Rejestracja i logowanie

Zniszczone molo i zarośnięte kąpielisko na Słoku wciąż straszą. PGE podjęło decyzję w tej sprawie [FOTO]

Wydarzenia 18-06-2020 Autor: Greg
74

Kolejny rok z rzędu bełchatowianie nie mają szansy skorzystać z kąpieliska na Słoku, które niestety dziś nadaje się do kapitalnego remontu. Nowy właściciel ośrodka od dawna deklaruje budowę nowego kąpieliska. Problem w tym, że PGE nie chce wydzierżawić linii brzegowej zbiornika. Koncern nie zamierza również budować nowego kąpieliska. W zamian mieszkańcy mają dziurawe i spróchniałe molo, zarośniętą plażę i sterty śmieci wokół.

Zbliża się upalne lato i niestety kolejny raz mieszkańcy Bełchatowa nie mają szans na skorzystanie z kąpieliska na Słoku, które bardziej straszy niż zachęca do kąpieli i relaksu. Molo wokół kąpieliska ma powyrywane spróchniałe deski. Plaża jest porośnięta wysoką trawą. Wszędzie leżą porozbijane butelki i sterty śmieci. Na środku plaży natknęliśmy się na pozostałości po ognisku. Dla bełchatowian, którzy przed laty odwiedzali to miejsce, jest to widok szczególnie bolesny.

Od 2015 roku ośrodek Słok ma nowego właściciela. Spółka, która odkupiła od Elbestu teren ośrodka, miała w planach m.in. remont kąpieliska, odrestaurowanie plaży czy nawet budowę przystani. Jednak inwestor nie ma prawa do linii brzegowej zbiornika. Zaraz po kupnie ośrodka przystąpiono do rozmów na temat dzierżawy terenu kąpieliska. Przygotowano nawet wstępną umowę, ale PGE z rozmów ostatecznie wycofało się. 

- Wynegocjowana cztery lata temu umowa dzierżawy leży na biurku w PGE. Zmieniają się prezesi, ale nikt nie jest zainteresowany podpisaniem tego dokumentu. Wielka szkoda, bo jesteśmy mocno zainteresowani gruntownym remontem kąpieliska, ale bez dostępu do linii brzegowej jest to po prostu niemożliwe – mówi Marcin Rzepecki, wiceprezes spółki Słok.

Jak dodaje, na pozostałej części ośrodka w ostatnim czasie trwały intensywne prace. Wytyczono nowe drogi dojazdowe, które zostały odpowiednio utwardzone. Spółka planuje około 110-120 działek przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną i szeregową. W najbliższych tygodniach ma zostać wykonany podział działek. 

Dlaczego energetyczny koncern nie ma zamiaru wydzierżawić linii brzegowej Słoku? Okazuje się, że PGE nie chce po prostu, aby na zbiorniku funkcjonowało kąpielisko.

- Należący do Elektrowni Bełchatów zbiornik Słok jest zbiornikiem wody technologicznej i z tego względu nie planujemy budowy kąpieliska na tym akwenie. PGE GiEK dopuszcza możliwość rekreacji brzegowej na zbiorniku oraz wykorzystanie go dla sprzętu wodnego i motorowodnego – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Niestety w upalne dni bełchatowianom pozostaje tylko kąpielisko na Wawrzkowiźnie, które zostało uruchomione 15 czerwca.

komentarze (74)
Dodaj komentarz

To jest to Wasze miasto, bełchatowiaki. Emeryci i dziady marzące tylko, aby się jak najwięcej nachapać. Słok to piękna metafora umierającego Bełchatowa.

Panie Rzepecki a jak tam Pabianicka 94 kiedy odda Pan pieniądze ludziom???

Kiedyś, jak bełchatowianin miał więcej pieniędzy, to się w "wodzie technologicznej" wykąpał i elektrownia od jego zapachu nie stawała.

I tak koniec ale tonący brzytwy się chwyta. Slok cały betonowy . Likwidować. Niech stoi dla wędkarzy co łapią jak leci w siate i na wędki małe pistolety (niewymiarowe szczupaki i inne drapieżniki ). To polskie pzw też dobra świniarnia.

