Rejestracja i logowanie

Związkowcy z kopalni wyjdą na ulice Bełchatowa. Pikieta pod siedzibą koncernu PGE GiEK

Wydarzenia 21-06-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
256
Związkowcy z kopalni wyjdą na ulice Bełchatowa. Pikieta pod siedzibą koncernu PGE GiEK

Organizacje związkowe z bełchatowskiej kopalni zapowiadają pikietę w obronie miejsc pracy i odkrywki Złoczew. Związkowcy planują wyjść na ulice Bełchatowa i zgromadzić się pod siedzibą koncernu PGE GiEK na ulicy Węglowej. Uliczny protest ma odbyć się w pierwszej połowie lipca.

- Dość kłamstw i mamienia nas kiełbasą wyborczą! Czas na obronę naszego rejonu! - w takich ostrych słowach związki zawodowe z KWB Bełchatów zapowiadają pikietę, podczas której zamierzają domagać się budowy odkrywki Złoczew. Udział w proteście zapowiedziało pięć kopalnianych organizacji m.in. ZZPRC, ZZ „Kadra”, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów, ZZ „Konto” oraz NSZZ „Solidarność”. Organizacje związkowe domagają się konkretnych decyzji w sprawie budowy odkrywki Złoczew. Jednak ze strony rządu wciąż nie ma "zielonego światła" chociażby dla koncesji na wydobycie węgla w Złoczewie. Postanowienia rozstrzygającego w sprawie decyzji środowiskowej nie wydał również Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który rozpatruje odwołanie Fundacji Greenpeace. Konkretnych deklaracji w sprawie Złoczewa unika też PGE, zapowiadając analizy, które uwzględnią zyski oraz straty, a także kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Koncern zaznacza też, że wiele będzie zależało od „otoczenia regulacyjnego w Polsce i Unii Europejskiej”.

Wygląda na to, że czarę goryczy wśród związkowców przelało… zlekceważenie ich przez parlamentarzystów, ministrów i innych osób odpowiedzialnych za energetykę. Pod koniec maja organizacje związkowe wysłały pismo, w którym skrytykowano rząd i PGE za paraliż decyzyjny w sprawie Złoczewa. Domagano się stanowczych decyzji w tej sprawie, a także konkretnych informacji w sprawie działań odnośnie Złoczewa. Pismo trafiło do ministrów, wojewody, marszałka, posłów i senatora. Związkowcy na odpowiedź czekali do 5 czerwca. Na ich apel odpowiedziało zaledwie.. 3 posłów: Małgorzata Janowska (PiS), Anita Sowińska (Lewica) oraz Cezary Grabarczyk (Koalicja Obywatelska). Wszyscy pozostali adresaci pisma - łącznie 12 osób, jak informują związkowcy, w żaden sposób nie pofatygowali się, aby na nie odpowiedzieć.

- Przerażający brak szacunku wobec pracowników firmy, zapewniających blisko ¼ mocy elektrycznej Polski oraz elementarny brak kultury politycznej – napisali związkowcy z KWB Bełchatów.

Związki zawodowe przyznały, że dotychczasowe działania władz rządowych zmuszają do podjęcia „zdecydowanych działań w celu obrony miejsc pracy”. Dlatego w pierwszej połowie lipca odbędzie się pikieta pod siedzibą koncernu PGE GiEK. Jak zapewniają organizatorzy ulicznego protestu, odbędzie się on w dopuszczonej prawem liczbie 150 uczestników.

Niewykluczone, że do protestu dołączą także inne organizacje związkowe z kopalni i elektrowni. Przypomnijmy, że komitety protestacyjno-strajkowe powstały również w Porozumieniu Związków Zawodowych „Miedza” oraz w Federacji Związków Zawodowych GK PGE o czym pisaliśmy w artykule pt. „Czy plany wydzielenia kopalni i elektrowni spowodują protesty, a nawet strajk? Związkowcy zwierają szyki”. Organizacje zapowiadały wówczas wspólne działania.

Z pewnością coraz bardziej napiętej atmosferze w kopalni i elektrowni nie sprzyjają ostatnie sygnały z PGE. Ogromny niepokój wśród załogi kopalni wzbudziły ostatnie wypowiedzi prezesa koncernu odnośnie wydzielenia aktywów węglowych, a także planowanego wygaszania energetyki węglowej w perspektywie 20-25 lat. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Kopalnia i elektrownia wydzielone z PGE? Prezes mówi, kiedy zacznie się wygaszanie energetyki węglowej”. Jeśli taki scenariusz się spełni, to oznaczałoby to, że budowa kopalni w Złoczewie może, niestety dla górników, pozostać już tylko w sferze planów decydentów w PGE.

komentarze (256)
Dodaj komentarz

Pikieta w niczym nie pomoże. Nawet jeśli W jej wyniku ktoś z góry da pozwolenie na jakieś deklaracje to będą to nic innego jak puste słowa i kiełbasa wyborcza. Byle znowu odpowiednio zagłosować. Nie dajcie się na to złapać.

Jak śledztwo ruszy w tym PGE to chyba osobny dział śledczy trzeba zrobić bo będzie się działo po niedzieli.

W jakiej sprawie?

We wszystkich, idziemy na całość. Zatrudnienia, zakupy, wynajmy, finansowanie różnych tematów, kampanie wyborcze, spaloną hala z syfem olejowym i jeszcze wiele innych. A co tam.

A o co chodzi z tą spaloną halą? To jakaś tajemnica bo nikt nic nie wie...nie słyszał...

A jak tam w elektrowni , gonią tych nieudaczników i darmozjadów?

Widać że niektórym z pisowskich misiewiczow portki ze strachu lecą, narobili grzechów i stanowiska zagrożone. Bronić ich za bardzo nie ma kto i nie ma mocy. Pani Prezes porządkuje firmę i strach. Zostało im tylko zastraszanie. Nie dawajcie się, patologię i dziadostwo jakie dopadło tutejsze firmy PGE trzeba potępiać i usuwać. Etyka , normalność i moralność została wywrócona. Przepisy PGE o naborze pracowników też nie przestrzegane. Zamordyzm im się marzy. Pisać,podawać przykłady, gonić dziadostwo.

Pójść do pierdla za zniewagę posła RP bezcenne. Cudowny materiał dowodowy już jest z tego co napisane. Za moment się będzie działo!!!!

Żeby ktoś nie poszedł do pierdla za to co robił.

