Rejestracja i logowanie

PGE znalazło pieniądze dla GKS-u. Prezes Dąbrowski przyjechał poinformować o tym osobiście. Jest jednak małe ''ale''...

Wydarzenia 01-07-2020 Autor: Greg Foto: gksbelchatow.com
43
PGE znalazło pieniądze dla GKS-u. Prezes Dąbrowski przyjechał poinformować o tym osobiście. Jest jednak małe ''ale''...

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej podczas wizyty w Bełchatowie poinformował, że koncern przekaże 2 mln zł na wsparcie finansowe dla bełchatowskiego GKS-u. Pieniądze nie trafią jednak do klubu w ramach umowy sponsorskiej, ale zostaną przekazane do fundacji, która będzie wspierać drużyny młodzieżowe.

Wojciech Dąbrowwski, prezes PGE, podczas wizyty w Bełchatowie oznajmił, że koncern przekaże wkrótce 2 miliony złotych na wsparcie bełchatowskiego GKS. Pieniądze nie trafią jednak bezpośrednio do klubu, ale do Fundacji PGE Akademia GKS Bełchatów, która ma wkrótce zostać utworzona. 

- Jako PGE podjęliśmy decyzję, że będziemy wspierali GKS Bełchatów. Chcemy wspierać dzieci i młodzież, które trenują w tym klubie – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Jak podkreślił, koncern przekaże kwotę dla bełchatowskiego klubu zaraz po zarejestrowaniu fundacji. Zaznaczył również, że liczy także na wsparcie fundacji ze strony miasta. Podczas konferencji prasowej prezes Dąbrowski stwierdził, że GKS to „klub z wielkimi tradycjami, który w Bełchatowie ma wiernych kibiców”. Zaznaczył, że pieniądze zostaną przekazane na pierwszy rok działalności. Zadeklarował również, że PGE będzie wspierało klub w kolejnych latach.

- Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii społecznych. Ta decyzja o wsparciu dzieci i młodzieży, aby mogły trenować w GKS Bełchatów, jest właśnie tego dowodem – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Wszystko wskazuje na to, że decyzja o utworzeniu fundacji jest „wyjściem awaryjnym” i kompromisem podczas trudnych rozmów w sprawie ratowania klubu z finansowych tarapatów. Przypomnijmy, że PGE wcześniej nie zawarło z klubem nowej umowy sponsorskiej ze względu na jego zadłużenie. Prezes zapytany o to, dlaczego PGE bezpośrednio nie wesprze pierwszej drużyny GKS, udzielił wymijającej odpowiedzi.

- Skoncentrowani jesteśmy na wspieraniu sportu dzieci i młodzieży – powiedział prezes Dąbrowski.

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Jasne! Juz jedna kandydatka na posla obiecywala i okazalo sie ze klamala a do rzadzenja sie dostala i tak mg glupi ludzie bedziemy wierzyc w te obiecanki. Jak obiecanki o wolnej polace i rownych prawach dla kazdego . 

„..... Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata został skazany Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki za to, że przy ubieganiu się o wtórnik prawa jazdy okłamał miejskich urzędników. Okazało się, że chciał otrzymać nowy dokument mimo, iż powinien zdawać ponownie egzamin, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Były wojewoda mazowiecki przekroczył dozwolone 21 punktów karnych, gdy został złapany na jeździe po pijanemu rowerem. Mimo to przy ubieganiu się o wydanie wtórnika prawa jazdy Dąbrowski zaznaczył rubrykę, zgodnie z którą oświadczał, że dokument nigdy nie został mu zatrzymany......„

"dobra zmiana" ,buchachaaaaaaa

Wysokie standardy na Mysiej...Wpis aż nie prawdopodobny i jakże tu pasuje motto z wiersza "No właśnie". Wojciecha Młynarskiego.

Od dobroczyńcy emoji dorośli ludzie powinni sami za siebie płacić rachunki, a co jest jeden ,drugiej zagląda do kieszeni i patrzy ,co by zapłacił za jego wydatki socjal,sponsoring i UJ emoji wie co jeszcze

PGE ma już Fundację więc po co tworzyć kolejną ? 

Jak to po co? Zarząd fundacji i cała otoczka to świetny sposób na .....

Ten dyrektor to widzę lubi tworzyć nowe spółki, nowe stowarzyszenia ... pewnie jeszcze masa pociotków do puchnięcia z plakietka PiSu

Kilka dni temu rozdawali wirtualne czeki, teraz dadzą po zarejestrowaniu fundacji, czyli w nieokreślonej przyszłości.

Dali kasę źle, nie dali też źle. Dobrze że w ogóle dali, bo każdy grosz się przyda. Kasa klubu pusta, a piłkarze niezłe wyniki mają bez wynagrodzeń.

nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Nie dają na pierwszą drużynę, a jedynie na młodzież.

Jeszcze nic nie dali

Kolejny Fake News tylko skończony idiota wierzy w te wirtualne wyssane przez redaktorka tego portalu 2 miliony nie dajce się oszukać.

Bez zmiany zarządu klubu i tak to nic nie da. Nie ma nikogo na prezesa kto ma pojęcie o piłce?

Was już nie ma. Dream TEAM się znalazł zielone ludki k0wa. Do gynpisu zarządzać a nie tutaj.

Przecież nie da PO owcą bo zawiną , wiec chociaz niech dzieci mają i tak dobrze ze znalezli jakies zapisy obejścia regulaminu sponsoringu ze mozna dac na klub, Pewnie to Rozszpunka załatwiła i naczelny elekrtiko lektor czytania. Wsytarczy wywalic rade nadzorcza gks i zmienic zarzad a pieniazki sie znajdą.