Na Słoku wciąż STARSZĄ. Ale, że co STARSZĄ? Że niby strach? Mierny portalik z mierną zawartością.

Ośrodek Słok o tej porze tętnił życiem, do upadku doprowadzili solidaruchy, popatrzcie teraz na swoje dzieło zniszczenia okręgu bełchatowskiego.

Dziękuję PiS za świetlaną przyszłość i bohaterska przeszłość. Po stanie sloku widać jak wielkie boje prowadzili o nasz raj na ziemii. Zbawcy naszego narodu, wizjonerzy, pionierzy postępu i tepiciele ludzkiej nietolerancji. Dzięki wam żyje nam się dostatnio i szczęśliwie. Mamy wiele rozrywek i miejsc rekreacji, bony wakacyjne i dodatki pozytkujemy na nasze radości i potrzeby. Dziękujemy za rzetelne media i prawdziwe gazety. Jesteśmy zielona wyspą spośród europejskiego zepsucia i niedostatku. Od następnego roku będą do nas przyjeżdżać lekarze z Niemiec i Anglii bo tylko tutaj jest prawdziwy RAJ

A jeszcze 15-20 lat temu to był piekny ośrodek ,z atrakcjami i koncertami i tysiącami ludzi....

Moze to dobry program dla Uwagi niech odpowiedza za stan osrodka winni tak dziala bezprawie w Belchatowie

Bełchatów byl za****m, a teraz jest za****m do kwadratu, bedzie do sześcianu. Ale tak to jest jak miasto funkconuje na panstwowych spolkach, czyli niczyjich, prezesi i panstwo moze je tylko kroic. Poza tym wladza w reginie ma sie dobrze, zawsze mieli cel nie inwestowac w prywatnykapital, bo pracownicy odejda, wiec dusilu rozwoj...Duda jeszcze tylko wpadnie i obieca zloczew... ????????????

twierdzisz ze wszystko co dobre jest prywatne? Dzięki takim ludzią jak ty dzbanie mielismy 30 % bezrobocia, ormowcu.

Państwowe firmy są skazane na upadek przy takim zarządzaniu. Nikt za nic nie odpowiada. Wszędzie polityka. Interes ekonomiczny firm daleko w tyle. Tylko aby doić kasę. Za PiS jest jeszcze gorzej, bo mianują ludzi z daleka, specjalnie aby nie wiązać ich z regionem. Wszyscy obcy. PiS to grabarze Polski. Grabarzy Bełchatowa macie na wiecu wyborczym Dudusia.

A jaki % bezrobocia będzie jak w końcu zamkną kopalnię i elektrownię? Opowiadaj kasztanku.

Odpowiadam za kolegę : Jak umiesz coś robić i jesteś punktualny to dasz sobie radę dziś i jutro.

Rzepa oddaj długi

Siedla i rzepa tylko sobie oddają . Taka była umowa

Wszyscy wiedzieli, że jak mitoman Cinek stoi za tą spółką- to nic dobrego z tego nie wyjdzie. podobnie zresztą jak z Bawełnianką.

Artykuł o słoku, a ludzie w komentarzach uuu koniec miasta, uuu dawniej to kopalnia..., uuu wina samorządu. Mam wrażenie, że komentarze tutaj piszą tylko pracownicy PGE i spółek zależnych którzy już się posrali jak słyszą o przyszłości. Ale wiecie, że "zwykłych" mieszkańców uja obchodzi kopalnia, elektrownia i spółki? Zwykłego mieszkańca bardziej obchodzi to kąpielisko niż wasze firmy i wybory

to prawda ze wszystko się kręci wokół torfów ale chyba nie masz pojęcia ile ta kopalnia dała temu miastu. Gdyby nie ta kopalnia i elektrownia to wyglądałoby tu jak na jakiejś wsi pod Białymstokiem co nie zmienia faktu że Bełchatów to była wieś i skończy jako wieś. Drewniane domki dalej by stały bo niby skąd by się wzięły murowane ? żadnego przemysłu oprócz tej kopalni tu nie było i nie ma. Wszystko zależne od PGE niestety.

