Rejestracja i logowanie

Elbest przeprasza za ''nocną akcję" na Wawrzkowiźnie i ogłasza nową decyzję w sprawie stadniny

Wydarzenia 18-06-2020 Autor: Greg
124
Elbest przeprasza za ''nocną akcję

Konie z Wawrzkowiny pozostaną w ośrodku. Spółka Elbest po protestach mieszkańców zmieniła zdanie i postanowiła, że działalność stadniny będzie kontynuowana. Władze spółki w oficjalnym komunikacie… przepraszają też mieszkańców i tłumaczą się ze swoich wcześniejszych działań.

Na taką informację czekali nie tylko miłośnicy koni w regionie, ale także wielu bełchatowian, którzy nie wyobrażają sobie ośrodka Wawrzkowizna bez stadniny koni. Po wczorajszych nocnych protestach mieszkańców, którzy zablokowali próbę wywiezienia zwierząt z ośrodka, spółka Elbest zmieniła zdanie i podjęła decyzję o pozostawieniu koni na miejscu. W specjalnie przygotowanym oświadczeniu Elbest zapewnia też, że działalność stadniny będzie kontynuowana.

- Chcąc uszanować tradycję i przywiązanie mieszkańców regionu do stadniny na Wawrzkowiźnie, Zarząd Spółki Elbest podjął decyzję o pozostawieniu koni w Ośrodku. Działalność hippiczna na terenie Ośrodka Wawrzkowizna będzie kontynuowana. Za zaistniałą sytuację przepraszamy wszystkich mieszkańców – czytamy w przesłanym komunikacie zarządu Elbest.

Władze spółki wyjaśniają też powody „nocnej akcji” i próby wywiezienia zwierząt ze stadniny.

- Planowane wczoraj wieczorem przewiezienie zwierząt do stajni Łódzkiego Klubu Jeździeckiego związane było z kwestią optymalizacji kosztów prowadzonej działalności, z jednoczesnym założeniem, że konie będą miały zapewnione odpowiednie warunki i profesjonalną opiekę – informuje spółka Elbest.

komentarze (124)
Dodaj komentarz

Ale szopka . Ci przepraszają, inni w to nie wierzą. Ciekawe kto kupi Warzke ? Mam nadzieję że z końmi kupi.

Na szczęście to ostatni sezon tego "Ośrodka"

Piotrkowski stworek już jest dogadany z Krystyna z gazowni, jego ludzie robią „karierę”. Panie stworek czyli kasa milsza nuz dobro regionu ? Pozdrów pan swojego kumpla końskiego krUla emoji

A w czwartek w Tomaszowie to te z Radomska co to na wysokich stołkach w elektrowni i kopalni razem z chytrą babą tak obstąpiły Prezydenta że....widać boją się o stołki. Pani Prezes dalej... porządeczki .

Jeszcze ją dojadą....

Pani prezes już robi porzadeczki..... z konikami ty już przestań ja tak chwalić bo to zwykła likwidatorka bez jakichkolwiek kompetencji.

Ale że piotrkowski STWOREK się z nią dogadał. To jak tam, wyborcy, region czy stołki panie STWOREK ?

Gonić tych złośliwcow od Pieluchy.

Rozliczyć Marzenke za pośredniaka.

Ani Lolek nie pomoże, chyba że stanie po stronie dziadostwa i patologii.

Już stoi razem z krUlem

Po co utrzymywać stadninę, która nie przynosi zysku. Szkoda jedynie byłoby pracowników którzy stracili by prac. Teraz niech do biznesu dokładają te osoby które protestowały. Pora likwidować spółki które przynoszą stratę i ekologię. Pozdrwiam

Głupiś jak twój wpis. Stadnina ma cały czas chętnych do jazdy mimo cen wyższych niż u prywatnej konkurencji. Jak tak bardzo dbasz o pracowników to powiedz mi co zrobisz z pracownikami stajni jak ją zamknie ten nieudacznik od piotrkowskiego STWORKA. Zatrudnić prawdziwego menadżera a ten obiekt zarobi na siebie bez najmniejszego problemu. Tylko potrzeba fachowca a nie likwidatora.