Wszyscy, którzy poddali pod wątpliwość wizerunek Pani poseł z Pajeczna zostaną wezwani do prokuratury na przesłuchanie, szczególnie w sprawie rzekomego brania pieniędzy. Portal już dobrze wie, że nie raz policja prosi o dane wpisywaczy i potem ujawnia ich dane operator na żądanie policji. KONIEC ZE SZKALOWANIEM PANI POSEŁ!!!!;

Moim zdaniem to Pani Poseł z Pajęczna ma bardzo kiepski wizerunek ale jest jeszcze 3 lata kadencji i ma szansę go podreperować.

Ha, ha, ha ale kabaret, gdzie tu jest jakieś szkalowanie. Jak ktoś jest politykiem to musi się liczyć z krytyką. Wszystkim się nie dogodzi. Będzie fajnie, media czekają na sensację, Pajęczno znowu zasłynie.

Krytykować można ile wlezie, ale pomawianie kogoś o czyny karalne to przestępstwo.

A a gdzie projekt wykonywania co2 z elektrowni belchatow czemu kaczor się z tego wycofał? Przypadek ? 

Tak jak Elek.atomowa

Tylko nie idźcie tam w niedziele jak kibice, bo nikogo nie będzie

WY, którzy minusujecie komentarze krytyczne wobec niektórych związkowców, Radomska, Pajęczna i kłamczuchy myślicie, że ludzie się nie dowiedzą jaką patologię stworzyliście? MYLICIE SIĘ! Już wiedzą i was rozliczą.

I co, wazeliniarskie trzymanie palca pisowi, sami wiecie gdzie, nie wystarczyło? Olali was, bo kto wazeliniarzy szanuje.

Związki, czy to na elektrowni czy na kopalni, to już tylko z nazwy. Już dawno zaprzedały się pracodawcy i teraz to tylko mogą sobie palcem w bucie poruszać.

Takiego dziadostwa to w tych firmach nawet za komuny nie było. Ta nowa władza to obraz niekompetencji i dziadostwa, zrobić z nimi porządek jak najszybciej. Tak niekompetentnej ekipy Polska energetyka jeszcze nie widziała. Z gazowni pogonili to tałatajstwo to się tutaj przywlekło. Likwidatorzy i prywatorzy spod ciemnej gwiazdy.

Byli dobrze.....bez wpisu do PO można było tylko drzewka we wkopie wsadzać. Tak było kompetentnie!!!

Takiego dziadostwa to w tych firmach nawet za komuny nie było. Teraz nowe władze mają okazję zrobić z tym porządek. Czy wykorzystają swoją szansę? Czas pokaże...oby nie było tak że po wyborach wszystko ucichnie i nadal ktoś zPajęczna iRadomska będzie wpływał na politykę kadrową? A pamiętacie aferę z Bart...w Bełchatowie pt. praca za głosy? I co? I nic. Może tym razem coś się zmieni?

Zwolnić wszystkich dyscyplinarnie za uchylanie się od pracy!!! Dla funkcjonowania firmy nie będzie żadnej różnicy, a trochę będą ograniczone koszty.

Zwiazkowcy dostana po 4 grupy z 22 na 26 albo poza kategorie zaszeregowania i beda siedziec cicho. Na ostatnie 10 lat wkreca dodadkowo w zamian swoje corki kochanki i szwagierki. My robole dziady jd...bane bedziemy w blocie po kolana prosic sie jak swinie zeby pozwolono nam pracowac za najnizsza krajowa minus 20% . Do tego '32 roku moze dociagniemy. A pozniej pojdziemy do mycia paneli slonecznych i smigiel wiatrakow niemieckich w imie prawozadnosci i wolnosci. Dla tego by niemcom nie brakowalo pieniedzy i aby peodaly mogly sie zenic i jak poedal cie udezy to nie mozesz mu oddac bo za faszyzm cie wsadza...

Dziś w Piotrkowie po godz 16 chyba było jakieś spotkanie z PGE bo tyle służbowych aut stało czy jakiś wiec wyborczy ktoś może się orientuje może związki zapytają panią prezes co robiły te pojazdy kogo przywiozły .

No przecież był tam "cały kwiat" radomszczańskich nepotów i ich rodzin.

to ten upasiony od sokołów?

Dokładnie...a jego połówka gdzie obecnie? No..gdzieżby indziej?

Związki nie są od tego. Związki należy wywalić za bramę spółki.

Duda obiecywał w kampani 2015 zwolnienie emerytur z opodatkowania❗️Ale 237 posłów PiS jak jeden mąż ODRZUCIŁO projekt Platforma_org EmeryturaBezPIT❗️Powiedzieli NIE zwolnieniu z PIT emerytur i rent❗️Panie Duda, dlaczego 22 marca 2018 Pan milczał? Dlaczego Pan oszukał? Kłamstwa Dudy!!!

Wiecie czyj to cytat? "Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy"...

Prezesa PiS

To PiS i Duda?!?! O masakro pasuje!

Energomontaz północ zgłosił sprawę do prokuratury i najemnicy oddają im za zrobioną pracę na obiekcie PGE za remont w 2019 . 

Tam same alkoholiki daj spokój. Jakie majstry taki zakład. Ale powinno się im przyjrzeć co robili bo mają napewno nie jedną transakcję bokiem .

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje? Obiecali i nic zero Dlatego mój głos wędruje na Trzaskowskiego

Mój też

Mój też

Nie pij tyle

Pisowskie trole straszą, nikt tu nikogo nie pomawia. Ludzie widza i słyszą co się mówi i piszą. Nikt głupi nie jest. W Sulmierzycach było powiedzenie, że za użyczenie pod banery wyborcze płota jest w PGE robota i jest to prawda. Załatwiała to osoba z Sulmierzyc z wejściami wyżej, nazywana pośredniakiem. Moim zdaniem to nie jest normalne, że ludzie bez doświadczenia, wymaganych kompetencji byli zatrudniani za duże pieniądze, np. dyrektor departamentu HR zatrudnił zięcia z zewnątrz na stanowisku, na które w elektrowni pracuje się co najmniej 20 lat, teściom córki podnosił wynagrodzenia kilka razy a innych gonił. Gdzie etyka, moralność, nie mówiąc o przepisach. Dobra zmiana miała to wszystko gdzieś a teraz jak zmieniły się władze gieksy to szum i krzyk. Chcielibyście aby ludzie siedzieli cicho i zastraszacie. Jeśli macie z tym problem idźcie do odpowiednich organów, niech sprawy nabiorą szerszego wymiaru, będzie okazja poruszyć inne wątki, może nawet ciekawsze.

No to napisz jeszcze raz jak jesteś taki kozak kto brał pieniądze za zatrudnienie. Śmiało cwaniaczku, sprawa w toku......

Do kogo się zwracasz prokuratorze, zacytuj tę czyjąś wypowiedź, bo mam wrażenie że pompujesz temat.