Kryś chrabąszcz, nie wykupisz się drobnymi, taczka jedzie....

Żelusie przejedzą te drobne w kwartał emoji

Kur****l z pełnymi portami trzęsącym się głosem oznajmił, że sypnie groszem na GKS. Jednocześnie zapowiedział zostanie regionu. Taki odważny a o jego przyjeździe wiedziali tylko dziennikarze zaproszeni chwile przed wygłoszeniem tego monologu. Ogłosił i s p i e r d o l i l. Żeby przypadkiem na kogoś nie wpaść.

Jakoś mnie to nie cieszy. Lepsze to niż nieprawdziwe informacje z konferencji posłanki Janowskiej, ale to nie są pieniądze, które pomogą w wystarczającym stopniu klubowi. Jeśli pieniądze z umowy, którą poseł Kubiak wynegocjował z prezesem Baranowskim, a przypomnę, że to 2,6 mln plus z tego co wiem 50 tyś na młodzież, i jeszcze to co dostał na klub od swojego kolegi starosty Wyczachowskiego a później od starosty Pędziwiatr i pieniądze które załatwił od pani prezydent Czechowskiej, nie wystarczały wobec ciągnącego się długu po PO, to jak te 2 mln mają wystarczyć? Klub nie miał płynności tylko masę długów, to teraz te długi mogą się tylko powiększać. Bez I-ej drużyny, młodzież nic nam nie da. Chyba, że chcemy być 4 ligowym klubem.

Problem nie jest z mlodzieza tylko z pierwsza i druga druzyna

Co prawda to prawda. 5 mln to minimum

no i co minusujesz pajacu, ma rację 5 mln to minimum

Wow, jaki ty mądry jesteś Robson, nie wiem czy mogę wymienić Twoje imię

i umowa tylko na rok. nie wygląda to poważnie. takie umowy podpisuje się na 3-4 lata.

Kielbasa wyborcza. Fundacja jak powstanie A jeszcze jej nie ma! Jak pacjent jest chory to mi się przypisuje lek i każe wykupić A nie czekać aż ktoś wymyśli ten lek. Pić na wode

Przed wyborami do sejmu pewna pani poseł potocznie zawana kłamczuch tez obiecała miliony..... Których do tej pory nie ma. Jak to historia lubi się powtarzac! Wysłali prezesa Dąbrowskiego w świat zeby obiecywal co się da... A pizniej powie ze to nie tak do końca o taką kasę chodziło. A chodzi tylko o głosy na Dudę... O nic wiecej

Najważniejsze że jednak PGE dało kasę teraz i na kolejne lata. A że trzeba się z tego rozliczać to bardzo dobrze, bo różnie do tej pory z tym bywało.

Jeśli nie będzie w Bełchatowie drużyny na przynajmniej centralnym poziomie to nie ma większego sensu. Juniory muszą mieć jakąś perspektywie choćby trenowania z seniorami.

Jak fundacja to obowiązkowo prezes, vice, sekretarz, sekretarki, księgowe itd... W namiocie też siedzieć nie będą i MZK jeździć ???? żeby tylko z tych 2 mln na trampki i piłki zostało...

Właśnie do tego przydają się fundacje.... wincyj prezesów....

wystarczyła zapowiedz strajku i juz kasa jest ! nie mozna im popuszczać bo w mgnieniu oka zniszcza ten region, strajk generalny tuz tuz, będziemy walczyć o nasz region do samego końca !!

JE...C PGE ! TYLE W TEMACIE

Możecie mi powiedzieć co wspólnego ma Mielec z PGE? Jakiś pisowczyk wymarzył sobie Mielec w EXKlasie a wy dalej na nich głosujcie. To są zwykli..... A co do Widzewa to jakim parchem trzeba być zeby kibicować klubowi z innego miasta. Z resztą to zawsze były ameby umysłowe.

Ameby i nie tylko....każdy wie że od zawsze za Widzewem był margines społeczny tego miasta, zwykła patolnia, której zawsze było nie po drodze ani do szkoły ani roboty... I miastem Widzewa jest co najwyżej Jerozolima bo nawet nie Łódź emoji

Dajcie nam 70 mln za pakiety wyborcze i nie musicie dawać tych dwóch

Zwyczajnie chodzi o głosy kibiców konferencji i narodowe środowiska skupione wokół klubu. Ciekawe ile z tych obietnic zostanie po wyborach. Tyle co ze Złoczewa?

i bardzo dobrze ! taki klub jak GKS powinien grać tam gdzie teraz grają Grocliny , Amiki i inne tego typu kluby ! 

A żydy do pieca

Gdzie ty masz ten widzew, śmieszne jest to że na tym portalu jesteście tacy wyszczekani bo można pisać anonimowo i można pisać więcej niż 1 wiadomość także ten widzew to chyba tylko masz w internecie

Wstawaj, zesrałeś się emoji

A no patrz głosów szukają obiecają a póżniej a po wyborach to już nie bedzie nic .

Bardzo dobrze, że pieniądze nie pójdą prosto do klubu bo by je wydali na zakupy zawodników i inne rzeczy a młodzież nic by z tego nie miała. To są państwowe pieniądze i powinny iść na rozwój sportu a nie biznes paru cwaniaków. Niech założą klub komercyjny i robią biznesy. Będą musieli się z tych pieniędzy rozliczyć.

dodaj komentarz
Czytaj także