Z komentarzy wynika jednoznacznie kto jest winien za taką sytuację w Elbeście. Nikt nie rozlicza również Pani obecna Prezes tego nie robi byłego prezesa od poseł Pieluchy i v-ce prezesa z Gorzkowic co tak tańczyli po hotelach.

Te od Pieluchy to wyjątkowo grabarze i darmozjady.

W Krynicy to był taniec stulecia pisiorow z Pajęczna.

A rozbieranko w hotelu Wodnik, Sławek, Marek, Marian, itd.

Co to miasto bierze rozwód z PiS?

Czas najwyższy

Fakt jest jeden . Pan Król jest bardzo kiepskim Prezesem, i mało branym Prawnikiem- tzw Papugą. Takiego człowieka co dużo mówi nie prawdy dawno nie spotkałem.

Nieudacznik wstawił nieudacznika i efekt jest

Nieudacznicy??? Obecny prezes jest w elbeście ze 2 miesiace, poprzedni byl kilka miesiecy. Elbest do bankructwa zmierzal kilka ostatnich lat. Jak poprzednicy balowali to nikt nie krzyczal i pospolitego ruszenia przeciw zarządcom nie organizował, a teraz nagle sie belchatowianie przebudzili i linczują tych co muszą wieloletni burdel sprzątac. No nie zazdroszczę.

NIEUDACZNik i niekompetentny gamoń. Sprzedawać i likwidować pod przykrywką nocy to każdy fotrafi. Nie trzeba do tego zatrudniać cwaniaka za grubą kasę.

No bo poprzednicy byli z Radomska i Pajęczna i adamo ich wspierał A teraz?

Taki Adamo, trzymał z dziadostwem i patologią.

Proszę o zastanowienie decydentów z PIS. Konie miały być odpłatnie wydzierżawione. Nowy użytkownik płacił by za nie i utrzymywał. Jest to dowód , że na koniach można zarobić! A więc Prezes Król działał na szkodę spółki ! Lub nie umie zarządzać. Utrzymanie niedawno przyjętych wice Prezesów kosztuje wielokrotnie więcej nic konie i nic nie daje w spółce. Dobra zmiana nie polega na dojnej zmianie! Kto zrobi porządek ! Kto wykorzysta doświadczenie starych pracowników. Nawet za komuny trzeba było wiele lat się wykazywać aby awansować . Dziś wystarczy nosić ulotki?

No na koniach można zarobić. Trzeba tylko mieć rzetelnych pracowników, klientów, którzy płacą i firmę, która środki ma na inwestycje, a nie wyłacznie tonie w długach. Rozumiem tęsknotę za komuną - szczególnie wśród starych pracowników

Po co nowy prezes? Syndyk by był bardziej odpowiedzi

Podobna kicha jest w innych spółkach. Niekompetencja, arogancja, dojenie kasy, brak odpowiedzialności, dziadostwo. Tak robią misiewicze od posłanek. Katastrofa blisko.

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje? Obiecali i nic zero Dlatego mój głos wędruje na Biedronia

Serio? Za tysiaka głosujesz? Tani jesteś, no ale w końcu jesteś alkoholikiem

W takim razie co powiesz o tych, którzy głosowali za 500?

Wczorajsza akcja wyglądała jak działanie jakiegoś szkodnika.. Gratuluję instynktu i wyczucia politycznego decydentom

Glorek - chlorek emoji

Będą kontynuować działalność hippiczną, ale do wyborów.

Wracaj chłopie do Piotrkowa. Tam jest Twoje miejsce tam masz swój ciasny ale własny dom

Lolek nie chcemy Ciebie w Bełchatowie

Z Zelowa przyjęli protegowaną do białego d...u od L....a

Wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres. 100 baniek elbestu długu to raczej tak jak Perfekt to śpiewa.

