Rejestracja i logowanie

Nad GKS-em zawisły czarne chmury. Decyzje walnego zgromadzenia rozwiały wszelkie wątpliwości

Wydarzenia 16-06-2020 Autor: Emste Foto: Facebook/GKS Bełchatów
46
Nad GKS-em zawisły czarne chmury. Decyzje walnego zgromadzenia rozwiały wszelkie wątpliwości

W mediach pojawiły się informacje, jakoby na dzisiejszym walnym zgromadzeniu akcjonariusze GKS "Bełchatów" S.A. mieli dyskutować w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej klubu. Podjęte decyzje rozwiały wszystkie wątpliwości. Absolutorium dla jednoosobowego zarządu oraz rady nadzorczej zostało udzielone, a uchwała o dalszym funkcjonowaniu klubu przyjęta.

Od wczoraj kibice i sympatycy bełchatowskiej "Gieksy" mieli niemały powód do niepokoju. W mediach pojawiły się bowiem niepotwierdzone informacje, jakoby podczas zaplanowanego na dziś walnego zgromadzenia, akcjonariusze mieli podjąć decyzję o upadłości likwidacyjnej GKS "Bełchatów" S.A.

- Staramy się jak najlepiej przygotować do nadchodzącego meczu, a pojawiające się w mediach niesprawdzone informacje nam w tym nie pomagają. Sytuacja jest oczywiście bardzo trudna, jednak robimy wszystko, by uniknąć tego najgorszego scenariusza. Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych informacji, jakoby klub miał ogłosić upadłość – mówił dziś rano Michał Antczak, rzecznik klubu GKS Bełchatów.  - Ostateczne decyzje są oczywiście w rękach akcjonariuszy – dodawał.

Te słowa potwierdził też prezes GKS Bełchatów Wiktor Rydz, który stanowczo zdementował pojawiające się w mediach informacje.

- Jestem w stałym kontakcie z udziałowcami klubu. Nie ma w tym momencie woli do ogłaszania upadłości. Jak przed każdym zakończeniem roku bilansowego, zostanie podjęta uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i uchwała o dalszym istnieniu spółki. To nieprawdziwe informacje, których rozpowszechnianie jest szkodliwe dla klubu – komentował sprawę Wiktor Rydz.

Wszelkie ewentualne wątpliwości zostały już rozwiane, na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat z informacjami o decyzjach, jakie zostały podjęte podczas walnego zgromadzenia.

- Akcjonariusze przyjęli sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego Zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS „Bełchatów” S.A – czytamy na oficjalnej stronie bełchatowskiego GKS. 

Jak zaznacza klub, decyzje ucinają wszelkie spekulacje o rzekomym planie złożenia wniosku o upadłość oraz pozwalają na kontynuowanie pracy, zgodnie z opracowanym planem restrukturyzacji. GKS Bełchatów nie rezygnuje więc z uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

komentarze (46)
Dodaj komentarz

Jeśli on jest z tej opcji POlitycznej to wcześniej czy póżniej kleska pewna.

Przepraszam, mam pytanie. Czy ta wypowiedź prezesa Rydza jest bardziej wiarygodna czy mniej, niż ta o umowie ze sponsorem z briefingu z poseł Janowską? Nie wiem, a chciałbym mieć pewność.

Właśnie piszę list do Kaczyńskiego, żeby tego PLUSiaka vel Gowinowca, zaraz po wyborach odsunąć od naszego ukochanego klubu. Przez wiele lat "RudyGrzyb" atakował PiS i prezydent miasta. Sztabowiec byłego włodarza. Wstyd dla PiSu, że ktoś taki tam jest.

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje obiecali i nic zero!!!! Dlatego mój głos wędruje na Biedronia

Miejsce odpoczynku dla Rodzin z dziećmi zamiast stadionu !

Już dawno powinni zburzyć stadion i postawić tam niemiecki market

zamknonc to w cholere wylengarnia faszystuw i kiboli a w belchatowie najwarzniejsza jest skra

Śmieszna ta Polska liga. Mając honor na miejscu Bonka bym to zlikwidował. Ale to nie przejdzie w tym kraju . Lepiej grać z Sanmarino i wygrywać . A narkotyki i inne wałki rosną w siłę czy to w GKS czy legła czy Lechia czy Łódź

Jako mieszkaniec - zaznaczam mający wkład w rozwój naszego regionu. Stanowczo sprzeciwiam się finansowania w/w klubu że względów(...) naturalnych. Klub ten nie zasługuje na grę w tak wysokiej lidze a sprawy następne takie jak np korupcja lub/i marnotractwo publicznych środków pieniężnych z pewnością można zainwestować w różnorodne a wartościowe dziedziny sportu mające się dobrze i reprezentujące nasze miasto przez wspaniałych ludzi. Bądźmy obiektywni

GKS zawsze był dumą tego miasta. Powiem więcej - wiele osób z Polski kojarzy nasze miasto poprzez pryzmat piłki i siatki zamiast Kwb i Elb- wystarczy pogadać na urlopie. Reszta myśli że leżymy na Śląsku. Czy wam się podoba czy nie GKS nigdy nie zginie!!!

Jeśli PGE nie dokłada się do GKS tylko miasto Bełchatów to życzę sobie zmiany nazwy na KS Bełchatów. Nie będziemy robić reklamy Torfiorzom z PGE. Oczywiście szanuję pracowników kopalni ale tylko tych z Bełchatowa i okolic. PGE to twór ukierowany na grabierz!!

