Rejestracja i logowanie

Policja ustaliła szczegóły wypadku na Czaplinieckiej. Potrącony 84 -latek trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Wydarzenia 26-06-2020 Autor: Emste Foto: KPP Bełchatów
7

Na ul. Czaplinieckiej, doszło kilka dni temu do potrącenia cyklisty. Obecne ustalenia wskazują, że 84 -latek nagle wjechał na przejście dla pieszych, wprost pod jadącego fiata ducato. Rowerzysta został karetką przewieziony do bełchatowskiego szpitala.

 

O zdarzeniu informowaliśmy już wcześniej w artykule Potrącenie na Czaplinieckiej... . Policja opublikowała więcej szczegółów dotyczących tego wypadku. Sytuacja miała miejsce w środę 24 czerwca około godziny 12:00 na wysokości pizzeri na ul. Czaplinieckiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poruszający się chodnikiem 84 -letni rowerzysta, w pewnym momencie skręcił i wjechał na przejście dla pieszych, prosto pod koła nadjeżdżającego busa.

- Kierowca fiata chcąc uniknąć wypadku zaczął hamować i odbił kierownicą na przeciwległy pas ruchu, jednak potrącił rowerzystę prawym lusterkiem pojazdu – informuje KPP Bełchatów.

Na skutek wypadku, cyklista z obrażeniami trafił do bełchatowskiego szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fiatem ducato był trzeźwy. Na miejscu policjanci sporządzili szkic miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Zostało też wszczęte postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Cytat z tytułu.........""Policja ustaliła szczegóły wypadku na Czaplinieckiej......"" a z artykułu ostatnie zdanie .........""Zostało też wszczęte postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia....""

Ta redakcja to jakieś przedszkole chyba, albo naćpani. Pseudo tytuły, pseudo portal.

No skręcał, może do MegaMedu

Czy tam jest ścieżka rowerowa, bo kojarze, ze jest. Wiec co ku1wa dziadek robil na ulicy?

Że ścieżki skręcił na przejście dla pieszych

Ok, ale tak czy siak wj3bal sie pod kola. Niestety zero rowerow i aut powyżej 70rż

To nie pierwszy przypadek, że rowerzysta (pieszy) z marszu wjeżdża (wchodzi) na przejście dla pieszych. Od dość dawna ktoś wpaja ludziom, że na przejściu maja pierwszeństwo i takie są skutki. Ciężko się zatrzymać na chwilę i rozejrzeć, czy można przejść na drugą stronę. Z samochodem nie wygrasz!!!

dodaj komentarz
Czytaj także