To kuwy pis-batmany, zawsze w nocy działają

Lepiej przewieźć te zwierzęta bo tu będzie się działo.

Lepiej przewieść, lepiej wszystko zamknąć, zniszczyć i zapomniec? Zamiast zacząć zacząć zarządzać majątkiem tak żeby był opłacalny przez następne lata?? Przepraszam skąd jesteś drogi komentujący? Raczej nie z naszego miasta skoro masz takie podejście do tematu..

Brawo Janowska!! Jedyna stanęła razem z Nami. A gdzie reszta polityków? Przecież podobno jesteście wybrani w służbie Nam obywatelom

"załatwiła" już GKS, "załatwiła" już Złoczew, "załatwiła" konie. Czyli kiedy wyjeżdżają z Wawrzkowizny? Będzie jakaś konferencja?

A nie mówiła nic może kiedy umowa dla GKSu będzie? Bo miała być w przyszłym tygodniu i tak już od października czekam i czekam.... Gdyby nie wybory to miała by te konie w miejscu które owe konie mają przykryte ogonem. Podobnie jak Elbest wasze protesty.

A gdzie senator za 100 tysięcy głosów?

A gdzie Lorek

Widać że jest taki sam jak nasze posłanki. Ale się dobrali.

Kubioki,wysockie, broncle, kempy itd. Składajcie wieńce i będzie dobrze.moze otworze kwiaciarnie u Renaty, justyny czy gdziekolwiek

Wwerty co tam na oddziale, zdejmują ci czasami kaftanik? hahaha co za ćwok z ciebie hahaha

A co on takiego garbata dzi w ko napisał? Napisał prawdę .Banda gamoni tylko składa wieńce i chodzi po różnorakich obchodach...Ludzie to widzą i rozliczą .Kubiok już wypadł za burtę..teraz czas na Broncla.Przez kilka lat kadencji namalował jedynie mural w Grocholicach-BRAWO!!!

Ty cymbale głupi, tylko kwiatki i kwiatki, jakiś upośledzony jesteś na tym punkcie. Pinć miesięcy tylko o kwiatkach pie...ysz. Jest uroczystość to i są kwiatki. Twoi starci czerwoni idole z goździkami wszędzie latali. A od murala wara.

Znowu w nocy.

broncel przeproś za siebie

To może podziękujmy Lorkowi za zamykanie Bełchatowa

Skąd jest ten nowy prezes elbestu, podobno od Lolka? Prawda to, że Piotrków tak wchodzi do Bełchatowa?

KrUl od piotrkowskiego STWORKA

Prezes Elbest pokazał swoją nie kompetencje w zarządzaniu . Nie wystarczy być gadającą PAPUGĄ ! Skąd tacy ludzie się biorą. Dobrze , że jak podała Pani Poseł Janowska w PGE znalazł się Ktoś rozsądny. Dziękujmy Pani Poseł.

Dobrze że jak podała poseł Janowska jest umowa dla GKS.

"Niekompetencja" to jeden wyraz. Ot, takie mądralińskie pismaki

Szanowni państwo ja mam pytanie wszyscy konie zostają super ale czy ktoś z zarządu napisał kto pokryje koszty transportu bo chyba pojazdy które przyjechały wygenerowały koszty chyba że jak z wyborami nic się nie stało Polacy nic się nie stało .

To się dyrektorowi od inwestycji w Elbescie dwie inicjatywy udały. Najpierw pierwszy bełchatowski płatny parking niestrzeżony, teraz dzierżawa koni w dziwnych okolicznościach, cały czas jakiej kombinacje. I jakie będę konsekwencje tych decyzji? Cały Elbest za jednego chłopa będzie przepraszał? Znowu? Nie macie wy już dość przepraszania z Łódź, za Warszawę, za Radomsko, Pajęczno, Gorzkowice czy Piotrków? Ile jeszcze dacie się robić w ****a?

