Rejestracja i logowanie

Uwaga kierowcy! Wiele policyjnych patroli na terenie miasta i powiatu. Trwa akcja "Kaskada"

Wydarzenia 31-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
17
Uwaga kierowcy! Wiele policyjnych patroli na terenie miasta i powiatu. Trwa akcja

Kierowcy, którzy mają zbyt „ciężką nogę”, muszą mieć się na baczności. Dziś, w piątek 31 lipca, na terenie Bełchatowa i powiatu od samego rana trwa policyjna akcja „Kaskada”. To ogólnopolska akcja, która ma na celu ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Patrole policyjne sprawdzają przede wszystkim czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości na drodze.

Jak informuje bełchatowska policja, podczas akcji stosowany jest „kaskadowy pomiar prędkości”. Na czym on polega? Na krótkim odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, ustawianych jest kilka policyjnych patroli, które sprawdzają czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości.

Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci sprawdzają m.in. czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Mandat można otrzymać też za niezgodne z przepisami korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjanci z drogówki będą też sprawdzać trzeźwość kierowców.

- Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje bełchatowska policja.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Choć nie nawidze policji to szanuje ich za swoją robotę....musza trzymać za mordę takich gonoij...oby częściej...bo jak widać na drogach to co się dzieje to człowieka krew zalewa...zero tolerancji dla życia i w ogóle...

Troszczą się o nas jak pijana matka o 500+

Znowu usuwane są komentarze emoji komuchy!

Dzień dobry Bełchatów już mówimy całą Naszą prawdę

Kasy szukają.

Wystarczy skontrolować W.Polskiego do południa pisk opon bo piszy przepuszczany z jednej strony lekcewazony z drugiej przez kierowce mimo pionowego , poziomego i dzwiekowego zakazu wiazdu w lewo na osiedle Dolnoslaskie wjeżdżają wielokrotnie po agresywnej reakcji na zwróconą uwagę a po południu do godziny 1-2 w nocy tyle ile fabryka dala i nie tylko

Proszę wziąć się za motocyklistów, podgięte tablice rejestracyjne lub ich brak, przerobiony wydech aż uszy odpadają to jest wyzwanie. Wiem że najlepiej złapać emeryta w Matizie, który pasów nie zapioł, ale jak widać policje tylko na tyle stać...

Nie popłacz się ????

Dobrze napisał za to ty jesteś jednym z tych szmaciarzy co z wygiętą tablicą 150 przez miasto jeżdżą

Nie przewróć się na swoim motorku ????

Super. A może tak w centrum? Tam się dzieją bardzo ciekawe rzeczy. Zwłaszcza przed wieczorem i w nocy. Motocykliści potrafią pokazać " ile fabryka dała".

oj tak np. na ulicy obok stadionu

Głównym celem jest mabicie kasy samorządowej.

Rząd się sam nie wyżywi!!!

Panowie policjanci wiencej uśmiechu Pan z lizakiem

Świetnie! Oby jak najczęściej takie akcje!

Koło wawrzkowizny stoją bardzo często

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także