niech sie MOPS zbroi będzie utrzymywał ludzi ! emoji co za idioci rządzą nowa prezeska woli wywalić ludzi z roboty Ci wezmą kasę z zasiłków MOPSÓW ZUSÓW i ona zaoszczędziła a inne instytucje dołożyły do tego.. lepiej niech ludzie z zasiłków żyją niż normalnej pracy gdzie tu ku.. ROZUM ???

obiecywali że Polska w ruinie będzie i jest!!!w każdym domostwie oczko wodne i mam kupiłem sobie nocnik i mam pod łóżkiem i tylko uzupełniam jak odparuje ,po piwie lepszy zapach

Czas uciekac z tej dziury. Niedlugo padnie kopalnia i spolki w elektrowni redukcje etatow do polowy. Juz sa redukcje osob nie tylko fizycznych ale tez umyslowych. Goodbye belchatow piekne miasto. Ci co maja kredyty za domki beda mieli problem bo wraz z utrata pracy spadna tez wartosci nieruchomosxi w rejonie . Zostanie miasto emerytow. Kto mlody kumaty niech sie zbiera.

Kto młody i kumaty już dawno stąd zawinął. Na kopalni i elektrowni z Bełchatowa pracuje niewiele ludzi. Więc przestań farmazonić, że koniec miasta. Problem to mają pociotki, którzy siedzą na załatwionych stołkach i nic innego nie umieją jak wchodzenie w dup&. Nadchodzą czasy normalności dla zwykłych mieszkańców. A nieruchomości mają od kilku lat tak zawyżoną wartość, że jak spadną ceny to znaczy, że ceny osiągną swój NORMALNY poziom.

jak się skończy ten cyrk z kopalnią to już nie bedą normalne czasy. Cały rogowiec do zamknięcia ;] więc ty tu farmazonów nie siej że bedzie " normalnie " bo co miało być normalne to własnie mija.

Ludzie stracili swoją siłę. Dzisiaj potrafią się tylko przyglądać i narzekać. Nie mają wiary, umiejętności i woli walki. Impuls do działania jaki mogliby dostać to hasło zdecydowanych działań rzucone przez związki zawodowe. Widzicie taki związek? Można się uśmiać. Pozorne komunikaty i działania. Czas na nowy związek zawodowy w naszych zakładach nie związany z nikim i prawdziwie niezależny. Tylko taki ZZ byłby w stanie coś zrobić i obudzić ludzi. Czy będzie nasze zakłady jeszcze na to stać? Czy poszlibyście w jednym szeregu, pod jednym hasłem?

Marnie to wygląda, żal d u p e ściska

Duda moim prezydentem, Duda, Duda!

lubie sie tam kompac

a ja plarzować

Już na jesieni wchodzi w życie opłata mocowa. W każdym rachunku za energię pojawi się nowa pozycja. I tak suwerenie, dla waszego dobra, propolski, prorodzinny rząd, podpisami waszego prezydenta wprowadzili 31 nowych opłat i podatków. Taki jest wasz PiS.

Opłaty za energię są wszędzie podnoszone z powodu nakładanych opłat oraz kar za emisje CO2. więc samo stwierdzenie że pis podnosi cenę za energie jest bzdurą. Doczytaj, pomyśl, uderz się w ten tępy łeb i wtedy smaruj.

Skoro to kara za emisję CO2, to dlaczego jest przerzucana na końcowego odbiorcę energii? Powinien ją ponosić producent emitent.

No i dobrze. Wszysyko robi sie prywatne to co bylo dla wszystkich robione przez naszych ojcow dziadkow jest niszczone i sprzedawane w prywatne rece. Szlag czlowieka trafia. Jak mozna bylo zniszczyc tyle dobrego w rejonie.

Mogę wziąć te deski jak już niepotrzebne

Cała Polska tak jak ten zalew za PiS-u wypiękniała.