Skończyło się marnotractwo publicznych pieniędzy i boli? - po komentarzu widać że mało masz wspólnego z rzeczywistością

Skończyło to się marnotractwo publicznych pieniedzy na belchatów, a boli ze 5 razy więcej idzie na inne regiony polski.

A za czyje pieniądze utrzymywane są obiekty? W GKS pieniędzy od dawna już nie ma. Nie płacą już nawet za wodę

Z jakiej racji mają płacić tym patałachom? Co tym zyskają poza kpiną i wstydem?

Nigdy nie ginie GKS nigdy nie zginie!!

Szykuje się nam Wałbrzych 2.0

Prypeć choc ktos pisał, choć w Prypeci basen odkryty działał do końca ...

Zaorać tą bandę cieniasów. Mój 8 letni syn gra lepiej od tego "pierwszego składu".

wszyscy piszo ze pis niszczy Bełchatów ale prawda jest taka ze to tfu pge niszczy nasze miasto

przykro patrzeć na to co sìe dzieje w Bełchatowie,basen otwarty zlikwidowany,Słok upadł,Wawrzkowizna tylko patrzeć,GKS do likwidacji ,gdzie są władze miasta dlaczego na to pozwalają,dlaczego nie szukają potencjalnych inwestorów

jak nie szukają, a komu zapłacili za położenie kilku kamieni w parku i wiat drewnianych za 10 mln ? 

Wszystko w Bełku poupada, węgiel się skończy i miasto będzie tylko żywym trupem w którym mieszkają sami emeryci i Ci, co nie wyjechali. Ten proces już trwa i nic tego nie cofnie, a władza doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Za parę lat Bełchatów będzie wydmuszką.

Niech ludzie dalej głosują na Pisy plusy itp. Trzeba młodej krwi która zawalczy o to miasto o miejsca pracy o nowe inwestycje itp ludzie myślcie!

Dobrze. Od teraz będziemy głosować na PO Trzaskowski i zobaczymy co się zmieni...

będzie likwidacja klubu , którego kibice się cieszyli nie dawno że Ruch Chorzów upada ...albo Łódzkiego Widzewa, np proszę emoji jak miło emoji Karma wraca , nie wiedzieliście o tym ? emoji mi jedynie szkoda ,kibiców takich dla których klub to coś więcej niż wyjście weekendowe na mecz , a reszcie która ząbki suszyła z radości...środkowy palec emoji

Zdradziłeś pachole miasto, zdradzilbys i kraj. Jako pierwszy ucieklbys do Sowietów w czasie wojny parowo bez honoru i walczył w armii czerwonej. Kolega przesyła pozdrowienia z Legionowa

Musisz być mierny a do tego z brakiem logicznego myślenia skoro ktoś aż w takim stopniu zrył ci to co niektórzy posiadają czyt. Mózg

Po co rzecznik prasowy? Klub pieniędzy nie ma, a trzymają kogoś takiego? Taki problem odpisać mejla prezesowi do naszych "mediów" lokalnych?

Jesteśmy wspaniali...

Ja ebe już myślałem ze chociaż jedna dobra wiadomość dzisiaj, a tu jednak będą utrzymywać to padło...

Napisy S cos tam Z i K swiadcza o stanie naszej pilki. Rasistowsko hitlerowsko ksenofobiczne napisy na murach w Belchatowie mowia same za siebie. Likwidacja pilki i wsadzenie pseudokibucow odpowiedzialnych za taki stan do pierdla!!

Hwdp dziwko ssij

Tylko prawicowy Bełchatuw !

podrubo znajde cie i zniszcze

skończcie z tym podszywaniem się pode mnie, bo was znajdę i zobaczycie

Po co reanimować tego trupa ?

Zobaczymy po wyborach, bo pachnie mi tu zwykła zagrywka polityczna lokalnej Pani poseł emoji

Bedzie dobrze teraz tylko sie utrzymac

Czekamy teraz na komentarz czerwonej strony miasta jak i zielonej. Panowie udzielam Wam głosu.. emoji

Pytanie do czerwonych. Bez złośliwości. Czysta kalkulacja. Za ile barwy i puchary da się sprzedać? Pytam na wszelki wypadek, żebyśmy wiedzieli ile to jeszcze pociągnie.

jakie wy macie puchary ? HA HA HA HA . barwy klubu bez kibiców są coś warte ? HA HA HA HA , ogarnij się chłopaku emoji

GKS... Wicemistrz polski oraz dwukrotny finalista pucharu polski. R(eaktywacja)T(radycji)S(portowych)...awans z 4-ej do 3-ej, z 3-ej do 2-ej... i to tyle z pucharów waszych

GKS jak upadnie , a upadnie na pewno , to też już pucharów nie będzie , dobre , sam sobie odpowiedziałeś ....a w nazwie masz ...Tradycji ... , ale co ty możesz wiedzieć o tym , skoro uważasz że "nowy" GKS który będzie grał w okręgówce to nie będzie ten sam GKS emoji ale co się dziwić jacy kibice , taki klub....sorry klub który zaraz upadnie emoji

W Poznaniu na margines społeczny mówi się penerzy, w Warszawie menele, w Bełchatowie widzewiacy :-) margines, biedota i niziny społeczne zawsze istniały i będą istnieć i to tłumaczy istnienie przerzutow, zdrajców spod znaku klubu z syjonskim pochodzeniem

Japa tam wieśniaku z zelowa.

dodaj komentarz
Czytaj także