Rejestracja i logowanie

Premier Mateusz Morawiecki rozdawał ''czeki'' w Bełchatowie. Jeden z radnych zapytał o Złoczew...

Wydarzenia 08-07-2020 Autor: Greg
221

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bełchatów, gdzie spotkał się z samorządowcami z regionu. W MCK PGE Gigantach Mocy rozdawał promesy przyznawane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Problem w tym, że są to "czeki bez pokrycia", bo sam fundusz jeszcze nie ma podstawy prawnej, a samorządy wnioski o wypłatę dofinansowania będą mogły składać... pod koniec lipca lub dopiero w sierpniu. Po uroczystości samorządowcy mieli czas na chwilę rozmowy i wspólne zdjęcia z szefem rządu. Padło też pytanie o odkrywkę Złoczew. Pod budynkiem MCK protestowali zwolennicy Rafała Trzaskowskiego

Wizycie szefa rządu towarzyszyły wzmożone środki ostrożności. Na placu Narutowicza zaparkowały samochody z dodatkowymi oddziałami policji. Niewykluczone, że miało to związek z pojawiającymi się pogłoskami o możliwym proteście związkowców z kopalni i elektrowni. Organizacje związkowe na placu Narutowicza jednak się nie pojawiły. Przyszli natomiast zwolennicy Rafała Trzaskowskiego. Każda osoba wchodząca do budynku MCK PGE Giganty Mocy była skrupulatnie przeszukiwana. W sali teatralno-koncertowej zgromadziło się niespełna 200 osób. W większości byli to zaproszeni samorządowcy oraz media. Premier Morawiecki nie znalazł czasu, aby spotkać się z mieszkańcami.

Podczas uroczystości premier rozdał promesy przyznawane poszczególnym samorządom w ramach tzw. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju to aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).

Premier Morawiecki w trakcie przemówienia w Bełchatowie podkreślał, że tarcza finansowa w czasie kryzysu związanego z pandemią uratowała w Polsce aż 5 mln miejsc pracy. Wspomniał też o tarczy społecznej, która była wdrażana przez ostatnie 3-4 lata. 

- Okazała się doskonałym amortyzatorem dla polskich rodzin, również w naszych miastach, a także powiatach i gminach. Sami odpowiedzcie na pytanie: gdzie byłaby Polska po tak dramatycznym uderzeniu jak epidemia? - powiedział Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w Bełchatowie premier Morawiecki Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych nazwał kolejną tarczą. Promesy otrzymali samorządowcy z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego.

- Wiemy, jak najlepiej wychodzić z tej fazy kryzysu, w której teraz jesteśmy. Wójtowie, burmistrzowie, starostowie najlepiej wiecie w co zainwestować te pieniądze na pożytek mieszkańców. Wszystkie miasta średniej wielkości muszą być centrum rozwoju gospodarczego – powiedział w Bełchatowie premier Mateusz Morawiecki.

Problem w tym, że przyznawane samorządom czeki nie mają formalnie podstawy prawnej. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, wspominany fundusz nie został wprowadzony jako osobna ustawa, ale jako poprawka do ustawy o Bonie Turystycznym. Poprawki Senatu w tej sprawie musi jeszcze ostatecznie zaakceptować Sejm, który zbierze się dopiero 24 lipca. Na rządowych stronach można przeczytać też informację, że nabór wniosków od gmin i powiatów zostanie rozpoczęty... dopiero w drugiej połowie lipca lub w pierwszej połowie sierpnia.

Co ciekawe podobne czeki, samorządowcy z powiatu bełchatowskiego otrzymali już około dwóch tygodni temu pod bełchatowskim starostwem, gdy rozdawał je wicewojewoda łódzki Karol Młynarski i posłanka z Bełchatowa - Małgorzata Janowska.

Na temat czeków rozdawanych samorządom w ostatnim czasie w miastach całej Polski wypowiedział się kilka dni temu marszałek Senatu.

- Rząd powinien działać w granicach prawa, a prawo w sprawie rozdawania tych czeków jest jeszcze nieustanowione. Wróciło do Sejmu z poprawkami. To nie są standardy państwa demokratycznego - powiedział Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

Po uroczystości przekazania „czeków” w Bełchatowie samorządowcy mieli chwilę na wspólne zdjęcie z premierem, a także chwilę na wymianę kilku zdań. O budowę odkrywki Złoczew, o której premier nie wspomniał podczas przemówienia, zapytał Piotr Kotas, radny gminy Bełchatów.

- To leży w gestii Głównego Geologa Kraju – odpowiedział krótko Mateusz Morawiecki.

Przed budynkiem zgromadzili się zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, którzy głośno dawali do zrozumienia co sądzą o kampanii wyborczej i rozdawaniu czeków.

- Puste czeki, puste czeki – krzyczało kilkunastu przeciwników PiS.

komentarze (221)
Dodaj komentarz

Czeki rozdawał, a nie ryż ?

