Rejestracja i logowanie

Msza święta, kwiaty i wspólna modlitwa. Tak bełchatowianie obchodzili dzień patrona miasta [FOTO]

Wydarzenia 21-06-2020 Autor: Emste Foto: Miasto Bełchatów
26

Dziś bełchatowianie obchodzili dzień patrona miasta - św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, której przewodniczył metropolita łódzki, abp. Grzegorz Ryś - została odprawiona w ogrodach parafii Narodzenia NMP. Nie mogło obyć się bez kwiatów, wspólnej modlitwy i chwil zadumy. Zobaczcie jak to wyglądało. 

- Na dzień dzisiejszy zaplanowano również rozstrzygnięcie XVII Konkursu Powiatowego „Pontyfikat Jana Pawła II”. Autorów najlepszych prac literackich poznaliśmy po mszy św. Inne wydarzenia, które zazwyczaj towarzyszą obchodom Dnia Patrona, z oczywistych względów musiały zostać odwołane - informuje magistrat. 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Kim był i czym się wsławił dla Bełchatowa papa kremówka????

Jakie miasto - takie rozrywki

Gdzie ci bełchatowianie?.Jak zawsze stała ekipa.Non stop. tylko msze , i składanie kwiatów. Ile oni już tych mszy i kwiatów odbyli i naskładali.

a gdzie kó....a maseczki.za chwile znowu sanepid będzie szukał zarażonych.zero odpowiedzialności.

Oj fajnie bylo w ogrodzie Msza sw spiew szkoda ze mnie tam nie bylo super imprezka ale boje sie koronawirusa bo w Grocholicach sanepid szuka uczestnikow tej zabawy

Trochę słabo bo np minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas mszy świętej na Jasnej Górze przemawiała z ambony..Może następnym razem

ŚMIESZNI SĄ NIEKTÓRZY JAK CHCĄ ZASTĘPOWAĆ boga -JAK ZGRZESZYŁ TO POWINIEN GO UKARAĆ WSZECHMOGĄCY TO BY BYŁ JAKIŚ PRZYKŁAD . 

Impreza była fajna a za trzy dni sanepid będzie szukał uczestników jak w Grocholicach....

... Święte miasto...

A może następna impreza odbyła by się w parku 1000lecia przy cmentarzu. Polecam jakieś obchody dnia miasta czy coś z samorządem. Pan Dariusz wiceszef i szefowa Mariola. By zobaczyła jaki ten Bełchatów piękny i zadbany!!!

Park 1000 lecia nie jest na osiedlu 1000 lecia. Tak dla informacji "rodowitych" z pierwszego pokolenia bełchatowian.

Msza święta i kwiaty ... Ograniczeni? Inaczej nie potrafią?

Mam nieodparte wrażenie, że działalność wszelakich władz samorządowych zatrzymała się na ul. Kościuszki. Szkoda, że nie potrafią pochwalić się czymś konkretnym.

drodzy Państwo sam bym się tam chętnie pojawił emoji msza godzinke,, a potem wódeczka obiadek i śpiew do rana za darmo tzn za nasze podatki emoji

Ludzie. Dystans lub maseczka. A tu na zdjęciach widać, że nie przestrzegają... Gdzie jest sanepid?

Na ul. Okrzei emoji

Super zabawa byla bez masek

Super impreza

Ale prezydentowa fajna kobita. Ślub bym normalnie z nią wziął.

Z kwiatkowym na O????

Sorry za późno. POdobno

Papa miał tyle wspólnego z Bełchatowem, że raz jak był w Polsce ogolił się golarką elektryczną zasilaną prądem z tutejszej elektrowni, a naćpani kadzidłem mszalnym włodarze miasta zrobili go patronem. Historyczna ocena tej postaci już dziś jest mocno kontrowersyjna, a jak na jaw wyjdzie jeszcze trochę faktów to pomniki będą raczej powodem do wstydu niż do radości.

Znów ciem nota nie przestrzega żadnych zalecanych zasad w ob liczu panującej pandami. W tym Ciemnogrodzie niczym w czasach Średniowiecza chodzi się po mieście licząc na wygonienie wirusa modłami. Gdyby tak było nie budowano by szpitali, przychodni. Wystarczył by jak u Buszmenów Szaman. A chorych zaczyna przybywać, są kolejne zarażenia w czasie ostatnich procesji. Na targowisku, w sklepach wszyscy zachowują się jakby już było po sprawie. Brak poważnego podejścia do zagrożenia. Ale jak widzimy przykład idzie od góry.

jakiego zagrozenia? zawał, wylew, rak to sa choroby to jest zagrozenie a nie jakas grypa co powoduje kaszel i katar pajacu

BEŁCHATÓW perłą miast .

No i bez maseczek bez zachowania dystansu,a potem zdziwienie skąd zakażenia.

dodaj komentarz
Czytaj także