Rejestracja i logowanie

To będzie najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie. Pochłonie ponad 30 milionów złotych!

Wydarzenia 17-06-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay
14
To będzie najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie. Pochłonie ponad 30 milionów złotych!

Gmina Kleszczów rozstrzygnęła przetarg na przebudowę drogi powiatowej Łękińsko-Kalisko. Gruntowny remont ma sprawić, że blisko 7-kilometrowy odcinek będzie znacznie bezpieczniejszy zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów. Będzie to najprawdopodobniej największa inwestycja drogowa w tym roku w cały powiecie bełchatowskim. Wyłoniony w przetargu wykonawca koszt prac wycenił na ponad 32 mln zł. Nowa droga ma być gotowa za nieco ponad 2 lata.

Planowana przebudowa drogi powiatowej swoim zakresem będzie obejmowała odcinek od ronda w Kalisku aż do skrzyżowania w okolicach Łękińska. Gmina Kleszczów rozstrzygnęła właśnie przetarg na tą inwestycję. Koszt przebudowy 7 kilometrów jezdni będzie kosztował ponad 32 mln zł. Prace rozpoczną się już wkrótce i mają potrwać aż dwa lata. Do czasu wykonania inwestycji nie wlicza się jednak tzw. okresów zimowych od połowy grudnia do 15 marca.

Projektu przebudowy powiatowej drogi zakłada, że jej przebieg oraz szerokość na odcinku od Łękińska do Czyżowa nie będą mocno różniły się od stanu obecnego. Natomiast zupełnie nowe parametry zyska odcinek drogi od miejsca, w którym kończy się gminna obwodnica. Od mostu na Widawce aż do Kaliska droga zostanie poszerzona z obecnych 7 do 12 metrów i będzie miała takie parametry jak kleszczowska obwodnica. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię z dwoma pasami po 3,5 metra każdy plus dwa utwardzone pobocza o szerokości 2,5 metra.

Na najbardziej obciążonym ruchem ciężarowym odcinku w trzech miejscach (przy zjazdach do firmy Bewa, spółki Ramb o raz „na kopalnię”) zostaną wykonane tzw. kierunkowe pasy włączania i wyłączania.

Poprowadzona wzdłuż modernizowanej drogi ścieżka rowerowa pozwoli połączyć istniejącą sieć tras rowerowych gminy Kleszczów z wykonaną przez bełchatowskie starostwo ścieżką rowerową prowadzącą przez Słok do Bełchatowa.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Panie prezesie,to jak mamy na poboczu po żużlu jeździć?po żużlu jeżdżą żużlowcy specjalnymi motocyklami,a my na rowerach jak?chcemy pobocza tak jak samochody jezdni

Cennik niezły... ale to w końcu Kuwejt

Tusk kilometr autostrady budował taniej.

najwarzniejsze ze bedzie scierzka brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w Słupi jest super droga, centrum powiatu a jak by bangladesz, ale co tam kogo to w powiecie interesuje ..

Odczep się od Urzędu!

No ale droga rowerowa od Piasków do ośrodka Góra Kamieńsk to jakaś porażka. Czy nie stać gminy Kleszczów wspólnie z gminą Kamieńsk zrobić przyzwoitego dojazdu na tym odcinku, Przecież to raptem 3 km.

To jest droga, którą miało zrobić PGE. Łatwiej jednak wywozić konie niż zrobić coś dla mieszkańców tego miasta.

A kiedy w koncy porzadna droga z Bełchatowa do rogowca

Nigdy. Pozdrawiam

A dotacje na krasnale ogrodowe w tym roku będą? Ktoś się orientuje?

Jak mogłoby nie być?

A będą dotacje na tuje?

Bardzo dobra wiadomość ! w/w odcinek wymaga już remontu, tylko którędy będzie objazd do Brudzić, Lgota itd. jak jeszcze nie ma decyzji na drogę przez zwałowisko wewnętrzne KWB.

dodaj komentarz
Czytaj także