Morawiecki, jak prawdziwy "czekista"!

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Ja będę bardziej szczęśliwy jak nie wygra PAD!

No jeszcze parę dni i się skończy to przedstawienie. Duda musi wygrać żebyśmy dalej byli szczęśliwi.

Najfajniejsi ludzie poszli za Bosakiem bo widzę, że tu już ich nie ma, żeby flagi z ziemi po reszcie dupowłazów i pozerów sprzątać

Pielucha się pokazała ale nie zabrała głosu i siedziała na boku. Bełchatów nie patrzył na nią życzliwie.

Dobrze , że te starsze ludzie (rodzice) jeszcze żyją to Duda wygra i jest światło w tunelu że ten kraj idzie w dobrą stronę . Tutaj czy wygra czy nie to mnie to wali. Ważne aby był prezydentem dalej.

Seniorzy do urn!!!

Niestety to "starsze" pokolenie sprawi, że będzie nami rządził PAŹ Kaczora, a Polska będzie jedną, wielką, zadłużoną -WIOCHĄ.

Obłuda i butność tego rządu doprowadziły nasz kraj do bankructwa i rozpadu wielu gałęzi przemysłu. Dawno tak źle nie było. Żasne kłamstwa tego nie zmienią. Możecie wręczać czeki dawać jakieś grosze. Ale więcej wypływa z naszych kieszeni niż wpływa. Doprowadzić pge do skraju bankructwa to tylko pis umie. Ratujcie co się da. Bo niewiele zostało poza kłamstwami i obietnicami. Nawet rozdawane czeki nie mają pokrycia i są tylko próbą lapówek kampanii. Wstyd i żenada

A wcześniej przez 30 lat było dobrze w czasie tzw.demokracji? To dlaczego tych śmiesznych partii , które rządziły już niema? Ale dług po nich pozostał ? Idziemy na dno ,cywilizacja zachodniaa i ta demokracja władza ludu kończy się bankructwem ...

Trzaskowski poparł 500+ , zadeklarował ze pójdzie na marsz niepodległości, sprzeciwił się małżeństwom jednopłciowym. Teraz to ja tylko czekam jak powie że głosuje na DUDĘ.. emoji

Zagrywka jak z Gowinem w 2018, wtedy pogrążył Matysa, teraz utopi Dudę...

I tak ma być. Populiści typu Duda do lamusa.

Żona Dudy uczyła nasze dzieci niemieckiego. Skandal!!!

I znowu będzie uczyła

Czy mi się wydaje czy wystawianie czeków bez pokrycia jest karalne Tym powinna zając się prokuratura Oczywiście nie ta bo ta jest jak wiadomo PIS-owska, nie państwowa, i dzięki temu każdy PIS-owski polityk stoi ponad prawem Tak jak w PRL-u

Wyp... z naszego miasta Pisiorki, kłamcy

Nikt nigdy tak nie robił głupków ze swoich wyborców jak robi Mateusz z Adrianem Cyrk z przekazywaniem czeków bez pokrycia można tylko porównać do kartek w PRL-u Ale to właściwie nie dziwi bo PIS to współczesna wersja bolszewika

Mylisz się. Robil i to lepiej. Donald Tusk obiecal , ze wyrzuci ze swojego rządu każdego, kto zaproponuje podniesienie podatków, następnie sam je podniósł. Pieniędzy na polskie dzieci nie miał, natomiast na zasiłki dla uchodźców pieniążki by się znalazły. Wydymał Was jak frajerów.

A kto Ci obwodnice Bełchatowa wybudował?

Nie kto tylko za czyje . Pieniądze które są wydawane na zadania publiczne najpierw są nam zabierane w formie różnych podatków. Inne pieniądze to środki tak znienawidzonej UNI Europejskiej. To my , którzy płacimy podatki finansujemy to czym politycy się chwalą

ja to wiem, ale dużo osób nie wie że raz się finansuje drogi a drugi raz 500+. Ludzie mają krótką pamięć.

Przez 8 lat Polki i Polacy...

A po kryzysie zostawił kraj w takiej ruinie, że PiS dopiero teraz zaczyna brakować kasy do rozkradania xD

może dlatego mają takie poparcie wśród starszych; sentyment do czasów minionych...

Ta nie ma to jak bieda piszczy, rzadowa tv leci a od czasu do czasu zamieszki i agresja. Starszym tego brakuje. Widac po zachowaniu

Ludzie... tekturowe czeki na coś co jeszcze nawet do sejmu nie trafiło. Kolejna ściema Mateuszka. ŻENADA.

Ten opętany i nawiedzony dziadek z kodu to jakiś komediant jest? Tak wygląda lewacki elektorat?

Dziadek mi opowiadał, że ten Pan w przeszłości wybijał studentom demokrację z głowy gumową pałką ormowską. Nie przypuszczałem, że na stare lata tak Mu się z głową porobi.