Gorszego od ciebie wała już nie ma .

Nooo inwestycje takie że hoho . Gratuluję naprawdę . 

To K.U ...y nocne złodzieje z Łodzi chcieli nam pod osłoną nocy konie ukraść !!to już wszelkie granice przekraczanie ten nowy niech pokaże ryja a nie przeprasza !! Nowi tylko do niszczenia siano wmozgu do zarzadzania, jeden od klawiszy a drugi likwidatorW U ..E wsadź sobie przeprosiny

Kaśka powinien przeprosić Lorek za swojego prezesa. Król jest tylko jeden- nagi

Nam znaczy komu? Jesteś właścicielem?

Prezes nie jest właścicielem , mam nadzieje , że Prokuratura się tym zajmie.

Proponuję podobne poruszenie zrobić i do Warszawy jechać. Tam podejmują wszystkie decyzje. Nie tylko o nic nie znaczącej spółce elbest. Ale o całym regionie i PGE. Rozmontuja PGE. Tym byście się zajęli.

Byście się zajęli, a ty to co. Szukasz innych aby za Ciebie coś robili. Świetnie, siedź dalej na kanapie.

To napisał na pewno prominentny "związkowiec"...Haha zróbcie to za mnie,ponieważ ja dogaduję się właśnie z prezesem...Śmiech na sali...banda cwaniaków na czele z olejnickiem-karłem moralnym...wystarczy spojrzeć na tego pokurcza i już wiemy co to za sort!

Mieszkańcy Bełchatowa też nie.

Ta władza to przed wyborami nawet słonie sprowadzi na Wawrzkowiznę

Ale jaja jakby to powiedział śp.Bogdan Smoleń konie wywożą przywożąą koszty robią

A może szympansy nam przywiozą jeszcze, zachowują się jak armia czerwona, co szl i wszystko niszczyli.... Ale się tną i do gardeł skaczą a naród już patrzeć nie może, zabawiaja się za kasę Skarbu Państwa

Najpierw tamtąswołocz doprowadzila do ogromnego zadłużenia , teraz pracowników w ywalili i pod osłoną nocy te piękne zwierzęta chcieli ukraść.!! PROKURATOR!!

JAK MOZNA TAKIM BYC WREDNYM I PODSTEPNYM!! JUZ WSZYSCY WIEDZA ZE POWTORKE ZROBIC BEDZIECIE CHCIELI . Trawa na łąkach nie skoszona dlaczego? Bo nie planujecie ich trzymać !! Konie są nasze!!

Ale widzicie sami.. Trochę ludzi się zebrało i się wydygali... A jak się cicho siedzi i twardość przed netem pokazuje to taki są skutki... Brawo odkrywka...

Brawo dla Pana Olejnika z Odkrywki , była również Pani Kędziak z związku Zjednoczeni, nasuwa się pytanie gdzie były inne związki, brawo dla ludzi którzy nie byli obojętni .

dajcie sobie tego końskiego siana

Za coś kasę biorą.

Lolek !!! Zrób coś !!! ..... a sory ten KrUl to od ciebie.....

Takie akcje i kondycja Elbestu pokazują jacy ludzie przejęli stery w spółce. Mówić to oni mogą co chcą, ale po czynach można szybko się zorientować czy są to ludzie kompetentni i jakimi zasadami kierują się w życiu.

Prezes restrukturyzacyjny geniusz wymyślił że naprawi sytuację pozbywając się głównej atrakcji obiektu emoji Ten MOSIEK tak zorganizował transport że odbiorcy chcieli zabrać nawet konie prywatnych właścicieli przebywające w stajni. Albo mamy do czynienia z skrajnie posuniętym N I E D O J E N A N I E M mózgowym, albo jest to pierwszy etap likwidacji obiektu. Sami sobie odpowiedzcie co w trawie piszczy.......

