Rejestracja i logowanie

Koń spłonął w pożarze ośrodka pod Bełchatowem, ogień strawił też budynek i samochód. Strażacy ustalili przyczynę [AKTUALIZACJA]

Wydarzenia 23-07-2020 Autor: rafkur Foto: OSP Łobudzice; OSP Wypychów
17

Od wczesnych godzin rannych strażacy z powiatu bełchatowskiego i wieluńskiego walczyli z pożarem, który wybuchł na terenie byłego ośrodka wczasowego w Woli Pszczółeckiej. Budynek doszczętnie spłonął, niestety życie w płomieniach stracił też koń. Straty wyceniono na 300 tys. zł. 

Dyżurny straży pożarnej zaalarmowany został w czwartek o godzinie 5:00. Ze zgłoszenia wynikało, że ogień trawi zabudowania znajdujące się na terenie prywatnym, który do niedawna służył jako ośrodek wypoczynkowy. Do akcji ruszyły zastępy z Bełchatowa i powiatowe jednostki OSP. Wsparcia udzielił również PSP Wieluń. Łącznie na miejscu, przez kilka godzin z żywiołem walczyło 7 zastępów - akcja zakończyła się około godziny 9:00.

Gdy strażacy dotarli na miejsce płomieniem objęty był budynek gospodarczy, który wcześniej służył jako świetlica. Obiekt doszczętnie spłonął, podobnie jak znajdujący się obok samochód osobowy oraz pusta naczepa od samochodu ciężarowego i sprzęt do jazdy konnej. Niestety nie obyło się bez ofiar, w pożarze zginął koń, który znajdował się w płonącym budynku. 

Pracujący na miejscu policjanci, wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalili, że prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było przeciążenie instalacji elektrycznej. Wstępnie straty zostały wycenione na 300 tys. zł. 

komentarze (17)
Dodaj komentarz

lepiej palic dopalacz a nie konie . Wole sobie smazyc doapalcze niz jakies biedne zwiezenta . ludzie opamientajcie sie nie rubcie tak

A ja całe życie wychowałam się w Bełchatowie i nigdy nie słyszałam o takim ośrodku wypoczynkowym

Niektórzy nie wiedzą że trzeba co 5 lat elektryka na pomiary zaprosić. Wykryłby usterkę i koń by żył.

Z kosmosu też było dym widać ????

koń spalony, jem pitce z dagrasso, zero trosk, zero potrzeb...

kotek siedzi na kolanach?

czy koń był ubezpieczony, jeżeli tak to na ile?

Jaki PSP Wieluń? - PSP Łask

Ten dym to konklawe Jaskuły z dolnego

Komunistyczny portal usuwa niewygodne komentarze. Zmieńcie nazwe dzień dobry komuna cenzura.

To czemu ten komentarz jeszcze wisi?

Z Wrocławia było dym widać

Z Bełchatowa było dym widać

Na Madagaskarze tez widoczny dym Potwierdzam

Mieszkam pod Grabica i było widać dym

Mieszkam w Irlandii, było widać dym.

Jako imigrant Irlandii.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także