Rejestracja i logowanie

Kierowcy dojeżdżający do kopalni i elektrowni muszą zdjąć nogę z gazu. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo

Wydarzenia 30-07-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe
49
Kierowcy dojeżdżający do kopalni i elektrowni muszą zdjąć nogę z gazu. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo

Od poniedziałku, 27 lipca, na drodze prowadzącej do dwóch największych pracodawców w regionie obowiązują nowe przepisy. Nowa organizacja ruchu na odcinku z Księżego Młyna do Rząsawy wprowadza zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h. Czy kierowcy stosują się do nowych zasad?

Jak informują urzędnicy, wprowadzona na początku tygodnia zmiana w organizacji ruchu na drodze między Księżym Młynem a Rząsawą, wynika przede wszystkim z chęci poprawy bezpieczeństwa, a została podjęta na podstawie wniosków gminy Bełchatów oraz sołtysa wsi Oleśnik. Mieszkańcy okolicznych wsi martwili się bowiem o swoje bezpieczeństwo. Często bowiem kierowcy poruszający się tym odcinkiem drogi każdego dnia jechali znacznie szybciej niż pozwalały na to przepisy. 

W myśl nowej organizacji ruchu, na tej drodze można poruszać się z prędkością do 60 km/h, zakazane jest też wyprzedzanie.

Zapytaliśmy KPP Bełchatów o to, czy prowadzi wzmożone kontrole w na tym odcinku drogi i czy kierowcy stosują się do nowych ograniczeń.

- Patrole w tym miejscu odbywają się w normalny sposób, odnotowujemy zgłoszenia od mieszkańców, dotyczące łamania przez kierowców nowych przepisów, chodzi zwłaszcza o zakaz wyprzedzania. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić że kierowcy stosują się bądź nie, do nowych ograniczeń. Sprawdzamy ten obszar i zbieramy statystyki – informuje Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bełchatów.

 

komentarze (49)
Dodaj komentarz

A najlepsi są kierowcy którzy jadą przez kurnos , droga bardzo kręta i wyprzedzają przed zakrętami , kuźwa sami niech zginą ale przeważnie to giną osoby postronne ???? Codziennie tam jeżdżę u zawsze ktoś coś odwali

W minionym tygodniu stali często. Widziałem ich na Słoku, Olesniku i Rząsawie. Nie mieszkam tam, ale jeżdżę często i prawda jest taka, że kierowcy przeginają na maxa. Nie zazdroszczę mieszkańcom, szczególnie tym mieszkającym przy drodze. Znając jednak naszych rodaków, jeśli policja bedzie robiła monitoringi, to przerzucą się na inną trasę, bo przecież trzeba se depnąć... No to już współczuję mieszkancom Nowego Janowa i Kuźnicy Kaszewskiej. Teraz będzie jeszcze więkrzy ruch na tych wsiach niż do tej pory, a jest już teraz bardzo duży własnie przez pracowników Kopalni , Elektrowni i innych spółek. Kierowcy, więcej wyobraźni i nie będzie trzeba robić zadnych ograniczeń !

Droga Policjo, administratorze tej drogi . Jaki problem zakupić 3 szt kamer wysokiej rozdzielczości na tej trasie . Założenia : kamery maja być obrotowe od 5.30 skierowane w stronę Bełchatowa , a od 13.30 w stronę Słoku. Przestawianie w sposób ręczny lub automatycznie. Kamerki sprzężone z aparatami . Zwróci się po max 3 miesiącach. Potem już tylko zyski. Tylko KTOŚ musi chcieć !!! Potem przychodzą tylko listy z blankietami i z kontem do zapłaty . I z kim wtedy podyskutujesz, pożalisz sie ?

Może niech pani zaczipuje wszystkich i potem tylko karać i karać i karać

Skoro ktoś łamie przepisy to dlaczego nie karać?

To jest masakra z jaką prędkościach kierowcy jeżdżą do pracy i z pracy. Nie przestrzegają żadnych przepisów. Z Ruśca do Chabielic jest to samo. Strach poruszać się po drogach. Policji nie widać wcale,chociaż posterunku pod nosem. Gdyby pokazali się w Ruścu sporo mogliby zarobić.

Jak się boisz prędkości to lepiej oddaj prawko. Każdy jedzie z taka prędkością z jaka czuje się bezpiecznie.