Jak sprawa w toku to się wyjaśni, spokojnie. Będzie ciekawie, moze ktoś beknie. Bardzo dobrze, że sprawa będzie głośna, nareszcie, inne sprawy też wypłyną.

nie strasz nie strasz bo .... kłamczucha po całym mieście mówiła, że Anka z Radomska brała 10%

Nie zawsze 20 lat pracy jest wyznacznikiem tego, ze nadajesz sie na stanowisko, z zewnątrz moze przyjść młody, zdolny , wyksztalocony, kreatywny, któremu ty stary torfie do pięt nie dorastasz. Nie bronię nikogo ale widzę , ze stare kopalnioki , elektrowniokisą roszczeniowi tylko dlatego, ze 20 lat przelezeli w zakładzie pracy i należy im sie mogą być głupi.

Nie piszę, że 20 lat pracy jest wyznacznikiem do awansu. Podaję przykład gdzie młody chłopak, może zdolny, nie wiem budował przyczepy w Wieluniu i od razu został głównym specjalistą oddziału od utrzymania bloków energetycznych. Moim zdaniem jest coś nie tak ale jak się ma teścia dyrektora departamentu HR to widać że to możliwe. To były prezes Jacek K syna zrobił obchodowym bloku, nie głównym specjalistą oddziału. Na tym przykładzie widać jak PiS przebił PO w dziadostwie.

Zrobił obchodowym też po znajomości, inny nie miał nawet szansy złożyć papierów. Powiedzieć trzeba prawdę. I to, i to nepotyzm. Dlatego to jest chory cały świat, dlatego rewolucję itp.

Oczywiście że w pierwszym i drugim przypadku to nepotyzm. Na tych dwóch przykładach pokazuję skalę dziadostwa i jeszcze raz powtórzę, w przypadku dobrej zmiany to dziadostwo jest większe, moim zdaniem. A miało być lepiej, sprawiedliwiej itd.

jestem starym pisowcem, ale też przyznaję. że za nas miało być inaczej, a jest jeszcze gorzej. Posłanka wstawia do pracy w elektrowni na dyrektora czy kogoś tam panią Naturę, która o pracy w elektrowni nie ma zielonego pojęcia, ale jest działaczką PiS i koleżanką.

Na jakiej podstawie i jak to jest, że politycy po wygranych wyborach państwowe firmy traktują jak łup wojenny. Wywracają kadrowo firmy, wpychają swoich, nie ważne czy z kompetencjami, powodują wielkie koszty. To powinno być karalne. Ja wiem, powiecie, że PO robiła tak samo ale ludzie chcieli zmiany, tym sposobem PiS wygrał wybory. A co wyszło, jest jeszcze gorzej. Polityka powinna być daleko od gospodarki, inaczej nic z tego nie będzie, a obecnie politycy żerują na państwowych firmach a to nie jest normalne ani zgodne z prawem. Po wyborach w 2015 roku w lokalnym PGE przybyło około 1000 ludzi! W większości z Radomska i Pajęczna. Nie dziwcie się, że to ludzi denerwuje.

a bełchatowianie nawet głosowali na te posłanki i tych posłów spoza Bełchatowa, to co się dziwicie, macie co chcieliście hahaha

Spółki do likwidacji,prywaciarza zrobi taniej lepiej i szybciej .

Gratuluje wszystkim którzy twierdzili iż posłanka z radomska i pajęczna biorą pieniądze za stanowiska..... wkrótce będziecie udowadniać wasze rewelacje w sądzie emoji Także ... ktoś ? Coś ? Jeszcze ?

To jest znieważanie posła RP. za co można pójść siedzieć. Pobrane i zabezpieczone już zostały adresy IP. NIE MA BEZKARNYCH W SIECI!!!!!!

Świetnie, w którym miejscu jest napisane że ktoś bierze? A poza tym to wiele innych spraw wykipi przy okazji. Straszenie i zamordyzm się komuś marzy. Nie trzeba robić głupstw to ludzie źle nie będą pisać. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Padły takie słowa nie raz .... jak nie pod tym artykułem to w innych..... na pomawianiu daleko nie zajedziecie cieniasy.... odpowiednie służby już czytają wasze wypociny ........ może jeszcze ktoś ? Coś ?

Aha nie wiesz gdzie to pomówienie napisane, czyli kręcisz i straszysz.

Wszyscy, którzy poddali pod wątpliwość wizerunek Pani poseł z Pajeczna zostaną wezwani do prokuratury na przesłuchanie, szczególnie w sprawie rzekomego brania pieniędzy. Portal już dobrze wie, że nie raz policja prosi o dane wpisywaczy i potem ujawnia ich dane operator na żądanie policji. KONIEC ZE SZKALOWANIEM PANI POSEŁ!!!!;

Jak jesteś prokuratorem to powinieneś wiedzieć że przyjmowanie ludzi poza oficjalnymi naborami jest niezgodne z przepisami PGE. A przyjmowani nie są niezbędnymi pracownikami, bez odpowiedniego wykształcenia i kompetencji. Dla przykładu, do mnie na oddział przyjęli na stanowisko mechanika ratownika wodnego. Mogę takich przypadków podać więcej. Nie udawajcie czyscioszkow, ludzie to widzą i komentują. Pompujcie temat a będzie ciekawie i może patologia się zmniejszy.

Rzeczywiście zeznania w jednej sprawie złożone. Jest też mowa o kimś z ZZ. Za chwilę będzie głośno.

Będzie głośno jak paru nieudaczników znów wywalą.

Jedzie taczka z daleka, na nikogo nie czeka.....

A dyrektorkę ekonomiczną pośredniaka z Sulmierzyc to juz wywalili z elektrowni czy jeszcze czeka?

Sprawdzić co Kłamczucha nawywijała z Oilejem. Kogo tam do kopalni i elektrowni naprzyjmowała, koleżanek, asystentów. Mówi się że procent był od tego.

A kto z PiS zrobi ci coś za darmo, z empatii. To chciwi i złośliwi ludzie. Jeszcze lepsi są ci z Pajęczna.

Jeszcze pare głosowań i nie będzie zatrudniania nauczycieli na stanowiskach inżynierów, dyrektorów itd.. jeszcze trochę i ludzie pokażą że władza powinna obawiać się ludzi nie odwrotnie. Że to my pracownicy stanowimy siłę nie jakiś rząd łamiący prawo, który ma czelność jeszcze nas obywateli pouczać praworządności.

Posłanka z Pajęczna wsadziła nauczyciela na wysokie stanowisko, który politykę kadrową firmy wywrócił, narobił szkód finansowych KWB, przyjmował swoich za tych co wzięli PDO, bez potrzeby, kompetencji. A najgorsze że narobił szkód moralnych, etycznych, po prostu był szkodnikiem. Dobrze że go wywalili i powinien za to odpowiadać karnie razem z dyrektorami i prezesami i oczywiście z tą co go tam wsadziła.

