Rejestracja i logowanie

Kolejny dyrektor hotelu stracił posadę. Prezes Elbestu wprowadza nowe porządki i szuka oszczędności

Wydarzenia 30-06-2020 Autor: Greg Foto: PGE GiEK
61
 Kolejny dyrektor hotelu stracił posadę. Prezes Elbestu wprowadza nowe porządki i szuka oszczędności

Trwa restrukturyzacja w Elbeście. Nowy prezes szuka oszczędności w spółce, która pod rządami jego poprzedników w ciągu ostatnich lat zanotowała aż 100 milionów złotych strat. Tym razem zlikwidowano stanowisko dyrektora w podbełchatowskim Hotelu Wodnik na Słoku.

W spółce Elbest zlikwidowano kolejny dyrektorski etat. Tym razem w Hotelu Wodnik na Słoku, gdzie wieloletnia pracownica spółki została przeniesiona na inne stanowisko. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu podobny scenariusz miał miejsce również w przypadku Hotelu Sport w Bełchatowie, o czym pisaliśmy w artykule pt. "Dyrektor Hotelu Sport straciła posadę. Ciąg dalszy tsunami kadrowego w PGE GiEK".  Zmiany w strukturach kierownictwa hoteli oficjalnie potwierdza również sama spółka. 

- Potwierdzamy, że w ramach prowadzonych przez Elbest działań restrukturyzacyjnych, kierowanie Hotelem Wodnik zostało przejęte przez menadżera OSiR Wawrzkowizna, który będzie zarządzał zespołem trzech obiektów – Hotelem Sport, Hotelem Wodnik oraz OSiR Wawrzkowizna – poinformowała spółka Elbest.

Przypomnijmy, że od początku maja spółka ma nowego prezesa. Został nim Michał Król , były radny PiS w Łodzi i łódzkim sejmiku, który z zawodu jest… adwokatem i niewiele dotąd miał wspólnego z branżą hotelarską. Nowy prezes spółki zależnej PGE ma pomóc w wyjściu na prostą z finansowych kłopotów. Elbest przez ostatnie lata generował bowiem ogromne straty, które sięgały łącznie 100 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. „Elbest tonie, straty sięgają już 100 mln zł! Czy nowy prezes z ramienia PiS wyciągnie spółkę z tarapatów?”

Oprócz likwidacji dyrektorskich stanowisk, nowy prezes spółki szuka oszczędności również na inne sposoby, które... nie przysporzyły mu popularności wśród bełchatowian. W ramach restrukturyzacji Elbestu planował np. likwidację stadniny koni. Pomysł spotkał się z falą krytyki i protestami mieszkańców. O czym można przeczytać w artykule pt. „Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami?”. Ostatecznie po blokadzie próby wywiezienia koni do innej stadniny z pomysłu się wycofano. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Elbest przeprasza za ''nocną akcję" na Wawrzkowiźnie i ogłasza nową decyzję w sprawie stadniny”.

Na jutro zaplanowano spotkanie związków zawodowych z prezesem spółki, podczas którego ma on przedstawić związkowcom swoje pomysły na restrukturyzację i naprawę sytuacji w Elbeście.

komentarze (61)
Dodaj komentarz

Niech wezmą sie za Security,tam dopiero bałagan a po E.S niech posprawdzają Betrans,tam dopiero zatrudniaja po znajomosciach i awansuja głąbów!!

„..... Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata został skazany Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki za to, że przy ubieganiu się o wtórnik prawa jazdy okłamał miejskich urzędników. Okazało się, że chciał otrzymać nowy dokument mimo, iż powinien zdawać ponownie egzamin, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Były wojewoda mazowiecki przekroczył dozwolone 21 punktów karnych, gdy został złapany na jeździe po pijanemu rowerem. Mimo to przy ubieganiu się o wydanie wtórnika prawa jazdy Dąbrowski zaznaczył rubrykę, zgodnie z którą oświadczał, że dokument nigdy nie został mu zatrzymany......„

Nawet na chwilę spokoju nie ma ciągle nowe newsy.nic nowego oprócz zamykania nie wymyślili nuda i nielad a tam tylko gospodarza potrzeba do gospodarskiego zarządzania bo wszystko inne jest.

A dyrektor chodzi po biurach i straszy ludzi, że ich pozwalnia za pisanie prawdy po Elbescie. Nikt się ciebie nie boi.

Nie na darmo jest przysłowie że prawda w oczy kole

Czy związki poinformuja nas czego ciekawego dowiedzieli się od zarządu spółki Elbest ??