Wiem,strach ci w oczy zagląda ,że możesz stracić miejsce przy korycie ,którymi PIS obdziela wyznawców swojej "głupoty" Bo jedyny komediant na tych zdjęciach to premier z czekami bez pokrycia Taka współczesna wersja PRL-u

Słuchaj. Jak by Ci obcieli emeryturę za służbę mateczce Rosji z 5 tyś na 1400 , to też byś stał i krzyczał, że demokracji nie ma .

Fakty! Powtarzasz q.rwizyjną propagandę. Emerytury za lata komuny to akurat obniżyło PO. To o czym piszesz to zabranie praw nabytych za służbę po '91 tylko dlatego że zaczęli służbę przed tą datą. Ale państwo ich zweryfikowało, uznało za potrzebnych i pozwoliło służyć w wolnej Polsce - i o to w tym chodzi! trzeba będzie im zwrócić te emerytury razem z odsetkami, chyba już są sprawy w Trybunale Praw Człowieka.

Kłamca Pinokio wie ze belchatow to miasto ciemnych niewyksztalconych ludzi i można im wcisnąć każde kłamstwo

Panie Jacku niech Pan wraca puki budynek jeszcze na węglowej stoi

Chyba po to, aby posrzedawać za bezcen nasz majątek jak np. SŁOK.

W 2019 roku fundusz kościelny otrzymał z budżetu państwa 171 milionów złotych i nikt z tego nie robi takiego widowiska.

Tylko wielką Trójca zbawi Bełchatów !! Jaro, Anżej i Mati. Od jutra rzucam robotę ! Tyle miliardów za darmo, tylko żyć !!! O przepraszam jeszcze Antonio coś ma dorzucić !

Ile głosów miał wąsaty w wyborach????

Kolejna rzecz żeby odwrócić uwagę od odkrywki Złoczew bida puka do Bełchatowa a z bawełnianej zrobią noclegownie

Czytam tu, że dostaliśmy talon na mniejszą kwotę niż Tworki. Dlaczego? Żądam, żeby samorządowcy pojechali talon wymienić.

Dokąd, do Gworek?

Do Tworek bałwanie.

Z Tworem to był lamus co się rozebal, uj mu w dupę nygusowi emoji

Po PRL-U w Bełchatowie mamy kopalnie elektrownie ,po rządach SLD mamy odkrywke Szczerców, po rządach PO-PSL mamy fukuszime(13blok) i siedzibe PGE GIEK .S.A. (podatki) w Bełchatowie .A poPIS co zostanie???.Wygaszanie elektrowni likwidacja kopalni . SUPER przyszłość dla regionu i młodzierzy!!!!!

Ludzie obuddzcie sie! Dokonczmy to co zaczelismy. Obalmy PO do konca. Pokazmy im, ze nie zapomnielismy, ze nie tu dla nich miejsce. Jak im sie Polska nie podoba to wypad! Powtarzam. Do konca!, do konca!..

A jak się pisiorom unia nie podoba to po co tam na stołki w wyborach do parlamentu unijnego się pchali, po co po unijne ,, many" łapska wyciągają

Dooo kooońca naaas uuuumiiiłoooowaaał!!! Pozdro dla eszystkich katolików z Pis.

Masa nas po podstawowym.. Damy radę.. Obalimy flaszkę

Jak bylo za PO ile zwykły człowiek zarabiał na godzinę 5/6 zł nie liczyli się z ludzmi mieli wszystkich w d...najlepiej sprzedać niemcom Gdzie Tusk i jego ukochana platforma w Brukseli hehe czemu nie przyjedzie jak ma chociaż trochę honoru i stanie na pierwszej linii frontu wywalone na swoich ma

Teraz zarobki 2 razy wyższe tylko ze ceny żywnosci rosną adekwatnie do zarobków lub szybciej

Tera jest bombeczka! 4 z przodu na pasku i codziennie paczka Malborasków za 50 zyla. A co. Stać mnie. A za rok to se kupie konia na aukcji.

Widocznie ludzie za tym tesknia. Znow chca na buty tydzien pracowac, objadac sie mortadela czy w kolejce do urzedu pracy stac po darmowe ubezpieczenie. Proponuje tych zwolennikow cofnac do dawnych standardow. Pozdrawiam

Weź się za robotę a nie patrzysz na datki z podatków rozgarnietych

Wlasnie robie caly czas, ale za granica, jak miliony Polakow, bo za rzadow waszego PO byla praca, ale za darmo.

Pietrek z Wilkowyj?

Chyba pod siebie robisz.. Hihi

Hehe.. Święta Prawda.. Nikt nie miał nic.. Teraz mają tylko nieroby i pincety ( mówię tylko o nierobach) Reszta nadal nie ma nic i z podatków musi to utrzymywać.. Nie pisze o emerytach bo im się należy!

