Rejestracja i logowanie

To będzie pielgrzymka inna niż wszystkie. Biskup wprowadza ograniczenia wiekowe

Wydarzenia 30-06-2020 Autor: Emste Foto: archiwum
11
To będzie pielgrzymka inna niż wszystkie. Biskup wprowadza ograniczenia wiekowe

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę, odbędzie się w nieco innych warunkach, niż w latach poprzednich. Z uwagi na epidemię pojawią się znaczne ograniczenia, dotyczące nie tylko ilości, ale i wieku wiernych, którzy będą mogli uczestniczyć w pielgrzymce. Jakich dokładnie zasad mogą spodziewać się pielgrzymi?

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę, przez długi czas stała pod znakiem zapytania. Teraz wiemy już, że wydarzenie się odbędzie – pojawiają się jednak specjalne zasady, które wykluczają część wiernych z udziału w pielgrzymce. Zgodnie ze wskazaniami łódzkiej kurii, ograniczona zostanie przede wszystkim lista chętnych – w pielgrzymce będzie mogło wziąć udział 150 osób, z czego 50 będzie przedstawicielami diakoni (m.in. obsługa muzyczna, transport czy osoby odpowiedzialne za kierowanie ruchem). Zgłosić się może więc zaledwie 100 chętnych, a nabór będzie odbywał się wg. zasady "kto pierwszy ten lepszy". Trzeba tu jednak , zaznaczyć, że w tegorocznej pielgrzymce będą mogły uczestniczyć jedynie osoby między 18 a 65 roku życia, których stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń.

To jednak nie koniec zmian w planie tegorocznej pielgrzymki – zbędne będą bowiem koce, śpiwory czy namioty. Wierni na noc wrócą do domów.

- Najważniejszą sprawą jest fakt, że pielgrzymi będą wracać na nocleg do domu. Postoje będą organizowane w miejscach, odosobnionych, w lasach czy na łąkach, gdzie nie będzie dodatkowego kontaktu z osobami postronnymi – informuje ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

Jak więc wygląda dokładny plan pielgrzymki na Jasną Górę z Bełchatowa? Pierwszego dnia, 22 sierpnia rano odbędzie się msza święta w ogrodach parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Następnie wierni wyruszą w drogę, by na noc wrócić do domów. Również kolejny dzień rozpocznie się od eucharystii w ogrodach parafii farnej, po czym pielgrzymi dojadą do Brudzic, skąd wyruszą w dalszą drogę – ponownie, na nocleg wrócą do domów. Ostatniego dnia, z samego rana wierni wyruszą do Brodziszewa, na ostatni odcinek trasy, by dotrzeć na Jasną Górę i tam wziąć udział w nabożeństwie.

Ks. Zbigniew Zgoda informuje też, że na 20 sierpnia zaplanowane jest spotkanie, na którym ustalone zostaną szczegóły pozostałych obostrzeń – mowa tu o maseczkach, rękawiczkach czy dezynfekcji.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Biskup poniesie sromotną karę za to że wiernych odciąga od prawdziwego wielbienia Boga JHWH i od Jego Syna Jezusa Chrystusa, by oddawali cześć bogini Izydzie i jej synowi Horusowi. Przyjrzyjcie się tylko tej pogańskiej ikonie, czy tak wyglądała prosta kobieta żona cieśli z ludu Israela którą przedstawia ikona w Częstochowie ? ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG, JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI CZŁOWIEK JEZUS CHRYSTUS. L.do Tym.2/5.Bożyszcza ich są ze srebra i złota,są dziełem rąk ludzkich, mają usta a nie mówią,mają oczy a nie widzą,mają uszy a nie słyszą, mają nozdrza a nie wąchają, mają ręce a nie dotykają,mają nogi a nie chodzą.Niech będą im podobni twórcy ich i wszyscy którzy im ufają..Ps.115.Więcej was pielgrzymi ostrzegał przed Jeziorem Ognia (Obj.św.Jana 9/20 i 19/20.nie będę komu oddajecie cześć,macie wybór,wielbić Boga JHWH i Jego Syna Jezusa Chrystusa w Duchu i Prawdzie Ew.Jana 4/23. czy też oddawać cześć pogańskiej bogini.

Ludziom potrzeba niedrogiej rozrywki.

A W BEŁCHATOWIE ZIEMIA POZOSTAJE NADAL PŁASKA - i PIEKŁO NIE ZAGROŻONE (SMOŁA Z KOCIOŁKÓW SIĘ NIE WYLEJE ) O WASZE ZDROWIE I KIESZENIE PASTERZE SZCZEGÓLNIE ZADBAJĄ,

Janie! Postój to przerwa na posiłek, odpoczynek, który zaplanowany jest np. w lasach, a nocleg to czas na sen w domu ????

Pójdą wszyscy z kwarantanny z Grocholic? Katolika zło nie tyka?

Muszą odpokutować!

O co chodzi z tymi powrotami do domów? W jednej części artykułu piszą o powrotach na noc do domów a w innej że będą postoje w lasach, na łąkach itp. Nic z tego nie kumam.

Dzieki Bogu pielgrzymka bedzie mimo pandemii

idźcie i rozmnażajcie się

Ostatni dzień, to nie Brodziszew tylko Broniszew.

W Broniszewie nie jesteście mile widziani !

dodaj komentarz
Czytaj także