Bo związki zawodowe Kopalni i Elektrowni to pajace. Załoga też nie umie się upomnieć o swoje. PGE (czyt. Waszaffffka) zabiera wszystko dla siebie. PGENarodowy, sylwester z jedynką, Opole festiwal łatanie czego się da i gdzie się da, kosztem m.in. pracowników Bełchatowa i okolic oraz innych zakładów z grupy PGE. Ludzie tu mieszkający mają pracę ale też brak możliwości relaksu oraz zanieczyszczenie, hałas i obsuszenie regionu. Więc z przyzwoitości należało by zadbać o ten region a nie grabić. Związki powinny zarządać rewitalizacji basenu Słoki i Wawrzkowizny pod groźbą strajku. Kasa jest tylko nie tam gdzie jest zarabiana.

Przecież oni nie powinni nazywać się związkowcami, nie spełniają podstawowych zadań związkowca. To tylko i wyłącznie przy****sy prezesów i dyrektorów.

Mi pasuje ta roślinność i te dechy

widać, jesteś z pis-u

Bełchatowianie - macie teraz te swoje wybory na tacy - jak żeście wybierali przez ostatnie lata samorząd (jeden gorszy od drugiego) to macie za swoje durne decyzje. Nie będzie basenu w mieście, nie będzie GKS, nie będzie Słoku, konie z Wawrzkowizny też na kabanosy pójdą, zaraz zniszczą Skrę i w mieście zostanie tylko syf kiła i mogiła. Brawo wy! To wy do tego doprowadziliście

A co ma wspólnego wybrany samorząd do decyzji pge i podległych spółek? Co Ty myślisz, że Warszawę obchodzi, gdzie i kiedy dup moczysz czy na mecze chodzisz

Jak mozna doprowadzic taki piekny osrodek wypocznkowy do takiej ruiny kriminal dla tych ktorzy doprowadzili do tego!!!!!!!!!!!!

Swoje uwagi kieruj do Kaczorowskiego byłego prezesa GiEK ukochanego przez KWB

Ale Słok sprzedał temu panu Elbest kto wtedy był w zarządzie chyba kamyla l i gabryjel t. I co ten pan potrafi coś z tego słoku zrobić, domy i działki sprzeda a elbest co tylko sprzedać pewnie tanio potrafił.

PO wcy mieli koncepcje które koncepcjami gonily i niekonczace sie spotkania narady konferencje a efekt -nic trwałego nie poczynione , może jedno, zyski wyparowaly przez kilka lat rzadow POwcow .Czy teraz idzie to inaczej, tak idzie widać na tej fotce czyli narazie nikt mądrzejszy nie przyszedł do Elbestu.

no jak to jak? no jak na warunki bełchatowskie normalnie.

Rydzyk niech to weżmie.kase włoży z tacy a pużnieji będzie zarabiał krocie.przynajmieji będziemy mieli gdzie wypoczywać.debilne pge.samo nie inwestowało i drugiemu nie da.

Tak jak te deski wyglądają podkłady kolejowe na torach do Elektrowni i Kopalni. Też nie ma kasy na remonty.

Dajcie to ,, zabytki " wielebnym pasterzom oni słyną z cudów i PO CO NARZEKAĆ CMENTARZ PRZYNOSIŁ STRATY W PARAFIACH TERAZ SIĘ Z POWROTEM PRZEKONACIE ŻE JAK SIĘ CHCE TO MOŻNA - NO OCZYWIŚCIE NIE ZA NIC , ALE CZEGO SIĘ NIE ROBI DLA LUDZI - BEŁCHATÓW TO JEST JEDNAK PERŁA MIAST JEDYNA NA PŁASKIEJ ZIEMI . 

A po co robolom ośrodki wypoczynkowe niech się kąpią w kałuży przed blokiem na nic więcej ta hołota nie zasługuje.

Tępa dzido. Ile Ty masz lat? Czy do takiego pizdowskiego mózgu nie trafia że po pierwsze podniesie się poziom bezpieczeństwa nad wodą oraz głównymi użytkownikami kąpieliska będą dzieci i młodzież. Jprdl

*miało być pisowskiego (taki słownik)

Rzepecki wszystko kupi jako komuch i słup

To daje wyobrażenie, jak wygląda PGE w środku po kilku latach dobrej zmiany.