Panowie Policjanci zapraszamy na Fabryczna, Bawelnianą i inne w centrum. Codziennie, wieczorem. Motocykliści. Codziennie Ci sami. Tylko stanąć, a pieniążki polecą strumieniem.

Najgorsi to Ci,którzy jadą Wojska Polskiego prawym pasem a potem za wiaduktem pakują na lewy przed rondem.Taki ich sposób na korki.Szkoda że tam niema panów policjantów.Ale największymi cwaniakami są kierowcy autobusów.

Łosiu bagienny w Polsce obowiązuje ruch prawostronny.

Sam jesteś łoś....przecież w tym właśnie miejscu prawy pas jest do jadących w prawo a lewy do jadących na wprost i w lewo. Kodeks drogowy się kłania.

Tak i to już od Grocholi imbecylu?

Jeżeli do obslugi kopalni i elektrowni było by zatrudnionych tyle ludzi ile potrzeba to ruch był by o 70%mniejszy

Jeden z tych się odezwał co żal mu coś tam ściska, że nie pracuje ani tu ani tu. A zna się na wszystkim emoji

Sprzedam opla bo już nie pojeżdżę

Proponuje już od Bełchatowa na odcinku 10 km postawić ograniczenie do 50 emoji

Jadąc ze strony Kopalni trudne jest skręcenie w lewo w Oleśnik i to nie dlatego, że trzeba przepuścić pojazdy ze strony Bełchatowa tylko trzeba uważać na tych co Cię wyprzedzają nawet jak skręcasz w lewo bo już „tną” lewym pasem .... No i zaraz kolejny problem ze znakami, przejazd przez ścieżkę rowerową, gdzie kolejni kierowcy tym razem rowerów nie widza znaków i nie zauważyli przez tyle lat, że im się ścieżka rowerowa kończy i zaraz zaczyna i że to Oni Rowerzyści musza przepuścić kierowców aut a nie odwrotnie i śmiało jadą całymi rodzinami pod koła wjeżdżających lub wyjeżdzających z Oleśnika. Każdy się gdzieś śpieszy i zauważa tylko swoje problemy z drogą do i z pracy... jednym się śpieszy do Bełchatowa a inni nie maja na tym odcinku jak przejść przez pasy ... i stoją po 10 min aż się ktoś zlituje.

Poza naukami jazdy, nikt nie stosuje się w tym kraju do ograniczeń prędkości.

To teraz dopiero będą cisnąć przez Janów, Kurnos tam 14,15 jest ciekawie człowieka może z roweru zmieść i ciekawe że tam żaden patrol nie stanie???????

Słabego macie sołtysa na tym Kurzym nosie

To jest już od 2 tygodni a nie od 27 lipca!

Fajnie jak będziemy musieli wcześniej wstać i wyjechać. Może wkońcu coś dotrze do tych udających Kubice 6:50.

Po pierwsze, "remont" nawierzchni drogi prowadzącej z Bełchatowa na Rogowiec przeprowadzono nieudolnie, narobili takich górek w poprzek jezdni że zawieszenie tłucze jak poj.ebane i dziwię się że nie powiesili tego, kto robił odbiór tej drogi. Po drugie jak jedzie przed tobą taka lama 50km/h i robi korek na 2 km to nie ma hu.ja musisz wyprzedzić i malowanie podwójnej ciągłej to bzdura tego miesiąca.

Potwierdzam. Codzienne śmiertelne wypadki na polskich drogach spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy to też bzdura i to od lat niezmienna. A pasy bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości są tylko dla mandatów i nabijania kabzy służbom. Itp. Itd.

Dokładnie...to takie osoby a takich nie brakuje stwarzają zagrożenie na drodze

Jestem z Olesnika. Wszystkim, którzy myślą, że te smieszne nowe zakazy coś dadzą, proponuję stanąć obok barierek na ścieżce rowerowej i popatrzec co się dzieje. O godz 12 w 10 min naliczyłem 7 przypadków wyprzedzen ( zaraz od momentu wyjścia z łuku od strony Rzasawy) i jeszcze więcej przekroczeń prędkości. Buractwo jeździ wg swoich zasad.

Zadzwoń do płokułatuły...

Twoje życie musi być bardzo nudne skoro zajmujesz się staniem i liczeniem samochodów, których kierowcy popełnili wykroczenia. Jest wiele ciekawszych zajęć, naprawdę.

