Rejestracja i logowanie

Zalało elektrownię Bełchatów. Wielka awaria i wyłączone bloki energetyczne

Wydarzenia 23-06-2020 Autor: Greg Foto: PGE GiEK
55
Zalało elektrownię Bełchatów. Wielka awaria i wyłączone bloki energetyczne

Ulewne deszcze i burze, które przeszły nad Bełchatowem i okolicą, spowodowały awarię w bełchatowskiej elektrowni. Zalana została przesypownia nawęglania, co spowodowało wyłączenie aż czterech bloków energetycznych. Jak zapewnia koncern PGE GiEK, sytaucja została opanowana i wszystkie jednostki elektrowni działają już zgodnie z planem.

Ogromna niedzielna ulewa dała się mocno we znaki również bełchatowskiej elektrowni. Okazuje się, że deszcz spowodował wyłączenie aż czterech bloków energetycznych. Jak to możliwe? Ogromne ilości wody dostały się do jednego z budynków układu nawęglania, który podaje taśmociągami węgiel do bloków 5-8. W rezultacie instalacja zablokowała się i trzeba było wyłączyć wspomniane jednostki. Informacje te potwierdził nam oficjalnie koncern PGE GiEK. 

- PGE GiEK informuje, że w wyniku ulewnego deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek 22 czerwca doszło do zalania jednej z trzech funkcjonujących w Elektrowni Bełchatów przesypowni nawęglania. Awaria spowodowała wyłączenie czterech bloków energetycznych. Woda z zalanego pomieszczenia została niezwłocznie wypompowana - powiedziała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

Jak dodaje, w poniedziałek, 22 czerwca, przed godz. 7.00  podano węgiel do zasobników przykotłowych bloków 5, 6, 7, 8. Wszystkie bloki dotknięte awarią zostały już uruchomione i zsynchronizowane z krajową siecią elektroenergetyczną. W elektrowni powołano specjalny zespół, który ma zbadać szczegóły awarii.

komentarze (55)
Dodaj komentarz

Ni to się Kryśka z gazowni popisała blokuje wszystkie wydatki to nic dziwnego że z dachu cieknie.

niedobrze jak dach przerdzewniał i woda sie leje do srodka oj niedobrze

To jest kara boska za niszczenie bożego stworzenia i trucia ludzi.

Uważaj na siebie, bo jeszcze osobiście Cię dotknie kara boska prosto z germańskich kopalń za używanie języka nienawiści na swoich rodaków emoji

Przysiągłbym, że za Najgebauera kominy nie dymiły jak teraz.

I PiS zbuduje elektrownię atomową jak ze zwykłą nie daje rady, chyba że jądrowy Marek weźmie się do roboty.

Jak to jest, że elektrownia funkcjonuje ponad 30 lat, były nie takie ulewy i wszystko pracowało a teraz jak pierwszorzedni fachowcy z PiS wzięli się za rządzenie to klapa. Strach pomyśleć co dalej.

Jakie ta elektrownia daje Polsce bezpieczeństwo energetyczne?

"W efekcie przez cały poniedziałek bez przeszkód pracowały zaledwie dwa z 11 bloków największej krajowej elektrowni" - z dzisiejszej GW.

A co zięć byłego dyrektora HR nie dał rady, taki z niego główny specjalista oddziału od utrzymania w ruchu bloków? Jeśli tak to za co ta kasa?

Teść pisior to się należy.

Szanowna redakcjo prosimy o informacje czy w Elbest są osoby zakażone covid bo takie informacje krążą w spółce czy być może pojawił się przed spotkaniem które miało się odbyć ze związkami zawodowymi 29 czerwca a teraz zostanie przełożone o kilka tyg .

Najemników trzeba wynająć przez zaufane firmy i niech plandeki rozciągają.

Takie psikusy natury pokazują na co nas stać. A tu odnawialna i odnawialna.

Wyłączyć to w holere Będzie cisza spokój Będzie można chlac do upadłego buhhhaaa

Z powodu wyłączenia 4 bloków w elektrowni Bełchatów Polska w poniedziałek kupiła 2 GWh energii za 1300zł za MWh gdzie normalnie to kosztuje 200zł. Eko terroryści i zachowania Europa doprowadzą do tego, że za 10lat regularnie będziemy kupować prąd i tanio nie będzie.

Po sprawiedliwości to się elektrowni za grzanie klimatu należało. Lepiej tak, niż jak zrywa dachy niewinnym ekologom.

Trochę deszczu i w gniazdkach prąd od Niemców.

Czy laptopy prawdziwym patriotom nie płakały?