A kadrowiec z elektrowni i kopalni to co? Kogo przyjmowali? Tych od chytrej baby z Radomska i tych od tej z Pajęczna. A te co to takie wysokie grupy dostały to jakie przepisy były na to? Ake jacy ważni byli. A cała dyrekcja to co? Nie wiedzieli o tym? Wiedzieli ale swoich przyjmowali z radomska i pajęczna?

teraz oni w pierwszej kolejności powinni odejść

Torfy piszą o kulturze, hehehe xDD Będzie jakaś kontrmanifestacja? Chętnie stanę naprzeciw nim.

Złoczewa nie ma i nie będzie, a związki chcą pokazać że "istnieją" ale ta pikieta i tak nie da nic, bo nikt nie będzie się przejmował garstką ludzi.

Panie i Panowie Nigdy więcej Radomska i Pajęczna w Bełchatowie!!!

Białostockie sliedziki tez pogonimy

Ani piotrkowskiego stworka i jego końskiego krUla

Lubię czytać jak rujnujecie i okradacie ten zakład. Aż dziwne że jeszcze się to kręci.

****** N I E B Ę D Z I E P I K I E T Y - Z A C H O R U J Ą N A C O V I D 19 *** tak ja w KWK..

Taczka jedzie .... Krycha ubierz się na sportowo żeby ci wygodnie było emoji

Pani Prezes w spółkach zrobić przegląd zarządów, tam to dopiero dziadostwo kwitnie. Jeszcze trochę i będzie to samo co w elbescie.

O ile czerwonych łapek, czyli boją się, czyli w spółkach kicha. Sprawdzić zakupy, zamówienia, wynajmy, zatrudnienia. Będzie checa, paru prezesikow odleci.

Dziunia z gazowni wstawiła na prezesika niedojdę papugę. Ten jej KrUl to się zna na hotelarstwie jak kryska na energetyce. Jedno warte drugiego.

ROZLICZYC STARE ZARZĄDY ELBEST!!!!

Myślę, że strajkować będziecie do pustego biurowca, bo prezesi w lipcu zrobią sobie urlopy, a dział bezpieczeństwa schowa się za ochroniarzami, ściana najlepszych ochroniarzy i każą im z dwa dni wcześniej po placu latać i płótna pilnować

Krycha już zaplanowała L4

Ludzie w Złoczewie nawet nawet połowa kadry nie znajdzie zatrudnienia, skończyło się i tyle, choć i tak Złoczewa nie będzie.

Napiszcie dokładnie kiedy ta manifestacja bo muszę wziąć urlop a mój szef może mi go nie dać

Po wyborach, co by miłościwie urzędującemu nie zaszkodzić

Na zdjeciu zwiazkowcy Odkrywki a przeciez to nie ten zwiazek zapowiada protest

Widac chyba z tego ze tylko odkrywka i sierpien maja zdjecia z protestow ? 

Nie koniecznie ww związki tez maja zdjęcia z protestów. widocznie redakcji nie chciało spojrzeć kogo wstawiają. Albo strasznie odkrywcę i sierpniu zależało na zdjęciu od nich. By później mogli wpajać załodze ze to oni wywalczyli...

Jak temat PGE to zawsze minimum 200 komentarzy. Pozdro dla Szopa pracza bo też nie lubię złodziei

Każdy ekonomista i normalny człowiek wie ,że skoro coś przynosi straty to trzeba wymienić doradców lub ostatecznie ogłosić upadłość. Zredukować etaty to pierwszy krok.Wprowadzić inspekcję i skontrolować wybrane działy po co są

Jutro poniedziałek, trzeba znowu paru nieudaczników i darmozjadów pogonić Pani Prezes.

Spoko luzik pracy w Europie jest bardzo dużo. Nikt nie będzie wnikal czy jesteś z PGE czy po szkole.Warunek jest jeden trzeba wykonać zadanie lub daną norme.Ale po co jechać jak tutaj za leżenie płacą i kartki dają za które później można stać i blokować głodnych najemników na stołówce. Stoi taki typ i wymyśla jak baba na targu,wtedy kiedy najwięcej głodnych ludzi.

Niemiecki prąd zdrowszy mniej darmozjadów tam pracuje

Proszę powiedzieć z sensem, jaki ma sens utrzymywać Kopalnie Turów jak ma straty.... PGE straty...można zobaczyć po ile akcje są już nie wspomnę że były ponad 2 zł ..gdzie tu czynnik ekonomiczny żeby dokładać do tego szamba, żeby banda nieudaczników miała leniwe stanowiska pracy i robić przekręty z firmami zewnętrznymi? Mam nadzieję że nie przedłuża koncesji do 2044 roku... Czesi i Niemcy zrobią porządek....u nich się opłaca,nie ma strat a tu jeszcze słabe zarządzanie ciamajd życiowych i katastrofa osuwiska... gdzie po tym już powinna być zamknięta,bo to tylko balast i dokładanie przez Bełchatów do szamba Turowa....

Chcieliście unii to macie.Sprzedadzą was helmutom.Tam sie opłaca i wolno a u nas nie opłaca i trujecie.Że też nie ma w naszym kraju prawdziwego króla.

nagle covid w kopalni bedzie zeby nie mial kto protestowac. To sie nazywa k u r e s t w ó. zobaczycie wyruchaja nas. Moze trzeba sie ogarnac i walczyc o swoje chocbym mial zajeb. ac nie jednego

przecież to wasz kochany pis

mój pracodwca chce zwinąć interes, czy również mam robić takie cyrki ?

W autobusie kopalnanym 138 stwierdzono , że jakiś grochlak jest zakażonych. Dwóch na 0-1 na kwartalne . 

Oj jak Duda wygra to przez 5 lat wylapiemy te lgbt i zobaczymy czy zboczenia będą w tym kraju

5 lat temu mówiliscie że platformowców pozamykacie, a pozamykaliscie tylko swoich. Już wam nie wierze

Wynika z tego że nie robiki takich przekrętów jak ci którzy nagle zostali prezedami dyrektorami itp. itd. Były audyty w giek sa i co? I nic . Bo nic nue zmaleźli. Za to teraz może być ciekawie. Jeśli będą uczciwi to swoich też ukarzą. Poczekajmy.

Myślicie, że jak PO wróci to uratuje kopalnie bez węgla, albo el. To koniec. Podziękujcie opzycjii, że zbudowała 13 blok el. i węgiel trochę wcześniej się skończy i braknie czasu na inwestycje w regionie

A jakie to pge ostatnio robilo inwestycje w regionie?

