Rejestracja i logowanie

Kometa na bełchatowskim niebie. Kiedy można ją zobaczyć?

Wydarzenia 15-07-2020 Autor: kci Foto: kci
11

Niecodzienny widok na polskim niebie. Każdy - bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu - ma możliwość zaobserwować kometę NEOWISE, oficjalnie nazywającą się C/2020 F3. Co ciekawe w celu obserwacji nie trzeba wybierać się poza Bełchatów. Wystarczy znaleźć miejsce choć trochę oddalone od drzew i świateł. Oczywiście musimy wybrać bezchmurny wieczór.

Kometa, która w tej chwili jest dobrze widoczna na niebie, została odkryta przez satelitę NASA w marcu w chwili zbliżania się do słońca.

Kometa będzie widoczna na przez większą część tego miesiąca o świcie i zmierzchu. Co ważne, obiekt znajduje się dość nisko nad horyzontem, dlatego w celu obserwacji najlepiej poszukać miejsc znajdujących się w pewnej odległości od drzew czy zabudowań.

- Kometa jest dość jasna i można wypatrzeć ją gołym okiem, tuż po zachodzie słońca. Widoczna jest przez całą noc początkowo od północnego zachodu, później na północy i nad ranem widoczna na północnym wschodzie. Znajduję się około 8* nad horyzontem, czyli trzeba się wybrać poza miasto i lasy – informuje facebookowy profil Łowcy Burz Łódzkie.

Specjaliści podkreślają, że kometa nie stanowi żadnego zagrożenia dla Ziemi i jest na drodze do bezpiecznego jej minięcia.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją

Dużo kosmitów mieszka na naszej planecie i trza uważać bo są złe i dobre.

Pan Jezus się narodził kometa leciała, Pan Andrzej Duda został naszym przywódcą kometa leci...przypadek ?

Hahahaha najlepszy troll w tym roku XD

Cud Stasiu, cud!

KU FA DIABEŁ

Nadciąga noc komety, ognistych meteorów deszcz...

Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć...

Blaski odblaski powódź pozłoty Krzyże południa I gwiezdny pył Stosy diamentów Co zimnym światłem Będą się palić Do kresu dni...

idź sie porządnie wykasztań

Chyba tobie w ryj.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także