Rejestracja i logowanie

To już 46 lat od otwarcia Wawrzkowizny. Zobaczcie jak powstawało to miejsce [FOTO]

Wydarzenia 22-07-2020 Autor: Emste Foto: KWB Bełchatów
35

Dziś mija dokładnie 46 lat od otwarcia Wawrzkowizny – miało to miejsce 22 lipca 1974 roku. By mogło do tego dojść, pracownicy musieli poświęcić 8 tysięcy roboczogodzin, a budowa obiektu kosztowała 4,2 miliona złotych.

Wawrzkowizna to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród bełchatowian. Znajdziemy tam plaże, zjeżdżalnie, boiska sportowe czy mini zoo. Nic dziwnego, że mieszkańcy chętnie wracają na "Wawrzkę", by odpocząć i oderwać się od obowiązków.

 

Dziś, ośrodek świętuje 46 urodziny – tyle lat minęło bowiem od jego otwarcia. Zobaczcie, jak to wyglądało na archiwalnych zdjęciach z Kroniki KWB Bełchatów.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

to co się tam działo to masakra pracownice podczas pracy używały pokoi do własnych przyjemności

Wcześniej jakoś wszystko się opłacało wszystko budowali i o dziwo stoi po dziś dzień a tera nic się nie opłaca, nic nie rentowne i trza sprzedać za złotówkę w prywatne ręce.

Opłaca się być pisiorke.

Najwyższy czas to zamknąć i postawić tam galerię. Nadal nie mamy w Bełchatowie takich ważnych marek jak Piotr i Paweł, lewiatan i wielu innych! Brać się do roboty i budować!

Kocham wawrzke . Miliony pięknych chwil rocznik 95

He he każdy mógłby być prezesem spółek bierze kasę z wynajmu nic nie wkłada kopalnia elektrownia placi A jak jest w rozsypce to sprzedać hehe

Kiedyś to otwierali....a dziś zamykają emoji

Jo pamintum te czasy!!!!!!!!

Ciekawie czy jasnie panujący mecenas "Monarcha" był już na wawrzkowiznie? Czy nadal zna tylko Ośrodek z opowieści swoich "Stanczykow"...

Dobrze że miasto pokosili z trawy i chwastów, bardzo za to jestem wdzięczny bo już drogowskaz na warzkowiznę to ciężko było zobaczyć jak chwasty po sufit samochodu rosły emoji ale tu podziękować muszę za przywracanie miasto to ładnego wyglądu.

Kurłaaa.... wykosili moje łąki kwiatowe...!!!!

Prawda jest taka, że motłoch jest u władzy. Z motłochem już tak jest, że wydaje im się, że są najmądrzejsi. Efekty widać choćby w stadninie w Janowie. Kiedy wszyscy krzyczeli, że nie należy tam dokonywać zmian, to motłoch musiał tam wstawić swoich. I gdzie dzisiaj jesteśmy? Kto słuchał wystąpień pani Pieluchy w Sejmie, to wie z kim mamy do czynienia.

Pielucha po zakończeniu posłowania powinna odpowiadać za powstałe szkody wynikające z jej posłowania. I wreszcie odpowiedzieć za starostowanie razem z Mariuszem, którego zrobiła inwestycyjnym w KWB. To się w głowie nie mieści na jaki poziom weszła patologia w wykonaniu pisiorow z Pieluchą na czele.

Zgadza się ,że jest memoji otłoch u władzy ,ale wszesniej kto rządził ?inny motłoch ,wybierany przez motłoch na początku głosowaliście za PZPR ,później zmieniliście zdane solidarność emoji ,później znowu byle SLD i pan Aleksander Kwaśniewski ,który to obiecał wszystkim mieszkania,później wam się odwiedziło na AWS i inne ,później przerzuculiscie się na PO ,jak już za dużo pieniędzy ginęło ,to na PIS znowu głosujecie na socjalizm+ historia zatoczyła koło ?walczyliśmy z socjalizmem ,teraz budujemy go emoji od nowa

Tw Bolek.Bardzo upraszczasz ,wyraźnie chcesz wsadzić szpilę PIS ,ogarnij się i przejrzyj na oczy.

