchatów. W kazdym osiedlu Kościół mieszkańcy w większości katolicy A jadu na pracowników kopalni czy elektrowni co nie miara. Niedługo może spełnia się wasze marzenia i skończą się te dwa spędzając wam sen z powiek zakłady i na kogo wtedy ten jad przelejecie .bo na pewno kogoś nominujecie pozdrawiam wszystkich maruderow

W wiekszosci wlasnie grzesznicy ida do kosciola by innym pokazac ze sa lepsi niz w rzeczywistosci.

eeee oni samoi sobie "zapracowali" na takei zachowanie nie wszyscy ale wiekszosc, sam nie raz bylem swiadkiem jak taki jeden czy drugi kopalniok/elektrowniok lekcewanaco arogancko sie zachowywal i ocenial innych ludzi np w sklepie przy kasie w stosunku do kasjerki czy u fryzejra a nie wspomnue juz po alkoholu jak nie jeden w barze mowi ljaki to on nie PANISKo bo ma 5 tysi emerytury a ty czy inny to jestescie pionki smieciebo macie 2tys tak tak sami sboie zapracowlai t=na takie traktowania bo wiekszosc z nich sie zachowuje jak szmaty politycy a sami sa po zawodowkach gdzie udalo im sie dostac do roboty 40 lat temu i przeprocawali tam cale zycie a sie moadrujajakby wszystkie orzumy pozjadali. jak sa tacy madrzy isuper to czemu w wiekszosci 80% ich dzieci pouciekało od nich i nie mieszkach w ich 3-4 mieszkaniach i 2 domach tylko pouciekali od nich ?

Proszę najpierw nauczyć się poprawnej polszczyzny, potem ewentualnie zabierać głos, ale z sensem. Nie rozumiem takiego jadu.... Żal d... ściska chyba. Pracuję w firmie bardzo długo i nie uważam się za kogoś lepszego, a na pewno nie obrażam innych ludzi. Trochę więcej empatii do innych Nie pozdrawiam

W każdej regule jest wyjątek-może Pani taki stanowi,ale większość tej "wyższej klasy" ELB tak się właśnie zachowuje i prezentuje pogląd "pracuję w ELB, więc mnie się należy, bo jestem od innych lepszy..."- co prawda to złudne,ale takie jest myślenie wielu pracujących tam osób.

Masz rację- za ciężkie pieniądze śpią na nockach, żeby nabierać sił do domowych prac i fuch, a potem hipokryci śmieją się z tych co pracują w marketach za najniższą krajową - szkoda,że w tej kwestii związkom się udało!

Nie mówię że tak nie jest ale to zależy od człowieka takich cwaniaków mozna wśród każdej grupy społecznej spotkać A o innych się nie pisze .wszyscy współczuje lekarza pielęgniarka nauczycielom A wśród nich też różne osoby

Połowę zwolnice i będzie nie gorzej niż jest.

W KWB jest to samo. W oddziałach tzw. górniczych ludzi brak, kto może ucieka na emeryturę. W pozostałych można by 2/3 zwolnić.

A ciebie zatrudnić fachowca

A ja nie chcę za was robić. Wy zatrudnieni wy pracujecie wasz cyrk . Tylu ludzi zatrudnionych to powinniście dać radę bez najemników.

Ty najpierw za siebie zrób A dopiero za nas

My tez nie chcemy zadnych elmenow rambow czy innych pasozytow sami sobie tyle lat bez was dawalismy rade to i dalej damy a wy szukac sibie pracy na zewnetrznyn rynku .szans nnie macie zadnych

Za coś ten dodatek funkcyjny się bierze więc odpowiedzialność jest za innych. Niektórzy na stanowiskach myślą że są tak dobrzy przez wiele lat, że są nie do ruszenia. Nie popieram zwolnień bo każdy chce pracować ale przenosić na inne stanowiska, nawet fizyczne, jestem za.

Popieram!

A co z tą spaloną hala kopalniana na Piaskach, wyjaśnia się, co na to dzierżawcy, prezesi Ramb, co na to spec od majątku KWB, Łysek od Pieluchy?