Ludzie płacąduże pieniądze za utrzymywanie tych koni a ta lajza z tym darem od klawiszy chcieli to zajomac!! Nawet ryja nie pokaże a po nie swoje sięga łapkami

Jak obiekt taki jak wawrzkowizna może być na stracie kiedy. Mają wszystko las, wodę stadninę z chętnymi do jazdy, infrastrukturę gastronomiczną i hotelową, korty, kajaki - mają wszystko. Każdy inny taki obiekt w Polsce zarabia krocie. Powiem wam co jest problemem - nieudacznicy zarządzający tym obiektem. Teraz trafił się już MEGA nieudacznik - likwidator, kumpel, piotrkowskiego Stworka. To już wiecie kto z kim jest ugadamy.

Zapisz się do PIS-u to może zostaniesz prezesem

To jest temat dla uwagi . I dla utarcia noska co poniektórym bym to zrobiła . To wszystko to jeden wielki przekręt , dzierżawa obiektów na dolnym Śląsku tak samo Pracownicy PGE nie beda mieli za wielkiego wyboru w wypoczynku jak wszytsko zaczną tak dzierżawić . Tym też ktoś mógłby się zainteresować. Po co tyle osób w biurach kierowników od wszystkiego specjalistów od wszystkiego tam szukajcie oszczędności

Jak tak dalej pójdzie to nie będą mieć pracy bo na górnictwo i spółki się wypinają. Elbest też ledwo dychwi. Piszesz o wypoczynku tylko na bezrobociu nie będzie od czego wypoczywac.

Prawdziwa nowa decyzja - Konie wyjadą po wyborach...

Po wyborach to Krystyna będzie miała randewooo z taczką a powoził będzie KrUl od piotrkowskiego stworka.....,,

Przylezli z nikad !!!AFERA jakiej jeszcze nie bylo od początku PGE !!!

Z tego co wiem to nie każdy koń z Wawrzkowizny mógł być przewieziony do Łodzi bo nie spełniał warunków do transportu. I za to powinien ktoś odpowiadać.

Na koniach chcą zaoszczędzić. A dlaczego nowy prezes nie zaoszczędzi na pozbyciu się dyrektorów. Już przeprowadzili psełdo restrukturyzację firmy dlaczego nikt nie rozlicza poprzedników między innymi od posłanki ze stro od Sulmierzyc i Działoszyna. To oni w pierwszej kolejności powinni odpowiadać. A mają się dobrze i pracują na Elektrowni.

Teraz masz lepszego prezesa od piotrkowskiego stworka. Chyba wreszcie piotrkowski stworek określił się po czyjej jest stronie, mieszkańców czy likwidatorów

Widać że taki sam jak Pielucha. To też Marzena od Pieluchy stara się o jego obronę aby jej nie wywalili z elektrowni za pośredniak w Sulmierzycach. A Pielucha za burtą jak inni kiedyś.

Kolejny obrońca dziadostwa i patologii.

Oj te od Pieluchy to narobili bałaganu w firmach i strat. W normalnym kraju by odpowiadali za dziadostwo którego narobili. Jeśli nie mieli pojęcia to po co wynajmowali się do takiej roboty. Ale teraz to jest państwo pisowskie, nikt za nic nie odpowiada tylko doją kasę. Pielucha już ósmy rok prowadzi swoją sprawę karna za starostowanie i co, nic. Państwo z papieru, za PO było z tektury.

Niech prezesi Elbestu oddadzą część swojch zarobków na utrzymanie stadniny koni i konie zostaną na warzkowiznie i prezesom też zostanie jeszcze sporo grosza

Komentarz godny głupiej baby ze wsi, albo twardogłowego pracownika kopalni i elektrowni z saszetką

Miejsce Koni powinno być swoją drogą w Koninie! Chociaż lubię słoninę ale specjalnie do Afryki po słonie nie jeżdżę :/ już sam nie wiem jak żyć....

Pielucha za swojego prezesa też przeprasza?

