Rejestracja i logowanie

Księża i 120 parafian z Grocholic na kwarantannie! Sanepid przeprowadził dezynfekcję w kościele

Wydarzenia 22-06-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
81
Księża i 120 parafian z Grocholic na kwarantannie! Sanepid przeprowadził dezynfekcję w kościele

Sanepid skierował na kwarantannę łącznie 120 mieszkańców Grocholic, którzy byli obecni na procesji Bożego Ciała i mogli mieć kontakt z członkiem orkiestry dętej z Grocholic, zarażonym koronawirusem. To głównie muzycy z orkiestry i członkowie chóru, a także ich najbliższa rodzina. Na odosobnienie skierowano również księży z parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Placówka prosi również o kontakt telefoniczny osoby, które mogły mieć styczność z zakażonym.

Przypomnijmy, że bełchatowski sanepid w weekend poinformował, że zarażony koronawirusem jest członek orkiestry dętej z Grocholic, która uczestniczyła w obchodach Bożego Ciała. Placówka ogłosiła, że poszukuje osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. Ostatecznie zdecydowano się na skierowanie do kwarantanny aż 120 parafian. Są to członkowie orkiestry i chóru, a także ich rodziny. Kwarantanną objęto również księży.

Jak tłumaczy Elżbieta Świerczyńska-Musiał z bełchatowskiego Sanepidu, pod uwagę brane są osoby, które miały styczność z zarażonym lub mogły przebywać niedaleko zakażonego w trakcie procesji. Niewykluczone, że liczba osób objętych kwarantanną może się jeszcze zwiększyć.

- Prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne i ustalamy osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonym. Zrobiono również dekontaminację kościoła i sali OSP, w której odbywały się próby orkiestry – mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie.

W parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach odwołano mszę świętą dla dzieci pierwszokomunijnych w dniu 21 czerwca, a także obchody "Białego Tygodnia". 

Sanepid w Bełchatowie zwraca się do osób uczestniczących we Mszy Świętej lub procesji eucharystycznej Bożego Ciała w dniu 11.06.2020 r., które miały bliski kontakt z Orkiestrą Dętą Bełchatów - Grocholice, o kontakt telefoniczny (44 638 31 08, 44 631 31 18) lub e-mailowy (belchatow@pis.lodz.pl).

komentarze (81)
Dodaj komentarz

Więc dodam pytanie do komentarzu Mikołaja. Czy jeśli próby się odbywały czy były one legalne? Ktoś podpisał np:SANEPID zgodę na ich przeprowadzenie? Czy to poprostu chore ( tym wypadku specjalnie użyte to sformułowanie) ambicję Pana Radnego Kępy?

Jak najszybciej zgłosić sprawę do prokuratury jeśli masz podejrzenie że zostało popełnione przestępstwo. Taka sprawa nie może czekać. Pewnie jesteś bardzo zawiedziony, że wszyscy do tej pory mają ujemne wyniki testów?

Wręcz przeciwnie jeśli jest tak że mają ujemne. Pytanie tylko skąd Ty masz taką wiedzę że są ujemne? Pracujesz w sanepidzie?

Mam pytanie a ks Stasiu czy jest zdrowy bo kto w niedziele odprawi Msze sw . Co sie porobilo kara Boska ten wirus

Czy prawda jest, że w Grocholicach i w całym Bełchatowie jest dużo więcej osób zakażonych w ogóle nie związanych z tą procesja i Bożym Cialem? Jesli tak, to dlaczego nic się o tym nie mówi?

Czy jeżeli potwierdzi się że radny Kępa ma wirusa to szkoła przed wyborami będzie zdezynfekowana? Przecież żona dyrektorka

Bardzo licha dyrektorka!

Odezwało się zawistne wiejskie miasto z Grocholic. Jedyna, która cokolwiek próbuje zrobić od dawien dawna. Ale zła, bo nie nasza. Grocholak to jednak Grocholak. Ja jestem przyjezdy, więc mam to gdzieś, za chwilę na szczęście wyjadę stąd. Ale jak to jest możliwe, że taka mała wieś jak Grocholice rządzi całym Bełchatowem i to w dodatku tragicznie.

Grocholice,to nie jest wieś,to dzielnica Bełchatowa,dzielnica sexu i biznesu ....

I pomyśleć, że kiedyś byliście miasteczkiem większym od Bełchatowa.

ty jesteś Chadziaj . Nie chwal się , bo będą się z ciebie śmiali.

A co próbuje robić???? Dla dobra Grocholic oczywiście. Może jakieś przyklady,?