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Weź spadaj na Bambo dojić Kanary fake

Jaka wladza by nie byla, znajda sie ludzie niezadowoleni, ktorzy beda protestowac. Nawet jesli wygra Trzaskowski, to co? Manna bedzie z nieba leciec? Zapomnieliscie jak bylo za PO? Byla ta manna czy nie?

To oburzające, Bełchatów powinien dostać talon na więcej niż Tworki.

Z elektoratem PiS to jak z dziećmi: nie dasz cukierka to jesteś zły, dasz cukierka to jesteś dobry, **** z tym, że od słodyczy komuś się zęby zepsują

Dajcie dużo czerwonych łapek, będzie się kom wyróżniał, tylko takie czytam te "ukryte"

Wąchock dostał talon na podobną kwotę, a Tworki jeszcze więcej

Po co ten kłamca tu przyjechał? Bredzi od rzeczy machając łapami jak pajac. No tak, przecież to Pinokio

Jedna pani zwolenniczka pisu jak zobaczyła Morawieckiego to się posiusiała ze szczęścia

Tak to jest z Pisowskimi dziewczynami... za Morawieckim czy Dudą to szczają a na swoich facetów tylko leją...

Powiem tak Znienawidzony Tusk wiedział co robi Poznał się na Mateuszku i go wyautowal

Donald Tusk: Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać „patronem polskich spraw”. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat.

Kaczyńskiego i kleru!!!

Impreza jak za wczesnego Gierka

Promesy na talony turystyczne to też na takich dużych kartonach wydrukują? Trza być w domu, listonosz do skrzynki nie wepchnie.

Witajcie pisiorskie buźki! Chcieliście sierpa i młota to mota! PZPR w wydaniu XXI wieku.

Trzynastą emeryturę też nam raczej wypłacą w takich czekach. #AndrzejDuda2020

A Pan poseł Kubek wyskoczył z PGE z artukułem. Taki pożądny polityk był zanim zajął się polityką

Slucha jakby cos rozumiała ....

I znow te same mordy co pod sadem stali. Tfu.

Spójrz w lustro, czeka na ciebie twój ryj!

"Proboszcz parafii św. Mikołaja w Parchowie na Kaszubach pobił gościa swojej plebanii, który próbował powiesić plakat z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego" U nas też by się taki proboszcz przydał co tak walczy o Polskę!!

UWAGA! W całej Polsce grasuje oszust wręczający czeki metodą na Pinokia.

Nie znam się na matematyce (bo maturę zdawałem z religii) i nie rozumiem dlaczego mama mówi, że ten czek na najwyższą sumę tyle samo wart co ten na najniższą.

Mateusz wajche przełóż, jedź do domu i nie świruj

Z rana to zrobiłem, jak Cię tylko zobaczyłememoji

Myślicie, że te puste czeki zakryją oczy ludziom w Bełchatowie? Nie! Nie damy zniszczyć Bełchatowa. Trzeba działć i ratować co się jeszcze da. Obudźcie się i pomyślcie póki czas.

Dobrze że w niedzielę bedzie koniec tego cyrku... ile razy będą rozdawane te same czeki . To czy bez pokrycia to już inny temat. Jakieś 2 tygodnie temu czytałem na stronie Ruśca że dostali 500 tyś . To że najniższa kwota w powiecie to na pewno jeszcze wina poprzedniej władzy. A może się mylę. Może mamy już w Ruścu cały milion . 2 razy po 500 tyś. Czekam na szybką odpowiedź szefowej najważniejszej instytucji w ciągłym remoncie w Ruścu. Włączyłem stoper. Zobaczymy ile będzie trzeba czekać na odpowiedź.

Czeki na taką wielgachną kwotę to pani starosta pewnie zdeponowała w banku?

Ja bym się bała taki czek nosić przy sobie, żeby mnie nie napadli.

Samorządowi i rozlokowani po państwowych spółkach pisowcy będą się bali zaszczepić na grypę. Czarny rynek szczepień, to będą teraz pisowcy szczepiący po kryjomu dzieci na polio u siebie na grypę.

Buhhhaaa wkoncu koniec eldorado

Za pieniądze z tego pustego czeku, który tak chętnie pani starosta przyjęła od premiera, da się wzmocnić smród na Binkowie, ale nie da się zlikwidować.

Taka oto historia. Jakiś czas przed wyborami do sejmu. Inne miast niż Bełchatów ale siatkarskie. Na mecz przyjeżdża minister z PiS. Zanim przyjechał kazał wydrukować czek na dużą kwotę. W przerwie meczu wychodzi pan z pis I daje prezesowi klubu ten czek a spiker informuje że rząd pomoże klubowi żeby nie upadł. Ludzie klaszcza. Mecz się kończy. Polityk wyjeżdża. W kuluarach po czasie pytamy prezesa ile dostał klub. Nic nie dostał. Nie zwrócili nawet za wydruk tego dużego czeku. Także dziękujemy za czeki i mamy nadzieję że przynajmniej nasi włodarze za wydruk nie płacili.