Ostatnio PGE inwestował w nieudaczników od posłanek i posła. Moim zdaniem inwestycja nietrafiona.

Nic nie może przecież wiecznie trwać .tego lubię słuchać

KWB Turòw i Elektrownia Turów też szykuje się do manifestacji, chcą nas wykończyć dziady

Zara im wirusa wykryją i posadzą na ****

Ale by wyjść na miasto z Różńcem to żadnego z tych związkowców nie ma. Tylko kasa i kasa. Nie wstyd wam. Życie na ziemi przemija, a wy tylko o dobrach doczesnych. To o takich jak wy podczas kazań mówi Biskup Krakowski. Czy musimy się za was wstydzić? Zamiast do Kościoła nawołujecie do protestów, a PiS tyle dobrego dla was zrobił. To już lepiej zrobicie wybierając się d Torunia z jałmużną.

Księża to pedofile

A po mieście chodziłPIS same nieudaczniki dzięki pis w kwb lub w eb zatrudneni niektóży już odwołani lub posły osły którym koryto się kończy i ciemną masę tumanią dobrą zmianą. Dojną zmiane dajcie Dudzie i nam koryto a wy micha ryżu jak mówi klasyk z PIS dla masy kłamczuszek Morawiec ki. Ludzie Bełchatów to jeszcze z 5=10lat i bloki puste jak wDDR do wybużenia PIS wykończył region tyle w temacie

ale wy małe komuszki jakbyście się dorwali to znów jak za dobrych starych czasów oj towarzysze towarzysze nie powtórzy sie.

PGE to moloch na glinianych nogach

Wszyscy zapomnieli jak PO przyjmowało drzwi się nie zamykały i każdy od kogoś szarak miał 0 do gadania wszyscy pracę dostali co w wyborach się udzielali bez względu na kwalifikacje córki siostry dzieci szanowanych ludzi Bełchatowa,.

PiS kłamał kłamie i kłamać będzie to posłanka PiS Angelika Możdżanowska

Dziś na jedno ze spotkań przyjechała posłanka z Radomska niby nic takiego ale na aucie był napis ELMEN to powinny związki pana prezesa czemu na koszt spółki jest wożona.

Jak to czemu!! Przeciez jak mu pracę załatwiła to i wozic trzeba. Wszak to chytra baba jest

Mo bo Prezio z El... tyż x Radomska buhahah

Czyli jak wygra platforma i krajem bedzie rzadził Tusk to bedzie lepiej niz za pisu ?

co ty bredzisz

Trzaskowski jest tylko pionkiem w tej grze Polska rzadził bedzie Tusk

A teraz Du.. A jest pionkiem Kaczyńskiego.

Nie pionkiem, tylko podwykonawcą.

PiS przy pomocy posła i posłanek Stąd z udziałem lokalnych kolaborantów załatwił region na cacy, na wiele lat. Dociera to do was?

Nie tylko PiS ale poprzednie władze i związki zawodowe

Ale PiS to mocno przyspieszył

Uważam, że wszyscy powinni wyjść i walczyć o grupę dla przewodniczącego.

Te PGE i to Hamburczykowo kradnie na potęgę nawet Grocholice sobie zrobili dzielnicą które 300 lat wcześniej założono .

Bardzo dobrze grocholakom, ze są dzielnicą. Pamiętajcie, że zawsze możecie być wsiąemoji

A kogo to wina że swoje prawa sprzedali za wodę???

Zwiazkowcy dostana po 3 grupy i beda siedziec cicho...

Krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje - Tak jest z Wami duzo krzyczycie Nic nie robicie

Możecie się stawiać, piszczec , tupac nogami i strajkować ale sprawiedliwość wypłynie na wierzch i w ciągu 10 lat zrobią z wami porządek. Nie będziecie doic z nas a my za was robić.

Dlaczego zdjęcie tytułowe do artykułu opisującego pikietę ZZPRC, ZZ „Kadra”, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów, ZZ „Konto” oraz NSZZ „Solidarność” jest z manifestacji Odkrywki i Sierpnia 80 czyli co reszta związków nie robiła nigdy manifestacji że nawet zdjęc swoich nie mają ? To co oni robili ? 

Brali kasę i siedzieli cicho. Żeby reszta tam zatrudnionych również brała monetę za to że przyszli i 8h zrobili przez całe 5dni.

Wiecie kiedy będzie Duda w Bełchatowie? Pojadę go wygwizdać Barana jednego wstyd mi za takiego prezydenta gamonia

Duda nie będzie w belchatowie właśnie dlatego że by go wygwizdali!!

Najbardziej aktywni w tych komentarzach to są oczywiście ci z Radomska i Pajęczna poupychani w ciagu ostatnich 5 lat. Ilu ich po 200 czy 300 w każdym oddziale. Wystarczy sprawdzić przyjęcia od 2016 r. Czy był nabór czy pierwszeństwo mieli może Ci co tyle lat przepracowali w spółkach? Czy potrzebne były nowo tworzone stanowiska kiefy wcześniej wysyłano na PDO? Co z kadrowymi od siedmiu boleści? Czy ktoś za to odpowie?

Kadrowi, prezesi i dyrektorzy powinni się spowiadać u prokuratura za wyrządzone firmą szkody. Tak powinno być w normalnym państwie ale Polska nie należy do tej kategorii. Jest innego sortu.

Złoczew jest tak samo opłacalny jak trzymanie w Kopalni emerytów z kierowniczymi wynagrodzeniami

Pikieta w połowie lipca ale którego roku.

tu strajki a w międzyczasie zatrudniają przedszkolanki na stanowiskach inżynierów ! Gdzie Compliance ? Ktoś za to poleci razem z tymi pracownikami.

o.. kilka lata za pozno.. ale pewnie chca uzyskac pare miejsc do wsadzenia swoich kolesi do kwb i elb emoji

Co to jest ? Niekompetentne, bez doświadczenia, zakompleksione, zakłamane, nie myślące samodzielnie, butne, zadufane w sobie, wsadzone po znajomosci, jedzie na jednym kółku i robi tyr tyr tyr tyr tyr tyr........................

Dodałbym jeszcze: głupie, fałszywe, niemerytoryczne, tępe, obłudne...... po prostu popolupo.

Ci co nabyli prawa emerytalne wypad z kopalni na emeryturę a siedzi tych tworów pochowanych po kątach. Tarcza 4.0 da możliwość pogonić śpiących dziadków na emeryturę. Wiecie jaka to oszczędność dla KWB czy ELB ?

Ja będę pracował do setki. Nie mam w domu co robić. Wnuki iprawnuki przywiozą mnie do pracy. Śliniaczek pod brodę zawiążą. Aby dniówka zleciała i kasa się zgadzała.

