Rejestracja i logowanie

Ważne informacje dla bełchatowian pobierających ''500+''. Można już też składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną

Wydarzenia 09-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
28
Ważne informacje dla bełchatowian pobierających ''500+''. Można już też składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną

Mieszkańcy Bełchatowa, którzy w ubiegłym roku otrzymali świadczenie z programu „Rodzina 500+”, w tym roku nie muszą składać wniosków. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie rozpoczął natomiast przyjmowanie wniosków o przyznanie pieniędzy z programu „Dobry Start” na sfinansowanie wyprawki szkolnej. Od początku lipca wpłynęło już ok. 900 wniosków, które można składać na razie wyłącznie drogą elektroniczną.

Bełchatowianie,którym w ubiegłym roku MOPS przyznał świadczenie „500+” w tym roku nie muszą składać wniosku o to świadczenie w 2020 roku. Zgodnie z nowelizacją ustawy od 2021 roku zmienia się okres rozliczeniowy, a ten bieżący zostaje automatycznie wydłużony do maja 2021 roku. Wnioski na nowy okres zasiłkowy przyjmowane będą w formie elektronicznej od 1 lutego 2021 roku, a w formie papierowej od 1 kwietnia 2021 roku. Przypomnijmy, że dotychczas właśnie od 1 lipca rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+ ". 

Od początku lipca MOPS w Bełchatowie rozpoczął natomiast przyjmowanie wniosków o świadczenia z programu „Dobry Start”, w ramach którego można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. W lipcu wniosek można złożyć tylko drogą elektroniczną. Z tej formy w ciągu kilku dni skorzystało już około 900 mieszkańców Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, aby w lipcu złożyć wniosek o "300 plus" za pośrednictwem internetu, skorzystać można z kilku platform: Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - empatia.mpips.gov.pl oraz z bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia będzie też można zrobić to za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP - epuap.gov.pl. W taki sam sposób przyjmowane są wnioski o świadczenia alimentacyjne i rodzinne. 


Natomiast mieszkańcy, którzy chcieliby złożyć dokumenty w formie papierowej – w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, muszą poczekać do 1 sierpnia.

O 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną mogą starać się: rodzic, opiekun prawny lub fizyczny uczącego się dziecka, które nie ukończyło 20. roku życia, a także rodzice uczniów niepełnosprawnych w wieku do 24 lat.

- Świadczenie „Dobry Start” przyznawane jest raz w roku na zakup wyprawki szkolnej. Kwota 300 zł wypłacana jest bez względu na osiągany przez rodzinę dochód – informuje bełchatowski magistrat.

Jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, pieniądze otrzymamy do 30 września 2019 roku. Natomiast jeśli dokumenty wpłyną do MOPS-u między 1 września a 30 listopada, na wypłatę świadczenia trzeba będzie poczekać do 2 miesięcy.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Czaskoski dziad nie da nic i karze pracować! Duda da za nic pieniądze! I takiego prezydenta potrzebujemy! Kto głupi niech pracuje! Mądrzy wybiorą Dude!

U nas większość torfiorzy to nie potrzebują +

Skoro pisia bieda jest w takiej potrzebie, potrzebuje 500+, 300+, inny +, to może MOPS postara się o wydawanie dla tych obywateli pokrzywdzonych przez los paczek żywnościowo-higienicznych, tym bardziej, że niektóre z tych produktów znacząco potaniały. A każdemu dziecku pepegi +, gdyż szkoła już bliziutko!

Boli że za czasów młodości tylko na kartki można było kupować i stać 3 dni w kolejce a teraz młodym ludziom na starcie państwo choc trochę pomaga. No tak zarobiony torfiorz z KWB ciężka praca się nie dorobił to trzeba innym w portfel zajrzeć co by nie miał lepiej... Świat się zmienia nie zatrzymasz tego Janie. Twój + rozumiem oddajesz na cele dobroczynne

Co tacy jak ty zrobią, kiedy to "państwo" przestanie wam pomagać, a za wszystko trzeba będzie kiedyś zapłacić. To co robi pis jest formą wyborczej łapówki na kredyt, a nie pomocą dla was. Kiedyś się zdziwisz mocno!