A to było za PO zapomnialem dodać

Trzaskowski poparł 500+ , zadeklarował ze pójdzie na marsz niepodległości, sprzeciwił się małżeństwom jednopłciowym. Teraz to ja tylko czekam jak powie że głosuje na DUDĘ. emoji emoji emoji

Ha ha ha, dobre, racja!

ja pitole !!! to teraz w pislandi pomnik Pinokia na banka obstawiam na 11 listopada emoji ale ze miasto tak zarosniete Panie Matys a tu taki gość i Pani wielebna Prezydent prostym krokiem ....jestem dumny prosze o nastepnych gości czytac likwidatorów kopalni i elektrowni w których jak widac po sondażach pracują NAJGORSI RODZICE pod słoncem . Wogóle nie myslicie o przyszłosci swoich dzieci ...brawo wy emoji

hahah emoji a te nasze bidulki odbierające czeki bez pokrycia szczesliwe jak dzieci co dostały loda emoji bo pinokio przyjechał na wieś do bastiony pisu ! premier panstwa co jezdzi i kampanie Dudusiowi robi zenadaemoji Macie racje głosujcie na Dude a tych waszych emeryturek w pge zadne z was nie doczeka

Czemu policja nic nie robi. Były bankowiec jeździ po kraju i wprowadza do obiegu czeki bez pokrycia.

Najlepszy jest protest tej grupki pajaców przes budynkiem, aż żałuję, że mnie tam nie było, bo komedia żywcem emoji w maskach, więc nie widać, że to cała rodzina Rożniatowskich przyjechała emoji jaki efekt protestu? Co się udało osiągnąć? Cały czas robicie tylko z siebie pośmiewisko, tyle osiągacie.

racja ty szczery ...zadne z nich nie ułaskawiło pedofila wiec to tylko pionki emoji i słysze ze już Unia europejska jest cacy trzy dni przed wyborami ...co jest chłopie cyrk tylko macie szczescie ze wasz elektorat to wykształcenie podstawowe -wszystko kupiemoji

Im się chociaż chciało tam pójść i protestować. Pokazali, że nie wierzą w te drętwe gadki Pinokia. Ty jedynie możesz sobie poujadać w internecie.

Mogę też pójść w niedzielę na wybory i oddać ważny głos. To jest najważniejsze. A stanie z jakimś bazgrołem na tekturze od butów jest Waszym zdaniem bardziej skuteczne? To powodzenia emoji ja też nie wierzę w ani jedno słowo Morawieckiego, ale trzy czy pięć , a nawet tysiąc osób stojących pod MCKiem nic nie zmieni, kiedy ktoś to wreszcie zauważy?

Możecie coś zmienić tylko edukując tą słabiej wykształconą i starszą część społeczeństwa, bo to właśnie oni spowodowali, że w drugiej turze mamy do wyboru Kiłę lub Rzeżączkę. Miałem nadzieję, że tym razem uda się coś zmienić, więc głosowałem na kandydata spoza tej dwójki. Chcecie coś zrobić?Zorganizujcie jakieś wieczorki o tematyce politycznej, społecznej dla osób starszych, gdzie bezstronnie ktoś wyjaśni jak wyglądają sprawy finansowe w państwie, opowie o tym jak wygląda faktycznie polityka i wtedy dotrzecie choćby do minimalnej liczby osób. Zminusowaliście mój pierwszy komentarz i zarzucacie, że mnie tam nie było/nie chciało się/nic nie zrobiłem itd. a prawda jest taka, że równie dobrze taki manifest mógłby się odbyć w polach przy Rakówce, bo taka jest właśnie jego skuteczność. Obudźcie się. emoji

Tyle lat był spokój, widać za długo, to ktoś wymyślił nowy plac zabaw. Od ponad roku za oknem nic tylko wrzaski, krzyki. Ja rozumiem małe dzieci muszą więc gdzieś wyszalec, ale czy muszą tak się drzec? Nie potrafią normalnie rozmawiać, bawić się? W domu też tak się zachowują? A rodzice chyba coś ze słuchem mają skoro nie zwracają na to uwagi. Bo te wrzeszcace maluchy powinny być pod ich opieką. Taki 4latek nie może być sam, więc jak to jest? Potrafią już o 7 przyjść na plac i zwoływać: Szymek, Szyymeeeek, Szymeeeek, Szyyyymeeeeek!!!!! A Szymek ma gdzieś wołanie kolegi, bo pewnie jeszcze śpi jak i rodzice skoro w żaden sposób nie reaguja. Nikt tu nie mówi, że mają nic nie mówić, ale KULTURY uczy się od małego. Dlatego drodzy rodzice do dzieła, długa droga przed Wami, macie nad kim pracować. Dookoła Was mieszkają ludzie, oni nie muszą wysluchiwać Waszych drących się dzieci.

