Rejestracja i logowanie

Bełchatowska policja wzięła pod lupę motocyklistów. Jakie są efekty weekend-owej akcji? [FOTO]

Wydarzenia 23-06-2020 Autor: Emste Foto: KPP Bełchatów
10

W miniony weekend, funkcjonariusze z wydziału drogowego KPP Bełchatów ruszyli na ulice, by przyjrzeć się zachowaniu motocyklistów. Przez dwa dni działań wystawiono 7 mandatów – wobec jednego z miłośników jednośladów skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Najwięksi fani jednośladów już od kilku tygodni są widoczni na drogach. W ubiegły weekend, policjanci z Bełchatowa postanowili przyjrzeć się ich zachowaniu. W trwającej dwa dni akcji wzięło udział 20 policjantów z bełchatowskiego drogówki, którzy skupili swoją uwagę właśnie na kierujących motocyklami.

Podczas weekendowych działań skontrolowano łącznie 29 motocyklistów, 7 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, 6 usłyszało pouczenie, a wobec jednej osoby skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Jakie są najczęstsze przewinienia motocyklistów? Jak informują policjanci, chodzi przede wszystkim o przekroczenia prędkości, nie zachowanie należytej ostrożności, nie ustąpienie pierwszeństwa czy przecenienie własnych umiejętności.

- Zdarzają się cykliści, którzy największą przyjemność czerpią z ryzykownych zachowań na drodze związanych z jazdą z nadmierną prędkością. Takie zachowanie jest niestety niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Brak ostrożności, brawura i zagrożenia związane z jazdą z dużą prędkością mogą zakończyć się poważnym w skutkach zdarzeniem drogowym – informuje KPP Bełchatów.

Policjanci jednocześnie apelują do kierowców jednośladów, by pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy, unikali brawury i stosowali się do ograniczeń prędkości.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Niech im układy wydechowe sprawdzą, jak za głośne to konfiskata i złomowanie. A i jeszcze 5,000pln kary.

Debili w autach jest więcej !!!!

Zapraszamy jeszcze panów policjantów w okolice Grobli koło Kluk w każdy weekend. Było trochę spokoju ale już się zaczęło. Czyli nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości.

A kiedy policja weźmie pod lupę "kibiców" spod łódzkich wsi bazgrajacych i panoszących się po mieście ?

jakby miastowe gksiaki byly lepsze, garaze co chwila popaprane..czy tez wiadukt przy orlenie od strony zelowa...nowe malowanie i jp na 50% juz popackalo...lapy ucinac za taka dewastacje ale tak to jest jak sie w patologicznych rodzinach wychowuje...i nie, nie jestem z widzewa

Jakbyś nie wiedział to prace na garażach są LEGALNE ! Za zgodą wlasiccieli tych garaży emoji gdyby nie te czerwone miernoty bazgrajace swoje podobizny w postaci kutaow na nich to garaże byłyby ładnie pomalowane emoji

fajne motory emoji

Wkoncu bo te ich popisy sięgają już granic!! Ul Witolda Budryka na podkreślam osiedlu Binkow rekordy padają powyżej 100 km /h czemu tam się nie ustawićie koło szkoły z radarem?

Weźcie się za kierowców ciężarówek jeżdżących po pijaku i nagminne łamiących przepisy.Krajową DK74 strach jechać bo idioci wyprzedzają na 3 ,pod górkę i na liniach ciągłych.!!

bo oczywiście kierowcy motocykli są nie winni, tylko policja się na nich uwzięła...

dodaj komentarz
Czytaj także