Żeby nie zapomniały podłączyć ci rurki z tlenem!

Dniówka, mo być mi zapisano i zapłacono. Przecież w robocie byłem.

Związki zawodowe grabarzem elbest. Niech związkowcy utrzymają stadninę ze swoich pieniędzy skoro to opłacalne.

Bełchatów =Wałbrzych Dzięki układaniu się związków z zarządami i władzami.

W tej elektrowni, kopalni czy spółkach powinni płacić po 2.600 brutto, wtedy byście inaczej mówili. Ja pracuję u prywaciarza za najniższą krajową po 10 godzin, bez socjalu i trzeba być zadowolony żeby szefowi starczyło na Kanary. Za dobrze macie i tego nie szsnujecie. Skąd w Was tyle jadu, naprawdę wszyscy jesteście z PISu?

Mentalność Polaka- nie walczyć o wyższe wynagrodzenia, lepszy byt, tylko innym, ktorzy to sobie latami wywalczyli równać w dół, a co będą mieli lepiej jak ja ! Niech wszyscy jadą na najniższej !

Czy singlom, bezdzietnym i tym z dziećmi 18+ to szczodre państwo też coś w końcu da?

Masz wysoki socjal, którego inni nie mają? To ciesz się.

Jakby w mojej firmie pracownicy strajkowali to bym rozwiązał z nimi umowę i zatrudnił innych którzy będą zadowoleni.

Zapytajcie się darka, dziś na rynku można z nim pogawedzic jeszcze stoi

Jak jeszcze stoi, to strach baby na targ puszczać.

Darek to porządny człowiek który ludzi się nie boi tak jak inni z nim można porozmawiać na wszystkie tematy i spotkać na rynku

który darek? ten co ma gołpro?

65+ goł home. Najwyższy czas. A tak na marginesie ilu ich jest???

Około 500 osób , kobiety 60+.

Ilu brakło tabeli???

Zazdrościsz specjalistom - nieładnie oni mają jak na haśle wyborczym - wiedza i doświadczenie

Teraz wychodzą?? A do tej pory jeden ze związków kopalnianych zresztą największy az stal się federacją opowiadał się całym sobą za Pis em!!! Jak on się teraz czuje jak ludziom w oczy patrzy widząc co PiS wyrabia?? Jak wszystko zniszczył w ciągu niespełna 5 lat?? Ile teraz młodzi ludzie nasze dzieci będą musiały po tych nieudacznikach sprzątać!!!

Odpowiedz Zgłoś
125
121

Kopalniak ty pewnie z tych sfrustrowanych z innego związku albo antyzwiązkowy i wiecznie niezadowolony. Wiadomo, że związek ma działać w interesie swoich członków, a żeby działał skutecznie musi rozmawiać z tymi co rządzą obojętnie kto to jest bo jest to winny swoim członkom. To że związek Odkrywka jest największy też o czymś świadczy. No chyba, że uważasz, że większość jest głupia a ty najmądrzejszy? Wiem że masz ból d...py i tego nie strawisz ale takie są fakty.

Pokrywka największa - chyba w spółkach - ale się ubawiłem

Dr żart A co w Spółkach sa ludzie gorszego sortu ze dzielisz czlonkow na tych z kwb, elb i ze spolek ? Po ilosci ludzi widac jak dany zwiazek skutecznie dziala jesli w spolkach ma duzo czlonkow to tez jest bardzo wymowne, wystarczy pomyslec.

Ale co się ubalowal z Pieluchą to jego.

O nie tylko z Pieluchą! I po tych tańcach szast prast prawie szwagier zatrudniony! I to na kierowniczym stanowisku

pracownik ma rządzić pracodawcą ?

Hahaha ręka w nocniku. 5 lat za późno. Teraz to już nie ma możliwości że względu na czas. Przygotowanie odkrywki odwiercenie studni, zrobienie zaplecza, transport maszyn, odkupienie ziemi to lata. Trzeba było to wcześniej robić, a nie pić po hotelech i się układać z władzami, zdobywać stanowiska dla rodzin i innych Staszków ptaszków z pod Szczecina jako kierowników. Teraz ten region to już zniszczyliście. W POLSCE NIEMA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH!!! SĄ ZWIĄZKI DBAJACE O SIEBIE I SWOJE RODZINY NA GARNUSZKU POPRZEDNICH PREZESÓW. OBECNA PANI PREZES ZŁA BO NIE CHCE SIĘ UKŁADAĆ!!! BRAWA DLA TEJ PANI.

Odpowiedz Zgłoś
116
111

Zawijają kitę i won na podlasie.....

Związkowcy grabarzami regionu, nic tego już nie zmieni. Niech sobie zarządy związków jadą na Warszawę.

Zykli ludzie pracownicy będą protestować, a związkowcy dostaną posady w odnawianej sp. za gruba kasę od Krystynki, kruk krukowi oka nie wykole

Miał być 1 tyś zł na wakacje i nie ma nic zero Dlatego mój głos wędruje na Biedronia

Misiu kolorowy ja to bym wolał abyś do mnie powędrował sam ...... mrrrrauu....

Z twoim umysłem rzeczywiście tylko Biedroń ci zostaje.

A catering będzie?

Elbest zapewnia dla przewodniczących. Oczywiście za darmo bo ich stać.

Taczkę i wywieź !!! tych prezesów !!! może kur.. atom zrobimy bo komuś kto bierze ogromne pieniądze i myśli że rządzi Polakami będzie mi kazał płacić za prąd 2 zł za kilowat a z węgla mam 0,65 zł, ludzi nie stać na prąd za 2 zł a tych co biorą za nic po 50 tyś na miesiąc w zarządach, europosłów nie wiem po co tam siedzących tylko żeby pieniądze za darmo ukraść ! rozwiązać te unie ! niech dokładają może reszcie !

Planują przez miesiąc, godzinkę postoją. I to dopiero po wyborach. Normalny związkowy pasożyt.

Chciałem dodać że związki zawodowe zostały stworzone przez służby specjalne. Więc po co ta szopka. Wszystko już sprzedane zostało ale sami na to pozwoliliśmy.

Co górnicy w p........... o ????? Ludzie w koło Złoczewa tej odkrywki nie chcą . Chcą żyć i mieszkać na swoim . A wy górnicy kim że kuźwa jesteście tymi co tam tych chcecie domów pozbawić . Kuźwa postawcie się teraz w ich sytuacji . Ich jest więcej niż was pracujących na kopalni . Chcecie mieć wrogów z pod Złoczewa to będziecie mieli jak mordy nie zamknięcie . Jestem obecnie z Bełchatowa ale też z rejonu który musiałem opuścić tak jak Ci mieszkańcy gdzie ma być odkrywają tego tortu . Chcecie wojny z tamtymi mieszkańcami ????