Idz do lasu mieszkać, cisza...spokój...

To wracaj na wieś.

A ten z dużym wąsem to niby kto ?

Egzorcyści na większą sumę czek dostali, bo aż na 50 mln.zł.

Będą wyganiać demony z tych co głosowali na Trzaskowskiego !

Wojowniczy Adaś, obrońca uciśnionych, weteran walki o przywileje nie dotarł??? Lepiej bezpiecznie pokrzyczeć i poprotestować pod oknami zarządu i z satysfakcją mówić: „Ale im pokazaliśmy!”

Są i fani Trzaskowskiego widzę, którzy latami wypisywali na forach , że 500 + to rozdawnictwo i że długi będą spłacać nasze wnuki , a teraz Trzaskowski proponuje dorzucić jeszcze 200 i się już nie sprzeciwiają. Czyli 500 plus od Dudy , to rozdawnictwo , a 200 od Trzaskowskiego , to pomoc tak ? Już Wam nie przeszkadza, że te pieniądze też zostaną pozyskane z pieniędzy nas wszystkich ? Cóż za hipokryzja .....

od jakiego Dudy? no własnie elektoracie z mega wykształceniem to są nasze pieniadze ale wy za zadne skarby tego nie zrozumiecie Duda dał emoji 500 dał 700 zdrozało

Kolega nie zrozumie bo pewnie uważa że praca jest dla frajerów i śmieje się z nas jak o świcie lecimy do roboty

Mam nadzieję, że vice prezydent Matyśkiewicz dostał prawdziwy czek i będzie wymieniał nawierzchnię ulic w centrum miasta.

A ja mam pomysl:kiedy trzeba będzie podatek do miasta zapłaci lub inny urzędowy haracz do np urzędu skarbowego to też pojde z takim tekturowym czekiem! A co nie wolno??? A Mateuszkowi klamczuszkowi wolno??? A kłamczuszcze posłance bełchatowskiej wolno?

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Kup se kołek osinowy trolu

Jakie stawki ? 

A co oferujesz w godzince?

Chińską czape. Za dopłatą.

Te zdjęcia, do których sue ustawiła ekipa rządzących miadte, powiatem, gminami z tekturowymi czekami to chyba przejdzie do historii. Wyjątkowa żenada... Wyjątkowe obrzydlistwo...

A to niespodzianka! Najmłodszy syn byłego wicepremiera rządu PiS Jarosława Gowina namawia do głosowania na... Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Ziemowit Gowin (27 l.) nie po raz pierwszy uderza w opcję swojego ojca. Sam Jarosław Gowin nie zamierza karcić syna za jego poglądy polityczne.

Z poważną miną przyjmowali nasi dumni samorządowcy to upokorzenie.

Nie mamy ani jednego na tyle mądrego i na tyle odważnego samorządowca, który by odmówił udziału w tej szopce z rozdawaniem tekturek.

Nie godej tak ! bo Pana Kulińskiego i Rzepeckiego nie było !

Rzepeckiego Biznesmena? hahahaah emoji

to nie prawda, Pan Tomasz, Wójt z Drużbic odpuścił ten cyrk.

Za te czeki nawet papieru toaletowego do urzędu nie kupią.

Muppet Show

Jakakolwiek formuła współpracy Konfederacji i PSL z PiS na poziomie centralnym -rządowym, oznaczałaby początek końca Konfederacji i Ludowców,patrz przykłady LPR i Samoobrony po koalicji z PiS. Apel PAD do mniejszych ugrupowań, niczym obietnica kanibala przejścia na wegetarianizm.

Żeby się nie okazało po drugiej turze, jeśli Adrian przegra, czego mu życzę z całego serca, że czeki te są bez pokrycia. I wtedy nawet nie przydadzą się wam do podtarcia.

Już w niedziele wyborcy dadza czek Dudusiowi.

Po wyborach dac czek tylko nie wyborcom czaskowskiego. Ich życzenia niech krzak realizuje.

Trzaskowskiego, buraczany łbie!!!

Przestań się zgrywać Renia.

Jak tak dalej, pójdzie, to wkrótce wszyscy jak zadawanych lat korzystać będziemy z podobnych czeków, czyli kartek... na żywność, papierosy, alkohol...

Powiem krótko żenada

Panu starszemu w koszulce z napisami zamykanie ludzi się marzy ? Oj coś czuję, że tam emerytura obniżona.

Ten niby premier to rządzi czy robi kampanię temu niby prezydentowi, rozdaje czeki tekturowe propagandowe bez pokrycia.

bełchatówek wszystko kupi i Taki Morawiecki to wie emoji o złoczew zaden as nie zapytał dostał czek bez pokrycia co prawda to morda w kubeł emoji mariola ponoc w alkomat dmuchała

Radny Kotas zapytał o Złoczew:d. A kto to jest ten Kotas? Morawiecki już pewnie w pantalony narobił i odkrywka zaraz ruszy ????