Ale d...ę umie l i........ć

Ostrzegali żeby nie organizować procesji. Kościoły należą do wysokiej grupy ryzyka.

pitu pitu, procesje były w Bełchatowie po osiedlach więc tu nie pierdzielcie bo jakby waszych przewielebnych czarnych przebadali to by się okazało, że wszyscy sa chorzy, łącznie z ławkami na zachrystii

nie chodzi tylko o Kościoły i sprawy wiary. Coż wszyscy zachowujemy się nieodpowiedzialnie w sklepach na spacerach, zakładach pracy itp. Bagatelizujemy zagrożenie. Znam przypadki ludzi na kwarantannie naśmiewających się z niebezpieczeństwa.

Tylko ignoranci, którzy mają wszystko w głębokim poważaniu. Musimy iść do pracy, musimy iść do sklepu ale do kościoła nie musimy iść. Poszli i mają problem. Mam nadzieję, że nie jest to kolejne ognisko.

jak to musisz isc dio pracy musisz isc do sklepu? kto ci naopowiadał takich bredni? czaskowski czy belka ?

no tak - patologii to nawet zakupy przywiozą. Więc chyba wiesz to z doswiadczenia że tak piszesz

Nie. Nie oni. Dowiedziałam się, że muszę pracować za miskę ryżu. Teraz muszę dużo pracować.

Zastanawiają mnie ludzie mający odwagę brać udział w różnych masowych spotkaniach, maszach, wiecach wyborczych, koncertach, czy wykazują się taką sama odwagą i odpowiedzialnością przy zgłaszaniu się na kwarantannę po ewentualnym kontakcie z zakażonym.

Dłonie i usta kapłana są konsekrowane i nie zarażają to wie każdy pobożny katolik

ciało chry.. sa i troche wirusa

Czy radny z Grocholic też jest na kwarantannie, bo widziałem się z nim na targowisku w sobotę?!

w Grocholicach mieszka jeszcze jeden radny, taki wysoki przystojny i niezwykle elokwentny

wysoki przystojny i niezwykle elokwentny? To chyba nie w Grocholicach.

a żona radnego z Grocholic? Dzieci oddawały podręczniki do szkolnej biblioteki w piątek/poniedziałek. Ciekawe czy szkoła została zdezynfekowana?

Ks Stanislaw jest dobry uczynny mily grzeczny lubi parafian piekne homilie wyglasza spokojny jest z powolania fajny kaplan drugiego takiego nie ma w Belchatowie pozdrowienia duuuuzo Zdrowia przyjezdza do Belchatowa

Jaki Stasiu? O co wam chodzi ludzie???

Sw Stanislawie Patronie nasz my Ciebie prosimy uswiecaj nas ks Stanislaw to dobry kaplan szkoda ze chory Zdrowia zycze

Ks Stanislawek byl w Zelowie madre kazania glosil szkoda mi go zdrowia mu zycze bo tam byla duza konkurencja a on byl ok kaplan z powolania tylko z proboszczem trudno tak ale przyjaznili sie jak bracia wracaj do zdrowia Stasiu

A ks Stasiu zdrowy bo to aniol nie czlowiek byl u nas w P NNMP dobry kaplan tylko proboszcz mu dogryzal taka prawda zdrowia zycze

Będą wybory w szkole w Grocholicach???

Może palcem pokażcie tego zakażonego zarażonego. Przecież to skandal jak są formułowane wypowiedzi. Zarażony zakażony najprawdopodobniej był pzdrowy w Boże Ciało skoro objawy choroby wystąpiły w czwartek 18 czerwca. Najpierw trzeba pomyśleć gdzie kogo skierować. Sanepid skierował ludzi na kwarantannę i nie radzi sobie z problemem. Dezinformacja w sprawie wymazów. Niepotrzebne blokowanie linii telefonicznych, ponieważ trzeba telefonować kilka razy. Gratuluję sukcesu.

A ty umiesz poprawnie formułować wypowiedzi? Bo jakos tego nie widac ....

czepiasz się szczegółów, gdy chodzi o większy problem. Ludzie są oburzeni, że są skierowani na kwarantanne choć chłopa na oczy nie widzieli a w sanepidzie bałagan i nie działają telefony. A ty się czepiasz formy. Nie bądź taki Miodek

po tobie też

czego się spodziewać po Bełchatowie?

Ja się pytam co z kopalnią i elektrownia?? Ja chce do emerytury w tym zakładzie dożyć.

Podziękuj PiS za ten stres i brak perspektyw.

Wiedziałem że z grocholaków i kaszewiaków nic dobrego nie będzie.

Jak to, a tylu zacnych mieszkańców tej niedawnej wsi we władzach naszego miasto to nic? To ona wszak dała nam wicestarostów, przewodniczącego rady miasta, wiceprezydenta, prawie że posła. Toż to kuźnia najlepszych kadr, a ty Tofiku napisałeś że to nic???