Co ten smiszny naczelnik pierdzieli ze kontrole odbywaja sie normalnie?? Jak do tej pory pojawiali sie od czasu do czasu i tylko w gidzinach powrotow z pracy badz dojazdow do pracy, tak teraz wlocza sie tam codziennie od wczesnego rana do poznego wieczoru. Po co droge robic, lepiej wlepiac mandaty i wstawiac durne ograniczenia.

Chyba na zmianie bimberku polali i język się placze.... O nie przepraszam zapomniałem że tylko 8 klas i dalej do pracy....a ja tam mieszkam i widzę co się dzieje.... Więcej kontroli

Osoby które nagminnie rano na wojska polskiego jadą lewym pasem i na wysokości stacji benzynowej wpychaja się w korek powinni najbardziej karać.

Wprost przeciwnie. W tym kierunku są dwa pasy i kierowcy mają prawo tak jechać, a na przewężeniu kłania się jazda na suwak. NIestety wielu kierowców, uważa, że wszyscy powinni stać w jednym rządku, choćby i do targowiska, a jazda na suwak jest im kompletnie nieznana. Nagminne jest wtedy utrudnianie zjazdu kierowcy na prawy pas mimo włączonego kierunkowskazu, a co za tym idzie - pierwszeństwa.

Następny troglodyta. Jazda na suwak na przewężeniu. Ja pier@&dolę, weź doczytaj, bo coś tam słyszałeś, ale gó@#wno zrozumiałeś.

Tak samo w drugą stronę po 14, cwaniaczków z pksow kitujacych prawym pasem a przed samym rondem wciskających się na lewy

Łosiu bagienny w Polsce jest ruch prawostronny.

Oraz autobusy

I to są często kierowcy z jedynką. Nie komentuję, bo usprawiedliwię samorządy i urzędy odpowiedzialne za rozsądne i pożyteczne wydawanie pieniędzy na drogi, które trwonią je w pokazówkach inwestycyjnych...

Droga rozwalona, łata na łacie studzienka na studzience,a ty panie remontuj sobie zawieszenie za zarobione 2000 w spólce... Zamiast policje zagonić do łatania dróg to do wlepiania mandatów przytciskają, zamiat drogę remontować to nam władze tężnie stawiają . hahhah

Tyle zarabiając tym bardziej trzeba przestrzegać przepisów, bo jak zapłacisz mandat to braknie na chleb. Dzisiaj najwięcej wyprzedzali na podwójnej młodzi, podejrzewam że ze spółek. Pod nogą jest moc ale pod czapką rozumu brak.

Pomyłka w ocenie, miała być zielona.

Ciekawa logika. Przekraczali prędkość to nie będziemy egzekwować tego aby nie przekraczali tylko jeszcze bardziej ograniczymy. Ja bym fotokarabin zamontował. Jak ktoś jedzie >90 + 6km to bym strzelał (w opony)

"Kierowcy dojeżdżający do kopalni i elektrowni muszą zdjąć nogę z gazu. Kierowcy się boją o swoje samochody." No ale zamiast poprawić jakość drogi to najlepiej postawić ograniczenia... Taki kraj...jutro w całej Polsce poza terenem zabudowanym będzie obowiązkowalo 60 dla bezpieczeństwa zwierząt...

Ul. Mioceńska od 15.15 zapraszamy patrol, duży biało-niebieski autobus dzień w dzień. Po co tam zakaz jak nie jest egzekwowany?

Może się odezwij do swoich sąsiadów z bloku co ciągle stawiają samochody na chodniku, chociaż miejsca na parkingu są wolne.

Na Rynku Grocholskim stają na zakazie zatrzymywania, i tak od lat. Zakazy są tylko nie dla nich.

Przecież tam było 120.. A teraz 60? Ludzie..

Dalej wyprzedają, na pasach, na podwójnej ciągłej. Tylko policja może to ogarnąć częstymi kontrolami.

To była kwestia czasu kiedy wprowadzone będzie ograniczenie. To przez bezmózgowców którzy widząc kolumnę i tak wyprzedzali powodując zagrożenie. Niech mnie ktoś teraz wyprzedzi to moje nagranie przekażę policji. Czas na przestrzeganie przepisów.

Konfitur jak widać nie brakuje

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także