Kotas to jedyny co ma jaja i spytal sie o Zloczew w interesie wszystkich. Ty w tym czasie rznales cwaniaka i bohatera na forach w internecie.

Zwolennicy Trzaska widać że oderwani od koryta bo napisy na tekturowej tablicy. Oj widać tęsknotę za utraconym rajem. Rajem ale tylko dla nich przez 8 lat. To se ne wrati. PIS rozdaje ale wszystkim a PO tylko swoim. To jest ta podstawowa różnica.

ty byles taki gupi od urodzenia czy dopiero od 5 lat? ale tak serio powiedz ? 

Musisz być nieźle umysłowo pokrzywdzony. Każde rozdawanie kiedyś się skończy i zostanie wam micha ryżu od Pinokia.

Miasto powinno wystawić Morawieckiemu czek ile więcej musi płacić za prąd , wywóz śmieci ( wszystko podpisał Duda ) ile mniej wpływa do kasy z podatków itd.Te dykty to oprawcie sobie w ramki.

Co bierzesz??? Też chcę!!!

Zadzwoń. Najlepsze prochy. Satysfakcja gwarantowana. Zwrot kasy dla niezadowolonych klientów. 515-838-899

Za po było źle ok. Za PiS jest jeszcze gorzej ale może warto zmienić prezydenta i sprawdzić jak teraz potoczą się losy? Jak będzie beznadziejny to też mu to wytkniemy ale brnąć dalej w to samo bagno to żenada

Widzę, że kontynuują sprawdzony schemat przećwiczony podczas nieprzeprowadzonych wyborów w maju - nie ma jeszcze uchwalonego odpowiedniego prawa a ci już hajs wydają. Wtedy 70 baniek poszło jak krew w piach. Ciekawe ile teraz

Wypisz, wymaluj uroczystość socjlistyczna z lat 70-tych. Brakuje tylko jednego słowa.

Wiesław! Wiesław!

Żal mi zwolenników PISU mając tak durnych rządzących na czele z Morawiecki Dudą i Kaczyńskim co za Pajace

Idź się leczyć PAJACU. Tylko niech Cię ktoś zawiezie , bo z tym rozumkiem sama nie trafisz

Kotas ty się bierz za robotę a nie polityka udajsz jeszcze do rambu wrócisz

Oj chyba Kotas w delegację do Turowa pojedzie .

Dobrze że ktoś zadał to pytanie, bo jak widać politycy wszyscy zadowoleni.

A jaką dostał odpowiedź

Koc jaki szczęśliwy jak by mógł to by w **** Morawica pocałował zeby się tylko wyżej wdrawac

nie obrażaj Koca jego Love to św antoni smoleński emoji))))on dobrze wie co.............

Nie tak hak wyczach. On tylko ma kajaki jeździ

Tekturowe czeki.....poslanka bełchatów ska podrzuciła???? Takie czeki to se można....

wiecie co w tym jest najbardziej przerażającego ? że ludzie przyszli nazywać pisowców , kłamcami , oszustami ...a chcą głosować na trzaska , który tak jak pisowcy jest z partii , która ten kraj , kłamała i oszukiwała . TRAGEDIA !!!

Musimy wybierać mniejsze zło. Gdyż to mogą być nasze ostatnie wybory. Brak głosu to wybieranie większego zła.

i mówisz że trzask to jest mniejsze zło ? ręce opadają

policjant bez maseczki ? emoji

Ciekawe co czuje taki starosta, wójt, czy prezydent miasta, kiedy idzie do swojego partyjnego kolegi po nic nie znaczącą kartkę papieru, a obszukują go jak małolata co ukradł piwo w osiedlowym sklepie?

To te czeki bez pokrycia?! Co jeszcze nie ma funduszu z którego mają być wypłacane. Obłudne

Może ktoś zna dobrze Biblię bo pokłócilam się z sąsiadka. Ewangelista to może odprawić mszę czy musi mieć święcenia?

Może.. Skoro Biskupi mówią jak głosować to ewangelista M może odprawić!!

Drodzy wyborcy PIS,tak po ludzku nie jest wam wstyd jak PIS robi z was głupków?

jest im mega wstyd !! aLE ONI za ten wstyd mają płacone kolego a majac skonczone podstawówkę cena wstydu ni egra roli( przypominam elektorat pisu w 67 % ma wykształcenie podstawowe)

A ty jaką szkołę skończyłeś(aś). Po gramatyce wnoszę iż co najmniej Harvard.

Zwykle jest tak, gdy ktoś poddaje się za normalnego - ma coś nie halo!

Nie jest. Chcemy być jak wy!!!