Proszę Pani jaką szpile,to do czego doprowadziły wszystkie rządy po 89 roku? Trzeba samemu sprawdzić budżety państwa ,jest opis,jaki są długi na wikipedii ,sprawdzić jakie jest zadłużenie systemu emerytalnego ,trzeba sprawdzić nasz kraj na zlecenie ,emojinaszej kochanej unii , którą tak kochacie robi raporty emoji trzeba trochę pomyśleć samamu a słuchać tylko tv ,oglądać telenoweleemoji bo tam wszystko jest w różowych barwach ,jak za towarzysza E.Gierka , było tak dobrze ,że aż zde,,,chlo ,jedno jest pewne ludzie będą wspominać dobre czasy Pana Kaczyńskiego jak i wspominają dobre czasy Towarzysza Edwarda Gierka ,ale zastanówcie się jak było tak dobrze ,to dlaczego już kredytu dawcy nie chcieli ?emoji czyżby bankrut?

Ci od Pieluchy to utopią wszystko gdzie są zatrudnieni, Ramb kwiczy, energoserwis to samo, inwestycje w kopalni to beznadzieja. Dobrze że Pani Prezes powoli strząsa te pajęczańska szarańczę. No i trzeba rozliczyć i dać pokutę.

Po 46latach przychodzą jacyś pseudodo prezesi i wmawiają że się już nic nie opłaca,najlepiej sprzedać/zaorać i w D.pie mieć że pół wieku temu poswiecili swój czas i pracę. Na obchodach Dnia Energetyka odbierzecie medale i furę pieniędzy za wasze h.ja warte zasługi

No tak ,bo to nie ich majątek nie dorobi się własną ciężka pracą, partia ich tu postawiła ,wiadomo musi dać im tzw.emojiżer , muszą żerować ps.jak nastanie znowu jakąś inna tzw.dobra zmiana , będzie zmiana i tak od zawsze emoji ludzie mają ,to na co zasługują

A gdzie ksiadz?

Inna grupa pracowników budowała mu kościół na Dolnośląskim!

Wawrzkowizna idzie w likwidacje niedługo motłoch robotniczy będzie się kompał się w kałuży w sadzie jabłkowym czechowskiej

A jak skończy?

A pokropku nie było??

Za to pseudo górnik jest

Super, fajnie zobaczyć, jak wyglądał ten obiekt w chwili jego budowania. Tylko zdjęcia nieprecyzyjne. Warto byłoby zobaczyć, jak obiekt wyglądał oddany do użytku. Na zdj same pola i drzewa.

Kiedy zniknie gęba Tchórzoskiego z ulic Bełchatowa?

Jak ci nie pasuje to się nie patrz.

Chwilę po Długopisie emoji

4,2 miliona złotych za plaże, zjeżdżalnie, boiska sportowe i mini zoo. Teraz za kilka głazów, czy kilka drzewek kilka milionów złotych, gdzie tu logika?

Jak dobrze pójdzie,zostaniemy milionerami tak drukują pieniądzeemojips. Tylko co za to kupimy? emoji

Pisiory wykończą wszystko, a szczególnie te od Pieluchy. Wawrzke zaczął dołować wielki prezes od Pieluchy, Krzysztof. Potem następcy idą ta samą drogą.

Przecież w szeregach od Pieluchy to sami grabarze, nic nowego. Do niczego w normalnym życiu nie doszli, tylko przez politykę im się fukslo. Teraz powoli wracają do pajęczańskiego gniazda jak się na nich poznali.

ważne ze PiS "żondzi", grabarze regionu ... i ich motto: "A po nas chocby popiół"

46 lat i już prawie wszystko zniszczyli emoji , ze słokiem poszło szybciej emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także