Najwyższy czas zmienić już dyrektorów w Elbest Security. Dyrektorzy Tuliszka i Rożniakowski rozbijaja się samochodami służbowymi i generują niepotrzebnie koszty, a U. Krysiak nie ma pojęcia o zarządzaniu personelem.

Niech związki po spotkaniu zweryfikują informacje, które dostaną od prezesa z pracownikami Elbestu, bo będzie im wciskany kit

Jak Pani Prezes gieksy nie postawi merytorycznych ludzi na stanowiskach to w innych spółkach będzie to samo co w elbescie. Tam się zakorzeniła pisowska patologia i dziadostwo. Słyszałam, że po wyborach będą wielkie ruchy kadrowe.

Janek Mróz z pokładu pieluchy za spaloną szopę już się pakuje. A ma wiele więcej za uszami

Tera 1 prezes będzie brał kase za tamtych pozostałych i spółka i tak z długu nie wyjdzie. W sumie od komuny nic się nie zmieniło, jak jesteś działaczem w "partii" to żyjesz jak król.

Te od Pieluchy to się pobogacily, domy budują, bryki kupują, i się śmieją , a w zamian zero.

Po wyborach już ich nie będzie

Żebyś się nie zdziwił co będzie po wyborach

Przerobić Wodnik na poprawczak.

Zwolnić wszystkich i będzie najoszczędniej. Po co pracownicy? To tylko koszty i kłopoty.

Powinien otworzyć burdele w tych obiektach z tymi kelnerkami miał by co robić A mężowie tych kelnerek powinni być ochraniarzami rogaczem jeden wielki burdel

A może Pan/Pani będzie pracował/a jak taka wyrywna/y ? 

Dołowanie Elbestu zaczął Prezes od Pieluchy. Ale się wtedy bawili. W Krynicy, Zakopanem ludzie spać nie mogli. Całe pisowskie Pajęczno i Justyna tańcowali na całego.

A w spółce Ramb też trzeba zrobić porządek. Przecież tam też patologia. Prezesi od Pieluchy robią co chcą.

Wodnikiem mógłby zarządzać naczelny grabarz kadrowy od Pieluchy. Razem ze Sławomirem i Marianem zrobili by porządek, z kelnerkami. Ha ha ha.

Oj z tymi kelnerkami to co było?

Jak to co, pisowskie dziadostwo.

Kelnerki sie puszczaly? A co z recepcja ? Xd

Jest w naszym mieście kilka osób świetnie znających się na fachu hotelarskim pokrytym i wykształceniem i doświadczeniem. Kto wie, być może potrafiące nawet ogarnąć jednocześnie takie 3 obiekty. Ale podejrzewam, że rekrutacja nie była nawet brana pod uwagę.

No to ten menago to wielki talent musi być, istna perełka po prostu. Trzy obiekty jednocześnie prowadzić to naprawdę wielki wyczyn. To teraz gospodarza nie będzie w żadnym!Powodzenia mimo wszystko!

Ok, ale kto był tym zwolnionym dyrektorem, a kto jest nowym czy to jakieś anonimowe osoby?

Ale to zupełnie bez znaczenia. Nieważne kogo zwolnili, nieważne czy się nadawał, nieważne czy zrobił coś dobrego czy może jednak powinien zostać zwolniony. Najważniejsze, że dziennikarzyna miał o czym napisać, a w komentarzach jest okazja wylać żale i chamstwo na kilka zupełnie innych osób.

W hotelu nie ma kto pracować 4 pokojowe. Na taki obiekt??

To jeszcze napiszcie, że mimo pandemii pracownicy mają zakaz pracy zdalnej i rotacyjnej, mimo że dublują się stanowiska. Dopiero po pojawieniu się pierwszej osoby z koronawirusem w Elbescie rozsadziliscie ludzi, bo siedzieli po 8 osób w pokoju. Biura sprzatane są raz w tygodniu, a z klimatyzacji śmierdzi grzybem.

Praca zdalna w hotelach - haha, w d....ach sie przewraca. Praca zdalna to przywilej i decyduje firma a nie pracownicy albo rządzący. Do prywaciarza idżcie pracować, lepiej będzie - pracy zdalnej się będziecie mogli domagać przez cały rok

jesteś tak głupi, że szkoda komentować! Chodzi o pracowników biur debilu!!!

To może Was też za dużo jest. I jeszcze jacy elokwentni emoji

lata świetlne zaniedbań i braku jakiegokolwiek planu na rozwój. Przespany pomysł z igielitem na górze kamieńsk, zapuszczony ośrodek na Wawrzce, zlikwidowany basem otwarty w Bełchatowie i wiele wiele innych rzeczy. A mozna było mieć całoroczny stok narciarski, leśny ośrodek wypoczynkowy typu agroturystyka, basen otwarty i centrum rozrywki w Bełchatowie, na Słoku adrenalin park typu Energyladia... Tylko, że żądzą debile

Zamysł masz dobry.