Nie widzę Kubiaka, był?

Tylko siostra byla

Nie sądzę, ze się pojawił. Wczoraj miał ciężki dzień

Tak, podobno pożegnał się z KWB. Wszyscy o tym mówią dzisiaj w pracy

A konkretniej?

Podobno paragraf 52, czyli zwolnienie dyscyplinarne. Ale siostra i Partia nie dadzą mu zginąć! Zostanie jakimś Koordynatorem ds. Nieistotnych w spółeczce lub starostwie i dociągnie do kolejnych wyborów.

Czas najwyższy

A kto to jest kubiak?

Z tych czeków będzie tyle ile z 1000+ dla każdego pracującego na wczasy i wsparcie turystyki...

Dobkowski to jest fenomen, jeden stołek na kopalni drugi w Senacie i na obu stanowiskach udaje że pracuje, ale co tam ważne że kasiorka się zgadza.

Starościna w worku po ziemniakach? Już w nic się nie mieści czy spotkanie mało znaczące? No tak to tylko bujdy na pisiorach...

Razem z bratem żałobę mają

To nie jest normalne , ze chlop chlopu wklada w buzie w d grzebie w niej paluchami oraz calusuja sie. Ble . Powinni palowac zwolennikow rafalka

Ale dwie laski jak się miziają to już byś pooglądał !!! A tak w ogóle to Rafał Trzaskowski ma żone, dzieci i jest hetero. Nie zagląda innym w sypialnie.

I W NOCY SPI Z ZONĄ, a nie debatuje w sejmie

Pałować? To jest coś ze wsadzaniem w d..e lub buzie. Pewnie sam to lubisz, kryptogeja udajesz

Wyobraźnia czy z autopsji. Lubisz to...

Ręce opadają co to za cyrk w jakim kraju my żyjemy Morawiecki rozdaję pieniądze których nie ma a ci durni samorządowcy odbierają te bezwartościowe papiery Żenada

jeden Wójt z Drużbic durnia z siebie tylko nie zrobił i wysłał kogoś w zastępstwie.

Brawo Tomek!

LUDZIE co tam czeki musztarda,zupki,podpaski potaniały a i oczka wodne czasami się robią więc taki czek nie robi na mnie wrażenia

Co za durny Pinokio Morawiecki za nasze pieniądze jeździ po Polsce i robi kampanię Dudzie

A Twój rafalala za nasze do Brazylii

Całe szczęście, że nie do San Escobar...

Widze, że najnowszy Update już wgrany

Jeździć po całym kraju za państwową kasę, robić kampanię Andrzejkowi, rozdając nic nie warte kartki papieru ludziom traktowanym jak kibole na meczu podwyższonego ryzyka. Do tego liczne kordony policji na wypadek gdyby mieszkańcy chcieli spytać o realizację obietnic wyborczych. Trudno stwierdzić, czy to jeszcze zabawne, czy już tragiczne. 12.07 - kraju obudź się.

Nie "za państwową kasę' ALE ZA NASZĄ KRWAWICĘ !

Mariola za to wyjątkowo ładnie ubrana i nie skrzywiona na zdjęciach

Przecież niczym więcej się nie zajmuje to ma czas na fryzurę, makijaż i ciuchy

Jaki kiwa zloczew. W juha was robią q wy w to wierzycie

Ja w ładniejszej myję okna ????

Pani Dorotka chyba była zaskoczona wizytą, bo sukienkę miała jakby się urwała z wczasów w agroturystyce. Strój delikatnie mówiąc nie przystawał do okazji.

Dorota na prezydenta

Koc jak dostałeś czek to drogi w Postekalicach robić bo dziury jak juh

Najpierw w zdzieszulicach górnych. Bo dziury sa co roku zasrane i zamiast dziury to gorka a ani rowow ani chodnika ani kanalizacji. A najwieksza wies w gminie

chyba w gminie Grocholice

No to w sprawie Złoczewa mamy dalej picowanie. Premier rządu nie wie co robi główny geolog, to dobre i wszystko mówi. Nie miejmy nadzieji, Złoczewa nie będzie, Bełchatów tonie przez PiS.

Przed wyborami nie ma odważnego, który jasno by powiedział, że odkrywka w Złoczewie nie powstanie...

"Na na narty". Pan się jąka, nawet jak pisze? emoji

Bankster i oszust. Co ze Złoczewem? Promował prezydenta pedofili?

Czy ta podróba władzy właśnie powiedziała że zapewnienie stabilności energetycznej kraju leży po stronie Głównego Geodety?

Geologa* Co w sumie niczego nie zmienia

Maski na brodzie idioci pojebańcy z koronośiemą chodzą na wybory i wybierają świnie do koryta.

piękny , merytoryczny , wyczerpujący , na Twoją miarę , komentarz. IDIOTO , POJEBAŃCU , ŚWINIO

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także