Art 212 kk paragraf 1 i 2 do zobaczenia w prokuraturze

Może wreszcie się wyjaśni kto za tym stoi, będzie również okazją do innych wątków.

uuuu, wygląda na to , że za spaloną halą w Piaskach stoją wszystkie trole z pis, szczególnie od Pieluchy, czyżby mówiło to coś więcej.

Ta nie zawinili jak spali całą noc to faktycznie nie ich wina

To moja wina lub twoja, ewentualnie nie zatrudnionych ,obecnych na zmianie. Każdy normalny przedsiębiorca się śmieje z tego komunistycznego zakładu. Wchodzi pan X i robi redukcję taką że 90% ludzi żegna a zakład jedzie dalej i po jednej brygadzie jww na dwa bloki.

Tia na dwa bloki a potem "ooo prundu ni ma" mówiąc gwara podopoczyńską, czy innych przyjezdnych.

Więcej nieudaczników od Pieluchy, będzie lepiej.

A gdzie był Nalepa, Olejnik jak przyjmowali misiewiczow, jakoś protestów nie było, bo byli pewnie też ich misiewicze. Patologii ciąg dalszy.

Takie związki jak ci w/w to katastrofa. Tylko własne interesy.

A co główny specjalista oddziału Dawid na to, nie dał rady a kasa na koncie, co teściu nie nauczył. Tak wygląda praca misiewiczow od Pieluchy i innych. Naczelny grabarz kadrowy mówił że Pajęczno i Radomsko też chce zarabiać, nie pracować, nie przesłyszałem się słuchając tego. Efekty się zaczynają. Elbest utopiony, Ramb ino, ino, elektrownia w awariach. Co posłanki na to?

Art 212paragraf 1 i 2, do zobaczenia w prokuraturze https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-212

W kk jest na ciebie paragraf, nie jesteś anonimowy!

Wcześniej też było pełno misiewiczow od tuska i jakoś nikt nie darl się o to. A pamiętam do dzisiaj największe awarie. Najgorsze że wszystko próbuje się zatkać spółkami u spoleczkami. Potem przychodzi taki Janusz z Polkomtela co to całe życie telefoniki sprzedawał i bierze 7mln dla rady nadzorczej za 1.5r "rządzenia"

Jakbym miał obstawiać to jest to najzwyklejsze szukanie pretekstu do zwolnienia stanowisk, bo kolejka chętnych na etat w elektrowni pewnie jest długa.

Zarobki bogaczy od Pieluchy, np. Marzena Kowalska wg oświadczenia za 2019 rok-215 328,86 zł. To tylko dochód z PGE. A prąd coraz droższy.

To pisowska patologia na potęgę.

Ta to doi elektrownię aż się wierzyć nie chce. I jeszcze inne dochody.

Complains prowadził audyt w tej sprawie zapewne.

Dział donosów ma pełne ręce roboty , nie każdy potrafi rozpatrywać własne donosy.

Cały PiS to rzesza sygnalistów. Dawniej byłi ormowcy, teraz sygnalossci. Ruda z Sulmierzyc jest z pierwszego sortu.

Żeby ktoś tak w Elbeście zrobił porządek z tymi co zarządzają.ehh

Proszę napisać o co chodzi. Czy związkowcy stanęli w obronie kogoś kto spał na zmianie, nie było go tam gdzie być powinien, czy w obronie kogoś kogo obciążano winą za to, że przełożony nie ma pojęcia o tym co robi albo za to, że nie ma czterech par rąk, bo roboty było na dwóch, a etat jeden? Bez objaśnienia pozostaje wrażenie, że się wali, a winnych nie ma. Dzieci mówią "samo się", ale tu chodzi o podobno dorosłych ludzi i o podobno poważne przedsiębiorstwo.

He he he.Pewna,Państwowa robota.Tfu.Co do przyjęć,hmm kto ma plecy,będzie pracował.Nawet głąb bez pojęcia i szkoły.A kto ma wykształcenie,predyspozycje i nie ma wtyków,zostaje na lodzie.

Szukajcie, a znajdziecie!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także