Ani Górka Kamieńsk, ani basen nie należy i nie należał do Elbestu.

Oszczędności szuka? Haha. Jeden kierownik samochód służbowy, drugi manager samochód służbowy, w której spółce kierownicy mają takie wypasy

Który kierownik ma służbowy samochód?

Pozbywacie się dobrych pracowników...

A ja słyszałam, że na prezesa i dwóch dyrektorów już wóz z gnojówką na Wawrzkowiznie czeka.

To nie są oszczędności, tylko źle zarządzanie spółką. Niech szanowny pan prezes zapyta swoich pracowników jakim managerem jest Pan kierownik Wawrzkowizny. Ma Pan dwóch dyrektorów w biurach bez pojęcia o hotelarstwie, którzy latają za panem jak pieski i wciskają taka ciemnotę że to się w głowie nie mieści. Niech pan zacznie rozmawiać z pracownikami a nie z dyrektorami, których ktoś w teczce przyniósł i się nagle do roboty wzięli gdzie większość czasu to była ściema a nie praca. Żal dupę ściska jak się patrzy co wy robicie z ta spółka... Poprzedni prezes kombinator pozatrudnial leserów i wszyscy muszą za to cierpiec

Dokładnie, menager który nie ma pojęcia o hotelarstwie... Ludzie pracują wiele lat w spółce i znają się na robocie a przychodzą zarządzający którzy nie mają pojęcia o branży... Ciągle zmiany na pewno nie polepszą sytuacji spółki... Może w końcu ktoś powinien ponieść konsekwencje za doprowadzenie Elbestu do takiego stanu!!!

I bardzo dobrze robi. Gonić tę misiewiczowską radomszczańsko-pajęczańską hałastrę!!!

Przejrzyjcie na oczy to są LIKWIDATORZY polskiej energetyki. Przyszli tu likwidować i prywatyzować.

Sekretareczka znowu paki się klawiatura. Fajnie będzie co opowiadać na rozprawie.

Wkrótce porządki na węglowej emoji to będzie trzęsienie ziemi emoji emoji emoji

A ta ruda od chytrej baby z Radomska to przeniesiona czy na zbity.

a kiedy w końcu będą porządki w Betransie?

Do prokuratury zgłosić . Nie cackac się z przestępcami. Co to za kara że go zdegradowali.

Ten co dostał trzeci hotel w zarząd nawet z jednym sobie nie radzi, panie Michale Król. Więcej rozmów z pracownikami polecam.

Oczywiście pracownicy będą za niego zasuwac!!!

Właśnie. Jak prezes nie raczył odwiedzić hoteli to o czym można mówić. Rozmawia tylko z "specjalistami"

Właśnie właśnie każdy nowy Prezes robił objazdówkę po obiektach a tu nic. Żenada . 

Prezes wie tyle co mu powiedzą Dyrektorzy. Czyli tak naprawdę nic, bo co mogą powiedzieć o hotelach jeśli sa w spółce niecały rok... A tak naprawdę pracują może że dwa miesiące...

Z Wodnika w 1 kolejnosci na odstrzal dac pania od pokojowych nie jak k.......e.Nie udacznika wio na 10 pietro tam jej miejsce

Oj tak jedna z pokojowych nie wie chyba gdzie jej miejsce. Zdziwiłem się że taki hotel pozwala sobie na takie arogancki traktowanie klienta. Ta Pani powinna pracować w polu a nie między poważnymi ludźmi.

A w jakim celu ta pani tam jest? Żądzi trzema pokojowymi! A już wiem lansuje się na holu .Ten etat też powinien być zniesiony .

Czemu nikt nie mówi że spółka zamyka działalność w Zlotnikach. Miałem mieć pobyt a tam już podobno rządzi jakiś dzierzawca

Bo tak działa Elbest . Nie patrza na to , że ludzie mają zaplanowane urlopy i czas ich to nie interesuje. A nowy Pan Dyrektor to co dostał 3 obiekt pod opiekę za tą samą stawkę - wątpię. Żeby tylko ta łapczywość na władze boczkiem nie wyszła

Pewnie zamknęli w nocy. Tak jak z koniami było na wawrzkowiźnie. Piotrkowski stworek ugadał się z krystyną z gazowni i wstawił do spółki swojego krUla likwidatora / pryeatuzatora

dodaj komentarz
Czytaj także