Poza tym kopalnia zabiera wodę, woli lać do kanału niż dać tym, którym zabrali. A posłowie, szegolnie Pielucha nic nie pomagają, albo gorzej. Dyrektor kopalni mówił że woda rządzi Pajęczno. Dobre nie. Mieszkańcy regionu Złoczewa mają rację że nie chcą takiej kopalni.

Gadałem z ludźmi że Złoczew i chcą kopalnie chcą być drugim kleszczów em. Chyba Ci przekupieni przez zielone faje

Przecież możemy uratować region . Oddajcie za godziny w których najemniki za was robiły remonty może chociaż te konie będą mogły żyć i te 100 mln w Elbescie się znajdzie

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje? Obiecali i nic zero Dlatego mój głos wędruje na Biedronia

Czy każdy zwiazkowiec to głupek?

nie taki głupek bo grupy mają jak kierownicy,głupki to tacy jak ty którzy zarabiają połoww tego co oni

Do lipca to połowa będzie na kwarantannie albo zakażona i takie będzie strajkowanie... zdalne

Racja będzie tak jak na Śląsku bum zarazy i do strajku nie dojdzie

Związki nic nie zrobią , to są cieniacy. Pokrzyczą i tyle będzie. Źle , że partyjniacy z naszego regionu dopuścili, by się dziadostwo z całej Polski się tu panoszyło . Żaden z nich nie będzie myślał o naszym regionie , aby jeszcze wziąć jeszcze choć jedną wypłatę A potem się zobaczy. Nikt o nas nie zadba , zaorzą Bełchatów i tyle . W Bełchatowie nie ma struktór politycznych , które będą myślał o naszym regionie.

Odpowiedz Zgłoś
123
117

Teraz protestują??? Jak węgiel się kończy... Gdzie byli w 2007 roku,jak pge elektrownie i kopalnie przejmowała...Kasa się w kieszeni zgadzała to cicho siedzieli, teraz to byscie chcieli kopać i kopać,chociaż g.wno w tej ziemi jest i zeby wam za to nadal placili,

Czy to prawda że ktoś z elektrowni już był przesłuchany w prokuraturze za nieprawdziwy komentarz? Coś bliżej?

Ja słyszałem, ze ip sprawdzili i juz pozew jest złożony do sądu. Trzeba uważać co się pisze.

Wzywają do prokuratury po kolei. Potwierdzam

Przeslu****e policja na etapie postępowania wyjaśniającego.

Zastanawiam się po której stronie sporu będą posłanki i poseł Stąd. Na mieście mówią, że podpuszczają związki do rozróby, bo nie podoba im się nowa Prezes gieksy, nie pozwala robić dziadostwa i wywala nieudaczników i szkodników. Jezdza na skargi do Warszawy, donoszą, czyli bronią tej patologii co byla. No ciekawe.

Tarcza 4.0 pozwala wysłać na emerytury osoby które już nabyły prawa emerytalne - kwestia poprawek senatu i podpis Prezydenta. Jak przeterminowani już ustaliliście termin odejścia z PGE bo kadrowi czekają.

Dalej ,biegiem głosować na PiS ciemnota ,brak słów ????

A rząd wam wyśle zapytanie do ZUS-u jaka jest naprawdę ta praca górnicza i zabiorą przywileje z emeryturkami i będzie wielki koniec hałasowania.

PGE i strajk ale się ubawiłem ha ha i związkowcy przecież downo są w kieszeni pracodawcy, wszystko jedna wielka ściema , sami tchórze i sprzedawczyki i tyle w temacie

Jak w tym mieście można planować przyszłość, zakładać rodziny, brać kredyty, budować domy skoro przyszłość jest tak nie pewna a to wszytko przez PIS

Bełchatów jeszcze kiedyś może być fajnym miastem nawet bez KWB i ELB tylko trzeba odciąć od koryta tych starych darmozjadów partyjnych. Trzeba zrobić z Bełchatowa raj podatkowy i zaraz tu sie pojawi masa nowych zakładów pracy. Niestety jeśli będziemy przeciągać socjalizm, a co za tym idzie menelizacje miasta to faktycznie niedługo tu będzie Bytom w centrum Polski.

Jeżeli coś umiesz, rozwijałeś się, uczyłeś to poradzisz sobie zawsze i wszędzie. Chyba ze przeleżałeś swoje życie brzuchem do góry, to masz faktycznie problem. Nie jestem PISiakiem

Brawo !!!!!!!!! Następna będzie Warszawa

Krysia z gazowni pojedzie ..... na taczce

KrUl będzie powoził

A stworek z Piotrkowa nawigował.... sio stąd

Całe PGE zbiera podpisy pod petycją aby kopalnia i elektrownia Turów dostała koncesję na wydobycie węgla do 2044r. !!! a Bełchatów chcą zamknąć skąd jest najtańsza energie- gdzie tu sprawiedliwość !!! Związku zróbcie coś z tym poniżaniem regionu Bełchatowskiego.

Brawo !!! Wreszcie Związki Zawodowe wzięły się do walki o Złoczew, co oznacza być albo nie być dla regionu. Wszyscy kosztem Bełchatowa się bogacili a teraz chcą nas zakopać, to smutne co obecna władza robi z regionem Bełchatowskim. Zjednoczmy się i walczmy to ostatnia szansa dla tego regionu

To kiedy ta impreza na Binkowie? Bo chciałbym wiedzieć kiedy zaczną robić masowe testy na wirusa i zamkną ludzi w całej okolicy na kwarantannie.

Proponuję ustawienia kilku ludzi na ulicy Antracytowej, gdzie jest tylne wejście i brama wyjazdowa z parkingu podziemnego, żeby prezesi zobaczyli że w Bełchatowie ludzie nie żatrują.

Związkowcy boją się o swoje ****, a nie o pracowników gdzie po ciężkiej pracy nawet nie mają gdzie wypocząć bo ośrodki wypoczynkowe związki doprowadziły do ruiny." PGE nie udostępni linii brzegowej zbiornika" taki komunikat słyszymy. Gdzie są związki? wypieprzyć z zakładów pracy na zbity ryj,i tych warszawiaków z Węglowej.

Ty operator, żeby Ci żółć nie poszła, nie napinaj się tak. Weź się za robotę bo takich mądrych jest za dużo a efektów brak.

Wezcie sie wreszczie za normalna Robote a nie tylko lezenie albo spanie na nockach a pozniej przyjedzie do domu i sie zali jaki on jest zmeczony oj jej - Jak by jeden z drugim Robili u ptywaciarza po 10-12 godz dziennie by zobaczyl co to PRACA nara pracusie

Tyranie po 12 godzin dzienni nazywasz normalną robotą ?