Kogo z nieudaczników i zastraszaczy wywalili dzisiaj?

PiS podnosi VAT na jedzenie. Od 1 lipca 2020 ceny pójdą w górę. Ponadto na węgiel opałowy z 8 na 23%.

Świetnie, niech żyje PiS, my pisiory nadoilismy kasy to niech ceny rosną.

Pewnie, nam z PiS to bida nic już nie zrobi. Dobrze zarabiamy, domy budujemy, auta kupujemy, po świecie latamy, za Pieluchą w ogień pójdziemy.

ale te platfusy to głąby do uśpienia

Doimy na całego, każdy miesiąc dobry a goje niech zasuwają. My jesteśmy z pierwszego sortu, nie to co ta chamska hołota.

Czyżby to Walduś załatwił 4 bloki?

Patalachy . Powinno lać przez dwa tygodnie . Przecież tylu tam nierobów jest to każdemu parasol i niech stoi. Chociaż by raz pracował

Tych nieudaczników, misiewiczow do parasoli, tyle może potrafią?

No ciekawe jak wykazały się odnawialne. Ile wygenerowały mocy dla kraju. To chyba był test, czy można mieć energię bez węgla.

"Tylko w niewielkim stopniu system wsparły elektrownie słoneczne (dostarczały ok. 400 MW na blisko 2 GW mocy zainstalowanej) i wiatrowe (pracowało 1 GW z 6 GW mocy zainstalowanej)."

Czy to prawda że wirus na Węglowej ?

A kogo to obchodzi? Wszyscy węglową mają w d***e. Mów kiedy wszyscy tam w świniarni zdechną, podeślę śmieciarkę, żeby posprzątała.

Ale durnie tutaj dyskutuja , to chyba z obcego kraju bo nawet polskiej pisowni nie znaja.

Zwarcie sie nie zrobiło?

I dobrze. Zamknąć tą elektrownie

I co BARANY? Prąd nadal jest bez elektrowni? Dobrze się stało, nie włonczajcie już ich s powrotem, wygaszamy elektrownie i wreszcie bendziemy szczęśliwi! WRESZCIE WIDAĆ ŻE TAK MOŻNA ŻYĆ NORMALNIE GLUPKI!

Zastanów się co będzin gdy ogłoszą black out i będzie 30 stopni na dworze. Twoja lodówka i klimatyzacja wysiądzie. Wystarcza 2 dni abyś pewne rzeczy zrozumiał. Teraz nie ogarniasz tego. Pora na katastrofę energetyczną abyś zrozumiał, że bez pracy tych ludzi prąd będziesz miał w takiej cenie, że nie będzie stać na niego. Miłego dnia Ci życzę,

Gdybyś kmiotku choć troszkę się wysilił, to sprawdziłbyś ile wczoraj kosztowała energia na Giełdzie Energii. Przez kilka godzin ponad 1200 zł/MWh., czyli ok. 4 - 5 razy więcej niż normalnie. Podoba się?

Sam się wyłącz miekka pało ****

Spece mieli zalewac wyrobisko to przez pomyłke zalali bloki - dobrze ze nie na osiedlu . :-D Fachowce z Rybnika i Warszawy koło Wyszkowa

O fachowcach z jakiej spółki mowa

Jest tylko jedna. Wystarczy poszukać

A jak tam sprawy kadrowe w elektrowni, robi się porządek, gonią nieudaczników?

Pragnę poinformować iż sprawy kadrowe mają się coraz lepiej. Zwalniamy jak leci, papieru zaczyna brakować na wypowiedzenia umów. Prosimy o więcej cierpliwości i zrozumienia w tak ciężkich czasach.

Tak trzymać, prześwietlić tych złośliwcow od Pieluchy.

Co Apanasiewiczowej napiasali to przeczytała. Tyle wie i tyle powiedziała.

Na tym polega praca rzecznika. Nie musi mieć wiedzy technicznej.

Rzeczywiście tak szybko teraz trwa ponowne uruchomienie bloku i synchronizacja czy to PRowa ściema?

Jak najbardziej jest to możliwe.

Pełna synchronizacja oczywiście mówić tu w stanie turbiny synchronicznej to kwestia paru sekund by się wbić w sieć.

zaczelo sie wygaszanie elektrownii

Sam bys lepiej juz wygasl

AJa 1000 na wczasy.

kogo to interesuje? ja chce moją 14 i 15, niech prezes mi szybko płaci!!!!

Ale Cię boli emoji bidoku (nie)szkoda mi Cię emoji

dodaj komentarz
Czytaj także