A teraz do tego nieustającego szczęścia dołożyła koronawirusa emoji

Trochę nie rozumiem dlaczego skupiają się tylko na Bożym Ciele? Przecież ten człowiek i nie żył w próżni. Przed i po Bożym Ciele spotykał się z innymi, pewnie chodził do pracy. Ciekawe czy ich też wzięli na kwarantannę? A potem przez niepełne i niekompetentne działania tworzy się łańcuszek, jak np. teraz na Śląsku.

Bo najłatwiej tak poszukać. A jakby mieli szukać po zakladach pracy to mielibyśmy drugi śląsk

Ksiądz Proboszcz jak teraz zbierze tacę ? Większość przemówień tylko o kasie.

Co za bzdury piszesz? Byłeś chociaż raz w kościele w Grocholicach?

malowałem tam w piwnicy

Duda obiecał w 2015r. zwolnienie emerytur z opodatkowania❗️Ale 237 posłów PiS jak jeden mąż ODRZUCIŁO projekt Platforma_org #EmeryturaBezPIT❗️Powiedzieli NIE zwolnieniu z PIT emerytur i rent❗️Panie Duda, dlaczego 22 marca 2018 Pan milczał? Dlaczego Pan oszukał?❗️Kłamstwa Dudy

"Placówka prosi również o kontakt telefoniczny osoby, które mogły mieć styczność z zakażonym." Serio? Uważacie, że znajdziecie takich głupich ludzi co się dadzą dobrowolnie zamknąć na kwarantannę?

A ile osób oszukuje aby nie iść na kwarantannie

ponoć tylko dwie w skali kraju, tak mówili w tvp emoji

bełchatowianie to BOHATEROWIE RAZEM ZE SWOIMI WIELEBNYMI i RADNYMI WIRUSY IM NIE STRASZNE radni zawsze im doradzą wielebni nie opuszczą ich AŻ DO KOŃCA ŚWIATA

Modlitwa nie chroni przed wirusem?

Bełchatowski sanepid to burdel na kółkach, chaos i durnota

Taki z ciebie proboszcz jak z koziej **** traba

Wiecie czyj to cytat? "Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy"

Idealnie pasuje do PiS i Dudy?!

już jeden watahę wycinał nie siej zamęntu

Testów ponoć nie będzie bo moce przerobowe zbyt małe, także za tydzień się okaże jaka skala będzie zarażonych

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje? Obiecali i nic zero Dlatego mój głos wędruje na Trzaskowskiego

Jak już coś, to tys., nie tyś. alkoholiku

Ks Stasiu odprawial znajoma mowila

Ten co kiedyś był na parafii w Zelowie????

To dzwoń szybciutko do sanepidu zgłosić ten fakt. Bo jeszcze o tym nie wiedzą a chętnie się dowiedzą

Mieszkancy byli w Kosciele wszyscy bo to ich parafia ks Stasiu byl

a czy szalonego Irusia K. i gargamela też skierowano na kwarantannę.

Od inkasenta na wiceprezydenta....

ty możesz tylko o tym pomarzyć, lub ewentualnie powylewać swoje frustracje w internecie.

takich etelegenów to nic nie ruszy, chociażby ze względu na nieweiarygodny poziom umysłu

Biały tydzień odwołany, ale komunie w sobotę się odbyły....

A czemu miały się nie odbyć? Przecież komuni ten gościu z orkiestry nie prowadził.

A to ze ksiądz ktory jest na kwarantannie udzielal komuni i spowiadal... Nie winię tu ksiedza ale zniecierpliwionych rodzicow ktorzy uparli sie na przeprowadzenie komunii podczas epidemii.... Jakby nie mozna bylo tego przeniesc na przyszly rok....

Moje dziecko też w sobotę było u komuni i nikogo nie obwiniam. Bo skąd ktoś mógł wiedzieć co się wydarzy. Jeśli przyjdzie mi iść na kwarantannę to pójdę jeśli zachoruje to też trudno - nie będę kogoś obwinial. Zastanawia mnie tylko to po co durni ludzie którzy nie chodzą tam nawet do kościoła się udzielają. To nie wasz interes. Myślicie ze co to zginie. Zniknie. A co by dało przesunięcie komuni. Na kiedy.? Znacie datę kiedy już wirus zniknie?

Tak tylko, że decyzja o kwarantannie dla księdza została wydana już po odbytej komunii.

Dezynfekcja kościoła teraz, wczesniej msze i komunie. Niezle

Skierowali na kwarantannę tyle osób,a czy zrobiono im testy????

Testy są obecnie robione.

Wykonano żut bitcoinem, jest tak samo precyzyjny emoji

Jak już to rzut. Precyzyjne są testy molekularne.

Fajnie lubię to

dodaj komentarz
Czytaj także