Ogarnij się, do takiego stanu doprowadziło PO

TVP za mocno weszło. Tyle lat PiS robi w regionie co chce a ten dalej "a bo pełoooo"

tylko że ten samorząd ma tyle do gadania co ty.... pozatym jest to pokłosie decyzji z X lat temu a nie z przed roku. Pomyśl tą głową, niech Ci nie służy tylko da jedzenia i wygadywania głupot.

Za PO zyski dywidendy akcje warte ponad 20 zł. Za PiS ruina zero inwestycji brak perspektyw dla dzieci i wnuków.

Giełdą nie rządzi ani PO ani PiS a tak dla przypomnienia to akcje zaczely tracić z chwilą wstapienia na tron władcy .. Tusk idąc twoim tropem rozumowania.

poszukaj sobie planu PO na sprzedaż spółek skarbu państwa , na tej liście było PGE , więc nie gadaj wymysłów , byliśmy do sprzedania i nie było by PGE a może niemieckie RWE ? 

Za chwilę Wawrzkowizne też kupi jakiś goguś i zniknie ona z powierzchni ziemi. Po to chcieli się koni pozbyć, żeby cena ośrodka była niższa. Nie udało się teraz to za chwilę jakiś "super" przedsiębiorca to kupi za pół darmo i nic z tym nie zrobi. Narzekacie, że Bełchatów się nie rozwija, że nic tutaj nie ma.. to dlaczego nie zrobicie nic z Wawrzkowizną? To miejsce miało by multum gości. Lepiej się pozbyć za psie grosze. Porażka kolesiowska.

- Należący do Elektrowni Bełchatów zbiornik Słok jest zbiornikiem wody technologicznej i z tego względu nie planujemy budowy kąpieliska na tym akwenie. PGE GiEK dopuszcza możliwość rekreacji brzegowej na zbiorniku oraz wykorzystanie go dla sprzętu wodnego i motorowodnego – Skoro dopuszczają to w czym problem ?

Te gurnik ale Elbest tym brzegiem powinien zarządzać i gdyby zrobił to molo to goście do hotelu w Sołku przyjadą ale znowu basen nie dziala bo ta dluga dyrcia wyj...pracownikow .Jak moze coś być jak tacy dyry mózgu nie mają

Woda ze zbiornika ,,technologicznego" słok wpływa przez ,,babie lato" którego też już nie ma, na ,,wawrzkowiznę"której niedługo też nie będzie,bo pge powie że to też zbiornik,,technologiczny"

zbiornik technologiczny to w głowie maja, sprawdźcie sobie jak to wszytko wygląda a w Polkowicach gdzie jest KGHM. Pie...nie

gdzieś maja ludzi, mieszkańców, wszystko zaoraja, komu podziękować ?

W tym zbiorniku technologicznym rzesze ludzi się kąpało kiedy jeszcze pani apanasionek nie było na świecie.Czy naprawdę my tutaj potrafimy tylko wszystko to służy mieszkańcom doprowadzić do upadku?Brak słów...

Panie, Tfepecki, a jak idzie Bawełnianka, bo dwa lata temu pan, jako zbawca, miał w końcu ją otworzyć?

Pan Tfepecki pewnie marzy o zakupie Wawrzkowizny, żeby kolejne miejsce stało się sacrum obietnic emoji

A czy to prawda, ze tego Pana publicznie na jednym z osiedli spoliczkowala kobieta-zona jednego z wierzycieli spolki w ktorej ten pan byl w zarzadzie?

A czy to prawda, że jesteś idiotą?

Duda krzyczy że tamci kradli, a moje nastoletnie dziecko pyta, mama to dlaczego jak mają prokuratora generalnego oni nie siedzą?! Ciemny lud wszystko kupi j. Kurski. Oczywiście są winni że mają gdzieś nasz region. Wyssać co się da i wyciszyć.

Jak rekreacją zarządzała prywatna spółka, to było kąpielisko, rowery wodne, motorówka z bananem, a teraz? Nic...

Zbiornik technologiczny na którym zabrania się kąpieli jednocześnie nie robić nic z faktem że od lipca do października na całym zbiorniku jest łąka bo jest tak zarośnięty że nie idzie palca włożyć...ciekawa interpretacja...

dodaj komentarz
Czytaj także