Miałem okazję pracować w zewnętrznej firmie przy remoncie hali z tokarkami i sprzętem ciężkim Takiego opier...alania nigdy więcej nie widziałem. Przestańcie ściemniać bo jak na ilość obowiązków warunki zatrudnienia nie są złe. A co do końca wydobycia... przecież już 10 lat temu wszyscy wiedzieli że węgiel się kończy. Wtedy trzeba było myśleć

numer 1 na liście PIS z Bełchatowa był Antoni Macierewicz może on pomoże ? hahaha zapomniałem on jeszcze bada wrak którego nie mamy emoji

Uważam że termin jest jak najbardziej odpowiedni aby nie być posądzony o protest polityczny. Właśnie do końca miesiąca rząd ma dać stanowisko do Brukseli w sprawie węgla. To od tego zależy czy będzie protest czy nie.

po wyborach to bedzie po ptokach chopie

Nawet nie wiesz jak mało wiesz.

Kiedy dokładnie ta impreza ..... Z chęcią przyję popatrzeć.... Szkoda tylko że po wyborach....

hahaha protest po wyborach,czyli żeby nie zaszkodzić Dudzie,a może tak zdalny protest byłby lepszy,panowie związkowcy nie ośmieszajcie sie

Jaka pikieta do roboty nieroby jak macie czelnosc nazwac sie gornikiem .Prawdziwy gornik pracuje pod ziemia wy to kopidoly do prawdziwej pracy asfalt lac na drogi tam wasze miejsce darmozjady

A posłanka Pielucha, generał górniczy też nie odpowiada na listy i petycje. Taka zaangażowana, tyłu niepotrzebnych ludzi wcisnęła, takie ma wejścia i co, nic, po pisowsku. Oj nieładnie Pani Poseł tak zostawiać ludzi w potrzebie, nieładnie.

przestało sie udawać opychać ludzi po zakładzie to ma juz wywalone na te zakłady.

program czaskosia to - bądźmy razem, jeszcze mocniej, szanujmy wszystkich tylko nie Polskę, po co nam budżet jak mamy w Berlinie. Kłaniamy się czarnym i LPG , likwidujmy Polskość, niszczmy pomniki Piłsudzkiego Sobieskiego Kościuszki, białe dzieci i rodzina to menele nie zasługują na wsparcie bo przepija, biedne rodziny do likwidacji. Taki kandydat Platfusów ma plan na Polske

Co må piernik do wiatraka...czytałeś temat lekcji? A tak poza tym to Andrzej Doda przegra jak nie z Rafałem to z Szymonem

Trzymajcie się pisiorow, będzie napewno super.

Wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres. Wkońcu coś się zmieni w tym Hamburczykowie. Likwidować tych zlodziei zgodnie z założonym planem. Trzeba było być uczciwym a nie obibokiem.

Ale bede miał beke z was Hamburczyki zawistne jak za 9 dni Duda wygra wybory Od razu kupuje litra i swietuje i smieje sie z was

Po wyborach to możecie sobie ponimafestować ,trzeba to robić przed 28 czerwca

Górniki to niech szykują, niech se jak konie z Warzki rżą już po domach.

Bardzo dobra, wyważona decyzja. W Warszawie pałują i puszczają gaz pieprzowy w protestujących, lepiej i bezpieczniej pokazać charakter koło domu.

strzelac do faszystow

A konie z Wawrzkowizny i tak pojadą, kwestia paru miesięcy. Tak dobrze Wam ta prawica zrobiła emoji Pora żegnać się z wieloma sprawami. Tak miało być pięknie. Dudy nawet TRump się brzydzi.

BEŁCHATÓW i tak zagłosuje na Anżeja Dup e. Mają co chcieli mieć PISIORY. Dobrze wam tak hahaahahahhahh!

Torfiorze znów się bulwersują... idźcie pracować jak prawdziwi górnicy, a nie doły kopiecie i chcecie takie same prawa jak Ci chociażby ze Śląska. Skończyło się "bo wam się należy". Trzeba było Anżeja nie wybierać to teraz by inaczej było. A tak to możecie go w pałke teraz pocałować i cały WASZ PIS.

debile rządzą tymi ZZ, po wyborach to sobie możecie Panowie wyjść na piwo .... albo pojeździć **** po piasku na Wawrzkowiźnie (o ile tego też nie wywiozą), bo przecież nie na koniach. Konie wywiozą z Wawrzki - po wyborach.

PAD wam atom kupi !!! i po co robić raban, Donald Trampkowy już myśli jak wyrwać z Polski miliardy zielonych po to wezwał klęcznika do siebie

No ,no PISowskie marionetki związkowe po 5 latach zauważyły że są robione w naiwniaka Gratuluję spostrzegawczości A przecież z regionu jest najwybitniejszy poseł - destruktor PIS czyli Antoni M Dlaczego jego nie zapytają co z kopalnią Na Barbórce tak zawsze elokwentnie przemawia a marionetki związkowe słuchają

Ptaszki ćwierkały ,że Złoczew to katastrofa finansowa ,więc o co ten raban. Był czas i ZZ w obronie swoich bogactw naturalnych, miały pole do popisu,nie zrobili nic.Sprzedali się za miskę soczewicy,a teraz jak dno widać to chcą dzielić co -może niezgodę.Na apel odpowiedział Grabarczyk - ha ha ha znawca,łaskawca,kolega Tuska znany pływak (pamiętamy S.8.) Żenada.

wy ruszcie d...y 28.06 po zdjęciu klapek z oczu i mądrze wybierzcie bo tego to nawet Ameryka -sojusznik się brzydzi

Prawdziwy górnik pracuje pod ziemią, wy to kopidołki.

I dlatego prawdziwych i fałszywych nasz rząd reprezentujący Suwerena ,likwiduje w imię dobra niemców

Teroz się obudziliście, już pozamiatane, ostatni gasi światłoemoji

Wierzę ,że ludzie nie przyłączą się do błazenady , na czele której będzie stał skompromitowany komunista olejnick...Mam nadzieję ,że macie świadomość ,że on ma ukrytą strategię i za plecami protestujących dogaduje się z prezesami, i ustawia siebie, i swoją rodzinkę...ot taka z niego menda.

W lipcu to będzie po ptokach

O to im chodzi, przynajmniej poudają...

Przyjdźcie protestować w niedzielę, to biurowiec nieczynna, z resztą wszyscy pracują zdalnie powodzenia

Nic nie morze przecież wiecznie trwać

dodaj komentarz
Czytaj także