Każdy w moim gospodarstwie domowym pracuje i zarabia żeby się utrzymać dopóki siły i zdrowie pozwoli to będę pracował i nie jestem z tych którzy liczą tylko na "zapomogi" ale fajnie że są te + bo to pozwala nam na więcej np odłożyć to na przyszłość dla dziecka albo na wakacje. Nikt nie wie jaka będzie przyszłość tego kraju dzisiaj ten rząd jutro inny i każdy ma swoją wizję Państwa, ale póki co nie widzę powodu dla którego moja rodzina i ja miałbym z tego nie skorzystać. Tylko dlatego że "Jan Kowalski" nie dostaje nic to innym też zabrać? Nie dogodzisz.. ja płacę podatki a moi młodsi koledzy są z tego obowiązku zwolnieni i co mam im mówić weź mi oddaj część swojej pensji bo "za moich" czasów tego nie było ???? sorry....

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Cisza nocna kończy się o 6. Więc nic nie zrobisz. Jedyne co to porozmawiać z rodzicami dzieci????

Kryśka, ale ty fadna jesteś

Dzisiaj w pracy słyszałem jak ludzie agitowali politycznie, o 15 minut później te same osoby wymieniały się informacją , że można składać wnioski na 300+

świadczenie będzie wypłacane w podpaskach czy tamponach?

Chyba w musztardzie.. nie jestem pewien

Zeby nie te programy rzadowe to bieda by byla dzieki PiS wszystkie rodziny maja lepszy los

Oczywiście oprócz tych wszystkich rodzin, które na to płacą!

Te 500 + 300+ to ratuje zycie dzieciom bo kiedys to Niesiolowski mowil ze glodu nie ma bo sa sliwki I szczaw a dzieci byly glodne PiS zlitowal sie nad dziecmi I b dobrze

Ja wtedy musiałem pracować na dwóch etatach i nawet nie miałem czasu narzekać. Dzieci skończyły studia i pracują dla Polek i Polaków i też się nie oglądają na daniny.

Będzie nowoczesny zapach teraz emoji

Głosowałem na Bosaka teraz zagłosuje na Dude bo nie chce mieszkać w Polsce pełnej ****óww i uchodzcow

*peedałów

A od 10 lipca mozna skladac wniaski na nowy program Menelowe +. W ramach programu maja placic ludzie ktorym chce sie pracowac tym ktorzy prace maja w powazaniu.

A mógłbyś napisać dla kogo będzie to manelowe + i jakie są kryteria bo jestem bardzo zainteresowany.

Nudne to już emoji

Tyle lat był spokój, widać za długo, to ktoś wymyślił nowy plac zabaw. Od ponad roku za oknem nic tylko wrzaski, krzyki. Ja rozumiem małe dzieci muszą więc gdzieś wyszalec, ale czy muszą tak się drzec? Nie potrafią normalnie rozmawiać, bawić się? W domu też tak się zachowują? A rodzice chyba coś ze słuchem mają skoro nie zwracają na to uwagi. Bo te wrzeszcace maluchy powinny być pod ich opieką. Taki 4latek nie może być sam, więc jak to jest? Potrafią już o 7 przyjść na plac i zwoływać: Szymek, Szyymeeeek, Szymeeeek, Szyyyymeeeeek!!!!! A Szymek ma gdzieś wołanie kolegi, bo pewnie jeszcze śpi jak i rodzice skoro w żaden sposób nie reaguja. Nikt tu nie mówi, że mają nic nie mówić, ale KULTURY uczy się od małego. Dlatego drodzy rodzice do dzieła, długa droga przed Wami, macie nad kim pracować. Dookoła Was mieszkają ludzie, oni nie muszą wysluchiwać Waszych drących się dzieci.

Nie pamięta wół jak cieleciem był...

Kup dom....

Na osiedlu są domku znawco tematu

Szymek!!! Szymek !!!!!! Szymek !!!!! Chodź na dwór!!!!!

Godzina 06-03 . Szymek!!! Szymek!!!!!!!Szymek!!!!! Gróbo po szóstej....sklep otworzyli... chodz na piwo...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także