Tadek goń się

Jak spółka ogłosi upadłość to wtedy co z końmi? Mieszkańcy Bełchatowa będą się nimi zajmować?

Czy wiesz pajacu ilu nierobów dyrektorów , kierowników , specjalistów, całkiem zbędnych jest w Elbest. Nie zostali rozliczeni np Pan Leszczyk rozkładał przez całe lata spółkę w nagrodę dostał pracę w Elektrowni w HR , Proszę oddać spółkę ludziom znającym się na tej branży, proszę sprawdzić członków RADY NADZORCZEJ , kto ma doświadczenie.

idź czyścić buty swojemu krUlowi pajacu.

Akurat pudło geniuszu. Ludzie niezwiązani że sprawa potrafią myśleć logicznie. Pozdrawiam

Chętni mieszkańcy co mają stadniny będą mogli pewnie opiekować się końmi, co za problem? emoji

Właśnie dlatego, że to takie łatwe dotychczasowi pracownicy stajni nie byli zainteresowani

I jak stajnia będzie się zapadać to na remont dadzą. I witaminy i owies zasponsorują. Oczywiście!

Ja tam na podwórko konia jeszcze nie miałem ihaaa emoji

Pożycz od Elbestu jednego. Po miesiącu dokarmiania, czyszczenia, leczenia czy sprzątania oddasz i chętnie dopłacisz żeby zabrali jak najszybciej. emoji

Oczywiście ! wszyscy Ci co protestowali będą mieli szansę się dorzucić do utrzymania koni.

na pewno wyjdzie taniej niż dorzucanie się do utrzymywania prezesa "bystrzaka"

Jak Wawrzkowiznę zamkną i ludzi zwolnią to protestu nie będzie. I prezesa nie będzie trzeba utrzymać.

I widzicie? Jak się chce to się ta. Tak by było z basenem i resztą miasta, gdybyśmy wyszli na ulicę a nie z podkulonym ogonem przyjmowali to co nam narzucą. Tak na prawdę tego że miasto obumiera winni jesteśmy MY ! Między innymi że wybraliśmy takich ludzi do rządzenia, ale też że akceptowaliśmy wszystko jak leci, ślepo wierząc że będzie lepiej, lub po prostu "róbta co chceta".

Masz racje popieram 200%to jest nasza wina ze obce elementy robią z naszym miastem co chcą likwiduja baseny miejsca pracy a my siedzimy cicho bo dali co niektorym500 i gęby ludzia pozamykali zaraz bedzie pewnie 1000 komentarzy ze zlikwidowac miejsca pracy tym nieroba z eb i kwb i taki jest własnie bełchatow same psy ogrodnika

wasze przeprosiny wsadźcie sobie w dpa, wy i tak wiemy co mamy robić i myśleć i wy pisowskie popłuczyny nie będziecie nam dyktować co i jak. rozum mamy jeszcze większy i lepszy od was wy mierne pachołki pisowskiej władzy...

Właśnie szkoda zwierząt , Panie prezesie Dyrektorzy konie też czują a nawet dwa razy bardziej bo nie mogą się obronic . 

Panie ? Na pana to trzeba mieć pieniądze wygląd i kulturę ....... ten pajac ma tylko jeną z tych rzeczy .... i to po znajomosci. Zwykła świnia....

Nooo jakieś minimum kultury trzeba zachować chociażby dla własnego spokoju moralnego a jacy oni są wszyscy wiemy. Liczę bardzo na to że ktoś ich rozliczy solidnie za to . 

Mniej pasibrzuchów PiSowskich i nie będzie długów!!!

Droga Olu precz z jakąkolwiek politykom i politykami to sami złodzieje w białych kołnierzykach którzy dokonują przestępstw w majestacie dziurawego oraz elastycznego prawa.

Hahah aha Elbest przeprasza!!! Kompromitacja na całego, szkoda tylko tych zwierząt.

dodaj komentarz
Czytaj także